پزشکاندندانپزشکی

بهترین دکتر ارتودنسی در تهران【سال1401】❤️+ لیست 10 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین دکتر ارتودنسی در تهران آشنا سازیم و اطلاعاتی در رابطه با دندان و ارتودنسی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا با خیالی آسوده به سراغ پزشک دلخواه خود بروید و نگران مهارت و سابقه ایشان نباشید، زیرا یکی از مهم ترین گزینه ها برای انجام ارتودنسی انتخاب بهترین دکتر ارتودنسی در تهران می باشد. ارتودنسی دارای انواع متعددی می باشد که از جمله این موارد شامل: ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، ارتودنسی با استفاده از براکت های فلزی، ارتودنسی با براکت های هم رنگ دندان، ارتودنسی شفاف یا Invisalign، ارتودنسی براکت های فلزی یا سرامیکی بدون الاستیک، ارتودنسی از پشت دندان یا سیستم لینگوال می باشد.

ارتودنسی دندان چیست؟

ارتودنسی یکی از شاخه های دندانپزشکی است که بهترین دکتر ارتودنسی در تهران ابتدا ساختار کلی دندان ها را نظارت کرده و سپس به کمک تجهیزات ارتودنسی، ساختار دندانی را اصلاح نموده و به وسیله روش های ویژه دندان ها را حرکت می دهد و بد فرمی(مالفورماسیون ها) آن ها را تصحیح می کند و سپس استخوان فک ها را مرتب می سازد. زمانی که شما برای انجام ارتودنسی نزد بهترین دکتر ارتودنسی در تهران بروید، اولین گام پزشک متخصص، بررسی های بالینی، گرفتن رادیوگرافی های لازم و نیز وضعیت دندان ها را مورد بررسی قرار می دهد. سپس اقدامات زیر را انجام می دهد.

 1. نوع درمان را انتخاب می نماید(ثابت یا متحرک)
 2. مدت زمان درمان را تقریبی تخمین می زند.
 3. مشاوره های لازم را با شما در مورد مدت پیچیدگی درمان و ضرورت انجام آن، هدف ها و خواسته های شما در میان می گذارد.

چگونه بهترین دکتر ارتودنسی در تهران را پیدا کنیم؟

 • اولین قدم برای پیدا کردن بهترین دکتر ارتودنسی در تهران این است که تحقیقات محلی انجام دهیم و از اطرافیان سراغ بهترین دکتر ارتودنسی در تهران را بگیریم و یا از طریق فضای مجازی شروع به تحقیق راجع به پزشک مورد نظر نماییم.
 • قدم بعدی در یافتن دکتر مورد نظر پرس و جو از پزشک خانوادگی خویش می باشد به این دلیل که دکتر خانوادگی از خصوصیات و هدف شما در انتخاب پزشک موردنظر کاملا آگاهی دارد و می تواند بهترین گزینه را به شما پیشنهاد دهد.
 • پس از یافتن بهترین دکتر ارتودنسی در تهران زمان آن رسیده که سوابق و نمونه کارهای قبلی پزشک را مورد بررسی قرار دهید و سپس دست به اقدام ارتودنسی نمایید.
چگونه بهترین دکتر ارتودنسی در تهران را پیدا کنیم؟

ویژگی های بهترین دکتر ارتودنسی در تهران

بهترین دکتر ارتودنسی در تهران باید ویژگی های زیر را داشته باید تا جزء بهترین ها قرار گیرد:

 1. با مراجعه کنندگان ارتباط صمیمی و خوبی برقرار نماید تا بیماران حس صمیمیت و راحتی نسبت به دکتر مورد نظر داشته باشند. بسیاری از مردم از دندانپزشک و کارهای وی ترس و گریز دارند اما بهترین دکتر ارتودنسی در تهران با به کار گرفتن مهارت های ارتباطی سعی می نماید تا عالی ترین خدمات را به این بیماران ارائه دهد تا ترس و نگرانی برای انجام آن نداشته باشند.
 2. یک پزشک متخصص همواره باید به روز ترین علم و روش را به کار گیرد تا به راحتی بتواند از متدهای روز دنیا در درمان بیماران استفاده کند. علاوه بر دانش و مهارت، بهره گیری از تجهیزات و تکنولوژی های پیشرفته نیز یکی دیگر از ویژگی های دکتر ارتودنسی می باشد. بهترین دکتر ارتودنسی در تهران باید دستگاه های لازم را جهت راحتی و آرامش خاطر مراجعین فراهم آورد.
 3. بهترین دکتر ارتودنسی در تهران باید کاملا قابل اعتماد باشد و تمامی جزئیات مربوط به تشخیص و درمان را به بیمار توضیح دهد تا اضطراب و نگرانی بیمار کاهش یابد.
 4. یکی دیگر از ویژگی های بهترین دکتر این است که خلاقیت در انتخاب روش درمان داشته باشد. در بسیاری از مواقع روش ارتودنسی باید با  روش های قدیمی متفاوت باشد و بهترین دکتر ارتودنسی باید این مهارت را داشته باشد تا به روز باشد و راه حل های موثری را برای درمان ارائه دهد و باعث  شود درمان به بهترین شکل ممکن صورت گیرد.
 5. ارتودنسی با دیگر فرایندهای دندانپزشکی مانند کشیدن دندان یا پرکردن دندان بسیار متفاوت و پیچیده می باشد. بهترین دکتر ارتودنسی در تهران باید هنگام نصب براکت یا دندان مصنوعی بسیار دقیق عمل کند.
 6. بهترین دکتر ارتودنسی در تهران باید کارنامه نمونه کارهای قبلی خود را به بیماران نشان دهد و هم چنین لازم است به نظر مراجعین قبلی دکتر مورد نظر توجه بسیار کرد و نظرات آن ها راجع به بهترین دکتر ارتودنسی در تهران را پرس و جو کرد و سپس نظرات را تجزیه و تحلیل نمود و بهترین دکتر را با بهترین نظرات انتخاب کرد.
 7. در آخر به شما پیشنهاد می شود که به سراغ دکتری بروید که اولویت وی جلب رضایت بیماران خویش باشد و پولکی نباشد.

10 تا از بهترین دکتر ارتودنسی در تهران که باید بشناسید!

دكتر مژگان آزادخواه

دكتر مژگان آزادخواه

دکتر مژگان آزاد خواه جراح دندانپزشک زیبایی و طرح لبخند، دارای فلوشیب ایمپلنت از کشورهای فرانسه،آلمان،سوئیس و کره جنوبی می باشد‌. وی متخصص در زمینه ایمپلنت دیجیتال و ایمپلنت یکروزه بوده و همچنین دارای فلوشیب لیزر از کشور انگلستان و… می باشند.

دكتر مژگان آزادخواه جراح دندانپزشك ، فارغ التحصيل سال ١٣٧٥ از دانشگاه دندانپزشكى مشهد و شماره نظام پزشكى ٥٧٦٨٨ داراى ٢٣ سال سابقه كار در حيطه دندانپزشكى با تجربه بالا و يكى از بهترين دندانپزشكان ترميمى و زيبايى واقع در خيابان ونك ، ملاصدرا ى تهران است كه داراى فلوشيپ ترميمى زيبايى Esthetic cosmetic در سال هاى ٢٠٠٨ و ٢٠١٣ مى باشد كه دوره ى دندانپزشكى ترميمى و زيبايى را در حضور پروفسور دکتر برقى و آقاى دكتر يزدانى در سال ٢٠١٣ گذرانيده است . معالجه ريشه (RCT) توسط ايشان با استفاده از دستگاه اندو روتارى و RVG با دقت بسيار بالا و اندازه گيرى دقيق طول كانال در يك جلسه و بدون درد انجام مى شود . دكتر مژگان آزادخواه داراى فلوشيپ و گواهينامه معتبر ايمپلنت از آلمان در سال هاى ٢٠٠٤ و ٢٠١٥ مى باشد همچنين در سال هاى ٢٠١٣ و ٢٠١٦ از كشور هاى سوئيس و فرانسه فلوشيپ ايمپلنت دريافت نموده است . ايشان در طى سال هاى ٢٠٠٩ ، ٢٠١١ و ٢٠١٢ توسط پروفسوردکتر Lee از كشور كره ى جنوبى گواهينامه معتبر ايمپلنت را دريافت نموده است. كليه كارهاى ايمپلنت همراه با ضمانت نامه كتبى و با استفاده از جديدترين متدها و سيستم هاى روز دنيا توسط ايشان ارائه مى گردد .

خدمات:

 • ایمپلنت
 • ایمپلنت فوری
 • انواع روکش های دندانی
 • ارتودنسی
 • اصلاح طرح لبخند
 • ونیر کامپوزیتی
 • لمینت سرامیکی
 • جراحی لثه با لیزر
 • اصلاح و تنظیم خط لثه با لیزر
 • انواع روکش های دندانی
 • بلیچینگ
 • جرم گیری
 • جراحی دندان عقل نهفته

آدرس: تهران ، ونک ،ملاصدرا ،جنب بيمارستان بقيه الله ،ساختمان پزشكان صدرا، پلاك ٢٠٠ ،طبقه دوم، واحد ٥

شماره تماس: 

02188616310

02188605541

بهترین دکتر ارتودنسی در تهران چه تفاوتی با دندانپزشک عمومی دارد؟

یکی از مهم ترین تفاوت دندانپزشک عمومی و ارتودنتیست این است که میزان تخصص و حرفه آن ها با هم فرق می نماید. دندانپزشک عمومی دوره دندانپزشکی عمومی را سپری کرده است و در زمینه ابتدایی درمان، تشخیص و پیش گیری عوارض و ناهنجاری های دندان و دهان و فک ارائه خدمات می نماید. در صورتی که بهترین دکتر ارتودنسی در تهران با توجه به تخصصی که دارد به حل و درمان ناهنجاری های فک و دندان می پردازد و نهایت تلاشش را می کند تا بیمار دندان هایی صاف، مرتب، هماهنگ و دارای لبخندی جذاب و زیبا باشد. به راحتی می توان گفت هر دکتر ارتودنسی ای یک دندانپزشک عمومی نیز می باشد اما هر دندانپزشک عمومی ای نمی تواند ارتودنتیست باشد به دلیل اینکه تخصص و زمینه کاری آن را ندارد. لازم به ذکر است که ارتودنتیست ها نیز رتبه و درجات متفاوتی دارند و افرادی که در شاخه فلوشیپ و جراحی درمانی فک نیز فعالیت دارند، دارای درجات بالاتری می باشند و می توانند به درمان عوارض بیشتری بپردازند.

اقدامات پس از ارتودنسی

نکته ای که بسیار حائز اهمیت می باشد این است که، دندان های نامرتب ولی سالم، کارایی و دوام بسیار بیشتری در مقایسه با دندان های مرتب ولی پوسیده دارند. بنابراین مهم ترین هدف در درمان ارتودنسی دندان این است که ابتدا از سالم بودن دندان ها اطمینان خاطر داشت و سپس دندان هایی مرتب را درست نمود. نکته قابل توجه دیگر این است که در طی درمان نکات بهداشتی را کاملا رعایت فرماید. از جمله این موارد به شرح زیر می باشد:

 • پس از مصرف هرگونه خوراکی سریعا دهان خود را شست و شو نمایید و سپس مسواک بین دندانی را بزنید.
 • از خمیر دندان های حاوی فلوراید استفاده کنید.
 • به شما توصیه می شود از مسواک های مخصوص ارتودنسی و بین دندانی استفاده نمایید.
 • در صورت امکان کام و زبان خود را نیز مسواک بزنید.
 • از مصرف خوراکی های سفت از قبیل آجیل و خشکبار، سیب سفت و نان های سفت جدا خود داری شود.
 • بهترین دکتر ارتودنسی در تهران به شما پیشنهاد می دهد که در هفته اول حتما از غذاهای آبکی و نرم استفاده نمایید.
 • دوره ی درمان ارتودنسی توسط بهترین دکتر ارتودنسی در تهران شامل چکاپ های ماهیانه و منظم می باشد. برای این که از نتیجه کار خود راضی و خوشنود باشید به شما پیشنهاد می دهیم تا به طور دقیق این جلسات را نزد ارتودنتیست مورد نظر رفته و چکاپ کامل شوید، در غیر این صورت زمان این اقدام افزایش می یابد.
 • نخ دندان مخصوص ارتودنسی(سوپر فلاس) موجب می شود تا بهداشت دندان به خوبی انجام گردد.
 • برای جلوگیری از التهاب لثه و رفع بوی بد دهان استفاده از دهانشویه های مخصوص ارتودنسی دندان لازم و ضروری می باشد. لازم به ذکر است که در هر بار مصرف دهانشویه، مایع را با قدرت کامل در دهان بگردانید و سپس خالی نمایید، این عمل را دوبار در روز(صبح و شب) انجام دهید و بهتر است تا یک ساعت پس از مصرف دهان خود را نشویید.
 • از گاز زدن میوه های سفت خود داری نمایید.
 • از مصرف میوه های سفت و سخت و هسته داری چون ذرت، هویج، زیتون و همانند این قبیل میوه ها فقط باید به صورت تکه تکه شده و بدون هسته و با احتیاط کامل انجام شود تا کوچک ترین فشاری به سیم و براکت ها وارد نشود. در غیر این صورت به چسب براکت ها فشار وارد می شود و باعث افتادن و جدا شدن سیم و براکت می شود که علاوه بر تحمیل هزینه اضافه بر بیمار، وقت اضافه برای چسباندن دوباره آن موجب طولانی تر شدن درمان و عقب ماندن آن می شود.
 • در چند روز اول درمان به علت حرکت های دندانی، برخی از افراد ممکن است درد و ناراحتی احساس کنند به همین دلیل بهترین دکتر ارتودنسی در تهران به مدت دو الی سه روز به شما هر 8 ساعت یک عدد قرص مسکن(قرص استامینوفن500) می دهد تا به صورت دقیق و منظم استفاده کنید.
 • افزایش بزاق و شل شدن دندان ها در اغلب بیماران مشاهده می شود که کامل طبیعی و گذرا می باشد و به علت شروع حرکات دندانی است. ماساژ دادن آرام لثه ی اطراف دندان ها با انگشت اشاره که شسته و تمیز شده، کمک بسیار زیادی در کاهش درد و التهاب می نماید به این دلیل که موجب افزایش گردش خون و در نتیجه مقاومت لثه در برابر درد احتمالی می شود.
اقدامات پس از ارتودنسی

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید، سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما عزیزان را با بهترین دکتر ارتودنسی در تهران آشنا کند و آرزومندیم که مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد. هم چنین در صورت داشتن سوال و یا مشاوره می توانید با شماره های ذکر شده در مقاله تماس حاصل فرمایید. برای دریافت اطلاعات درباره بهترین دکتر ارتودنسی در ایران به مقاله مربوطه مراجعه کنید

طول درمان ارتودنسی چقدر است؟

اغلب بیماران همیشه این نگرانی را دارند که چه مدت باید ارتودنسی را در دهان خود جهت درمان نهایی داشته باشند. به طور میانگین، ارتودنسی حدود 24 ماه برا ی تکمیل درمان زمان لازم دارد. بعضی بیماران به زمانی کمتر از 12 ماه نیاز دارند، اما بیمارانی هم وجود دارند که طول درمان آنها به 3 سال هم می رسد تا دندان‌های آنها در جایگاه صحیح خود قرار بگیرد.

 سن مناسب برای انجام ارتودنسی چه زمانی است؟

درمان زودهنگام ارتودنسی در خیلی از موارد می‌تواند از درمان اساسی ارتودنسی در آینده جلوگیری کند. درمان زود هنگام، می‌تواند بیمار را از انجام جراحی یا مشکلات پیچیده تر دور کند.
به عقیده بیشتر متخصصین اولین ویزیت کودک بهتر است در سن ۷ سالگی انجام شود. اما درمان ارتودنسی هیچگونه محدودیت سنی ندارد و در هر سنی‌ قابل انجام است. امروزه، حدود 25 درصد از بیماران ارتودنسی را بزرگسالان تشکیل می دهند.

آیا ارتودنسی درد دارد ؟

درمان ارتودنسی در سنین کودکی و نوجوانی معمولا درد و ناراحتی ایجاد نمی نماید. در سنین بالاتر، بیمار ممکن است در روز های اول درمان درجاتی از درد و ناراحتی را تجربه کند که در اغلب موارد درد در حدی نیست که مانع خواب و فعالیت های روزانه مانند درس خواندن شود. جویدن آدامس بدون قند پس از جلسه درمانی و داروهای مسکن می تواند در کاهش درد موثر باشد.

4.9/5 - (31 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا