پزشکاندندانپزشکی

بهترین دکتر ارتودنسی در ایران【سال1402】❤️ + لیست 8 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین دکتر ارتودنسی در ایران آشنا کنیم و اطلاعات ارزشمندی را در رابطه با ارتودنسی در اختیارتان قرار دهیم. با در نظر داشتن به این موضوع که دلایل متعددی سبب نامرتبی دندان ها و کج شدن آن ها می گردد، ناهنجاری های ایجاد شده در دندان ها نیز، منجر به آسیب رسانی به دندان ها و خرابی آن ها می شود، از این رو به منظور داشتن دندان هایی سالم همراه با لبخندی زیبا، نیاز است که نزد بهترین دکتر ارتودنسی در ایران بروید و تحت مراقبت های زیبایی و درمانی قرار بگیرید. در ادامه توضیحات کامل تری راجع به ارتودنسی دندان ها در اختیارتان قرار می دهیم، بنابراین تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

ارتودنسی و کاربرد آن

یکی از روش های رایج اصلاح شکل دندان ها، ارتودنسی می باشد که توسط بهترین دکتر ارتودنسی در ایران صورت می گیرد. در این روش به منظور نظم دهی و هماهنگی شکل ظاهری دندان ها، بهترین دکتر ارتودنسی در ایران ابتدا به طور دقیق دندان های شما را مورد بررسی و معاینه قرار می دهد و سپس به کمک تصویربرداری ها، مشکلات اصلی دندان ها را شناسایی و در نهایت اقدام به اصلاح سازی می نماید.

با تمام این تفاسیر، بهترین دکتر ارتودنسی در تهران خاطر نشان می کند که این روش کاربرد های بسیاری دارد که از جمله این کاربردها عبارتند از:

 1. صاف کردن و مرتب سازی دندان های کج و بدفرم
 2. ردیف سازی دندان ها
 3. اصلاح نمودن کامل دندان ها و قرارگیری منظم آن ها بر روی یکدیگر
 4. جویدن های ساده تر و راحت تر
 5. از بین بردن فاصله های بسیار در میان دندان ها
 6. زیبا سازی هر چه بهتر دندان ها و برخورداری از لبخندی زیبا
 7. حرکت دهی فک و قرارگیری فک بالا و پایین بر روی هم
 8. اجتناب از آسیب های طولانی مدت بر روی دندان ها و پوسیدگی آن ها
ارتودنسی و کاربرد آن

بهترین دکتر ارتودنسی در ایران

بهترین دکتر ارتودنسی در ایران ویژگی ها و خصوصیات بی شماری دارد که سبب می شود تا طرفداران بسیاری را به خود جلب نماید، از این رو برخی از ویژگی های بهترین دکتر ارتودنسی در ایران به شرح زیر می باشد:

 • بهترین دکتر ارتودنسی در ایران پزشکی می باشد که از به روز ترین و جدید ترین روش ها و تکنیک ها به منظور درمان کجی و بد شکلی دندان ها استفاده می کند.
 • از سابقه و تجربه بسیار بالایی برخوردار باشد و همواره رضایت قلبی بیماران خویش را به خود جلب کند.
 • مطب یا کلینیک بهترین دکتر ارتودنسی در ایران در محیطی آرام و به دور از هر گونه سر و صدا و هم چنین عاری از آلودگی ها باشد.
 • بهترین دکتر ارتودنسی در ایران بسیار مهم است که با بیماران خویش برخوردی محترمانه را در پیش گیرد.
 • از مدرک تخصصی معتبری برخوردار باشد و زیر نظر سازمان وزارت بهداشت و درمان به طبابت و جراحی های درمانی بپردازد.
 • همواره در راستای ارتقا سطح علمی خویش در حال تلاش باشد.
 • محل فعالیت بهترین دکتر ارتودنسی در ایران باید در بهترین کلینیک دندانپزشکی در تهران و یا مطب شخصی خویش باشد.
 • بهترین جراح دندانپزشک در ایران می بایست از بروزترین و مجهز ترین دستگاه ها و تجهیزات در انجام جراحی ها استفاده کند تا مطلوب ترین نتیجه را عرضه نماید.
 • به مسائل و جنبه های ملی توجهی نداشته باشد و تنها هدف وی رضایت قلبی بیماران خویش باشد.

بهترین دکتر ارتودنسی در ایران را بشناسید!

 •  عوامل موثر بر هزینه ارتودنسی

عوامل متعددی بر هزینه ارتودنسی تاثیر گذار می باشد که سبب می شود تا هزینه آن با یکدیگر متفاوت باشد. برخی از عوامل موثر بر قیمت ارتودنسی شامل موارد زیر می باشد:

 • بهترین دکتر ارتودنسی در ایران در ابتدا شدت مشکل و ناهنجاری موجود در دندان ها را تحت بررسی قرار می دهد و سپس قیمت احتمالی را تخمین می زند.
 • سابقه و تجربه بهترین دکتر ارتودنسی در ایران بسیار حائز اهمیت می باشد و یکی از عوامل تاثیرگذار در قیمت ارتودنسی می باشد.
 • دندانپزشک معالج، سن بیمار و نوع مشکل آن را بررسی می کند و سپس با در نظر داشتن روش انجام ارتودنسی هزینه ها را برآورد می کند.
 • محل زندگی شما تاثیر مستقیمی با قیمت خدمات درمانی و زیبایی دارد، به این معنا است که هزینه خدمات درمانی در شمال تهران بسیار بیشتر از جنوب تهران می باشد.
 • زمان انجام ارتودنسی نیز از دیگر عوامل موثر در قیمت ارتودنسی می باشد که پیش از اقدام به این عمل، بهترین جراح دندانپزشک در تهران شما را به طور تقریبی از هزینه های احتمالی آگاه می سازد.
عوامل موثر بر هزینه ارتودنسی

درمان ارتودنسی چقدر زمان می برد؟

بهترین دکتر ارتودنسی در ایران با در نظر داشتن به این موضوع که ارتودنسی روشی برای زیباسازی دندان ها و صاف نمودن آن ها می باشد، توصیه می کند تا تمامی عوامل تاثیرگذار در کوتاه نمودن طول درمان را به خوبی رعایت نمایید و به این طریق کمکی برای رسیدن به لبخندی زیبا را ایفا کنید. از جمله عوامل تعیین کننده در طول درمان ارتودنسی به شرح زیر می باشد:

یکی از از عوامل موثر در طول درمان سن بیمار می باشد، به این صورت که نوجوانان و افرادی که سن پایین تری دارند، در مقایسه با بزرگسالانی که رشدشان کاملا متوقف شده و دیگر دندانی برای رشد ندارند و مدتی طولانی به مشکلاتی از قبیل شلوغی دندان ها دچار بوده اند، به طول درمان کمتری نیاز دارند.

بهترین دکتر ارتودنسی در ایران به طول درمان با درجه شدت مال اکلوژن یا اختلالات فکی و دندانی نیز می گوید، ایشان در زمینه رابطه طول درمان و درجه شدت چنین بیان می کند که این دو رابطه مستقیم با یکدیگر دارند و جز عوامل تعیین کننده در طول مدت درمان ارتودنسی می باشد.

نکته قابل توجه دیگر این است که در صورتی که دندان ها به صورت نامرتب کنار یکدیگر قرار گرفته باشند و یا از فک بیرون زده باشند، مدت زمان ارتودنسی برای صاف نمودن آن ها نیز بیشتر خواهد شد.

لازم به ذکر است، در صورتی که فک های بالا و پایین با تأخیر رشد کنند و یا به صورت نامنظم رشد کنند، طول درمان متغیری خواهند داشت. بهترین دکتر ارتودنسی در ایران به بیماران خویش توصیه می‌کند تا به منظور طول درمان کمتر تمامی برنامه های درمانی را کاملاً به صورت مرتب رعایت نمایند و بهداشت فردی را نیز به خوبی انجام دهند تا سرعت درمان ارتودنسی را بالا ببرند.

از جمله نکات بهداشتی که بهترین دکتر ارتودنسی در ایران برای بیماران خویش توصیه می‌کند استفاده از نخ دندان و مسواک زدن مرتب می باشد.

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین دکتر ارتودنسی در ایران آشنا کند و امیدواریم مطالب گفته شده در رابطه با ارتودنسی برای شما مفید و سودمند واقع شده باشد. لازم به ذکر است که در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده در قسمت بالا تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا