پزشکان

بهترین دکتر تغذیه در کرج【سال1401】❤️ + لیست 8 تایی

در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین دکتر تغذیه در کرج آشنا کنیم؛ قبل از آن بهتر است با مفاهیم مربوط به تغذیه و اهمیت آن در سلامت جسمی و روانی آشنا شوید. بی شک آگاهی افراد درباره اصول تغذیه صحیح، داشتن تغذیه مناسب را تضمین می کند. روش زندگی در دنیای امروز، با وجود الگوهای غذایی نادرست، افراد به خصوص کودکان را در معرض ابتلا به بیماری های غیر واگیر کرده است؛ الگوهای تغذیه ای نامناسب از دوران کودکی در افراد شکل می گیرد؛ در این میان مادران، در شکل گیری عادات غذایی خانواده نقشی تعیین کننده دارند.

تغذیه و اهمیت آن

منبع اصلی تغذیه و تأمین انرژی همه موجودات زنده غذا است؛ در واقع، به هر ماده ای که موجودات زنده آن را می خورند یا می آشامند، غذا می گویند. غذاها را در چهار گروه اصلی شامل گروه نان و غلات، میوه ها و سبزی ها، گروه شیر و لبنیات، گروه گوشت، حبوبات، تخم مرغ و مغزها دسته بندی می کنند. هر فرد برای اطمینان از داشتن تغذیه صحیح لازم است هر چهار گروه مواد غذایی را در مصرف روزانه خود استفاده کند.

تغذیه سالم از یک طرف، نقش محافظتی در مقابل بیماری های مزمن و مرگ و میر زودرس داشته و از طرف دیگر، تأثیر آن در حفظ سلامت و تناسب اندام اثبات شده است. آگاهی بخشی و تشویق افراد به پیروی از برنامه هایی که تغذیه سالم را در خود جای داده اند، امری ضروری در جامعه است. طبق تحقیقات صورت گرفته هر روزه بیش از 17 میلیون کودک زیر 5 سال به علت فقر غذایی و نبود امکانات بهداشتی جان خود را از دست می دهند.

تغذیه صحیح در افزایش کارایی فیزیکی و فکری افراد نقش مهمی دارد؛ همچنین، از بروز بسیاری از بیماری ها پیشگیری خواهد کرد. عدم تعادل چه کمبود و چه مصرف بیش از حد مواد مغذی باعث بر هم خوردن تعادل در بدن می شود؛ در نتیجه تأثیر منفی بر سلامت گذاشته و در عملکرد طبیعی بدن اختلال ایجاد می کند. در واقع، تغذیه صحیح عبارت است از رعایت تعادل و تنوع در برنامه غذایی (استفاده از هر چهار گروه اصلی مواد غذایی).

تغذیه و اهمیت آن

هرم غذایی چیست؟

نموداری است هرمی شکل که میزان بهینه ی غذایی که باید از گروه های غذایی به صورت روزانه مصرف شود، نمایش می دهد. به بیان دیگر، این هرم به عنوان یکی از اصلی ترین مبانی برنامه ریزی غذایی برای جوامع، تعیین کننده ی میزان مصرف هر یک از مواد غذایی و نسبت مصرف آن ها است.

اولین هرم غذایی در سال 1974 در سوئد انتشار یافت، اما معروف ترین هرم غذایی را وزارت کشاورزی ایالات متحده آمریکا در سال 1992 منتشر کرد؛ این هرم آخرین بار در سال ۲۰۱۱ بروز رسانی شده است. کشورهای مختلف هرم های غذایی متفاوتی دارند؛ اکثر تفاوت ها ناشی از عوامل جغرافیایی، فرهنگی،مذهبی، میزان دسترسی به غذا و … است. گروه های غذایی که در هرم غذایی گنجانده شده اند، عبارتند از:

 1. گروه نان و غلات
 2. گروه سبزی ها
 3. گروه میوه ها
 4. گروه لبنیات
 5. گروه پروتئین ها
 6. گروه چربی و قندها

هرم غذایی چیست؟

در هرم غذایی این شش گروه به صورت نامساوی تقسیم بندی شده اند که نشان دهنده ی میزان مصرف آن ها است. یعنی، موادی که قسمت بزرگتری را به خود اختصاص داده اند، باید نسبت به قسمت های کوچک هرم، بیشتر مصرف شوند. با پایین آمدن از رأس هرم به سمت پایین، گروه های غذایی حجم بیشتری را در بر می گیرند؛ به این معنا كه میزان مصرف روزانه ی این گروه از مواد غذایی باید بیشتر شود. بهترین دکتر تغذیه در کرج بر اساس اصول تغذیه سالم تأکید می کند هیچ طبقه ی غذایی نباید حذف شود و همچنین، باید از هر طبقه ی غذایی سالم‌ ترین ماده غذایی جهت مصرف انتخاب شود.

انتخاب بهترین دکتر تغذیه در کرج

بدن ما برای عملکرد بهتر و افزایش کارایی به مفیدترین و سالم ترین مواد غذایی نیازمند است تا علاوه بر محافظت از بیماری های جسمی از بیماری‌های روحی و روانی نیز در امان بماند. علم مطالعه ی غذا، زمینه ساز ظهور “علم تغذیه” شد. دغدغه اصلی پزشکان متخصص در این حوزه مانند بهترین دکتر تغذیه در کرج، اصلاح عادات غذایی و ترویج الگوهای غذایی سالم است تا بتوانند سلامت جامعه را تضمین کنند.

زندگی ماشینی سبب شده است افراد به دلیل مشغله زیاد نتوانند زمان کافی برای تهیه غذا و خوردن آن داشته باشند، در نتیجه عادات غذایی ناسالم زمینه ساز بروز اغلب بیماری ها مانند کبد چرب، چاقی مفرط، بیماری های قلبی-عروقی و … شده است از این رو، می توانید با مراجعه به بهترین دکتر تغذیه در کرج عادات غذایی خود را اصلاح کنید.

بهترین دکتر تغذیه در کرج، بر اساس گروه سنی، چاق یا لاغر بودن، سابقه پزشکی و … نوع تغذیه افراد را تعیین می کند و مطابق با شرایط هر فرد، برای او یک برنامه غذایی ویژه و اختصاصی ارائه می دهد. به طور کلی، اگر مشکلات گوارشی دارید و به علت تغذیه نادرست بدن شما دچار اختلال در عملکرد شده و یا اگر به بیماری خاصی مانند دیابت، کبد چرب و… مبتلا هستید، وقت آن رسیده است به بهترین دکتر تغذیه در کرج مراجعه کنید.

ما در ادامه فهرستی از بهترین دکتر تغذیه در کرج را به شما عزیزان ارائه می دهیم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید. در صورت عدم سکونت در کرج، مطالعه ی مقاله بهترین دکتر تغذیه در تهران و بهترین دکتر تغذیه در شیراز را از دست ندهید.

دکتر مسعود افشاری

دکتر مسعود افشاری

دکتر مسعود افشاری در سال 1373 از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در رشته پزشکی فارغ التحصیل و سپس، در سال 1382 از دانشگاه علوم پزشکی تهران موفق به دریافت مدرک MPH شدند؛ ایشان همچنین، مدرک PHD خود را در زمینه علوم تغذیه از دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور دریافت کرده اند. دکتر افشاری از اعضای انجمن پیشگیری و درمان چاقی ایران، عضو انجمن دیابت ایران و عضو فدراسیون پزشکی و ورزشی ایران به عنوان متخصص تغذیه در مجموعه ورزشی شریعتی کرج هستند.

فعالیت ایشان به صورت تخصصی در زمینه رژیم های چاقی و لاغری، بیماری های متابولیکی، کبد چرب و مشاوره پیش از اعمال جراحی می باشد. وی به صورت تخصصی در زمینه پیشگیری و درمان دیابت فعال است. ایشان در بیمارستان مدنی کرج و بیمارستان نور شهریار حضور داشته است. وی دانش و تجربه با ارزش خود را به عنوان متخصص تغذیه و دیابتولوژیست، در درمان بیماران و مشاوره به آنان به کار می گیرد. بی شک دکتر مسعود افشاری یکی از درخشان ترین اسامی در فهرست بهترین دکتر تغذیه در کرج است.

خدمات

 • رژیم لاغری
 • رژیم دیابتی
 • رژیم چاقی
 • رژیم کبد چرب
 • آنالیز بدن و پیگیری برنامه های غذایی تعیین شده
 • ارائه استراتژی های تغذیه و برنامه های غذایی علمی

آدرس: استان البرز، کرج، خيابان بهشتی، به سمت میدان شهدا، برج آراد، طبقه دهم

تلفن تماس: 09191110833

دکتر فریبا یوسفی

دکتر فریبا یوسفی

دکتر فریبا یوسفی، کارشناس تغذیه و رژیم درمانی است. ایشان همچنین، کارشناس ارشد فیزیولوژی (تغذیه ورزشی) می باشد. دکتر یوسفی، از اعضای انجمن تغذیه ایران هستند و سابقه همکاری با کلینیک تخصصی دیابت نوین کرج، همکاری با کلینیک دیابت ارمغان کرج، همکاری با کلینیک زیبایی سریتا کرج را در کارنامه خود دارند. ایشان در مرکز بهداشت ابن سینا در چهارباغ کرج و مرکز بهداشت قوهه کرج به عنوان کارشناس تغذیه مشغول به ارائه خدمت هستند. تجربه و تخصص از ویژگی هایی است که سبب شد دکتر فریبا یوسفی را به عنوان بهترین دکتر تغذیه در کرج به شما عزیزان معرفی کنیم.

خدمات

 • رژیم دیابت
 • رژیم کبد چرب
 • تغذیه ورزشکاران
 • رشد قدی کودکان
 • ارائه رژیم های قبل و بعد از بارداری
 • ارائه انواع رژیم های قبل و بعد از عمل جراحی

آدرس: استان البرز، کرج، چهارراه طالقانی، به سمت میدان شهدا، برج آراد، طبقه دهم، واحد 1001

تلفن تماس: 02632228173 – 09122784583

دکتر زهرا احدی

دکتر زهرا احدی

دکتر زهرا احدی، مدرک کارشناسی تغذیه خود را در سال ۱۳۸۲ از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و مدرک کارشناسی ارشد را در سال ۱۳۹۲ از دانشگاه آزاد کرج دریافت کرده است. ایشان در حال حاضر، مشاور تغذیه و کارشناس ارشد فیزیولوژی ورزشی با گرایش تغذیه ورزشی هستند. همچنین، عضو انجمن تغذیه ایران، دبیر انجمن تغذیه استان البرز و مربی عالی تغذیه ورزشی از آکادمی ملی المپیک و پارا المپیک ایران بوده اند. از دیگر فعالیت های دکتر احدی می توان به تدریس در هیأت پزشکی ورزشی کرج اشاره کرد.

خدمات

 • مشاوره تغذیه چاقی و لاغری
 • مشاوره تغذیه تخصصی ورزشکاران به صورت حرفه‌ای
 • مشاوره تغذیه در دوران‌های زندگی از جمله کودکی، شیردهی و بارداری
 • مشاوره تغذیه در پیشگیری از بیماری‌ های مزمن مانند: دیابت، فشارخون، قلبی-عروقی و سرطان

آدرس: استان البرز، کرج، خیابان شهید بهشتی، بین میدان شهدا و چهارراه طالقانی، قبل از پل زیر گذر، برج ارم، طبقه هفتم، واحد 26

تلفن تماس: 02632265785

دکتر جواد واحدی

دکتر جواد واحدی

دکتر جواد واحدی، فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است. ایشان عضو انجمن چاقی امریکا و از اعضای انجمن تغذیه ایران و همچنین عضو انجمن دیابت ایران هستند. بکارگیری شیوه های نوین و مطابق با آخرین روش های علمی در کنار استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های روز دنیا، دکتر جواد واحدی را یکی از موفق ترین پزشکان در حوزه تغذیه و رژیم درمانی کرده است. شما با اطمینان خاطر می توانید جهت دریافت مشاوره به ایشان مراجعه کنید و از دانش و تخصص دکتر واحدی بهره مند شوید؛ زیرا یکی از برجسته ترین پزشکان در لیست بهترین دکتر تغذیه در کرج می باشند.

خدمات

 • تغذیه و رژیم درمانی
 • لاغری موضعی
 • کاهش وزن و تناسب اندام
 • رفع چاقی های موضعی و سلولیت شکم، پهلو و بازو
 • کاهش سایز بدون بازگشت
 • تجویز رژیم غذایی جهت افزایش قد در کودکان
 • تعیین جنسیت نوزاد با رژیم غذایی
 • تغذیه درمانی در بیماری های گوناگون مانند: کبد چرب، دیابت، کلیوی، تیروئید و …
 • ارائه رژیم های غذایی متناسب با دوران مختلف زندگی برای کودکان، سالمندان، بارداری، شیردهی و …

آدرس: استان البرز، کرج، خیابان شهید بهشتی، مابین میدان شهدا و چهارراه طالقانی، ساختمان پزشکان آرین، طبقه هفتم، واحد 19

تلفن تماس: 09128693864 – 02632225107

دکتر سارینا سالمی

دکتر سارینا سالمی

دکتر سارینا سالمی، مدرک کارشناسی تغذیه خود را در سال 1396 از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دریافت کرد. سپس، در سال 1399 در مقطع کارشناسی ارشد در رشته تغذیه و رژیم درمانی از دانشگاه علوم پزشکی تهران فارغ التحصیل شد. ایشان عضو انجمن تغذیه ایران (اتا) و نیز از اعضای انجمن علمی تغذیه ایران (اعتا) هستند.

همچنین، دکتر سالمی در زمینه نگارش و ترجمه کتاب فعال هستند و از آثار ایشان ترجمه کتاب تغذیه و ژنتیک (طراحی برنامه سلامت فردی) است. در سال 1397 در اپلیکیشن ویزیت مدیریت بخش تغذیه شبکه سلامت ایرانیان را عهده دار بوده اند. برخورداری از دانش تخصصی و تجربه فعالیت در حوزه های تغذیه و رژیم درمانی از سال 1395 با بیش از صد مورد موفق کارنامه کاری وی را پربار کرده و یکی از بهترین های فهرست بهترین دکتر تغذیه در کرج هستند.

خدمات

 • رژیم غذایی دیابت
 • رژیم لاغری موضعی
 • رژیم غذایی کبد چرب
 • ​​رژیم غذایی چربی خون
 • رژیم درمانی در تنظیم وزن
 • رژیم غذایی بیماران کلیوی و سرطانی
 • رژیم درمانی سلامت بانوان، بارداری و شیردهی و …
 • ​​​​​رژیم درمانی بر اساس شیوه های کاملا علمی و دانشگاهی بر مبنای تنظیم متابولیسم اختصاصی

آدرس: استان البرز، کرج، طالقانی جنوبی، برج طالقانی، طبقه هشتم، واحد 305

تلفن تماس: 02632279722 – 02632279723

دکتر مهرناز عراقی

دکتر مهرناز عراقی

دکتر مهرناز عراقی، فارغ التحصیل از دانشگاه علوم و تحقیقات تهران، متخصص تغذیه و رژیم درمانی هستند. دکتر عراقی عضو سازمان نظام پزشکی و انجمن تغذیه ایران است. ایشان با ارائه مشاوره های دقیق، به صورت حضوری و غیرحضوری برنامه های رژیمی خود را در اختیار مراجعین محترم قرار می دهند. برخورد مناسب و دانش در کنار دلسوزی و وجدان کاری از ویژگی های برجسته دکتر عراقی است که موجب رضایت مراجعین ایشان شده است. از این رو، شایسته است نام دکتر مهرناز عراقی در فهرست بهترین دکتر تغذیه در کرج قرار گیرد.

خدمات

 • لاغری موضعی
 • لاغری و تناسب اندام
 • از بین بردن خطوط صورت
 • از بین بردن چربی و لیپولیز
 • لاغری شکم، پهلو، بازو و پاها
 • جوانسازی و شفاف سازی پوست
 • از بین بردن سلولیت و نمای پوست پرتقالی
 • ارائه رژیم های درمانی در بیماری های مختلف
 • کاهش سایز با جدیدترین روش و ترکیب سه دستگاه آر اف، کویتیشن، اندرمولوژی

آدرس: استان البرز، کرج، چهارراه طالقانی به سمت میدان شهدا، بعد از اداره پست مرکزی، برج آذرخش، طبقه چهارم، واحد 16

تلفن تماس: 09120219469 – 02632265588

دکتر فاطمه رحیمی سکاک

دکتر فاطمه رحیمی سکاک

دکتر فاطمه رحیمی سکاک، کارشناس ارشد تغذیه بالینی و رژیم درمانی فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هستند. در سال 1396 با کسب رتبه پنج کشوری و چهارم سهمیه آزاد در آزمون وزارت بهداشت، در مقطع کارشناسی ارشد پذیرفته شد. دکتر رحیمی در پژوهشکده غدد درون ریز و متابولیسم شهید بهشتی به عنوان پژوهشگر فعالیت کرده و مقالات متعددی در زمینه بیماری های قلبی-عروقی، دیابت، کبد چرب، آلزایمر و … در مجلات علمی معتبر روز دنیا به چاپ رسانده است.

همچنین، ترجمه کتاب هایی از جمله: “رژیم افزایش طول عمر”، از انتشارات تیمورزاده نوین و “تغذیه در بیماری های diagnosis” و … از دیگر نمونه های درخشان اقدامات علمی ایشان است. دکتر فاطمه رحیمی سابقه کار در بیمارستان های آیت الله طالقانی تهران، شهدای تجریش، لقمان، کودکان مفید و شهید مدرس را دارند؛ تجربه و دانش در کنار بکارگیری دستگاه های پیشرفته، ایشان را یکی از پزشکان منتخب در فهرست بهترین دکتر تغذیه در کرج کرده است.

خدمات

 • ارائه رژیم های غذایی تخصصی در زمینه کاهش و افزایش وزن
 • آنالیز تخصصی بافت چربی، عضله بدن با دستگاه بادی آنالیز
 • کاهش سایز و لاغری موضعی با استفاده از دستگاه های آر اف و کویتیشین
 • ارائه رژیم های درمانی برای بیماری های دیابت، دیابت بارداری، قلبی-عروقی، گوارشی و کبد چرب، پرفشاری خون، اطفال، بارداری، شیردهی، ورزشکاری و …

آدرس: استان البرز، کرج، مهرشهر، بلوار شهرداری، بلوار 100 غربی، پیچک دو، فرعی یک، مجتمع اداری پزشکی مهرشهر، طبقه چهارم، واحد 32

تلفن تماس: 09193992134 – 02633412781

چه کسانی باید به پزشک تغذیه مراجعه کنند؟

در زیر مواردی که در آن می توانید به بهترین دکتر تغذیه در کرج مراجعه کنید را با هم مرور می کنیم:

 • در صورت لاغری شدید
 • در صورت چاقی شدید
 • افراد مبتلا به دیابت شدید
 • افرادی که دائما مضطرب هستند
 • افراد مبتلا به بیماری های تیروئیدی
 • افرادی که سطح کلسترول بالایی دارند
 • کودکان در صورت عدم رشد قدی و وزنی
 • افرادی که کاهش یا افزایش اشتها دارند
 • افرادی که به دلیل اشتهای کاذب، پرخوری می کنند
 • افرادی که به کبد چرب و سیروز کبدی مبتلا هستند
 • افرادی که مبتلا به سوزش معده و یا رفلاکس معده هستند
 • افراد حساس به لاکتوز که در اثر مصرف لبنیات دل درد و نفخ را تجربه می کنند
 • افرادی که نمی توانند احساسات (شادی یا غم) و هیجانات خود را کنترل کنند
 • افرادی که به غذا اعتیاد دارند؛ دائم در حال فکر کردن به وعده غذایی بعدی هستند
 • افرادی که به دلیل پیروی از عادات غذایی غلط به طور نامنظم چاق یا لاغر می شوند
 • افراد مبتلا به بیماری سلیاک (حساسیت به پروتئینی به نام گلوتن که در گندم، جو و چاودار وجود دارد)
 • افرادی که با وجود پیروی از برنامه ورزشی منظم و الگوی غذایی سالم، نمی توانند وزن کم کنند
 • افرادی که شکم شان نامنظم کار می کند و بدون رفتن به توالت، یک شبانه روز را طی می کنند
 • خانم های باردار جهت دریافت برنامه ای با ارزش غذایی کامل، باید به متخصصین و مشاوران تغذیه مراجعه کنند.

سوء تغذیه چیست؟

در جهان امروز با وجود پیشرفت های اقتصادی و اجتماعی، در بسیاری از کشورهای در حال توسعه، با پدیده ی سوء تغذیه مواجه هستیم. طبق آمار سازمان بهداشت جهانی، سوء تغذیه بزرگ‌ ترین عامل مرگ‌ و میر کودکان است و سلامت عمومی در جهان را تهدید می کند. بهترین دکتر تغذیه در کرج تأکید می کند، سوء تغذیه همیشه به دلیل عدم توانایی در تأمین غذا نیست؛ بلکه، در همه کشورهای جهان به شکل های مختلف مانند چاقی، لاغری، پر خوری یا کم خوری وجود دارد. در واقع، سوء تغذیه به عدم تعادل در مواد غذایی دریافتی گفته می شود و هم برای مصرف ناکافی و هم مصرف بیش از اندازه مواد غذایی به کار می رود.

بیماری‌هایی که سوء تغذیه زمینه ساز ایجاد آن ها است معمولا از دوران جنینی و داخل رحم مادر، به دلیل کمبود مواد غذایی و ویتامین ها آغاز می شود؛ همچنین، ممکن است در دوران کودکی و بزرگسالی شروع  و یا ادامه پیدا کند. سوء تغذیه علاوه بر سلامت جسمی، بر سلامت روان، موقعیت تحصیلی و جایگاه اجتماعی فرد نیز اثر گذار است. بهترین دکتر تغذیه در کرج برخی علائم سوء تغذیه در کودکان و بزرگسالان که ممکن است در طولانی مدت علائم وخیم تری را ایجاد کند، را شامل موارد زیر می داند:

 • کم خونی
 • ریزش مو
 • کاهش وزن شدید
 • اسهال و استفراغ
 • گود رفتن چشم ها
 • گونه‌ های تو خالی
 • بی قراری و اضطراب

سوء تغذیه چیست؟

 • عدم توانایی در تمرکز
 • خشکی پوست و مو
 • تأخیر در بهبود زخم‌ ها
 • خستگی و ضعف شدید
 • افسردگی یا پرخاشگری
 • تورم شکم به دلیل کمبود پروتئین
 • از دست دادن بافت چربی و عضلات به دلیل استفاده از پروتئین آن‌ ها

از آنجایی که عدم دریافت مواد مغذی، پروتئین ها، ویتامین ها و مواد معدنی از رژیم غذایی می تواند منجر به سوء تغذیه شود، از رژیم‌های غذایی اصولی بهترین دکتر تغذیه در کرج که سلامت شما را در اولویت قرار می دهند، پیروی کنید. اگر همچنان عادات غذایی نامناسبی دارید یا به دلیل گرفتن رژیم های غذایی غیر اصولی دچار مشکلاتی شده اید، حتما به بهترین دکتر تغذیه در کرج مراجعه کنید.

توصیه هایی برای داشتن رژیم غذایی سالم

برای داشتن یک رژیم غذایی سالم  توصیه می شود به بهترین دکتر تغذیه در کرج مراجعه کنید تا با دریافت مشاوره تخصصی و اطمینان خاطر، برنامه غذایی متناسب با نیازهای بدن خود را دریافت کنید؛ برخی از راهکارها و توصیه های ضروری بهترین دکتر تغذیه در کرج برای برخورداری از یک رژیم غذایی سالم شامل موارد زیر است:

 • نوشیدن آب کافی
 • کم مصرف کردن نمک
 • حفظ اعتدال در خوردن غذا
 • خوب جویدن و آرام خوردن غذا
 • مصرف غذاهای دریایی و سبزیجات
 • استفاده از غذاهای متنوع و سلامت
 • پرهیز از خواب بلافاصله بعد از خوردن غذا
 • پرهیز از خوردن غذاهای چرب و سرخ شده

توصیه هایی برای داشتن رژیم غذایی سالم

 • پرهیز از خوردن تنقلات مضر مانند چیپس و پفک
 • پرهیز از مصرف بیش از حد قند و نوشابه های گازدار
 • مصرف انواع حبوبات و مغزها مانند گردو، بادام و …
 • پرهیز از خوردن غذاهای رستورانی، آماده و فست فود
 • مصرف غذاهای خانگی تهیه شده از مواد غذایی با کیفیت و سالم
 • در نظر گرفتن میان وعده های حاوی مواد غذایی مقوی و مفید برای کودکان در حال رشد
 • توجه به جدول ارزش غذایی هر ماده غذایی قبل از خرید و عدم مصرف مواد غذایی با چربی و قند بالا

کلام آخر

تغذیه یکی از مهم ترین فاکتورها در سلامت جامعه است. امروزه از نوزده عامل مرگ در بیماری های غیر واگیر، ده عامل مربوط به تغذیه است. در ایران 76 درصد مرگ ها به تغذیه مربوط می شود، این درصد در جهان 60 درصد مرگ و میر ها را به خود اختصاص می دهد. با توجه به جایگاه ویژه تغذیه در سلامت بدن، ضروری است از تخصص و دانش بهترین دکتر تغذیه در کرج بهره مند شوید.

سایت جراحتو سعی بر آن داشته تا شما را با بهترین دکتر تغذیه در کرج آشنا کند؛ از شما سپاسگزاریم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید. در صورت داشتن سؤال و تمایل به دریافت مشاوره می توانید با شماره تلفن های مذکور تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (13 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا