پزشکان

بهترین دکتر تغذیه در ایران【سال 1402】❤️ + لیست 8 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین دکتر تغذیه در ایران آشنا کنیم و اطلاعات ارزشمندی را در رابطه با تغذیه و موارد مشابه آن در اختیارتان قرار دهیم. امروزه پزشکان طبق آمار و تحقیقاتی که به دست آورده اند، به این نتیجه رسیده اند که به طور تقریبی بروز مشکلات و بیماری های بسیار ریشه در تغذیه نادرست و ناسالم دارد، بر همین اساس به عموم مردم توصیه می کنند که به منظور پیشگیری از انواع بیماری ها و هم چنین جلوگیری از افزایش وزن تحت نظر و مشاوره بهترین دکتر تغذیه در ایران قرار بگیرند و برای سلامتی خویش وقت و هزینه صرف نمایند. از این رو ما در ادامه توضیحات کامل تری راجع به تغذیه سالم و پرهیز از بیماری های احتمالی برای شما بیان می کنیم و از شما تقاضا داریم که  ما را تا پایان این مقاله همراهی نمایید.

متخصص تغذیه کیست؟

با در نظر داشتن به این موضوع که تغذیه سالم و اصولی بر روی سلامت روان و جسم افراد تاثیر بسیار مهمی دارد، به همین سبب موجب شده تا علم تغذیه و متخصصین تغذیه نیز ارتقاء یابند و همواره در صدد افزایش سطح علمی خود تلاش نمایند. افراد بسیاری به منظور دست یابی به سلامتی هر چه بیشتر و جلوگیری از بیماری ها و … در جست و جوی بهترین دکتر تغذیه در ایران می باشند که این متخصصین تغذیه در درمان انواع بیماری ها و هم چنین در مواردی همچون: ابتلا به انواع آلرژی ها، درمان بیماری دیابت، کاهش و یا افزایش وزن و پرهیز از انواع بیماری ها و ارائه رژیم های غذایی برای اطفال تخصص و مهارت بسیاری دارند.

لازم به ذکر است که بهترین دکتر تغذیه در ایران به منظور راحتی حال بیماران، در مکان های مختلفی اعم از: بیمارستان ها، کلینیک، مراکز مراقبتی، مدارس، خانه سالمندان و مطب خویش ارائه خدمات می دهند.

متخصص تغذیه کیست؟

چگونه بهترین دکتر تغذیه در ایران را بشناسیم؟

روش های گوناگونی برای شناسایی و یافتن بهترین دکتر تغذیه در ایران وجود دارد که شما را در انتخاب پزشک متخصص یاری می رساند و از این رو برخی از راه های شناسایی بهترین دکتر تغذیه در ایران به شرح زیر می باشد:

 • اولین گام در پیدا کردن و شناسایی بهترین دکتر تغذیه در ایران این است که از آشنایان و اقوامی که قبلا نزد پزشک متخصص تغذیه رفته اند و نتیجه مطلوبی را کسب نموده اند، پرس و جو نمایید و در صورتی که از تخصص و مهارت پزشک مذکور رضایت کافی را داشته باشند، اطلاعات وی را گرفته و به صورت حضوری نزد ایشان بروید و تحت درمان و مشاوره های لازم قرار بگیرید.
 • در صورتی که تحقیقات محلی کارساز نباشد و یا این که از اطرافیانتان شخصی بهترین متخصص تغذیه در ایران را نشناسد، می توانید از گزینه های بعدی مانند: بهره گیری از فضای مجازی کمک بگیرید. از مزایای فضای مجازی هم چون گوگل می توان به مقایسه پزشکان با یکدیگر و ارائه خدمات پزشکان را اشاره نمود.
 • روش دیگر در شناسایی بهترین دکتر تغذیه در ایران این است که از پزشک خانواده و یا پزشک عمومی خویش در رابطه با متخصص تغذیه سوال بفرمایید و ایشان با در نظر داشتن نوع مشکل شما و هم چنین متناسب با رفتار شما، بهترین دکتر تغذیه ای که در نزدیکی محل زندگی شما وجود داشته باشد، را معرفی خواهد نمود.

مهم ترین خدمات بهترین دکتر تغذیه در ایران

بهترین دکتر تغذیه در ایران در راستای سلامت جسمی و روحی عموم مردم تلاش های فراوانی می کند و در مراکز مختلفی ارائه خدمات می دهند تا جامعه ای سالم و به دور از هرگونه مشکل و بیماری را دارا باشیم. از جمله خدماتی که بهترین دکتر تغذیه در ایران انجام می دهد عبارتند از:

 1. ارزیابی مشخصات کلی مراجعه کننده از قبیل: سن، قد، وزن، تاریخچه بیماری و …
 2. در صورت بروز بیماری خاص، ارائه برنامه غذایی متناسب با نوع بیماری و از بین بردن آن در طی مدت زمان تعیین شده
 3. ارائه مشاوره های لازم و مشخص کردن بایدها و نبایدهای غذایی و سبک زندگی درست
 4. تعیین و بررسی اهداف مختلف
 5. به مرور زمان و ارائه برنامه های متنوع در جهت از بین بردن عادات غذایی و سبک زندگی نادرست گام بر می دارد.
 6. بهترین دکتر تغذیه در ایران در صورتی که آزمایشاتی را از بیمار گرفته باشد و متوجه عدم وجود ویتامین ها و مواد مغذی در بدن بیمار شود، متناسب با آن رژیم غذایی ارائه می دهد و بیمار را تحت مراقبت های خویش قرار می دهد.
 7. در صورتی که به منظور کاهش وزن یا افزایش وزن به بهترین دکتر تغذیه در ایران مراجعه نموده باشید، پزشک متخصص ورزش ها و رژیم های غذایی گوناگون و متنوعی را برای شما تهیه می کند.

تغذیه سالم و اصولی

بهترین دکتر تغذیه در ایران راهکارهایی را به منظور داشتن رژیم غذایی سالم و اصولی برای عموم مردم ارائه می دهند تا به کمک آن جامعه ای سالم و به دور از هرگونه بیماری داشته باشیم. از جمله این راهکارها عبارتند از:

 1. مصرف روزانه سبزی و میوه تازه
 2. مصرف مقدار مناسب آب آشامیدنی متناسب با وزن هر فرد
 3. مصرف مواد مغذی، ویتامین د3 و امگا3
 4. داشتن خواب کافی
 5. افزایش مواد پروتئینی
 6. کاهش مصرف روغن و همچنین جایگزین روغن های سالم
 7. اجتناب از سرخ کردنی ها و استفاده بیشتر از آب پز نمودن و کباب کردن غذاها
 8. پرهیز از فست فودها و ساندویچ های مضر
 9. جایگزین کردن نان های سبوس دار
 10. خوردن صبحانه کامل
تغذیه سالم و اصولی

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گذاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین دکتر تغذیه در ایران آشنا نماید و اطلاعات مفیدی را در رابطه با تغذیه و رژیم درمانی در اختیار شما قرار دهیم. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد. هم چنین در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید.

اگر به دنبال بهترین دکتر تغذیه در تهران هستید ، همچنین میتوانید از مقاله بهترین دکتر تغذیه در تهران در سایت جراحتو دیدن کنید و لیستی از بهترین دکتران را مشاهده کنید

5/5 - (7 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا