پزشکان

بهترین دکتر کلیه اطفال در تهران【سال 1402】❤️+ لیست 8 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین دکتر کلیه اطفال در تهران آشنا سازیم تا در صورت مواجه شدن با مشکلات مرتبط با کلیه اطفال به سراغ یکی از این پزشکان متخصص بروید و از تخصص ایشان تردیدی به خود راه ندهید. کودکان به دلیل برخورداری از حساسیت و ظرافتی که دارند در زمان بیماری ها ضعیف تر و ناتوان تر از بزرگسالان می باشند، از این رو در انتخاب پزشک متخصص دقت نمایید تا از بروز هرگونه مشکل احتمالی خودداری کنید. بر همین اساس به شما پیشنهاد می کنیم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید تا به اطلاعات دلخواه دست یابید.

ویژگی های بهترین دکتر کلیه اطفال در تهران چیست؟

  1. داشتن مدرک تخصصی: بهترین دکتر کلیه اطفال در تهران پزشکی می باشد که تخصص و مهارت وی کاملا مرتبط با رشته تحصیلی خود باشد و مدرک تحصیلی خود را از معتبر ترین دانشگاه های کشور اخذ نماید.
  2. داشتن مناسب ترین اخلاق و رفتار: پزشکی را بهترین تلقی می نمایند که دارای اخلاق و رفتار صمیمی و صبورانه با بیماران خود داشته باشد و مشاوره های لازم را با صبوری هر چه تمام تر با بیماران خود در میان بگذارد و سوالات آن ها را به خوبی پاسخ دهد. چنین پزشکی را مسلما می توان بهترین دکتر کلیه اطفال در تهران به شمار آورد.
  3. داشتن تجربه و سابقه کاری بالا: بهترین دکتر کلیه اطفال در تهران در کارنامه نمونه کاری خویش باید موفقیت آمیزترین درمان ها را ثبت کرده باشد.

ویژگی های بهترین دکتر کلیه اطفال در تهران چیست؟

نشانه های وجود بیماری کلیه در کودکان چگونه است؟

  1. در صورتی که با نشانه هایی چون، تشنج، سردرد پی در پی، رنگ پریدگی، نرمی استخوان و خستگی بی دلیل و غیر عادی کودک و هم چنین بی قرار بودن کودک ضروری است که حتما تحت درمان توسط بهترین دکتر کلیه اطفال در تهران قرار گیرد تا از بروز مشکلات جدی اجتناب نمایید.
  2. در صورتی که رنگ ادرار کودک تغییر کرده باشد و شدت زردی آن بسیار باشد لازم و ضروری است که سریعا نزد بهترین دکتر کلیه اطفال در تهران بروید و فرزند خود را تحت درمان قرار دهید.
  3. بهترین دکتر کلیه اطفال در تهران تاکید می کند که یکی از علائم نارسایی کلیه، عدم رشد قد و وزن کودک می باشد و از والدین می خواهد تا در صورت مشاهده عدم رشد قدی و وزنی فرزند خود، حتما به سراغ بهترین دکتر کلیه اطفال در تهران بروند و درمان های لازم را آغاز کنند.
  4. وجود خون در ادرار و افزایش فشار خون کودک نشانه دیگری از بیماری می باشد که حتما باید آن را جدی گرفت و به سراغ پزشک متخصص رفت تا از بروز مشکلات بیشتر خودداری نمود. به همین سبب لازم است کودک را پس از سه سالگی حداقل سالی یکبار مورد چکاپ قرار داد و فشار خون آو را اندازه گیری کرد.
  5. نکته قابل توجه دیگر این است که نشانه های بیماری کلیوی در اطفال بسیار مشابه نشانه های بیماری هایی چون آلرژی، بیماری های قلبی و گوارشی می باشد و همین امر منجر می شود تا تشخیص نارسایی در کلیه اطفال بسیار دشوار گردد و نیازمند بررسی های بیشتر توسط بهترین دکتر کلیه اطفال در تهران شود.

بیماری های کلیه در اطفال

بهترین دکتر کلیه اطفال در تهران به شما توصیه می کند تا بیماری های مرتبط با کلیه را جدی بگیرید و تحت نظر داشته باشید.

ایشان همواره به مادران تاکید می نماید تا ادرار کردن کودکان خود را به خصوص پسر بچه ها را بررسی کنند تا در صورت وجود مشکل در زمینه گرفتاری های مجرای ادراری و یا گرفتاری های مثانه، سریعا اقدامات لازم را انجام دهد و به سراغ بهترین دکتر کلیه اطفال در تهران بروند.

گام بعدی این است که به تب ها و عفونت های کودک نیز توجه نماید، به این علت که وجود تب های بی علت ریشه در بیماری های کلیوی دارد و در این صورت بهترین دکتر کلیه اطفال در تهران آزمایش ادرار از فرزند شما می گیرد و اگر جواب آزمایش حاکی بر عفونت ادراری باشد، سونوگرافی و عکس از مثانه و هسته کلیه تجویز می کند تا از برگشت ادراری در این کودک اطمینان حاصل نماید.

مهم ترین دلیل نارسایی کلیه، برگشت ادرار از مثانه به کلیه می باشد که منجر به دیالیز کودکان و یا پیوند کلیه می گردد. نکته خوشایند این است که این بیماری قابل پیشگیری است و در صورت وجود عفونت ادراری والدین و دکتر موردنظر اقدامات لازم را به موقع انجام دهند از پیشرفت این بیماری جلوگیری به عمل می آورند.

بهترین دکتر کلیه اطفال در تهران در زمینه بیماری های ارثی نیز اطلاعاتی می دهد و از علائم آن (وجود خون یا پروتئین در ادرار) شما را آگاه می سازد. این علائم در صورتی که مداوم باشد و درمان نشود، در نهایت منجر به نارسایی انتهای کلیه و پیوند کلیه می شود.

یکی دیگر از بیماری های کلیه در کودکان، وجود سنگ های ادراری می باشد. آمارهای به دست آمده حاکی از آن است که این سنهای ادراری از دوران نوزادی هم ممکن است پیش بیاید. در سال های اخیر یکی از دلایل ایجاد سنگ های کلیه در نوزادان این است که نوزادان نارس که در NICUها تحت مراقبت می باشند به دلیل دریافت داروهای خاص، در کلیه هایشان سنگ تولید می شود. دلیل دیگر وجود سنگ های کلیه در کودکان، مصرف بی رویه ویتامین ها به منظور رشد بهتر کودکان می باشد که والدین شان به آن ها می دهند و به مرور زمان سبب ایجاد سنگ کلیه می شوند. در اغلب موارد این سنگ ها کوچک بوده و به کمک درمان های سرپایی رفع می شوند ولی در موارد خاص سنگ ها به قدری بزرگ می باشند که لازم است از سنگ شکن و حتی جراحی استفاده کنند. نکته جدی در رابطه با این سنگ های بزرگ این است که، سنگ های بزرگ همراه با عفونت می باشند که در نهایت سبب از کار انداختن کلیه و نارسایی کلیه می گردد.

در سال های اخیر طبق آمارهای به دست آمده کودکانی که دارای دیابت نوع یک می باشند و نیازمند انسولین هستند، به طور تقریبی پس از گذشت ده الی پانزده سال آثار این بیماری در کلیه های آن ها نمایان خواهد شد.

بهترین دکتر کلیه اطفال در تهران هم چنین خاطر نشان می کند که نارسایی کلیوی کودکان مبتلا به سرطان در اثر شیمی درمانی نیز بسیار می باشند. به این علت که در زمان شیمی درمانی این کودکان، عوارض بسیاری جدی وارد بر کلیه هایشان می شود و سبب نارسایی کلیوی می گردد.

بیماری های کلیه در اطفال

تفاوت بیماری کلیه در اطفال و بزرگسالان

بهترین دکتر کلیه اطفال در تهران بیان می کند که تفاوت عمده ای بین کلیه اطفال و بزرگسالان وجود دارد و یکی از این تفاوت ها این است که در اطفال بیماری کلیه در اکثر مواقع قابل پیشگیری می باشد و در صورتی که والدین اقدام سریع انجام دهند و نزد بهترین دکتر کلیه اطفال در تهران بروند اثری از این بیماری در فرزندشان نخواهد ماند. در صورتی که این بیماری در بزرگسالان قابل پیشگیری نیست و امکان دارد تا آخر عمر فرد باقی بماند.

در مورد دیابت نیز می توان گفت که طبق آمار به دست آمده در بزرگسالان، وجود دیابت سبب نارسایی کلیه آن ها می شود و این بیماری را تا حدی کنترل می نمایند و در اکثر مواقع وجود دیابت در این افراد سبب وجود نارسایی کلیه می شود.

تفاوت دیگر در میان نارسایی کلیه کودکان و بزرگسالان این است که آمارهای به دست آمده در بزرگسالان به این معناست که در بزرگسالان فشار خون بالا بسیار است و این فشار خون بالا در آن ها منجر به نارسایی کلیه می گردد.

خوشبختانه آمار فشار خون و دیابت در بین کودکان بسیار کم می باشد و در نتیجه علت نارسایی کلیه نمی باشد. اما در کودکان وجود مواردی چون برگشت ادرار، بیماری های مادرزادی سیستم ادراری که در راس آن عفونت ادراری و برگشت ادرار می باشد، هم چنان مهم ترین علت ایجاد بیماری نارسایی کلیه می باشد.

بهترین دکتر کلیه اطفال در تهران آرزومند است که با پیشگیری و توجه بسیار به علائم و موارد ذکر شده در بالا، از ایجاد بیماری های کلیوی در کودکان پیشگیری به عمل آید و شاهد این بیماری ها در اطفال نباشیم.

تفاوت بیماری کلیه در اطفال و بزرگسالان

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید، سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین دکتر کلیه اطفال در تهران آشنا کند، امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، هم چنین در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (6 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا