پزشکان

بهترین دکتر اورولوژی اطفال در تهران【سال 1402】❤️+ لیست 8 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین دکتر اورولوژی اطفال در تهران آشنا سازیم و هم چنین اطلاعاتی راجع به اورولوژی و دستگاه ادراری اطفال در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. بسیاری از پدر و مادرها از بروز این بیماری ناراحت و افسرده می شوند و نگران سلامتی فرزندشان و هم چنین خوب بودن پزشک معالج آن می باشند ولی ما در این مقاله اطلاعاتی در اختیار شما قرار می دهیم که در صورت مواجهه با آن نگران پزشک و تخصص آن نباشید و تنها دغدغه فکری تان بهبودی و سلامت فرزندتان باشد.

دکتر اورولوژی اطفال کیست؟

بهترین دکتر اورولوژی اطفال در تهران پزشکی می باشد که در زمینه مشکلات دستگاه تناسلی و مجاری ادراری کودکان(از قبیل مثانه، کلیه ها و مجرای ادرار) تخصص بسیار دارد و کودکانی که از این مشکلات رنج می برند را پس از ارزیابی و تشخیص بیماری، درمان می نمایند.

ویژگی های بهترین دکتر اورولوژی اطفال در تهران

یکی از مهم ترین گزینه ها برای درمان بیماری های مرتبط با اورولوژی کودکان این است که زیر نظر بهترین دکتر اورولوژی اطفال در تهران درمان شود، به این دلیل که کودکان بسیار حساس تر از بزرگسالان می باشند و در صورت بروز کوچکترین خطا ممکن است خسارات جبران ناپذیر جانی را با خود به همراه داشته باشد. از این رو ویژگی های بهترین دکتر اورولوژی اطفال در تهران را برای شما بیان می کنیم تا با دیدی باز به سراغ پزشک متخصص بروید.

  1. بهترین دکتر اورولوژی اطفال در تهران پزشکی می باشد که دارای تخصص مرتبط با اورولوژی کودکان باشد و این مدرک تخصصی را از دانشگاه ها و مراکز معتبر کشور اخذ نموده باشد.
  2. تجربه، سابقه و مهارت بالایی در زمینه تخصص خود داشته باشد و بیماران بسیاری را با موفقیت درمان کرده باشد.
  3. ایشان باید زیر نظر وزارت بهداشت به فعالیت های خود بپردازند و دارای جواز یا پروانه طبابت باشند.
  4. اخلاق و رفتار مناسبی با بیماران خود داشته باشد و نسبت به کودکان با محبت و صبورانه رفتار نماید و سلامتی بیماران برای ایشان جزء اولویت ها باشد و به جنبه های مالی اهمیت ندهد.
  5. بهترین دکتر اورولوژی اطفال در تهران پزشکی می باشد که همواره در بالابردن سطح علمی خود تلاش نماید و در سمینارهای علمی حضور فعالی داشته باشد.
  6. از وسایل کاملا استریل شده استفاده نماید و همواره نکات بهداشتی را رعایت نماید.

ویژگی های بهترین دکتر اورولوژی اطفال در تهران

چگونه بهترین دکتر اورولوژی اطفال در تهران را پیدا کنیم؟

برای یافتن بهترین دکتر اورولوژی اطفال در تهران روش های مختلفی وجود دارد که از جمله این راه ها به شرح زیر می باشد:

  1. اولین گام برای شناسایی بهترین دکتر اورولوژی اطفال در تهران این است که به سراغ تحقیقات محلی بروید و از دوستان، آشنایان و اقوام سوال نمایید و در صورتی که پزشک با تخصص موردنظر شما سراغ داشتند به شما معرفی کنند و در مورد دکتر مذکور پرس و جوهای لازم را انجام دهید. به این دلیل که ممکن است ملاک های اطرافیان برای انتخاب پزشک متخصص با ملاک های شما متفاوت باشد.
  2. در صورتی که از تحقیقات محلی به نتیجه نرسیدید بهتر است برای پیدا کردن پزشک مورد نظر از فضای مجازی کمک بگیرید و با جست و جو در سایت ها و فضای مجازی می توانید بهترین انتخاب را نمایید و یکی از مزایای فضای مجازی این است که پزشکان را باهم مقایسه می نماید و ویژگی هایشان را بیان می کند تا مراجعین به راحتی بهترین انتخاب را برگزینند.
  3. به شما توصیه می کنیم که مشاوره حضوری با ایشان داشته باشید و سوال های خود را با او در میان بگذارید و ایشان با صبوری هرچه تمام تر به سوالات شما پاسخ دهد و هدف دکتر موردنظر هزینه های درمان و گزینه های مالی نباشد و در راستای درمان شما تلاش نماید.
  4. در گام آخر، در صورتی که اسامی چند پزشک متخصص را یافتید، حال نوبت آن رسیده تا اسامی پزشکان را در گوگل جست و جو کرده و به سراغ نمونه کارها و مدارک تحصیلی و نیز تجربه و سابقه ایشان بپردازید، لازم به ذکر است که بهترین دکتر اورولوژی اطفال در تهران دکتری می باشد که تجربه، مهارت و نیز دارای سوابق بسیار خوبی باشد.

بیماری های اورولوژی اطفال

بهترین دکتر اورولوژی اطفال در تهران همواره در راستای درمان بیماری های مرتبط با دستگاه تناسلی و مجاری ادراری کودکان در تلاش است و عارضه های مربوط به این بیماری ها را درمان می کند که این عارضه ها شامل موارد زیر می باشد:

1-عفونت های مجاری ادراری: بهترین دکتر اورولوژی اطفال در تهران همواره تاکید دارد که در صورتی که کودک تب داشته باشد و این تب حتی به مقدار کم باشد، باید تحت درمان قرار بگیرد و آن را پشت گوش نیاندازید، به این دلیل که ممکن است کودک در بزرگسالی دچار مشکلاتی جبران ناپذیر شود.

عفونت های مجاری ادراری در بخش هایی از بدن مثل مثانه یا مجرای ادراری تحتانی، کلیه ها یا مجاری ادراری فوقانی تشکیل می شوند.

2-بیضه نزول نکرده: در صورتی که یک بیضه(اندام تولید کننده اسپرم و هورمون تستوسترون پس از بلوغ) بالاتر از مکان طبیعی خود قرار گیرد و در جای تعیین شده یعنی داخل کیسه بیضه نباشد، به آن بیضه نزول نکرده یا کربتورکیدیسم می گویند.

3-هیپوسپادیاس و اورولوژی اطفال: این بیماری در صورتی رخ می دهد که لوله خروج ادرار از بدن در قسمت زیر آلت تناسلی باز شود و در سر آلت قرار نگیرد.

4-شب ادراری یا بی اختیاری شبانه: بهترین دکتر اورولوژی اطفال در تهران خاطر نشان می کند که شب ادراری کودکان تا 5 سالگی کاملا عادی و طبیعی می باشد. ولی در صورت ادامه آن باید تحت درمان قرار گیرد.

5-واریکوسل و اورولوژی اطفال: این بیماری معمولا در بزرگسالی و در برخی موارد در کودکی رخ می دهد و در امتداد اسپرماتیک کورد معمولا تعدادی رگ های بزرگ شده ایجاد می شود که هم چون رگ های واریسی می باشند.

واریکوسل در صورتی که در نوجوانان رخ دهد سبب اختلال در رشد بیضه و اگر درمان های لازم انجام نشود در نهایت منجر به ناباروری می گردد.

6-ریفلاکس وزیکویورترال: این بیماری در کودکان منجر به عملکرد نادرست ساختار دریچه مانند که ادرار را به از بخش کلیه به بخش مثانه منتقل می کند صورت می گیرد و به جای این که یک طرفه از کلیه به مثانه باشد، برعکس دو طرفه می شود و مجدد به کلیه باز می گردد. در صورتی که این بیماری توسط بهترین دکتر اورولوژی اطفال در تهران درمان نشود، منجر به عفونت و در نهایت آسیب به کلیه ها می شود.

بیماری های اورولوژی اطفال

راه های درمان بیماری های اورولوژی اطفال

درمان بیماری های مرتبط با اورولوژی کودکان به عوامل بسیاری بستگی دارد که از جمله این عوامل شامل: سن کودک، مشکل بیماری، پایداری و دوام بیماری و بسیاری عوامل دیگر می باشد. حال در این قسمت توضیح کوتاهی از درمان بیماری های اورولوژی کودکان را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم:

1-عفونت های مجاری ادراری: ابتدا برای بررسی این بیماری، بهترین دکتر اورولوژی اطفال در تهران سونوگرافی و تصویربرداری از بیمار را تجویز می نماید تا به کمک آن دلیل عفونت مجاری ادراری را پیدا کند و پس از ارزیابی آن درمان را آغاز می کند.

2-بیضه نزول نکرده: به طور متوسط می توان گفت که پس از مدت زمان چند ماه، بیضه به طور خود به خود پایین می آید و اگر این اتفاق پیش نیاید پزشک متخصص با ایجاد یک برش کوچک سبب انتقال بیضه به داخل کیسه بیضه می شود و سپس آن را بخیه می زند.

ریفلاکس وزیکویورترال: این بیماری معمولا پس از گذشت چند سال از بین خواهد رفت. اما در صورتی که ادامه داشت بهترین دکتر اورولوژی اطفال در تهران به کمک یک برش کوچک دریچه را در قسمت بالای استخوان لگن ترمیم می نماید. روش بعدی این است که به کمک یک ابزار کوچک که از طریق مجرای ادرار به سمت مثانه فرستاده می شود، در داخل دریچه ماده ای حجم دهنده تزریق می کنند.

واریکوسل: شایع ترین روش درمان واریکوسل، جراحی باز می باشد. در این روش در قسمت کشاله ران برشی زده می شود و سبب بسته شدن رگ های بزرگ شده می شوند و در نهایت منجر به ادامه جریان خون در سایر رگ های طبیعی می شوند.

روش بعدی، روش جایگزین می باشد که بسیار خطرناک می باشد. در این روش دوربین و دیگر وسایل وارد شکم شده و هم چنین تکنیک های تزریق به کمک تصویربرداری اشعه ایکس تاثیری روی جراحی باز ندارد و نتیجه بخش نمی باشد.

شب ادراری: بی اختیاری ادراری درمان خاصی ندارد و به مرور زمان رفع خواهد شد. با این وجود بهترین دکتر اورولوژی اطفال در تهران به شما توصیه هایی می کند تا مشکل شب ادراری فرزندتان حل شود. هم چنین داروهایی تجویز می کند که در طول شب کمتر ادرار نمایید و یا داروهای کاهش انقباض مثانه و افزایش ظرفیت مثانه را تجویز می کند.

راه های درمان بیماری های اورولوژی اطفال

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید، سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین دکتر اورولوژی در تهران آشنا کند و امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد هم چنین در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید.

4.9/5 - (25 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا