پزشکاندندانپزشکی

بهترین دکتر ارتودنسی در تهران【سال1401】❤️+ لیست 10 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین دکتر ارتودنسی در تهران آشنا سازیم و اطلاعاتی در رابطه با دندان و ارتودنسی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا با خیالی آسوده به سراغ پزشک دلخواه خود بروید و نگران مهارت و سابقه ایشان نباشید، زیرا یکی از مهم ترین گزینه ها برای انجام ارتودنسی انتخاب بهترین دکتر ارتودنسی در تهران می باشد. ارتودنسی دارای انواع متعددی می باشد که از جمله این موارد شامل: ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، ارتودنسی با استفاده از براکت های فلزی، ارتودنسی با براکت های هم رنگ دندان، ارتودنسی شفاف یا Invisalign، ارتودنسی براکت های فلزی یا سرامیکی بدون الاستیک، ارتودنسی از پشت دندان یا سیستم لینگوال می باشد.

ارتودنسی دندان چیست؟

ارتودنسی یکی از شاخه های دندانپزشکی است که بهترین دکتر ارتودنسی در تهران ابتدا ساختار کلی دندان ها را نظارت کرده و سپس به کمک تجهیزات ارتودنسی، ساختار دندانی را اصلاح نموده و به وسیله روش های ویژه دندان ها را حرکت می دهد و بد فرمی(مالفورماسیون ها) آن ها را تصحیح می کند و سپس استخوان فک ها را مرتب می سازد. زمانی که شما برای انجام ارتودنسی نزد بهترین دکتر ارتودنسی در تهران بروید، اولین گام پزشک متخصص، بررسی های بالینی، گرفتن رادیوگرافی های لازم و نیز وضعیت دندان ها را مورد بررسی قرار می دهد. سپس اقدامات زیر را انجام می دهد.

 1. نوع درمان را انتخاب می نماید(ثابت یا متحرک)
 2. مدت زمان درمان را تقریبی تخمین می زند.
 3. مشاوره های لازم را با شما در مورد مدت پیچیدگی درمان و ضرورت انجام آن، هدف ها و خواسته های شما در میان می گذارد.

چگونه بهترین دکتر ارتودنسی در تهران را پیدا کنیم؟

 • اولین قدم برای پیدا کردن بهترین دکتر ارتودنسی در تهران این است که تحقیقات محلی انجام دهیم و از اطرافیان سراغ بهترین دکتر ارتودنسی در تهران را بگیریم و یا از طریق فضای مجازی شروع به تحقیق راجع به پزشک مورد نظر نماییم.
 • قدم بعدی در یافتن دکتر مورد نظر پرس و جو از پزشک خانوادگی خویش می باشد به این دلیل که دکتر خانوادگی از خصوصیات و هدف شما در انتخاب پزشک موردنظر کاملا آگاهی دارد و می تواند بهترین گزینه را به شما پیشنهاد دهد.
 • پس از یافتن بهترین دکتر ارتودنسی در تهران زمان آن رسیده که سوابق و نمونه کارهای قبلی پزشک را مورد بررسی قرار دهید و سپس دست به اقدام ارتودنسی نمایید.

چگونه بهترین دکتر ارتودنسی در تهران را پیدا کنیم؟

ویژگی های بهترین دکتر ارتودنسی در تهران

بهترین دکتر ارتودنسی در تهران باید ویژگی های زیر را داشته باید تا جزء بهترین ها قرار گیرد:

 1. با مراجعه کنندگان ارتباط صمیمی و خوبی برقرار نماید تا بیماران حس صمیمیت و راحتی نسبت به دکتر مورد نظر داشته باشند. بسیاری از مردم از دندانپزشک و کارهای وی ترس و گریز دارند اما بهترین دکتر ارتودنسی در تهران با به کار گرفتن مهارت های ارتباطی سعی می نماید تا عالی ترین خدمات را به این بیماران ارائه دهد تا ترس و نگرانی برای انجام آن نداشته باشند.
 2. یک پزشک متخصص همواره باید به روز ترین علم و روش را به کار گیرد تا به راحتی بتواند از متدهای روز دنیا در درمان بیماران استفاده کند. علاوه بر دانش و مهارت، بهره گیری از تجهیزات و تکنولوژی های پیشرفته نیز یکی دیگر از ویژگی های دکتر ارتودنسی می باشد. بهترین دکتر ارتودنسی در تهران باید دستگاه های لازم را جهت راحتی و آرامش خاطر مراجعین فراهم آورد.
 3. بهترین دکتر ارتودنسی در تهران باید کاملا قابل اعتماد باشد و تمامی جزئیات مربوط به تشخیص و درمان را به بیمار توضیح دهد تا اضطراب و نگرانی بیمار کاهش یابد.
 4. یکی دیگر از ویژگی های بهترین دکتر این است که خلاقیت در انتخاب روش درمان داشته باشد. در بسیاری از مواقع روش ارتودنسی باید با  روش های قدیمی متفاوت باشد و بهترین دکتر ارتودنسی باید این مهارت را داشته باشد تا به روز باشد و راه حل های موثری را برای درمان ارائه دهد و باعث  شود درمان به بهترین شکل ممکن صورت گیرد.
 5. ارتودنسی با دیگر فرایندهای دندانپزشکی مانند کشیدن دندان یا پرکردن دندان بسیار متفاوت و پیچیده می باشد. بهترین دکتر ارتودنسی در تهران باید هنگام نصب براکت یا دندان مصنوعی بسیار دقیق عمل کند.
 6. بهترین دکتر ارتودنسی در تهران باید کارنامه نمونه کارهای قبلی خود را به بیماران نشان دهد و هم چنین لازم است به نظر مراجعین قبلی دکتر مورد نظر توجه بسیار کرد و نظرات آن ها راجع به بهترین دکتر ارتودنسی در تهران را پرس و جو کرد و سپس نظرات را تجزیه و تحلیل نمود و بهترین دکتر را با بهترین نظرات انتخاب کرد.
 7. در آخر به شما پیشنهاد می شود که به سراغ دکتری بروید که اولویت وی جلب رضایت بیماران خویش باشد و پولکی نباشد.

10 تا از بهترین دکتر ارتودنسی در تهران که باید بشناسید!

دکتر میلاد شامحمدی

دکتر میلاد شامحمدی ، متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت، یکی از برترین های رشته تخصصی خود در سطح ایران میباشد. وی نفر اول آزمون بورد تخصصی ارتودنسی کشور در سال ۹۶ میباشد.
نامبرده ضمن کسب رتبه اول دانش آموختگی دوران دانشجویی و رزیدنتی و عناوین برتر پژوهشیِ ضمن تحصیل و سابقه تالیف کتب مرتبط با ارتودنسی،در حال حاضر به عنوان عضو هیئت علمی و استادیار بخش ارتودنسی، مشغول آموزش دانشجویان و رزیدنتهای ارتودنسی میباشد.
مطب تخصصی ارتودنسی دکتر شامحمدی در شهر تهران، مجهز به اسکنر دندانی 3shape جهت تهیه مدل دندانی دیجیتال میباشد که نیاز به انجام پروسه قالبگیری به روش سنتی که عموما برای بیماران خوشایند نیست را مرتفع میسازد. مدل دندانی دیجیتال، امکان انجام آنالیز دقیق کامپیوتری جهت طرح ریزی بهترین درمان،حذف خطاهای حین قالبگیری و استفاده از سایر درمانهای بر پایه تکنیک های دیجیتال را فراهم می کند.

خدمات:

 • ارتودنسی ثابت و متحرک
 • ارتودنسی شفاف (Invisalign)
 • ارتودنسی سرامیکی و لینگوال
 • درمان ناهنجاریهای اسکلتی

آدرس:

تهران ، بلوار اندرزگو ، بین کاوه و قیطریه ، کوچه خسروی جنوبی ، پلاک 3 ،مجتمع ماهور ،طبقه 2 ، واحد 8

تلفن تماس:

09911123343

021-22203343

اینستاگرام: dr.milad.shamohammadi@

مشاهده اطلاعات بیشتر

دکتر کوثر عزیزلو

دکتر کوثر عزیزلو

دکتر کوثر عزیزلو متخصص ارتودنسی(ارتودنتیکس) و دارای بورد تخصصی در این زمینه می باشند. دکتر عزیزلو علاوه بر تخصص ارتودنسی و درمان ناهنجاری های فک و صورت، خدمات تخصصی زیبایی، ترمیمی و ریشه را نیز در اختیار بیماران خود قرار می دهند. به دلیل خدمات با ارزشی که دکتر کوثر عزیزلو ارائه می دهند ایشان را جزء بهترین دکتر ارتودنسی در تهران به حساب می آورند.

خدمات:

 • ارتودنسی ثابت
 • ارتودنسی متحرک
 • درمان های اصلاح رشد در مواردی که ناهنجاری های فکی وجود دارد.
 • خدمات زیبایی دندان ها از قبیل سفیدتر کردن دندان ها
 • کامپوزیت به منظور اصلاح طرح لبخند
 • درمان ریشه(عصب کشی)
 • بررسی و تشخیص و درمان بیماری های مربوط به دندان
 • آسیب شناسی دهان و فک و دندان
 • درمان بلیچینگ

آدرس: تهران، سعادت آباد، میدان کاج، ابتدای سرو غربی، جنب مدرسه حکمت، پلاک هفت، واحد چهارم

شماره تماس: 02122135512

دکتر سودابه سجادی

دکتر سودابه سجادی

دکتر سودابه سجادی متخصص ارتودنسی در تهران و اراک می باشند. ایشان در سال 1382در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در رشته دندانپزشکی قبول شدند. دکتر سجادی در سال 1383 رتبه سوم کشوری را در آزمون علوم پایه کسب نمودند. ایشان در سال 1388 پس از فارغ التحصیلی در رشته دندانپزشکی عمومی، با رتبه یازده کشوری در رشته ارتودنتیکس دانشکده دندانپزشکی شاهد مشغول کسب علم شدند و در سال 1391 به عنوان عضو هییت علمی دانشکده دندانپزشکی اراک مشغول به کار شدند.

دکتر سجادی بنیانگذار بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی اراک و هم چنین مدیر گروه بخش ارتودنسی این دانشکده به مدت دو سال بودند. دکتر سودابه سجادی اولین خانم ارتودنتیست در استان مرکزی بوده و هستند و بیشترین خدمات را در اختیار بیماران خود می گذارند و به همین علت دکتر سودابه سجادی از جمله بهترین دکتر ارتودنسی در تهران و اراک می باشند.

خدمات:

 • ارتودنسی بزرگسالان و کودکان
 • درمان ناهنجاری های فک و صورت
 • ارتودنسی ثابت
 • ارتودنسی متحرک

آدرس مطب در شهر تهران: تهران،حدفاصل شریعتی و پاسداران، خیابان گل نبی، بعد از چهار راه زمرد، پلاک 40، طبقه سوم شرقی، واحد 302

شماره تماس: 02126644011 – 02126644013

آدرس مطب در شهر اراک: اراک، عباس آباد، رو به روی هلال احمر، نبش عضد، ساختمان پزشکان میراحمد، طبقه چهارم

شماره تماس: 08632248378 – 08632249626

دکتر علی تهرانی راد

دکتر علی تهرانی راد

دکتر علی تهرانی راد متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت و در سال 1358 متولد  شهر تهران می باشند. ایشان در سال 1376 در رشته دندانپزشکی شروع به تحصیل نموده است و از سال 1382 شروع به خدمت رسانی در مطب خود کردند و خدمات بسیاری را در اختیار بیماران قراردادند. دکتر تهران راد بعد از خدمت دوران سربازی و تحصیل چهار ساله در رشته تخصصی ارتودنسی، در سال 1393 بورد تخصصی خود را دریافت نمودند.

در مطب تخصصی دکتر علی تهرانی راد تمامی درمان های دندانپزشکی و به طور تخصصی تمامی مراحل درمانی ارتودنسی کودکان و بزرگسالان را به صورت کامل و دقیق در محیطی آرام و دوستانه و با رعایت پروتکل های بهداشتی آماده خدمت رسانی می باشند. باتمامی این تعاریف دکتر علی تهرانی راد را می توان جزء بهترین دکتر ارتودنسی در تهران نام برد.

لازم به ذکر است که  دکتر علی تهرانی راد در بهترین کلینیک دندانپزشکی در تهران خدمات ارائه می دهند.

خدمات:

 • تشخیص بیماری های دهان و دندان
 • ارتودنسی
 • ایمپلنت های دندانی
 • درمان بیماری لثه
 • پروتز های دندانی
 • معالجه ریشه دندان
 • رادیولوژی دهان، فک و صورت

آدرس: تهران، پاسداران، بوستان دهم، پلاک 121، طبقه اول، واحد سوم

شماره تماس: 02122590162 – 09196786071

آدرس کلینیک: تهران گاندی جنوبی، کوچه بیست و یکم، پلاک 18، طبقه دوم

شماره تماس کلینیک: 02188661300

دکتر میلاد شامحمدی

دکتر میلاد شامحمدی

دکتر میلاد شامحمدی متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت و یکی دیگر بهترین دکتر ارتودنسی در تهران به شمار می روند. ایشان یکی از برترین های رشته ارتودنسی در کشور می باشند که خدمات بسیاری را ارائه می دهند. دکتر شامحمدی در سال 1396 نفر اول آزمون بورد تخصصی ارتودنسی کشور نیز می باشند.

ایشان ضمن کسب رتبه اول دانش آموختگی دوران دانشجویی و رزیدنتی و عناوین برتر پژوهشی ضمن تحصیل و سابقه تالیف کتاب های مربوط با رشته تخصصی وی( ارتودنسی)، در حال حاضر عضو هیات علمی و استادیار بخش ارتودنسی، مشغول آموزش و تدریس به دانشجویان و رزیدنت های ارتودنسی می باشند.

مطب تخصصی ارتودنسی دکتر میلاد شامحمدی در شهر تهران می باشند که مجهز به اسکنر دندانی 3shape جهت تهیه مدل دندانی دیجیتال است که نیازی به انجام پروسه قالب گیری به روش سنتی که اکثرا زمانبر و برای بیماران ناخوشایند است را در اختیار بیماران خود می گذارند. مدل دندانی دیجیتال، امکان انجام آنالیز دقیق کامپیوتری جهت طرح ریزی بهترین و با کیفیت ترین درمان، حذف خطاها و اشتباه های قالب گیری و استفاده از سایر درمان های بر پایه تکنیک های دیجیتال را فراهم می آورد.

خدمات:

 • ارتودنسی سرامیکی و لینگوال
 • ارتودنسی شفاف(Invisalign)
 • ارتودنسی ثابت و متحرک
 • درمان ناهنجاری های اسکلتی
 • درمان بیماری های دهان، فک و صورت

آدرس: تهران، بلوار اندرزگو، بین کاوه و قیطریه، کوچه خسروی جنوبی، پلاک سوم، مجتمع ماهور، طبقه دوم، واحد8

شماره تماس: 02122203343 – 09911123343

دکتر هومن زرنگار

دکتر هومن زرنگار

دکتر هومن زرنگار متخصص مرتب سازی دندان(ارتودنتیکس) و یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در تهران می باشند. دکتر زرنگار از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران در رشته دندانپزشکی عمومی فارغ التحصیل شدند و سپس تخصص خود را در زمینه ارتودنسی و ناهنجاری های فکی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با موفقیت دریافت نمودند.

ایشان دارای بورد تخصصی ارتودنسی، دارای مدرک فلوشیپ(فوق تخصص) ارتودنسی-جراحی فک و ناهنجاری های شکاف لب و کام(سندروم های کرانیوفاسیال) از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران ، عضو هیات مدیره و دبیر علمی انجمن ارتودنتیست های ایران از سال 1397 الی 1399، عضو هیات مدیره انجمن ارتودنتیست های ایران و دبیر علمی انجمن از سال 1394 الی 1396، نماینده علمی و اجرایی انجمن ارتودنتیست های ایران در انجمن ارتودنسی آسیا و اقیانوسیه(APOS)، نفر اول آزمون ورودی دوره تخصص ارتودنسی در کشور و مترجم کتاب های تخصصی ارتودنسی نیز می باشند.

لازم به ذکر است که دکتر هومن زرنگار یکی از بهترین متخصص ایمپلنت در تهران محسوب می شوند که خدمات بسیاری را در اختیار مراجعین قرار می دهند.

خدمات:

 • فلوشیپ ارتودنسی
 • درمان ایمپلنت
 • جراحی فک و ناهنجاری های شکاف لب و کام
 • درمان بیماری لثه

آدرس مطب یک: تهران، سعادت آباد، میدان کاج، ابتدای سرو شرقی، پلاک78، واحد 28

آدرس مطب دو: تهران، بلوار میرداماد، میدان مادر، خیابان بهروز(سنجابی)، پلاک 17، واحد43

شماره تماس مطب یک: 02122084454 – 02122087354

شماره تماس مطب دو: 02122907505 – 02122273280

دکتر سیمین برنگی

دکتر سیمین برنگی

دکتر سیمین برنگی متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی می باشند. دکتر سیمین برنگی در سال 1392 از دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران موفق به اخذ مدرک دکترای دندانپزشکی گردیدند. ایشان در همان سال(1392) دوره رزیدنتی دندانپزشکی ترمیمی دانشگاه تهران شدند و در سال 1395 دوره تخصصی دندانپزشکی خود را با موفقیت به پایان رساندند و موفق به اخذ بورد تخصصی در رشته دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی گردیدند.

دکتر برنگی در تالیف کتاب های کمک آموزشی دندانپزشکی فعالیت پر رنگی را داشتند و به طور مستمر در کنفرانس های علمی حضور به عمل می آوردند و لازم به ذکر است که دکتر سیمین برنگی دارای بیش از 8 سال سابقه در زمینه دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی بوده است و با روش های نوین متدهای جدید در این زمینه مشغول به فعالیت هستند و خدمات بسیاری را در اختیار بیماران می گذارند و به همین علت جزء بهترین دکتر ارتودنسی در تهران به حساب می آیند.

خدمات:

 • ارتودنسی
 • بازسازی دندان های درمان ریشه شده
 • سفید کردن دندان
 • ترمیم پوسیدگی های دندانی
 • انواع روکش های زیبایی
 • اصلاح طرح خنده
 • بستن فواصل بین دندانی
 • درمان ریشه(اندو)

آدرس: تهران، شریعتی، بالاتر از پل سید خندان، خیابان خواجه عبدالله انصاری، پلاک 107، برج آسمان، طبقه اول، واحد 1C، زنگ سوم

شماره تماس: 02122858244 – 09031233928

بهترین دکتر ارتودنسی در تهران چه تفاوتی با دندانپزشک عمومی دارد؟

یکی از مهم ترین تفاوت دندانپزشک عمومی و ارتودنتیست این است که میزان تخصص و حرفه آن ها با هم فرق می نماید. دندانپزشک عمومی دوره دندانپزشکی عمومی را سپری کرده است و در زمینه ابتدایی درمان، تشخیص و پیش گیری عوارض و ناهنجاری های دندان و دهان و فک ارائه خدمات می نماید. در صورتی که بهترین دکتر ارتودنسی در تهران با توجه به تخصصی که دارد به حل و درمان ناهنجاری های فک و دندان می پردازد و نهایت تلاشش را می کند تا بیمار دندان هایی صاف، مرتب، هماهنگ و دارای لبخندی جذاب و زیبا باشد. به راحتی می توان گفت هر دکتر ارتودنسی ای یک دندانپزشک عمومی نیز می باشد اما هر دندانپزشک عمومی ای نمی تواند ارتودنتیست باشد به دلیل اینکه تخصص و زمینه کاری آن را ندارد. لازم به ذکر است که ارتودنتیست ها نیز رتبه و درجات متفاوتی دارند و افرادی که در شاخه فلوشیپ و جراحی درمانی فک نیز فعالیت دارند، دارای درجات بالاتری می باشند و می توانند به درمان عوارض بیشتری بپردازند.

بهترین دکتر ارتودنسی در تهران چه تفاوتی با دندانپزشک عمومی دارد؟

اقدامات پس از ارتودنسی

نکته ای که بسیار حائز اهمیت می باشد این است که، دندان های نامرتب ولی سالم، کارایی و دوام بسیار بیشتری در مقایسه با دندان های مرتب ولی پوسیده دارند. بنابراین مهم ترین هدف در درمان ارتودنسی دندان این است که ابتدا از سالم بودن دندان ها اطمینان خاطر داشت و سپس دندان هایی مرتب را درست نمود. نکته قابل توجه دیگر این است که در طی درمان نکات بهداشتی را کاملا رعایت فرماید. از جمله این موارد به شرح زیر می باشد:

 • پس از مصرف هرگونه خوراکی سریعا دهان خود را شست و شو نمایید و سپس مسواک بین دندانی را بزنید.
 • از خمیر دندان های حاوی فلوراید استفاده کنید.
 • به شما توصیه می شود از مسواک های مخصوص ارتودنسی و بین دندانی استفاده نمایید.
 • در صورت امکان کام و زبان خود را نیز مسواک بزنید.
 • از مصرف خوراکی های سفت از قبیل آجیل و خشکبار، سیب سفت و نان های سفت جدا خود داری شود.
 • بهترین دکتر ارتودنسی در تهران به شما پیشنهاد می دهد که در هفته اول حتما از غذاهای آبکی و نرم استفاده نمایید.
 • دوره ی درمان ارتودنسی توسط بهترین دکتر ارتودنسی در تهران شامل چکاپ های ماهیانه و منظم می باشد. برای این که از نتیجه کار خود راضی و خوشنود باشید به شما پیشنهاد می دهیم تا به طور دقیق این جلسات را نزد ارتودنتیست مورد نظر رفته و چکاپ کامل شوید، در غیر این صورت زمان این اقدام افزایش می یابد.
 • نخ دندان مخصوص ارتودنسی(سوپر فلاس) موجب می شود تا بهداشت دندان به خوبی انجام گردد.
 • برای جلوگیری از التهاب لثه و رفع بوی بد دهان استفاده از دهانشویه های مخصوص ارتودنسی دندان لازم و ضروری می باشد. لازم به ذکر است که در هر بار مصرف دهانشویه، مایع را با قدرت کامل در دهان بگردانید و سپس خالی نمایید، این عمل را دوبار در روز(صبح و شب) انجام دهید و بهتر است تا یک ساعت پس از مصرف دهان خود را نشویید.
 • از گاز زدن میوه های سفت خود داری نمایید.
 • از مصرف میوه های سفت و سخت و هسته داری چون ذرت، هویج، زیتون و همانند این قبیل میوه ها فقط باید به صورت تکه تکه شده و بدون هسته و با احتیاط کامل انجام شود تا کوچک ترین فشاری به سیم و براکت ها وارد نشود. در غیر این صورت به چسب براکت ها فشار وارد می شود و باعث افتادن و جدا شدن سیم و براکت می شود که علاوه بر تحمیل هزینه اضافه بر بیمار، وقت اضافه برای چسباندن دوباره آن موجب طولانی تر شدن درمان و عقب ماندن آن می شود.
 • در چند روز اول درمان به علت حرکت های دندانی، برخی از افراد ممکن است درد و ناراحتی احساس کنند به همین دلیل بهترین دکتر ارتودنسی در تهران به مدت دو الی سه روز به شما هر 8 ساعت یک عدد قرص مسکن(قرص استامینوفن500) می دهد تا به صورت دقیق و منظم استفاده کنید.
 • افزایش بزاق و شل شدن دندان ها در اغلب بیماران مشاهده می شود که کامل طبیعی و گذرا می باشد و به علت شروع حرکات دندانی است. ماساژ دادن آرام لثه ی اطراف دندان ها با انگشت اشاره که شسته و تمیز شده، کمک بسیار زیادی در کاهش درد و التهاب می نماید به این دلیل که موجب افزایش گردش خون و در نتیجه مقاومت لثه در برابر درد احتمالی می شود.

اقدامات پس از ارتودنسی

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید، سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما عزیزان را با بهترین دکتر ارتودنسی در تهران آشنا کند و آرزومندیم که مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد. هم چنین در صورت داشتن سوال و یا مشاوره می توانید با شماره های ذکر شده در مقاله تماس حاصل فرمایید. برای دریافت اطلاعات درباره بهترین دکتر ارتودنسی در ایران به مقاله مربوطه مراجعه کنید

طول درمان ارتودنسی چقدر است؟

اغلب بیماران همیشه این نگرانی را دارند که چه مدت باید ارتودنسی را در دهان خود جهت درمان نهایی داشته باشند. به طور میانگین، ارتودنسی حدود 24 ماه برا ی تکمیل درمان زمان لازم دارد. بعضی بیماران به زمانی کمتر از 12 ماه نیاز دارند، اما بیمارانی هم وجود دارند که طول درمان آنها به 3 سال هم می رسد تا دندان‌های آنها در جایگاه صحیح خود قرار بگیرد.

 سن مناسب برای انجام ارتودنسی چه زمانی است؟

درمان زودهنگام ارتودنسی در خیلی از موارد می‌تواند از درمان اساسی ارتودنسی در آینده جلوگیری کند. درمان زود هنگام، می‌تواند بیمار را از انجام جراحی یا مشکلات پیچیده تر دور کند.
به عقیده بیشتر متخصصین اولین ویزیت کودک بهتر است در سن ۷ سالگی انجام شود. اما درمان ارتودنسی هیچگونه محدودیت سنی ندارد و در هر سنی‌ قابل انجام است. امروزه، حدود 25 درصد از بیماران ارتودنسی را بزرگسالان تشکیل می دهند.

آیا ارتودنسی درد دارد ؟

درمان ارتودنسی در سنین کودکی و نوجوانی معمولا درد و ناراحتی ایجاد نمی نماید. در سنین بالاتر، بیمار ممکن است در روز های اول درمان درجاتی از درد و ناراحتی را تجربه کند که در اغلب موارد درد در حدی نیست که مانع خواب و فعالیت های روزانه مانند درس خواندن شود. جویدن آدامس بدون قند پس از جلسه درمانی و داروهای مسکن می تواند در کاهش درد موثر باشد.

4.9/5 - (29 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا