پزشکان

بهترین متخصص کودکان در ایران【سال 1402】❤️ + لیست 8 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین متخصص کودکان در ایران آشنا کنیم و اطلاعات ارزشمندی را در رابطه با بیماری های کودکان و نوزادان در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که می دانید کودکان از حساسیت بیشتری در مقایسه با بزرگسالان برخوردار می باشند و از این رو در زمان بیماری ها بسیار ضروری است که به منظور درمان بیماری فرزندتان، به سراغ بهترین متخصص کودکان در ایران بروید و وی را تحت درمان های لازم قرار دهید. هم چنین شما می توانید از بدو تولد فرزندتان تا سن هجده سالگی ایشان، به منظور مراقبت های جسمی، روحی-روانی و رفتاری فرزند خود را تحت مراقبت های بهترین متخصص کودکان در ایران قرار دهید و نگرانی سلامتی روحی و جسمانی فرزندتان نباشید.

خصوصیات بهترین متخصص کودکان در ایران چیست؟

خصوصیات و ویژگی های متعددی در بین متخصصین اطفال وجود دارد که آن ها را جزء دسته بهترین متخصص کودکان در ایران قرار می دهد. از جمله ویژگی های بهترین متخصص کودکان در ایران شامل موارد زیر می باشد:

 • دارا بودن مدرک تخصصی معتبر و اخذ آن از بهترین دانشگاه های علوم پزشکی
 • داشتن سابقه، تجربه و مهارت بسیار در زمینه درمان انواع بیماری های مرتبط با کودکان و نوزادان
 • اجرا روش های متنوع و جدید به منظور درمان بیماری ها
 • برخورداری از اخلاق و رفتار صمیمانه و صبورانه با بیماران و اطفال
 • داشتن قراردادهای لازم با انواع بیمه ها
 • برخورداری از امکانات، تجهیزات و دستگاه های به روز دنیا
 • ارائه خدمات ویژه در بهترین و مناسب ترین مطب ها و کلینیک های درمانی
 • داشتن جواز طبابت و پزشکی زیر نظر وزارت بهداشت و درمان و هم چنین نظام پزشکی
 • بی توجهی به جنبه های مالی و قرار دادن درمان و سلامتی بیمار به عنوان رکن اصلی

خصوصیات بهترین متخصص کودکان در ایران چیست؟

زمان مراجعه به بهترین متخصص کودکان در ایران

در صورتی که با هر یک از علائم و نشانه های زیر روبه رو شدید، به شما توصیه می کنیم که هر چه سریع تر فرزندتان را نزد بهترین متخصص کودکان در ایران ببرید و وی را تحت درمان های لازم قرار دهید. از جمله این علائم عبارتند از:

 • وجود تنگی نفس پی در پی و مداوم: همانطور که می دانید در مواقع سرماخوردگی، ممکن است اطفال با تنگی نفس مواجهه شده باشند که پس از گذشت دوره سرماخوردگی، تنگی نفس نیز رفع می گردد. اما در صورتی که تنگی نفس هم چنان ادامه داشته باشد و مدت دار باشد، ضروری است که کودک را نزد بهترین متخصص کودکان در ایران ببرید و از بروز بیماری های بعدی خودداری نمایید.
 • تب بالا: در مواقعی که کودک و یا نوزاد شما دچار بیماری گوارشی، سرماخوردگی و یا ویروسی شده باشد، وجود تب طبیعی و عادی می باشد اما در صورتی که این تب ادامه  داشته باشد و متوقف نشود، نگران کننده می باشد. در این مواقع لازم است که سریعا کودک و یا نوزاد خود را نزد متخصص کودکان ببرید و وی را تحت مراقبت های لازم قرار دهید.
 • خستگی شدید و بسیار: بهترین متخصص کودکان در ایران خاطر نشان می کند که اگر فرزندی شاد و پر انرژی دارید و به صورت ناخودآگاه و غیر منتظره دچار خستگی و کاهش و یا کمبود انرژی شده باشد، ممکن است در اثر بروز بیماری های مختلفی این عارضه به وجود آمده باشد و نیازمند رسیدگی و مداوای سریع می باشد. از این رو این مشکل را جدی بگیرید و فرزندتان را تحت درمان در بهترین بیمارستان خصوصی در تهران قرار دهید.

بیماری های تحت درمان بهترین متخصص کودکان در ایران

با توجه به تخصص و مهارت متخصصین کودکان، می توان گفت که اکثر بیماری های مرتبط با کودکان و نوزادان را معالجه و درمان می نمایند و از جمله این بیماری ها عبارتند از:

 1. انواع دردها: در برخی مواقع فرزندتان بدون بروز هیچ گونه عارضه و علائمی، دچار دردهایی می شود که نیازمند مراجعه به بهترین متخصص کودکان در ایران می باشد و ایشان پس از بررسی های لازم و عدم وجود هیچ کونه بیماری، به منظور از بین بردن دردها  مسکن هایی هم چون استامینوفن و ایبوپروفن را تجویز می نماید.
 2. بیماری سرماخوردگی: یکی از ساده ترین و شایع ترین بیماری های، بیماری سرماخوردگی در میان اطفال می باشد که دلیل اصلی ایجاد بیماری سرماخوردگی ویروس ها می باشند. در صورتی که این بیماری منجر به عفونت سینوس ها شوند، پزشک متخصص آنتی بیوتیک تجویز می نماید.
 3. گلودرد: این نوع بیماری به دلایل متعددی رخ می دهد که از جمله این عوامل شامل: ویروس ها و باکتری ها می باشند که هر یک درمان متفاوتی دارند و بهترین متخصص کودکان در ایران به وسیله معاینات و انجام آزمایشات متعدد، پس از بررسی های لازم به درمان بیماری می پردازد.
 4. گوش درد: کودکان و نوزادان بسیاری وجود دارند که از گوش درد رنج می برند و نیازمند درمان فوری می باشند. بیماری گوش درد بنا به دلایل متنوعی پدیدار می شوند که از جمله این دلایل عبارتند از: عفونت گوش میانی و سرما خوردگی، عفونت گوش، عفونت سینوس ها و دندان درد و … می باشد.
 5. وجود سرفه: در بین کودکان و نوزادان سرفه نمودن تا یه حدی عادی و طبیعی می باشد و بهترین متخصص کودکان در ایران درمان و دارویی برای این نوع سرفه تجویز نمی کند و توصیه می کند تا با صبوری این مشکل رفع گردد.
 6. عفونت مجاری ادراری: این نوع عفونت به دلایل متعددی ایجاد می شود و بیماری خطرناکی محسوب نمی شود و به همین دلیل جای هیچ گونه نگرانی نیست. در چنین مواقعی نیاز است که فرزندتان را نزد بهترین متخصص کودکان در ایران ببرید و ایشان با مشاهده جواب آزمایش کودک، به درمان بیماری می پردازد.
 7. سینوزیت: علائم وجود سینوزیت بسیار مشابه سرماخوردگی می باشد و روش درمان آن نیز ساده به نظر می آید. عامل اصلی در رخ دادن بیماری سینوزیت وجود باکتری ها بر روی سینوزیت ها می باشد.
 8. التهاب نایژک ها: این نوع بیماری در بین نوزادان رایج می باشد و علت به وجود آمدن آن وجود ویروس ها می باشد. قابل مشاهده ترین علائم این بیماری، خس خس کردن نوزاد در حین تنفس می باشد. نکته قابل توجه در این بیمار یاین است که ممکن است در نوزادان نارس نیز ایجاد شود ولی جای هیچ گونه نگرانی نیست و بهترین متخصص کودکان در ایران به درمان ان می پردازد و کودک شما را رو به بهبودی سوق می دهد.
 9. عفونت های پوستی: عفونت های پوستی در پی رعایت نکردن موارد بهداشتی به وجود می آیند و روش درمانی بسیار ساده ای دارند.

بیماری های تحت درمان بهترین متخصص کودکان در ایران

تفاوت اساسی میان متخصصین کودکان و بزرگسالان

همانطور که از نام آن ها مشخص می باشد، تفاوت های بسیاری در بین متخصصین کودکان و بزرگسالان وجود دارد که بر همین اساس بسیار حائز اهمیت می باشد، در زمان بروز بیماری، کودکان و نوزادان خویش را نزد پزشک مختص خود ببرید و ایشان فرزندتان را معالجه نمایند.

از تفاوت های مهم میان متخصصین کودکان و نوزادان با متخصصین بزرگسال می توان به وجود روش های درمانی خاص هر دسته، آناتومی بدنی متفاوت در بزرگسالان و کودکان و هم چنین نوع داروهای تجویز شده اشاره کرد.

لازم به ذکر است که در زمان بیماری بزرگسالان را باید نزد بهترین دکتر داخلی در تهران برد و کودکان و نوزادان را نیز به بهترین متخصص کودکان در ایران ارجاع داد تا هیچ گونه مشکلی پدید نیاید.

کلام آخر
از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید، سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین متخصص کودکان در ایران آشنا کند و امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد. هم چنین در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (7 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا