پزشکان

بهترین متخصص کودکان در تهران【سال 1402】❤️+ لیست 8 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین متخصص کودکان در تهران آشنا کنیم و اطلاعاتی در رابطه با بیماری های مربوط به کودکان در اختیار شما عزیزان قرار دهیم، از این رو تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. با توجه به این که کودکان از بدو تولد تا بزرگسالی دستخوش تغییرات جسمی، روحی و هم چنین رفتاری می شوند، بسیار ضروری است که همواره تحت مراقبت های ویژه قرار بگیرند. متخصصین کودک علاوه بر درمان بیماری های اطفال، در زمینه مراقب های اولیه کودکان نیز مهارت دارند و از آن جا که کودکان نسبت به بزرگسالان بسیار حساس تر و بیشتر در معرض مریضی و آلودگی هستند، از این رو بسیار حائز اهمیت می باشد که همواره کودک خویش را تحت نظر و چکاپ بهترین متخصص کودکان در تهران قرار دهید و از بروز هرگونه مشکل و یا بیماری جلوگیری به عمل آورید.

متخصص کودکان کیست؟

بهترین متخصص کودکان در تهران پزشکی می باشد که در زمینه درمان بیماری های اطفال و انجام واکسیناسیون و هم چنین مراقبت از نوزادان و کودکان تخصص و مهارت دارد. متخصصین کودکان با در نظر داشتن رده های سنی کودکان، سلامت، میزان رشد و میزان ویتامین های دریافتی هر کودک را با توجه به سن وی مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهد و در صورت کمبود هر یک از املاح و ویتامین ها، برنامه تغذیه ای مناسب کودک را تنظیم و در اختیار والدین وی قرار می دهد تا روال عادی رشد و سلامتی کودک به خوبی پیش رود.

ویژگی های بهترین متخصص کودکان در تهران

با توجه به این که کودکان در مقایسه با بزرگسالان از حساسیت بسیار بالاتری در برابر بیماری ها و هرگونه مشکلات دارند، بسیار ضروری می باشد که از دوران بارداری تحت نظر متخصصین کودک و نوزاد قرار بگیرند و هم چنین نیاز است که پزشک موردنظر جزء بهترین متخصص کودکان در تهران محسوب شود که از بروز هرگونه مشکل در رابطه با تخصص و مهارت و نیز درمان بیماری ها جلوگیری به عمل آید، از این رو در ادامه با چند مورد از ویژگی های بهترین متخصص کودکان در تهران آشنا خواهید شد، با ما همراه باشید.

از جمله ویژگی های بهترین متخصص کودکان در تهران شامل موارد زیر می باشد:

 • اولین و مهم ترین ملاک برای پزشک متخصص این است که تخصص ایشان متناسب با مهارت شان باشد و از این رو بهترین متخصص کودکان در تهران می بایست دارای مدرک تخصصی مرتبط با کودکان باشد و این مدرک تخصصی را در معتبرترین و بهترین مراکز آموزشی و دانشگاه ها گذرانده باشد.
 • مدرک اخذ شده از دانشگاه، بسیار ضروری است که تحت نظر وزارت بهداشت و نظام پزشکی قرار گرفته باشد و پزشک موردنظر هیچ گونه تخلفی نداشته باشد.
 • اخلاق صبورانه و صادقانه ای را پیش بگیرد و از برخوردهای نا به جا خودداری نماید. به این دلیل که روحیه اطفال بسیار حساس تر می باشد.
 • بهترین متخصص کودکان در تهران لازم است که از تجربه، مهارت و سابقه درخشانی برخوردار باشد و در کارنامه عملی خود، بسیاری از بیماران را درمان و معالجه کرده باشد.
 • پزشک اطفال باید به عهد خود وفادار باشد و هدف ایشان درمان و معالجه بیماران خویش باشد و به مسائل و جنبه های مالی توجهی نداشته باشد.
 • مطب پزشک متخصص در محیطی آرام و تمیز و هم چنین از نظر موقعیت جغرافیایی در بخشی از شهر قرار گرفته باشد که رفت و آمد به آن جا به سهولت انجام گیرد.

ویژگی های بهترین متخصص کودکان در تهران

راه های شناسایی بهترین متخصص کودکان در تهران

همواره روش های بسیاری برای یافتن پزشک موردنظر وجود دارد که در این جا چند مورد از مهم ترین آن ها را برای شما بیان می کنیم، از جمله راه های پیدا کردن بهترین متخصص کودکان در تهران شامل موارد زیر می باشد:

 • تحقیقات محلی: به این صورت که از اطرافیان و آشنایان پزشک موردنظر را پرس و جو نمایید و در صورتی که از پزشک خویش راضی بودند، اطلاعات آن را دریافت نمایید.
 • جست و جو در فضای مجازی مانند گوگل و اینستاگرام، از مزایای این روش می توان به مقایسه پزشکان با یکدیگر و ارائه خدمات آن ها اشاره کرد.
 • سوال نمودن از پزشکان عمومی و یا پزشک خانواده: به دلیل این که پزشک خانواده کلیه مشخصات رفتاری و جسمانی شما را آگاهی دارد، به راحتی در این زمینه به شما کمک رسانی خواهد کرد.

وظیفه بهترین متخصص کودکان در تهران چیست؟

متخصصین کودک و نوزاد همواره از خدمات متعددی در جهت سلامتی هر چه سریع تر بیماران خود استفاده می کند و از این رو در راستای بهبودی بیماران خود در تلاش و تکاپو می باشد و مراحل زیر شامل وظایف ایشان می باشد:

 1. معاینات کلی بیمار
 2. انجام واکسیناسیون
 3. درمان تمامی جراحات و شکستگی ها و هم چنین دررفتگی های اطفال
 4. تشخیص و شناسایی انواع بیماری های مرتبط با نوزادان و کودکان
 5. مراقبت های دوران بارداری
 6. ارائه تمامی مشاوره های بهداشت عمومی و فردی
 7. بررسی و ارزیابی رشد جسمی، عاطفی و نیز اجتماعی کودک
 8. در صورت وجود دردهای طاقت فرسا، تجویز داروهای تسکین دهنده درد و یا آنتی بیوتیک ها
 9. در صورت نیاز ارجاع دادن بیمار به متخصص اطفال خاص خود بیماری فرد

برای خواندن مطالب بیشتر راجع به بهترین جراح کودکان در تهران می توانید به مقاله مربوطه مراجعه کنید.

وظیفه بهترین متخصص کودکان در تهران چیست؟

رایج ترین بیماری های تخصصی کودکان و درمان آن ها

از جمله رایج ترین و شایع ترین بیماری هایی که در کودکان رخ می دهد، شامل موارد زیر می باشد که به کمک بهترین متخصص کودکان در تهران معالجه و درمان می شود و نیازی به نگرانی وجود ندارد.

1- گوش درد: از جمله بیماری های کودکان، گوش درد می باشد که در بین نوزادان و کودکان بسیار شایع می باشد و به دلایل متعددی ایجاد می شود. از جمله دلایل متعدد گوش درد شامل، عفونت گوش، دندان درد، عفونت سینوس ها، عفونت گوش میانی و سرما خوردگی می باشد. در صورت وجود مشکل گوش درد، بهتر است که فرزند خود را نزد بهترین متخصص کودکان در تهران ببرید و ایشان درمان های لازم را انجام دهد. در صورتی که هر دو گوش بیمار دچار مشکل و درد شده باشد و پزشک معالج عامل درد را به وجود عفونت باکتریایی تخمین زده باشد، آنتی بیوتیک تجویز می نماید و توصیه می کند در موعد مقرر آن را به فرزندتان بدهید، لازم به ذکر است که تجویز آنتی بیوتیک زمانی انجام می شود که کودک نسبت به گونه های مختلف آنتی بیوتیک حساسیت نداشته باشد.

2- سینوزیت: در صورتی که فرزند شما بیش از ده روز علائم مشابه سرماخوردگی هم چون آبریزش بینی و سرفه را همراه داشته باشد، این احتمال وجود دارد که به سینوزیت مبتلا شده باشد و نیاز است که نزد پزشک متخصص بروید و ایشان برای درمان، آنتی بیوتیک تجویز می نماید. علت ایجاد بیماری سینوزیت وجود باکتری هایی بر روی سینوس می باشد.

3-عفونت مجاری ادراری: به طور معمول در بین کودکان و نوزادان عفونت مجاری ادراری و عفونت مثانه بیماری رایجی می باشد و در صورت مبتلا شدن به آن کودک دچار سوزش ادراری، درد در ناحیه های پهلوها و پشت و هم چنین بی اختیاری ادرار می گردد. بهترین متخصص کودکان در تهران برای درمان این نوع بیماری، ابتدا آزمایش ادرار از کودک می گیرد و سپس با توجه به نوع باکتری داروهای لازم و مرتبط را تجویز می کند.

4- عفونت های پوستی: در صورتی که در زمان بدو تولد نوزادان و پس از به دنیا آمدن آن ها از نکات بهداشتی پیروی نکنید، فرزند شما دچار بیماری عفونت های پوستی می شود و پزشک متخصص فرزندتان را ابتدا معاینه و سپس معالجه می کند.

5-بیماری شایع سرماخوردگی: این بیماری در بین کودکان و بزرگسالان بسیار عادی و رایج می باشد و این امکان وجود دارد که یک کودک در یک سال بیش از شش مرتبه به این بیماری مبتلا شود و به مدت ده روز هم چنان با علائم باقی بماند. غالبا عامل اصلی بیماری سرماخوردگی ویروس ها می باشند که به درمان آنتی بیوتیکی نیازی ندارند و در برخی مواقع که سینوس ها عفونت کرده باشند به آنتی بیوتیک نیاز است.

6- گلودرد: در صورتی که علت اصلی این بیماری ویروس ها باشند، نیازی به درمان با آنتی بیوتیک و دیگر داروها نیست و با استراحت نمودن به طور تقریبی در مدت زمان هفت الی ده روز بهبود می یابد. در صورتی که علت اصلی گلودرد، باکتری باشد، کمی سخت می باشد و پزشک معالج از آنتی بیوتیک بهره می برد. نکته قابل توجه این است که تشخیص نوع باکتری در این بیماری کمی دشوار است و پزشک متخصص به کمک آزمایشاتی نوع این باکتری را مشخص و سپس به درمان آن می پردازد. لازم به ذکر است که در اغلب مواقع نوزادان دچار این بیماری نمی شوند و اکثرا کودکان دچار بیماری با عامل باکتری می گردند.

7-برونشیت: در اغلب موارد عفونت ریه یا برونشیت بر اثر عفونت ویروس های رخ می دهد و عادی می باشد و نیازی به مصرف آنتی بیوتیک ها نیست. نکته قابل توجه در این بیماری این است که در اکثر مواقع در بزرگسالان رخ می دهد.

8-سرفه: بهترین متخصص کودکان در تهران خاطر نشان می کند زمانی که کودکی(از بدو تولد تا سن چهار الی شش سال) دچار سرفه شود، نیازی به مصرف داروهای شیمیایی و درمانی سرفه ندارند و به طور طبیعی این بیماری رفع می گردد و با مصرف دارو تنها بر مشکل بیماری می افزایید.

9- التهاب نایژک ها یا برونشیولیت: یکی از بیماری های رایج و متداول در میان نوزادان، التهاب نایژک ها می باشد که از علائم آن می توان به زمان تنفس و خس خس کردن اشاره نمود. عامل اصلی این نوع بیماری ویروس هایی می باشند که به دلیل وجود عوارض جانبی در مصرف داروهای آسم، پزشک متخصص از مصرف آن ها جلوگیری به عمل می آورد. لازم به ذکر است که برخی نوزادان نارس نیز وجود دارد که از بدو تولد به این بیماری مبتلا هستند که توسط بهترین متخصص کودکان در تهران، تحت درمان های ویژه قرار می گیرند.

10- انواع دردها: در صورتی که فرزندتان دچار دردهایی گردد که بهبود نیابد، نیاز است که به سراغ پزشک متخصص کودکان و نوزادان بروید و ایشان با معاینه کودک، در صورت وجود مشکلات جزئی از مسکن هایی چون استامینوفن و ایبوپروفن استفاده می کند و از مصرف مسکن ها و کدیین های دیگر خودداری می کند و مصرف آن ها را به دلیل عوارض جانبی هرگز توصیه نمی نماید.

رایج ترین بیماری های تخصصی کودکان و درمان آن ها

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی نمودید، سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین متخصص کودکان در تهران آشنا کند و امیدواریم که مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد. هم چنین در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید.

4.7/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا