پزشکاندندانپزشکی

بهترین دندانپزشک کودکان در ایران【سال1401】❤️ + لیست 8 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین دندانپزشک کودکان در ایران آشنا کنیم و اطلاعات ارزشمندی را در رابطه با کودکان و دندانپزشکی کودکان در اختیارتان قرار دهیم. همانطور که می دانید، کودکان در مقایسه با بزرگسالان بسیار ضعیف تر و شکننده تر می باشند، بنابراین بسیار حائز اهمیت می باشد که متخصصین کودکان در زمینه روانشناسی نیز مهارت هایی داشته باشند و در برخورد با کودکان صبورانه تر و صمیمانه تر رفتار نمایند تا هیچ کودکی از مراجعه به پزشک ترسی به دل راه ندهد. با ما تا پایان این مقاله همراه باشید تا توضیحات کامل تری راجع به دندانپزشک کودکان در اختیارتان قرار دهیم.

 منظور از دندانپزشکی کودکان چیست؟

همانطور که می دانید کودکان از شش، هفت ماهگی شروع به دندان دراوردن دندان می کنند و در سن شش الی هفت سالگی دندان های شیری شان شروع به ریختن می کند و سپس دندان های اصلی رویش می نماید.

بهترین دندانپزشک کودکان در ایران همانطور که از نامش مشخص است، متخصص دندانپزشکی کودکان می باشد و کودکان از سن طفولیت می‌توانند برای معاینات منظم دندان و مراقبت های لازم برای سلامت لثه ها، چکاپ سلامت دهان و دندان و از این قبیل اقدامات، نزد دندانپزشک کودکان بروند و در صورت بروز هرگونه مشکل تحت درمان های لازم قرار بگیرند.

انتخاب بهترین دندانپزشک کودکان در ایران

ملاک های مختلفی برای انتخاب بهترین دندانپزشک کودکان در ایران وجود دارد که در این مقاله گنجانده نمی شود. با این وجود برخی از ویژگی های بهترین دندانپزشک کودکان در ایران را برای شما شرح می‌دهیم تا چارچوبی برای انتخاب خود داشته باشید.  از جمله ویژگی بهترین دندانپزشک کودکان در ایران شامل موارد زیر می باشد:

 • بهترین دندانپزشک کودکان در ایران پزشکی می باشد که از نظر روانشناسی برخوردی مناسب با کودکان داشته باشد.
 • دندانپزشک کودکان باید دارای مدارک مرتبط با رشته خود باشد و این مدارک را از بهترین و معتبرترین دانشگاه ها کسب نموده باشد.
 • بهترین دندانپزشک کودکان در ایران باید زیر نظر وزارت بهداشت و نظام پزشکی به مداوای بیماران خویش بپردازد.
 • مطب دندانپزشک کودکان باید به گونه ای طراحی شده باشد که برای کودکان جذابیت داشته باشد.
 • از نظر موقعیت جغرافیایی مطب بهترین دندانپزشک کودکان در ایران در مرکز شهر قرار گرفته باشد تا رفت و آمد به آنجا به راحتی و آسودگی صورت گیرد.
 • بهترین دندانپزشک کودکان در ایران پزشکی می باشد که از تجربه و سابقه درخشانی برخوردار باشد.
 • بهترین دندانپزشک کودکان در تهران و یا هر شهر دیگری می بایست طوری رفتار کند تا تمامی مراجعه کنندگان خود را راضی نگه دارد و از کارنامه نمونه کار قبلی مناسبی برخوردار باشد.
 • بهترین دندانپزشکان کودکان در ایران پزشکی می باشد که در جهت ارتقاء سطح علمی خود تلاش نماید و از روش های جدید و نوین برای انجام درمان ها بهره گیرد.

انتخاب بهترین دندانپزشک کودکان در ایران

خدمات ارائه دهنده توسط بهترین دندانپزشک کودکان در ایران

بهترین دندانپزشک کودکان در ایران خدمات متعددی را به منظور رفاه حال بیماران خویش ارائه می دهد که از جمله این خدمات عبارتند از:

باندینگ دندان: یکی از روش های رایج و شایع دندانپزشکی کودکان باندینگ دندان می باشد.  در این روش بهترین دندانپزشک کودکان در ایران شکستگی های ایجاد شده در قسمت جلوی دندان را درست و ترمیم می کند. در توضیح باندینگ دندان باید گفت که باندینگ موادی مقاوم و همرنگ با دندان ها می باشد که در زمان شکستگی ها از آن استفاده می کنند و در طول رشد کودکان کاملاً ماندگار و ثابت می ماند.

شیار بندی دندان ها: این روش برای جلوگیری از پوسیدگی دندان ها و ریشه آن ها ایجاد شده است. به این صورت که بهترین دندانپزشک کودکان در ایران باکمک سیلانت برای دندان ها شیاربندی می کند و یا آن ها را پر می کند و به این طریق به سلامتی هر چه بیشتر دندان‌ ها یاری می رساند.

فلوراید تراپی: وظیفه اصلی فلوراید تراپی تقویت مینای دندان کودکان و خودداری از پوسیدگی دندان ها یا جرم گیری آن ها می باشد. فلوراید تراپی یکی از مهمترین خدمات بهترین دندانپزشک کودکان در ایران می باشد.

ارتودنسی: همانطور که می دانید ارتودنسی توسط بهترین دکتر ارتودنسی در تهران انجام می پذیرد،  با این وجود برخی از دندانپزشکان کودکان نیز این عمل را انجام می دهند. ارتودنسی در صورتی نیاز پیدا می کند که دندان های کودکان دچار به هم ریختگی و نامرتبی باشند.  بنابراین در این مواقع والدین فرزندان خود را نزد بهترین دندانپزشک کودکان در ایران می برند و با انجام ارتودنسی از نامرتبی و به هم ریختگی دندان های آن ها جلوگیری به عمل می‌آورند.

دکتر علی رشیدیان

دکتر علی رشیدیان

دکتر علی رشیدیان متخصص دندانپزشکی کودکان و نوجوانان، فلوشیپ دندانپزشکی بیمارستانی و آرامبخشی و  همچنین ارتودنسی پیشگیری می باشند که یکی از بهترین دکتر دندانپزشک کودکان در ایران محسوب می شوند. ایشان در سال 1347 دیده به جهان گشودند. دکتر رشیدیان در سال 1358 لغایت 1365 دوره متوسطه خود را به اتمام رساندند.

ایشان در سال 1371  مدرک عمومی دندانپزشکی را از دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ نمودند. دکتر علی رشیدیان دوره تخصصی دندانپزشکی کودکان و نوجوانان را در سال 1378 در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران به اتمام رساندند. دکتر رشیدیان پس از اخذ مدرک تخصصی خویش به منظور ارتقاء سطح علمی برای کسب دوره فلوشیپ اقدام نمودند و در سال 1396 دوره فلوشیپ دندانپزشکی بیمارستانی و آرامبخشی را در دانشکده علوم پزشکی شهید بهشتی و بیمارستان کودکان مفید سپری نمودند.

دکتر علی رشیدیان فعالیت‌های پژوهشی آکادمی بسیاری را به انجام رساندند که از جمله این فعالیت ها می توان به: از سال 1380 تاکنون اجرای سخنرانی های متعدد علمی در سمینارهای بازآموزی و کنگره های دندانپزشکی، عضویت در هیئت علمی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد از سال 1378 الی 1381 ،عضویت در هیئت علمی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی تهران از سال 1382 تاکنون، از سال 1387الی 1389 به مدت دو سال معاونت پژوهشی بخش دندانپزشکی کودکان دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی تهران را بر عهده داشتند، در سال 1390 تا 1394 معاونت بخش دندانپزشکی کودکان دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی تهران، سرپرست تخصصی بخش دندانپزشکی کودکان دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی تهران، از سال 1397 تاکنون رئیس بخش دندانپزشکی کودکان دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی تهران، از سال 1398 تاکنون ریاست انجمن دندانپزشکی کودکان ایران، از سال 1394 تا کنون مسئول سمینارهای بازآموزی انجمن دندانپزشکی کودکان ایران و بسیاری دیگر از این چنین فعالیت‌هایی را بر عهده داشتند.

خدمات:

 • دندانپزشکی اطفال، زیبایی
 •  سفید کردن دندان، بلیچینگ با لیزر
 • روکش های دندانی، عصب کشی، جرمگیری
 • ترمیم های دندان و دندانپزشکی کودکان
 • دندانپزشکی اطفال، زیبایی، دندانپزشکی دیجیتال

آدرس مطب: تهران، خیابان پاسداران، پایین تر از خیابان کلاهدوز یا دولت، پلاک 492، طبقه دوم، واحد هشت

شماره تماس: 02122589892 – 02122587074

دکتر فرشیده میرلوحی

دکتر فرشیده میرلوحی

دکتر فرشیده میرلوحی متخصص دندانپزشک کودکان و دندان پزشک عمومی می باشند. ایشان در سال 1363 در شهر اصفهان متولد شدند. دکتر میرلوحی در سال 1382 در سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان فارغ التحصیل شدند. دکتر فرشیده میرلوحی دوره دندانپزشکی عمومی خود را با موفقیت در سال 1389 به اتمام رساندند و سپس به منظور ارتقای سطح علمی و  کسب مدرک تخصصی وارد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران شدند و دوره تخصصی خود را در زمینه دندانپزشکی کودکان در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران آغاز نمودند.

دکتر فرشید میرلوحی پس از فارغ التحصیلی، دوره فلوشیپ لیزر دندانپزشکی را آغاز نمودند و این دوره را در دانشگاه ایتالیا سپری کردند و به این طریق تحقیقات خود را در این زمینه اضافه نمودند. دکتر فرشیده میرلوحی یکی از بهترین دندانپزشک کودکان در ایران محسوب می‌شوند که در رستای کسب علم بیشتر نهایت تلاش خود را به ارمغان می‌آورند و همواره فعالیت‌های پژوهشی بسیاری را به انجام می‌رسانند تا سطح علمی خویش را افزایش دهند.

خدمات:   

 • لیفت لثه با لیزر
 • فیشور سیلانت دندان
 • عصب کشی دندان شیری
 • پر کردن و ترمیم دندان شیری
 • کشیدن انواع دندان های کودکان و نوجوانان و دندانپزشکی اطفال، زیبایی

آدرس مطب: اصفهان، خیابان وحید، مجتمع پزشکی وحید

شماره تماس: 01337790400 – 09135692925

دکتر زهرا محمدزاده

دکتر زهرا محمدزاده

دکتر زهرا محمدزاده متخصص دندانپزشک کودکان می باشند. ایشان در سال 1364 در شهر مشهد دیده به جهان گشودند. دکتر محمدزاده در سال 1382 وارد دانشگاه علوم‌ پزشکی‌ مشهد به منظور اخذ مدرک دندانپزشکی عمومی شدند. ایشان پس از فارغ التحصیلی دندانپزشکی عمومی، دوره تخصصی دندانپزشکی کودکان را در دانشگاه علوم پزشکی مشهد آغاز نمودند.

دکتر زهرا محمدزاده در آزمون بورد تخصصی رشته دندانپزشکی کودکان رتبه اول را از آن خود کردند. ایشان پس از گذراندن دوره تحصیلی، در هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد عضو شدند و تاکنون در این حرفه مشغول به تدریس، تحقیق و پژوهش های علمی می باشند.

از فعالیت های دیگر دکتر زهرا محمدزاده می‌توان به راهنمایی چکیده پایان نامه و راهبری طرح های پژوهشی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد اشاره نمود. دکتر زهرا محمدزاده از جمله بهترین دکتر دندانپزشک کودکان در ایران محسوب می شوند که سابقه ده ساله در زمینه انجام خدمات درمانی و زیبایی را دارا می باشند. ایشان از سال 1391 تاکنون عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد می باشند و در زمینه عصب کشی دندان شیری، درمان و ترمیم دندان شیری تخصص و مهارت فراوانی دارند.

خدمات دکتر زهرا محمدزاده:

 • دندانپزشکی اطفال، زیبایی
 • عصب کشی دندان شیری
 • درمان و ترمیم دندان شیری
 • فلوراید درمانی موضعی
 • کشیدن انواع دندان های کودکان و نوجوانان

آدرس مطب: مشهد، وکیل آباد، بلوار هاشمیه، بین هاشمیه یازده و سیزده، ساختمان سایروس، واحد 302

شماره تماس: 05138824454 – 09366391304

دکتر آتوسا جانشین

دکتر آتوسا جانشین

دکتر آتوسا جانشین متخصص دندانپزشکی کودکان و نوجوانان و ارتودنسی پیشگیری می باشند. ایشان در سال 1385 در کنکور سراسری با اخذ رتبه دو رقمی 58 در دانشکده دندانپزشکی علومپزشکی تهران قبول شدند.

دکتر جانشین پس از قبولی در کنکور سراسری وارد دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران به منظور کسب مدرک دندانپزشکی شدند. دکتر آتوسا جانشین پس از فارغ التحصیلی دوره دندانپزشکی عمومی در سال 1391 در آزمون دستیاری پذیرفته شدند و به این ترتیب به سمت دوره تخصصی دندانپزشکی کودکان در دانشکده دندانپزشکی علوم پزشکی همدان راه یافتند.

دکتر آتوسا جانشین در آزمون بورد تخصصی در سال 1394 با کسب رتبه اول با موفقیت قبول شدند و از این رو به عنوان هیئت علمی در دانشکده دندانپزشکی گیلان مشغول به فعالیت گردیدند. دکتر جانشین عضو هیئت علمی و استاریار گروه دندانپزشکی کودکان دانشگاه علوم پزشکی گیلان می باشند. همچنین استادیار دانشکده دندانپزشکی علومپزشکی گیلان نیز می باشند. با تمام این تفاسیر دکتر آتوسا جانشین از جمله بهترین دکتر دندانپزشک کودکان در ایران به شمار می روند که خدمات بسیار ارزنده ای را در اختیار مردم قرار می دهند و این خدمات عبارتند از:

خدمات:

 • روکش دندان های شیری، فضای نگهدار های ثابت و متحرک
 • درمان صدمات دندان ناشی از حوادث، دندانپزشکی اطفال، زیبایی
 • مشاوره و آموزش والدین در خصوص بهداشت و پیشگیری از بیماری های دهان و دندان نوزادان و کودکان
 • درمان های پیشگیری از قبیل فلورایدتراپی و شیاربندی دندان
 • انواع ترمیم  همرنگ و غیر همرنگ دندانی و درمان ریشه دندان های شیری

آدرس مطب: رشت، بلوار نماز، انتهای پل صابرین، ساختمان آتیه، طبقه ششم، واحد هفت

شماره تماس: 01332135095 – 09307742159

دکتر مریم افشاریان زاده

دکتر مریم افشاریان زاده

دکتر مریم افشاریان زاده  متخصص دندانپزشکی کودکان می باشند که در سال 1361 به دنیا آمدند. ایشان در سال 1382 در آزمون علوم پایه کشوری رتبه چهارم را از آن خود نمودند. دکتر مریم افشاریان زاده دوره دندانپزشکی خود را در سال 1386 با کسب رتبه سوم در دانشگاه علوم پزشکی تهران به پایان رساندند.

دکتر افشاریان زاده دارای دانشنامه تخصصی مدرک دندانپزشکی کودکان از دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی می باشند و همچنین دارای بورد تخصصی با رتبه اول در آزمون بورد تخصصی شفاهی می باشند.

دکتر مریم افشاریان زاده یکی از بهترین دندانپزشک کودکان در ایران به شمار می روند که فعالیت های پژوهشی و آکادمیک بسیاری را به ثبت رسانده اند که از جمله این فعالیت ها می‌توان به نویسندگی مقالات متعدد، سخنرانی در کنگره انجمن دندانپزشکی کودکان ایران در سال 1391،  سخنرانی در کنگره انجمن دندانپزشکان عمومی ایران در سال 1391 و سخنرانی در اولین کنگره انجمن آسیب‌ شناسان دهان و فک و صورت در آذرماه سال 1386 اشاره نمود.

نکته قابل توجه در رابطه با دکتر مریم افشاریان این است که ایشان فعالیت های بالینی بسیار زیادی را به ثبت رسانده اند که از جمله این فعالیت‌ها شامل: انجام طرح نیروی انسانی در شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر به مدت 24 ماه، انجام خدمات دندانپزشکی به صورت پر کیس در کلینیک شرکت ملی فولاد ایران به مدت یک سال،  همکاری با شبکه بهداشت و درمان فیروزکوه و خدمت رسانی به گروه‌ های هدف به مدت دو سال، همکاری با بیمارستان ابن سینا و مرکز جراحی محدود مهر گاندی و دارا بودن مطب شخصی در شهر تهران می باشند.

خدمات:

 • ترمیم های دندان،  پروتز های دندانی
 • دندانپزشکی کودکان، دندانپزشکی اطفال، زیبایی
 • دندانپزشکی دیجیتال،  سفید کردن دندان
 •  بلیچینگ با لیزر، روکش های دندانی
 •  عصب کشی و جرمگیری

آدرس مطب: تهران، ضلع شمالی میدان پونک، کوچه رمضانی، پلاک 24، طبقه سوم، واحد شش

شماره تماس: 02144629872 – 02144629870

دکتر یاسمن رضوانی

دکتر یاسمن رضوانی

دکتر یاسمین رضوانی متخصص دندانپزشکی کودکان و فلوشیپ دندانپزشکی بیمارستانی می باشند. ایشان مدرک دندانپزشکی عمومی خود را در سال 1388 اخذ کردند. دکتر رضوانی پس از گذراندن دوره پزشکی عمومی، دوره تخصصی دندانپزشکی کودکان خود را آغاز نمودند و در سال 1391 مدرک مربوطه را کسب کردند. ایشان دارای بورد تخصصی رشته کودکان نیز می‌باشند.

دکتر یاسمین رضوانی همچنین موفق به کسب مدرک فلوشیپ دندانپزشکی بیمارستانی کودکان در سال 1395 نیز شده اند و از سال 1391 تاکنون عضو هیئت علمی بخش کودکان دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی می باشند. نکته قابل توجه در رابطه با دکتر یاسمن رضوانی این است که ایشان در کنگره های داخلی و خارجی بسیاری به سخنرانی در زمینه کودکان به انجام رسانده اند و مدرس بازآموزی در انجمن دندانپزشکان عمومی ایران می باشند.

دکتر یاسمین رضوانی از جمله بهترین دندانپزشک کودکان در ایران محسوب می شوند که تعریف خلاصه کتاب مک دونالد از کتب مرجع کودکان را نیز به ثبت رسانده اند.

خدمات:

 • انجام تمامی خدمات دندانپزشکی بیمارستانی
 • دندانپزشکی اطفال، زیبایی
 •  سفید کردن دندان،  بلیچینگ با لیزر
 • روکش های دندانی و دندانپزشکی اطفال، زیبایی
 • دندانپزشکی دیجیتال، عصب کشی و جرمگیری
 • ترمیم های دندان و دندانپزشکی کودکان

آدرس مطب: تهران، گیشا، کوی نصر، بین خیابان دوازدهم و چهاردهم، پلاک 93، ساختمان پزشکان خاتم، طبقه اول، واحد یک

شماره تماس: 02188279030

دکتر طاهره معصوم

دکتر طاهره معصوم

دکتر طاهره معصوم متخصص دندانپزشکی کودکان و دندانپزشک عمومی می باشند. ایشان دوره دندانپزشکی عمومی خود را در سال 1379 به اتمام رساندند. دکتر طاهره معصوم مدرک تخصصی دندانپزشکی خود را نیز از دانشگاه علوم پزشکی شیراز اخذ نمودند و به مدت دوازده سال به عنوان عضو هیئت علمی دانشکده دندانپزشکی همدان در بخش کودکان به تدریس دانشجویان پرداختند.

دکتر معصوم مدرک فلوشیب دندانپزشکی بیمارستانی را هم دارا می باشند و سال 1382 تاکنون در بخش خصوصی به صورت کاملاً تخصصی در زمینه دندانپزشکی کودکان خدمترسانی می کنند. دکتر طاهره معصوم را می توان یکی از بهترین دندانپزشک کودکان در ایران به حساب آورد که تمامی فعالیت های خود رادر بیمارستان های بعثت همدان، بیمارستان گاندی، بیمارستان کودکان مفید تهران و کلینیک مهر به انجاممیرسانند.

لازم ب ذکر است که دکتر معصوم در راستای جلب رضایت عموم مردم نهایت تلاش خود را به کار می گیرند و از هیچ خدمتی مستثنی نمی مانند و از جمله خدمات تحت ارائه ایشان به شرح زیر می باشد:

خدمات:

 • روکش دندان های شیری
 • ارتودنسی پیشگیری و فیشورسیلانت
 • فلوراید تراپی
 • انواع درمان ریشه کشیدن دندان
 • ترمیم دندان های پوسیده
 • آموزش بهداشت دهان و دندان

آدرس مطب یک: تهران، چهارراه پاسداران، خیابان شهید کلاهدوز، دولت بین اختیاریه و دیباجی، ساختمان 450 شرقی، مجتمع صدر، طبقه پنجم غربی ، واحد 39

آدرس مطب دو: تهران، خیابان پیروزی، بین خیابان سوم و چهارم نیروی هوایی، روبروی پمپ بنزین همایون، جنب ساختمان پزشکان نیکان، طبقه اول، واحد دوم

شماره تماس: 02122785752

روش های شناسایی بهترین دندانپزشک کودکان در ایران

راه ها و روش های متعددی برای یافتن بهترین دندانپزشک کودکان در ایران وجود دارد که شما را در یافتن دندانپزشک مورد نظر کمک می کند که به دلیل طولانی بودن این روش ها تمامی آن ها در این مقاله گنجانده نمی شود. با این وجود برخی از روش های شناسایی بهترین دندانپزشک کودکان در ایران را برای شما شرح می‌دهیم تا شما را در یافتن دندانپزشک مورد نظر یاری برسانیم. از جمله روش های شناسایی بهترین دندانپزشک کودکان در ایران شامل موارد زیر می باشد:

 • اولین گام برای شناسایی بهترین دندانپزشک کودکان در ایران این است که تحقیقات محلی نمایید، به این طریق که به والدینی که قبلاً فرزندان خود را نزد دندانپزشک کودکان برده‌ اند و از تخصص و مهارت ایشان راضی بودند، سوالاتی بپرسید و مشخصات بهترین دندانپزشک کودکان در ایران را از آن ها جویا شوید.
 • در صورتی که روش پیشین کارساز نبود، به شما توصیه می کنیم که از بهترین جراح دندانپزشک در تهران و یا هر شهر دیگری که خود در آن جا تحت درمان هستید، در رابطه با دندانپزشک کودکان سوال بپرسید به این سبب که ایشان با مشخصات شما و فرزندتان آگاهی کامل دارد و به این طریق در رسیدن به هدف شما را راهنمایی می کند.
 • یکی دیگر از روش های شناسایی بهترین دندانپزشک کودکان در ایران این است که در فضای مجازی جست و جو کنید. از ویژگی های مفید این فضا این است که تمامی مشخصات دندانپزشک مورد نظر را به شما نشان می دهد و همچنین دندانپزشکان کودکان را با یکدیگر مقایسه می کند و دست شما را برای انتخاب بازتر می نماید.

روش های شناسایی بهترین دندانپزشک کودکان در ایران

برای جلوگیری از دندان درد کودکان از چه روش هایی باید استفاده نمود؟

بهترین دندانپزشک کودکان در ایران به منظور جلوگیری از درد دندان کودکان راه ها روش هایی را پیشنهاد می دهد تا به کمک آن ها از چنین دردهایی جلوگیری به عمل آید. از جمله این اقدامات پیشگیرانه به شرح زیر می باشد:

 1. بهترین دندانپزشک کودکان در ایران به والدین توصیه می کند تا مسواک زدن را جزء اولویت ها برای فرزندان خود بدانند.
 2. بسیار حائز اهمیت می باشد که از همان ابتدا استفاده از نخ دندان را جزء اولویت ها برای فرزندان خود بدانید.
 3. بهترین دندانپزشک کودکان در ایران از والدین می‌خواهد تا حداقل  دوبار در سال به منظور معاینات منظم دندانپزشکی زمان بگذارند و به بهترین کلینیک دندانپزشکی در ایران مراجعه کنند.
 4. لازم به ذکر است که از فرزندانتان بخواهید تا در زمان ورزش و بازی از محافظ دندان استفاده کنند تا از آسیب به دندان ها جلوگیری به عمل آید.

کلام آخر

از شما عزیزان سپاسگزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین دندانپزشک کودکان در ایران آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده در رابطه با دندانپزشکی کودکان برای شما مفید واقع شده باشد. لازم به ذکر است که در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده در قسمت بالا تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا