پزشکان

بهترین داروخانه در ایران【سال1401】❤️ + لیست 8 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین داروخانه در ایران آشنا کنیم و اطلاعات ارزشمندی را در رابطه با داروها و داروخانه ها در اختیارتان قرار دهیم. در گذشته ها و پیش از تاسیس داروخانه ها، پزشکان خود داروهای موردنیاز بیماران را تحویل می دادند، اما با پیشرفت دانش و به روز رسانی جامعه، اولین داروخانه عمومی در شهر بغداد دایر گردید و در غرب نیز در قرن هجدهم این امکان فراهم شد تا بیماران به راحتی با مراجعه به داروخانه نیازهای دارویی خود را رفع سازند. در ادامه توضیحات کامل تری راجع به بهترین داروخانه در ایران ارائه می دهیم، از این رو به شما پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

داروخانه و طبقه بندی داروها

مکانی را که جزء موسسه های پزشکی دارویی محسوب شود و به فروش دارو مشغول باشد، داروخانه می گویند. نکته حائز اهمیت در رابطه با داروخانه این است که حتما باید تحت نظر دکتر داروساز مدیریت شود و توسط ایشان مشخصات دارو، زمان مصرف داروها و همچنین عوارض احتمالی داروها به بیماران انتقال داده شود تا با دیدی باز به مصرف داروهای خویش بپردازند.

همانطور که وجود پزشکان و بیمارستان های تخصصی در یکی جامعه الزامی می باشد، داروخانه ها نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشند و وجود آن ها بسیار ضروری است. داروخانه ای که کلیه نیازهای دارویی بیماران را فراهم سازد و تحت نظر وزارت بهداشت و درمان به فعالیت خود بپردازد، جزء بهترین داروخانه در ایران به شمار می رود.

در داروخانه ها به منظور راحتی بیشتر و یافتن سریع تر داروها، داروها را در دسته بندی های کلی قرار می دهند و از جمله این دسته بندی ها عبارتند از: آنتی بیوتیک ها، داروهای خواب آور و آرامش بخش، ضد قارچ ها و ضد ویروس ها، داروهای زنان، مسکن و تب برها، ضد آمیب ها، داروهای قند خون، داروهای قلب و عروق، داروهای گوارشی، داروهای چربی خون، ضد التهاب ها، بیماری های التهابی ریه، ضد تشنج و صرع، داروهای اختلالات عصبی و ضد افسردگی ها و سایر داروها می باشد.

داروخانه و طبقه بندی داروها

ویژگی های بهترین داروخانه در ایران

بهترین داروخانه در ایران داروخانه ای است که دارای ویژگی های متعددی باشد و مهم ترین وظیفه خود یعنی جمع آوردی درست داروها و تحویل داروها به بیماران را به مناسب ترین شکل ممکن انجام دهد. برخی از ویژگی های بهترین داروخانه در ایران به شرح زیر می باشد:

 • یکی از مهم ترین معیارهای بهترین بودن در داروخانه ها، رعایت بهداشت می باشد و بهترین داروخانه در ایران می بایست این اصل را سر لوحه فعالیت خود بداند.
 • بهترین داروخانه در ایران داروخانه ای می باشد که از پرسنل متعهد و مجرب به منظور ارائه داروها بهره جوید و این کارکنان وظیفه شناس باشند و با دقت هر چه تمام تر داروها را تحویل بیماران دهند.
 • یکی از ویژگی های بهترین داروخانه در ایران این است که از مدیری حاذق و مسئولیت پذیر به منظور رسیدگی به کار پرسنل داروخانه و ارائه خدمات مختلف به مراجعه کنندگان استفاده نماید.
 • بهترین داروخانه در ایران 
 • بسیار ضروری است که کارکنان بهترین داروخانه در ایران از اطلاعات و دانش کافی در رابطه با طبقه بندی داروها و مشخصات دقیق آن ها برخوردار باشند و بتوانند بیماران و مراجعین را به درستی راهنمایی کنند و نحوه استفاده از داروها را به آن ها آموزش دهند.
 • بهترین داروخانه در ایران می بایست در موقعیت جغرافیایی مناسبی قرار داشته باشد و کلیه بیماران بتوانند با وسایل نقلیه عمومی و شخصی به بهترین داروخانه در ایران مراجعه نمایند و نیازهای دارویی خود را رفع نمایند.

در ادامه لیستی از بهترین داروخانه در ایران را برای شما فراهم کرده ایم تا در صورت نیاز به یکی از این بهترین داروخانه در ایران مراجعه نمایید و به کمک آن نیازهای دارویی خود را برطرف سازید. لازم به ذکر است، در صورتی که ساکن شهر تهران هستید و در جست و جوی بهترین داروخانه در تهران می باشید، به شما توصیه می کنیم به سراغ مقاله ما با چنین عنوانی بروید و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

داروخانه شبانه روزی فریدزادگان

داروخانه شبانه روزی فریدزادگان

داروخانه شبانه روزی فریدزادگان یکی از بهترین داروخانه در ایران به شمار می رود که در سال 1380 فعالیت خود را در یکی از نقاط محروم کشور آغاز نمود و سپس در سال 1393 در سپاهان شهر مجددا این داروخانه تاسیس گردید و وضعیت خود را به شبانه روزی ارتقاء داد. این داروخانه پس از تغییرات مذکور به سمت خیابان شیخ مفید اصفهان تغییر مکان داد و خدمات قابل ارائه خود را با کیفیت تر و متفاوت تر در اختیار مراجعین قرار داد.

داروخانه شبانه روزی فریدزادگان به صورت شبانه روزی و با به کار گیری پرسنل متعهد، کارآزموده و مجرب، طبق استاندارد GSP فعالیت می نماید و دارای واحد ساخت مجزا داروهای ترکیبی و متخصصین تکنسین داروخانه می باشد. اولین داروی مخدری اکسی کدون از این داروخانه شروع شد و یکی از پنج داروخانه توزیع کننده شیر خشک های متابولیک در شهر اصفهان می باشد.

لازم به ذکر است، داروخانه شبانه روزی فریدزادگان با تمامی بانک ها و کلیه بیمه های درمانی قرارداد همکاری بسته است و بر همین اساس بیماران می توانند بدون هیچ نگرانی و استرسی داروهای موردنیاز خود را از این داروخانه تهیه نمایند.

محصولات:

 • ارائه دهنده لوازم و تجهیزات پزشکی، داروها و مکمل های دارویی
 • ارائه انواع محصولات آرایشی اعم از: دهان و دندان، لیفتیک، انواع ترمیم کننده ها
 • برخورداری از کلیه تجهیزات پزشکی و ارتوپدی، ارائه محصولات مرتبط برای مادر و کودک در دوران بارداری و شیردهی
 • محصولات مراقبت از مو شامل شامپو نرم کننده، ماسک مو، حالت دهنده، سرم، کراتینه مو و محصولات مراقبت از پوست

آدرس: ایران، اصفهان، خیابان شیخ مفید شرقی، نرسیده به چهارراه دهش، داروخانه شبانه روزی دکتر فریدزادگان

شماره تماس: 03136640986

داروخانه شبانه روزی دکتر مدهوشی

داروخانه شبانه روزی دکتر مدهوشی

داروخانه شبانه روزی دکتر مدهوشی با برخورداری از انواع تجهیزات پزشکی و درمانی، انواع داروهای ضروری و سرطانی، در راستای ارائه برترین خدمات به مراجعین و بیماران نهایت تلاش خود را به کار می گیرند. این داروخانه به منظور خدمت رسانی بهتر، به صورت آنلاین نیز فعالیت می کند و بیماران به راحتی با مراجعه به سایت این داروخانه، نیازهای دارویی خود را برطرف می کنند.

داروخانه شبانه روزی دکتر مدهوشی از پرسنل و کارکنان ماهر و با سابقه بسیاری به منظور خدمت رسانی و آگاهی رسانی به مراجعه کنندگان تشکیل شده است و این پرسنل صبورانه و صمیمانه اطلاعات لازم در رابطه با داروها را در اختیار بیماران قرار می دهند و از این رو این داروخانه را می توان یکی از بهترین داروخانه در ایران به حساب آورد که محصولات مختلف و بسیاری را دارا می باشد و از جمله این محصولات عبارتند از:

محصولات:

 • ارائه داروهای خاص برای بیماران با مشکلاتی همچون: شیمی درمانی، پیوند، ام اس و دیالیز، انواع سرطان ها و …
 • محصولات بهداشتی از جمله: دستمال مرطوب و دستمال کودک، شامپوهای مختلف برای موهای خشک و چرب و …
 • محصولات مادر و کودک اعم از: اسپری ضد آفتاب کودک، انواع شیر خشک ها و …
 • محصولات آرایشی از قبیل: اسپری رطوبت رسان و تثبیت کننده، لاک، انواع کرم های آرایشی و زیبایی

آدرس: ایران، مشهد، بلوار وکیل آباد، نرسیده به بلوار دانشجو، پلاک 745، داروخانه شبانه روزی دکتر مدهوشی

شماره تماس: 05138937575 – 09357887575

داروخانه شبانه روزی دکتر خسروشاهی

داروخانه شبانه روزی دکتر خسروشاهی

داروخانه شبانه روزی دکتر خسروشاهی به صورت شبانه روزی ارائه خدمات به بیماران و مراجعه کنندگان می دهد و این داروخانه از نظر موقعیت جغرافیایی در مکان بسیار مناسبی قرار گرفته است و در نزدیکی مراکز درمانی و مهمی چون: بیمارستان امام رضا و سلامت سرا، پارکینگ بیمارستان امام رضا، دانشگاه علوم پزشکی تبریز، تاپ برگر، بیمه ایران و نمایندگی قادری، سوپر مارکت ماندانا و … واقع شده است.

داروخانه شبانه روزی دکتر خسروشاهی از جمله بهترین داروخانه در ایران محسوب می شود که دارای مجوزهای لازم از سازمان غذا و دارو می باشد و کلیه خدمات خود را تحت نظر وزارت بهداشت و درمان به انجام می رساندم. این داروخانه خدمت رسانی به صورت آنلاین را نیز جزء مزایای خود می داند و ای داروخانه به کمک سایت و پشتیبانی با تلفن و نسخه پیچی ها، از متخصصین داروساز برای ارائه چنین خدماتی بهره می جوید.

محصولات:

 • محصولات مادر و دختر از جمله: ارائه انواع محصولات مرتبط با دوران شیردهی و بارداری و انواع شیر خشک ها
 • محصولات و تجهیزات بهداشتی
 • ارائه انواع مکمل های غذایی، گیاهی و لاغری و مکمل های ورزشی
 • فروش انواع لوازم های ارتوپدی و تجهیزات پزشکی
 • ارائه مشاوره خرید محصولات آرایشی و بهداشتی، ارتوپدی و …

آدرس: ایران، تبریز، خیابان گلگشت، ساختمان داروخانه دکتر خسروشاهی، پلاک 32، طبقه همکف

شماره تماس: 04133352440 – 09012950213

داروخانه دکتر کیایی

داروخانه دکتر کیایی

داروخانه دکتر کیایی از جمله بهترین داروخانه در ایران محسوب می شود که در زمینه سلامت و بهداشت، متنوع ترین خدمات را ارائه می دهد. این داروخانه یکی از بزرگترین داروخانه های کشور است که با هدف جلب رضایت بیماران و مراجعه کنندگان ایجاد شده است.

داروخانه دکتر کیایی به منظور رفاه و آرامش حال بیماران، بستری را برای ارائه خدمات به صورت غیر حضوری فراهم کرده تا بیماران نیازهای خود را درب منزل تحویل بگیرند و از این طریق به هدف خویش دست یابند. داروخانه دکتر کیایی در موقعیت جغرافیایی ویژه ای قرار گرفته و کارکنان و پرسنل این داروخانه دست به دست هم داده اند تا کلیه نیازهای مراجعه کنندگان را رفع سازند و به این صورت به مردم شهر خود یاری برسانند.

محصولات:

 • ارائه کلیه مرتبط با مراقبت های پوست و مو
 • محصولات عطر شامل عطر های مخصوص زنانه، مردانه، کودک و نوجوان و حتی ست های مناسب
 • محصولات مربوط به کودک و سلامت، مادر و بارداری، آرایشی و میکاپ
 • مکمل ها برای مقاصد مختلف اعم از: رژیم و ورزش، نوزادان و کودکان و …

آدرس: ایران، گیلان، رشت، گلسار، نبش خیابان هشتاد، داروخانه دکتر کیایی

شماره تماس: 01333939

داروخانه شبانه روزی دکتر چلنگر

داروخانه شبانه روزی دکتر چلنگر

داروخانه شبانه روزی دکتر چلنگر یکی از پانزده داروخانه در محله جهانشهر کرج می باشد که به صورت شبانه‌روزی خدمت رسانی می کند. این داروخانه از کم یاب ترین داروها تا بهترین برندها به منظور ارائه خدمات و رفع نیازهای مراجعه کنندگان و بیماران استفاده می نماید. داروخانه شبانه روزی دکتر چلنگر از کلیه اصول بهداشتی و ضوابط و قوانین مرتبط با سازمان غذا و دارو رعایت می کند.

با تمام این تفاسیر، داروخانه شبانه روزی دکتر چلنگر را می توان یکی از بهترین داروخانه در ایران به شمار آورد که از نظر موقعیت جغرافیایی در مناسب ترین مکان ممکن واقع شده و در نزدیکی مراکز مهمی از قبیل: خانه بازی کودک بادبادک و برج آموت و همچنین سالیان، کتاب بهمن، پست مرکزی کرج، شرکت شبکه ارتباط شبدیز و آزمایشگاه حکیم قرار گرفته است.

محصولات:

 • فروش لوازم آرایشی و بهداشتی، ارائه انواع داروهای ایرانی و خارجی
 • فروش تجهیزات پزشکی، فروش لوازم ارتوپدی
 • پوشک، شیر خشک، عصا و واکر، تشک و بالش طبی، ضد عفونی کننده ها
 • محصولات عطر از قبیل: عطر های مخصوص زنانه، مردانه، کودک و نوجوان

آدرس: ایران، کرج، چهار راه طالقانی، بالاتر از بانک صادرات، داروخانه شبانه روزی دکتر چلنگر

شماره تلفن: 02634465022

داروخانه شبانه روزی فردوسی

داروخانه شبانه روزی فردوسی

داروخانه شبانه روزی فردوسی یکی از بهترین داروخانه در ایران به حساب می آید که دارای سابقه ای بیش از پانزده سال در حوزه ارائه خدمات پزشکی و درمانی می باشد. این داروخانه تحت نظر دانشگاه علوم پزشکی ایران به فعالیت های خود می پردازد. داروخانه شبانه روزی فردوسی با رعایت استانداردهای تعریف شده سازمان غذا و دارو کلیه خدمات مناسب دارویی، بهداشتی و آرایشی را در اختیار عموم مردم قرار می دهد.

داروخانه شبانه روزی فردوسی به منظور دسترسی آسان تر بیماران و مشتریان، خدمات خود را به صورت اینترنتی از طریق سایت گرین مارک به فروش می رسانند و تمام فعالیت های آنلاین مجموعه فردوسی دارای مجوز از سازمان غذا و دارو و تحت نظارت موسسه داروخانه و مسئولین فنی می باشد. لازم به ذکر است، پس از ثبت سفارش، کارشناسان فروش مجموعه فردوسی با شما تماس می گیرند و هماهنگی‌های لازم را انجام می‌دهند. ارسال کالا در تهران از طریق پیک موتوری و شهرستان از طریق پست انجام می شود.

محصولات:

 • مشکلات پوستی، مراقبت از چشم، صورت، گردن، دست و بدن
 • پوشک، شیر خشک، عصا و واکر، تشک و بالش طبی، ضد عفونی کننده ها
 • خمیر دندان محافظه لثه، پوشک بزرگسال، آزمایشات بارداری، پد بهداشتی
 • غذای کودک، شیشه شیر، کفش و کمربند بارداری، ویتامین و مکمل مادر و کودک
 • محصولات آرایشی مانند رژ لب، ریمل، کرم پودر، خط چشم، پک های آرایشی
 • فشارسنج و کیسه آب گرم، دستگاه ماساژور، تشک برقی

آدرس: ایران، تهران، ضلع جنوب غربی، میدان فاطمی، داروخانه شبانه روزی فردوسی

شماره تماس: 02188969669

داروخانه 29 فروردین

داروخانه 29 فروردین

یکی دیگر از بهترین داروخانه در ایران، داروخانه 29 فروردین می باشد که پیش از پیروزی انقلاب اسلامی با نام داروخانه سپه در محل فعلی یعنی خیابان کارگر جنوبی نبش خیابان جنگ فعالیت داشته و تنها به پرسنل و خانواده های نظامیان ارائه خدمات داروئی می داده است. از این رو در سال 1373 طبق دستور مقام معظم رهبری، این داروخانه به نام داروخانه 29 فروردین تغییر یافت و کلیه فعالیت کلینیک ها برای تامین بخشی از دارو‌ها و مواد مصرفی و تامین داروی مورد نیاز خانواده های نیرو های مسلح و … را برعهده گرفت.

داروخانه 29 فروردین شرایطی را برای مرجوع کرده داروها ارائه داده است و با توجه به آن ها می توان داروها را مرجوع نمود، این شرایط شامل: پزشک معالج باید گواهی عدم نیاز به دارو را ارائه دهد، در صورت تهیه نمودن دارو با نسخه آزاد به هنگام مرجوع 20 درصد مبلغ پرداختی کم می شود، تنها داروهای تهیه شده از داروخانه 29 فروردین قابل مرجوع شدن هستند، ارائه قبض خرید وجه دارو و سابقه نسخه مربوط به همان دارو الزامی است.

محصولات:

 • ارائه داروهای لازم برای مشکلات پوستی، مراقبت از چشم، صورت، گردن
 • عصا، تشک و بالش طبی، ضد عفونی کننده ها و انواع پوشک ها و شیر خشک
 • خمیر دندان محافظه لثه، پوشک بزرگسال، آزمایشات بارداری، پد بهداشتی
 • غذای کودک، ویتامین و مکمل مادر و کودک، محصولات آرایشی مانند رژ لب، ریمل
 • خط چشم، پک های آرایشی و فشارسنج و کیسه آب گرم، دستگاه ماساژور
 • محصولات ضد چروک، پاک کننده و لایه بردار، مرطوب کننده، ترمیم کننده و ضد لک

آدرس: ایران، تهران، منطقه 11، کارگر جنوبی، نبش خیابان دانشگاه جنگ

شماره تماس: 02166401016

وظایف موسس بهترین داروخانه در ایران

موسس بهترین داروخانه در ایران مانند هر مسئولی، وظایفی بر عهده دارد و طبق قوانین وزارت بهداشت و وزارت غذا و دارو به فعالیت های خود می پردازد. از جمله وظایفی که توسط موسس بهترین داروخانه در ایران باید رعایت شود، به شرح زیر می باشد:

موسس بهترین داروخانه در ایران باید وظیفه شناس باشد و نسبت به پرداخت حقوق کارکنان خویش مسئولیت پذیر باشد و به موقع حقوق و مزایای مسئول فنی و دیگر کارکنان داروخانه را تقبل نماید. موسس بهترین داروخانه در ایران می بایست با کلیه بازرسین دانشگاه، اداره کل و معاونت همکاری های لازم را داشته باشد.

رعایت شئونات اسلامی بسیار تاکید شده و موسس بهترین داروخانه در ایران نیز باید به آن رسیدگی نماید. به منظور ارتقاء سطح داروخانه بهتر است که، موسس داروخانه، به نظرات و پیشنهادات مسئول فنی داروخانه توجه نماید و احترام بگذارد و در نهایت با مشورت ایشان، به فعالیت های خود ادامه دهد.

موسس بهترین داروخانه در ایران باید دانش خود را به روز نماید و بر کلیه امور داروخانه اشراف داشته باشد و تمامی فعالیت های خود را به درستی و طبق روال همیشگی انجام دهد. لازم به ذکر است، توجه به نکات اخلاقی و رعایت مسائل حرفه ای در داروخانه از مهم ترین وظایف موسس بهترین داروخانه در ایران می باشد.

موسس بهترین داروخانه در ایران باید دانش خود را به روز نماید و بر کلیه امور داروخانه اشراف داشته باشد و تمامی فعالیت های خود را به درستی و طبق روال همیشگی انجام دهد. موسس بهترین داروخانه در ایران باید تمامی داروها و محصولات بهداشتی را در داروخانه تامین نماید و به طور کلی داروخانه ای مورد قبول است که از تمامی داروها به ویژه داروهای خاص و کمیاب و همچنین داروهای بیماری های سرطانی برخوردار باشد.

وظایف موسس بهترین داروخانه در ایران

روش های شناسایی بهترین داروخانه در ایران

معمولا در اکثر شهرها داروخانه های بسیاری وجود دارد که ارائه خدمات می دهند، اما ممکن است جزء بهترین داروخانه در ایران به حساب نیایند و خلل هایی در روند کاری خود داشته باشند، بر همین اساس روش هایی وجود دارد که شما را با بهترین داروخانه در ایران آشنا می کند و می توانید به کمک آن ها بهترین داروخانه در ایران را شناسایی نمایید.

از جمله روش های شناسایی و پیدا کردن بهترین داروخانه در ایران عبارتند از:

 1. در اکثر مواقع افرادی در میان آشنایان و اقوام وجود دارند که به دلایل مختلفی بیمار شده اند و از بهترین داروخانه در ایران، داروهای لازم خود را تهیه نموده اند، بنابراین به راحتی می توانید با پرس و جو از این اشخاص به هدف خود یعنی شناسایی بهترین داروخانه در ایران دست یابید.
 2. امروزه به سبب افزایش تکنولوژی و به روز رسانی دنیای کاری، فضای مجازی و گوگل بسیار به مردم یاری می رسانند و در هر زمینه ای اطلاعات موردنیاز را در اختیار مخاطبان قرار می دهند، به همین سبب یکی دیگر از راه های یافتن بهترین داروخانه در ایران، جست و جو در گوگل و یافتن بهترین داروخانه در ایران می باشد.
 3. برخی از پزشکان به خصوص بهترین دکتر داخلی در ایران پس از تجویز دارو، بهترین داروخانه در ایران را به بیماران خویش اطلاع می دهند و از آن ها می خواهند تا با مراجعه به بهترین داروخانه در ایران داروهای موردنیاز خود را تهیه نمایند و از این طریق بهترین داروخانه در ایران شناسایی می گردد.

کلام آخر

همانطور که بیمارستان ها و سایر مراکز درمانی از ضوابط و قوانین خاصی برخوردار می باشند، داروخانه ها نیز باید اصولی را سرلوحه فعالیت خود قرار دهند و به کمک آن ها جزء بهترین داروخانه در ایران به حساب آیند. داروخانه ای بهترین محسوب می شود که با دقت تمام، داروها را طبق دستور پزشک معالج تحویل بیمار دهد و مشخصات دقیق دارو و عوارض احتمالی آن را برای بیمار توضیح دهد تا از بروز مشکلات بعدی جلوگیری به عمل آورد.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید، سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین داروخانه در ایران آشنا کند و امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید و سودمند واقع شده باشد. لازم به ذکر است، در صورت داشتن سوال و یا پیشنهاد با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا