پزشکان

بهترین دکتر اورولوژی اطفال در تهران【سال1401】❤️+ لیست 8 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین دکتر اورولوژی اطفال در تهران آشنا سازیم و هم چنین اطلاعاتی راجع به اورولوژی و دستگاه ادراری اطفال در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. بسیاری از پدر و مادرها از بروز این بیماری ناراحت و افسرده می شوند و نگران سلامتی فرزندشان و هم چنین خوب بودن پزشک معالج آن می باشند ولی ما در این مقاله اطلاعاتی در اختیار شما قرار می دهیم که در صورت مواجهه با آن نگران پزشک و تخصص آن نباشید و تنها دغدغه فکری تان بهبودی و سلامت فرزندتان باشد.

دکتر اورولوژی اطفال کیست؟

بهترین دکتر اورولوژی اطفال در تهران پزشکی می باشد که در زمینه مشکلات دستگاه تناسلی و مجاری ادراری کودکان(از قبیل مثانه، کلیه ها و مجرای ادرار) تخصص بسیار دارد و کودکانی که از این مشکلات رنج می برند را پس از ارزیابی و تشخیص بیماری، درمان می نمایند.

ویژگی های بهترین دکتر اورولوژی اطفال در تهران

یکی از مهم ترین گزینه ها برای درمان بیماری های مرتبط با اورولوژی کودکان این است که زیر نظر بهترین دکتر اورولوژی اطفال در تهران درمان شود، به این دلیل که کودکان بسیار حساس تر از بزرگسالان می باشند و در صورت بروز کوچکترین خطا ممکن است خسارات جبران ناپذیر جانی را با خود به همراه داشته باشد. از این رو ویژگی های بهترین دکتر اورولوژی اطفال در تهران را برای شما بیان می کنیم تا با دیدی باز به سراغ پزشک متخصص بروید.

 1. بهترین دکتر اورولوژی اطفال در تهران پزشکی می باشد که دارای تخصص مرتبط با اورولوژی کودکان باشد و این مدرک تخصصی را از دانشگاه ها و مراکز معتبر کشور اخذ نموده باشد.
 2. تجربه، سابقه و مهارت بالایی در زمینه تخصص خود داشته باشد و بیماران بسیاری را با موفقیت درمان کرده باشد.
 3. ایشان باید زیر نظر وزارت بهداشت به فعالیت های خود بپردازند و دارای جواز یا پروانه طبابت باشند.
 4. اخلاق و رفتار مناسبی با بیماران خود داشته باشد و نسبت به کودکان با محبت و صبورانه رفتار نماید و سلامتی بیماران برای ایشان جزء اولویت ها باشد و به جنبه های مالی اهمیت ندهد.
 5. بهترین دکتر اورولوژی اطفال در تهران پزشکی می باشد که همواره در بالابردن سطح علمی خود تلاش نماید و در سمینارهای علمی حضور فعالی داشته باشد.
 6. از وسایل کاملا استریل شده استفاده نماید و همواره نکات بهداشتی را رعایت نماید.

ویژگی های بهترین دکتر اورولوژی اطفال در تهران

چگونه بهترین دکتر اورولوژی اطفال در تهران را پیدا کنیم؟

برای یافتن بهترین دکتر اورولوژی اطفال در تهران روش های مختلفی وجود دارد که از جمله این راه ها به شرح زیر می باشد:

 1. اولین گام برای شناسایی بهترین دکتر اورولوژی اطفال در تهران این است که به سراغ تحقیقات محلی بروید و از دوستان، آشنایان و اقوام سوال نمایید و در صورتی که پزشک با تخصص موردنظر شما سراغ داشتند به شما معرفی کنند و در مورد دکتر مذکور پرس و جوهای لازم را انجام دهید. به این دلیل که ممکن است ملاک های اطرافیان برای انتخاب پزشک متخصص با ملاک های شما متفاوت باشد.
 2. در صورتی که از تحقیقات محلی به نتیجه نرسیدید بهتر است برای پیدا کردن پزشک مورد نظر از فضای مجازی کمک بگیرید و با جست و جو در سایت ها و فضای مجازی می توانید بهترین انتخاب را نمایید و یکی از مزایای فضای مجازی این است که پزشکان را باهم مقایسه می نماید و ویژگی هایشان را بیان می کند تا مراجعین به راحتی بهترین انتخاب را برگزینند.
 3. به شما توصیه می کنیم که مشاوره حضوری با ایشان داشته باشید و سوال های خود را با او در میان بگذارید و ایشان با صبوری هرچه تمام تر به سوالات شما پاسخ دهد و هدف دکتر موردنظر هزینه های درمان و گزینه های مالی نباشد و در راستای درمان شما تلاش نماید.
 4. در گام آخر، در صورتی که اسامی چند پزشک متخصص را یافتید، حال نوبت آن رسیده تا اسامی پزشکان را در گوگل جست و جو کرده و به سراغ نمونه کارها و مدارک تحصیلی و نیز تجربه و سابقه ایشان بپردازید، لازم به ذکر است که بهترین دکتر اورولوژی اطفال در تهران دکتری می باشد که تجربه، مهارت و نیز دارای سوابق بسیار خوبی باشد.

دکتر منصور شیخ

دکتر منصور شیخ

دکتر منصور شیخ فوق تخصص جراحی کودکان و اورولوژی اطفال و متخصص جراحی عمومی می باشند که در سال 1335 در زابل متولد شده است. ایشان دوره های پزشکی عمومی و تخصصی خود را با موفقیت به اتمام رساندند و دوره های تکمیلی اورولوژی اطفال را در کشور کانادا سپری نمودند.

دکتر شیخ عضو هیئت علمی دانشگاه و عضو انجمن جراحان کودکان ایران و از جمله بهترین دکتر اورولوژی اطفال در تهران به شمار می روند که خدمات بسیار ارزنده ای را در اختیار عموم مردم می گذارند و از جمله این خدمات به صورت زیر می باشند:

خدمات:

 • درمان بیماری های گوارشی
 • درمان بیماری های مرتبط با سر و گردن
 • درمان قفسه سینه و سایر اندام های بدن
 • درمان بیماری های اورولوژی اطفال
 • درمان بیماری های مادرزادی کلیه
 • درمان بیماری های مجاری ادراری هم چون انسداد، عدم نزول بیضه، فتق و ناهنجاری های دستگاه تناسلی و هیپوسپادیاز و …

آدرس: تهران، خیابان احمد قصیر، جنب بیمارستان آسیا، کوچه پژوهشگاه دوم، ساختمان پزشکان سه، طبقه سوم، واحد هشتم

شماره تماس: 02188756648

دکتر جواد غروبی

دکتر جواد غروبی

دکتر جواد غروبی متخصص اورولوژی و فوق تخصص اورولوژی کودکان می باشند. ایشان مدرک پزشکی عمومی خود را از دانشگاه علوم پزشکی ایران اخذ نمودند و سپس در دانشگاه علوم پزشکی ایران، رتبه سوم آزمون بورد تخصصی جراحی عمومی را کسب نمودند.

ایشان دوره فوق تخصصی خود را در زمینه جراحی و اورولوژی کودکان در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران پشت سر گذاشتند و در آزمون بورد فوق تخصصی جراحی و اورولوژی کودکان رتبه اول کشور را از آن خود کردند و دوره تحصیلات تکمیلی جراحی و اورولوژی کودکان و نوزادان را در مرکز GOSH دانشگاه لندن به کمک بورس رتبه اول کشوری با موفقیت گذراندند.

دکتر جواد غروبی نماینده دبیر خانه شورای تخصصی پزشکی در تدوین کوریکولوم آموزشی جراحی عمومی، عضو هیئت ممتحنه ارتقا و گواهینامه رشته جراحی عمومی، دانشیار و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران می باشند. لازم به ذکر است که دکتر جواد غروبی یکی از بهترین دکتر اورولوژی در تهران به شمار می روند که خدمات بسیار ارزنده ای را در اختیار بیماران خود قرار می دهند و از جمله این خدمات به شرح زیر می باشد:

خدمات:

 • تشخیص نارسایی کلیه
 • درمان ورم کلیه جنین یا هیدرونفروز
 • درمان بیماری های مربوط به اورولوژی اطفال
 • جراحی توده شکمی در کودکان
 • درمان عفونت ادراری
 • عمل فتق
 • درمان برگشت ادراری یا رفلاکس
 • درمان فقدان سلول های عصبی در قسمتی یا تمام روده بزرگ
 • تنگی محل اتصال لگنچه به حالب
 • ختنه

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از سید خندان، نرسیده به همت، روبروی پارک شریعتی، ساختمان پزشکان پاستور، پلاک 1009، واحد دوازده

شماره تماس: 02122850875

دکتر عبدالمحمد کجباف زاده

دکتر عبدالمحمد کجباف زاده

دکتر عبدالمحمد کجباف زاده متخصص اورولوژی و فوق تخصص اورولوژی اطفال می باشند که یکی از بهترین دکتر اورولوژی اطفال در تهران محسوب می شوند. ایشان در سال 1349 مدرک پزشکی خود را از دانشگاه علوم پزشکی اهواز اخذ نمودند.

دکتر کجباف زاده در سال 1362 دوره تخصصی خود را در زمینه اورولوژی از مرکز پزشکی شهدای تجریش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران کسب کردند و سپس در سال 1371 مدرک فوق تخصصی خود را در زمینه اورولوژی اطفال در دانشگاه انگلستان اخذ نمودند.

لازم به ذکر است که ایشان دوره های تکمیلی یوروانکولوژی، اندویورولوژی و لیزر را در کشور آلمان سپری کردند. دکتر عبدالمحمد کجباف زاده در سال 1995 برنده جایزه اول مقالات انجمن اورولوژی اطفال اروپا (ESPU-SIUP) می باشند.

خدمات:

 • درمان بی اختیاری ادرار
 • درمان شب ادراری کودکان
 • درمان سنگ های ادراری کودکان
 • اختلالات دفع ادراری
 • واریکوسل
 • کشاله ران در کودکان
 • عدم نزول بیضه
 • یورتروسل
 • تنگی نوک مجرا در پسر بچه ها
 • درمان تمامی بیماری های مرتبط با اورولوژی اطفال
 • درمان بیماری های مربوط به کلیه

آدرس: تهران، منطقه ششم، میدان آرژانتین، خیابان الوند، پلاک یک، ساختمان مرکزی پزشکان، طبقه چهارم

شماره تماس: 02188798321

دکتر بهنام نصیحت کن

دکتر بهنام نصیحت کن

دکتر بهنام نصیحت کن متخصص اورولوژی و فلوشیپ اورولوژی کودکان می باشند. ایشان دوره پزشکی عمومی خود را در دانشگاه علوم پزشکی شیراز گذراندند و سپس دوره تخصصی خود را در زمینه جراحی کلیه و مجاری ادراری و تناسلی از دانشگاه علوم پزشکی شیراز اخذ نمودند.

دکتر نصیحت کن فلوشیپ فوق تخصصی خود را در زمینه جراحی کلیه و مجاری ادراری و تناسلی را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت کردند و یکی از بهترین دکتر اورولوژی اطفال در تهران محسوب می شوند که رضایت قلبی بسیاری از بیماران را به خود جلب نموده است.

خدمات:

 • درمان بیماری های کلیه و مثانه و حالب
 • درمان اختلالات دفعی کودکان، شب ادراری و بی اختیاری
 • تشخیص و درمان جراحی و دارویی انواع بیماری های مرتبط با اورولوژی اطفال و بزرگسالان
 • درمان پروستات و بیضه و انواع فتق
 • اعمال ترمیمی دستگاه تناسلی در کودکان، آقایان و بانوان(لابیاپلاستی)
 • انجام کرایوتراپی(فریز کردن) ضایعات پوستی و زگیل های تناسلی

آدرس: تهران، فرمانیه، چیذر، میدان ندا، کلینیک ندا

شماره تماس: 02122230729

دکتر ناصر صادقیان

دکتر ناصر صادقیان

دکتر ناصر صادقیان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص جراحی و اورولوژی اطفال و یکی از بهترین دکتر اورولوژی اطفال در تهران به شمار می روند که دوره پزشکی عمومی خود را در دانشگاه علوم پزشکی تبریز با موفقیت به اتمام رساند و در سال 1370 برای کسب مدرک تخصصی جراحی عمومی وارد دانشگاه شد.

ایشان دوره فوق تخصصی خود را با کسب رتبه اول در زمینه جراحی کودکان و نوزادان در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران به اتمام رساندند. دکتر صادقیان رئیس بخش جراحی کودکان بیمارستان کودکان مفید، استادیار و عضو هیئت علمی، عضو هیئت تحریریه مجلات پزشکی نشریه جراحی ایران و مجله پزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران، عضو شورای عالی و عضو موسس مرکز تحقیقات جراحی کودکان و نوزادان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران می باشند.

دکتر ناصر صادقیان مدیر عامل و عضو هیئت مدیره بیمارستان کسری تهران، معاون آموزشی منتخب اعضای هیئت علمی، دوره دیپلم های جراحی و اورولوژی کودکان را در بیمارستان کودکان دانشگاه لندن پشت سر گذاشته است و بیش از 160 مقاله در مجلات علمی داخلی و خارجی به چاپ رسانده است.

خدمات:

 • جراحی لاپاراسکوپی نوزادان و بزرگسالان
 • جراحی درمانی شکم
 • جراحی پستان
 • درمان بیماری های کلیه و مثانه
 • درمان اختلالات دفعی کودکان، شب ادراری و بی اختیاری
 • تشخیص و درمان جراحی و دارویی انواع بیماری های مرتبط با اورولوژی اطفال و بزرگسالان
 • جراحی تیروئید

آدرس: تهران، میدان آرژانتین، خیابان الوند، بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کسری، ساختمان دوازده

شماره تماس: 02188772992

دکتر حمید ارشدی

دکتر حمید ارشدی

دکتر حمید ارشدی متخصص اورولوژی و فوق تخصص اورولوژی اطفال می باشند که در سال 1336 در شهر تهران متولد شده است و ایشان یکی از بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران محسوب می شوند. ایشان دوره پزشکی عمومی خود را در دانشگاه علوم پزشکی تهران به اتمام رساندند و سپس دوره تخصصی خود را نیز در زمینه اورولوژی اطفال از دانشگاه علوم پزشکی اخذ نمودند و سپس به عنوان استادیار در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزیده شدند.

دکتر ارشدی عضو هیئت ممتحنه ارتقا اورولوژی، عضو هیئت تحریریه مجله اورولوژی ایران، عضو هیئت مدیره و خزانه دار انجمن اورولوژی ایران می باشند که قائم مقام معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران و مدیر گروه اورولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران و هم چنین رئیس شاخه اطفال انجمن اورولوژی ایران نیز می باشند.

دکتر حمید ارشدی از جمله بهترین دکتر اورولوژی اطفال در تهران به شمار می روند که خدمات بسیار ارزنده ای را در اختیار بیماران خود قرار می دهند و از جمله این خدمات به شرح زیر می باشد:

خدمات:

 • اصلاح تنگی مجرا
 • ترمیم جراحی های فتق، هیدروسل کشاله ران
 • جراحی تنگی محل اتصال حالب به لگنچه و حالب به مثانه
 • اصلاح برگشت ادراری به کمک جراحی باز
 • اصلاح اندوسکوپیک برگشت ادراری
 • اصلاح انحنای آلت و چرخش آن
 • جراحی ترمیمی عوارض هیپوسپادیاس هم چون فیستول مجرا
 • سنگ شکنی در کودکان
 • ختنه با رعایت اصول
 • جراحی عدم نزول بیضه
 • ترمیم عوارض ختنه
 • جراحی واریکوسل
 • تدبیر مثانه عصبی در اطفال
 • تزریق بوتاکس در مثانه عصبی کودکان

آدرس: تهران، شهرک غرب، بلوار فرحزادی، جنب بیمارستان آتیه، ساختمان پزشکان آتیه

شماره تماس: 02162743178

دکتر امیرحسن محبوبی

دکتر امیرحسن محبوبی

دکتر امیرحسن محبوبی فوق تخصص اورولوژی اطفال و بهترین دکتر ختنه در تهران می باشند. ایشان در سال 1367 دوره پزشکی عمومی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ نمودند و سپس دوره تخصصی خود را در زمینه اورولوژی در همان دانشگاه(دانشگاه علوم پزشکی تهران) در بخش بیمارستان سینا به اتمام رساندند.

دکتر محبوبی دارای بورد تخصصی اورولوژی دارند و هم چنین رتبه دوم تالیف دانشجویی با کتاب مبانی بیماری های پوستی را از آن خود کردند. ایشان دوره فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال را در مرکز طبی کودکان سپری نمودند و دبیر شاخه اورولوژی اطفال انجمن اورولوژی ایران، نفر پنجم امتحانات ورودی دستیاری و بیش از 20 کتاب توسط انتشارات تیمورزاده در زمینه علوم پزشکی به چاپ رسانده است.

دکتر امیرحسن محبوبی به مدت تقریبی 7 سال در مرکز طبی کودکان مشغول به فعالیت می باشند و از جمله بهترین دکتر اورولوژی اطفال در تهران به حساب می آیند که در جوامع علمی، در سخنرانی های بسیاری شرکت نموده است.

خدمات:

 • ختنه
 • دریچه پیشابراه خلفی
 • چرخش آلت
 • محل اتصال حالب به لگنچه
 • درمان بی اختیاری ادرار
 • درمان سنگ های ادراری کودکان
 • هیپوسیادیاس
 • تنگی مادرزادی
 • اختلالات دفع ادراری
 • واریکوسل
 • کشاله ران در کودکان
 • عدم نزول بیضه
 • یورتروسل
 • تنگی نوک مجرا در پسر بچه ها
 • درمان تمامی بیماری های مرتبط با اورولوژی اطفال

آدرس: تهران، شریعتی، بالاتر از ظفر، جنب بیمارستان ایرانمهر، کوچه میری، ساختمان پزشکان جهانمهر، واحد سیزده

شماره تماس: 02122647749

بیماری های اورولوژی اطفال

بهترین دکتر اورولوژی اطفال در تهران همواره در راستای درمان بیماری های مرتبط با دستگاه تناسلی و مجاری ادراری کودکان در تلاش است و عارضه های مربوط به این بیماری ها را درمان می کند که این عارضه ها شامل موارد زیر می باشد:

1-عفونت های مجاری ادراری: بهترین دکتر اورولوژی اطفال در تهران همواره تاکید دارد که در صورتی که کودک تب داشته باشد و این تب حتی به مقدار کم باشد، باید تحت درمان قرار بگیرد و آن را پشت گوش نیاندازید، به این دلیل که ممکن است کودک در بزرگسالی دچار مشکلاتی جبران ناپذیر شود.

عفونت های مجاری ادراری در بخش هایی از بدن مثل مثانه یا مجرای ادراری تحتانی، کلیه ها یا مجاری ادراری فوقانی تشکیل می شوند.

2-بیضه نزول نکرده: در صورتی که یک بیضه(اندام تولید کننده اسپرم و هورمون تستوسترون پس از بلوغ) بالاتر از مکان طبیعی خود قرار گیرد و در جای تعیین شده یعنی داخل کیسه بیضه نباشد، به آن بیضه نزول نکرده یا کربتورکیدیسم می گویند.

3-هیپوسپادیاس و اورولوژی اطفال: این بیماری در صورتی رخ می دهد که لوله خروج ادرار از بدن در قسمت زیر آلت تناسلی باز شود و در سر آلت قرار نگیرد.

4-شب ادراری یا بی اختیاری شبانه: بهترین دکتر اورولوژی اطفال در تهران خاطر نشان می کند که شب ادراری کودکان تا 5 سالگی کاملا عادی و طبیعی می باشد. ولی در صورت ادامه آن باید تحت درمان قرار گیرد.

5-واریکوسل و اورولوژی اطفال: این بیماری معمولا در بزرگسالی و در برخی موارد در کودکی رخ می دهد و در امتداد اسپرماتیک کورد معمولا تعدادی رگ های بزرگ شده ایجاد می شود که هم چون رگ های واریسی می باشند.

واریکوسل در صورتی که در نوجوانان رخ دهد سبب اختلال در رشد بیضه و اگر درمان های لازم انجام نشود در نهایت منجر به ناباروری می گردد.

6-ریفلاکس وزیکویورترال: این بیماری در کودکان منجر به عملکرد نادرست ساختار دریچه مانند که ادرار را به از بخش کلیه به بخش مثانه منتقل می کند صورت می گیرد و به جای این که یک طرفه از کلیه به مثانه باشد، برعکس دو طرفه می شود و مجدد به کلیه باز می گردد. در صورتی که این بیماری توسط بهترین دکتر اورولوژی اطفال در تهران درمان نشود، منجر به عفونت و در نهایت آسیب به کلیه ها می شود.

بیماری های اورولوژی اطفال

راه های درمان بیماری های اورولوژی اطفال

درمان بیماری های مرتبط با اورولوژی کودکان به عوامل بسیاری بستگی دارد که از جمله این عوامل شامل: سن کودک، مشکل بیماری، پایداری و دوام بیماری و بسیاری عوامل دیگر می باشد. حال در این قسمت توضیح کوتاهی از درمان بیماری های اورولوژی کودکان را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم:

1-عفونت های مجاری ادراری: ابتدا برای بررسی این بیماری، بهترین دکتر اورولوژی اطفال در تهران سونوگرافی و تصویربرداری از بیمار را تجویز می نماید تا به کمک آن دلیل عفونت مجاری ادراری را پیدا کند و پس از ارزیابی آن درمان را آغاز می کند.

2-بیضه نزول نکرده: به طور متوسط می توان گفت که پس از مدت زمان چند ماه، بیضه به طور خود به خود پایین می آید و اگر این اتفاق پیش نیاید پزشک متخصص با ایجاد یک برش کوچک سبب انتقال بیضه به داخل کیسه بیضه می شود و سپس آن را بخیه می زند.

ریفلاکس وزیکویورترال: این بیماری معمولا پس از گذشت چند سال از بین خواهد رفت. اما در صورتی که ادامه داشت بهترین دکتر اورولوژی اطفال در تهران به کمک یک برش کوچک دریچه را در قسمت بالای استخوان لگن ترمیم می نماید. روش بعدی این است که به کمک یک ابزار کوچک که از طریق مجرای ادرار به سمت مثانه فرستاده می شود، در داخل دریچه ماده ای حجم دهنده تزریق می کنند.

واریکوسل: شایع ترین روش درمان واریکوسل، جراحی باز می باشد. در این روش در قسمت کشاله ران برشی زده می شود و سبب بسته شدن رگ های بزرگ شده می شوند و در نهایت منجر به ادامه جریان خون در سایر رگ های طبیعی می شوند.

روش بعدی، روش جایگزین می باشد که بسیار خطرناک می باشد. در این روش دوربین و دیگر وسایل وارد شکم شده و هم چنین تکنیک های تزریق به کمک تصویربرداری اشعه ایکس تاثیری روی جراحی باز ندارد و نتیجه بخش نمی باشد.

شب ادراری: بی اختیاری ادراری درمان خاصی ندارد و به مرور زمان رفع خواهد شد. با این وجود بهترین دکتر اورولوژی اطفال در تهران به شما توصیه هایی می کند تا مشکل شب ادراری فرزندتان حل شود. هم چنین داروهایی تجویز می کند که در طول شب کمتر ادرار نمایید و یا داروهای کاهش انقباض مثانه و افزایش ظرفیت مثانه را تجویز می کند.

راه های درمان بیماری های اورولوژی اطفال

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید، سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین دکتر اورولوژی در تهران آشنا کند و امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد هم چنین در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید.

4.9/5 - (25 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا