پزشکان

بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران【سال 1401】❤️+ لیست 8 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران آشنا کنیم و اطلاعات ارزشمندی را در رابطه با فیزیوتراپی و مراکز مرتبط با آن در اختیارتان قرار دهیم. فیزیولوژیست هایی که در بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران ارائه خدمات می دهند، به منظور کاهش درد و التهاب، بهبود توانایی عضلانی، ابتدا شرایط بیمار را به طور کلی مورد ارزیابی قرار می دهند و سپس با توجه به نوع مشکل مراجعه کننده، یکی از درمان های حرارتی، الکتریکی، درمان های دستی و تمرینات ویژه را برای بیمار انتخاب و سپس انجام می دهد. در ادامه توضیحات کامل تری ارائه می دهیم و به شما پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

درمان بیماری ها به کمک فیزیوتراپی

همانطور که می دانید؛ فیزیوتراپی علاوه بر توانبخشی و بهبودسازی کیفیت زندگی در درمان بسیاری از بیماری ها نیز نقش دارد و از این رو افراد بسیاری به منظور درمان انواع بیماری ها نزد بهترین دکتر در بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران  و تحت درمان های ویژه قرار می گیرند. از جمله بیماری هایی که به کمک فیزیوتراپی قابل درمان می باشند، عبارتند از:

 • فیزیوتراپی در اطفال و کودکان: بیماری های متعددی در میان کودکان وجود دارد که در بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران قابل درمان می باشد. از جمله این بیماری ها شامل: تورتیکولی، فلات فوت (کف پای صاف)، کلاب فوت (پاچنبری)، فلج مغزی، سندروم گیلن باره و فلج های زایمانی و … می باشد.
 • انواع بیماری های قلبی، عروقی و تنفسی: بیماری ها و اختلالات بسیاری به طور مستقیم و یا غیر مستقیم بر روی سیستم قلبی، عروقی و تنفسی اثر می گذارد و منجر به بیماری ها و مشکلاتی می شود، این بیماری ها در برخی مواقع به کمک فیزیوتراپی درمان پذیر می باشند و بهترین دکتر قلب در ایران به منظور درمان این نوع بیماری ها، فرد را به بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران ارجاع می دهد.
 • درمان مشکلات مربوط به بارداری: در برخی مواقع خانم های باردار در زمان قبل بارداری، حین و یا بعد از بارداری دچار مشکلات عضلانی می شوند و تنها راه حل درمان آن ها، مراجعه به بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران و انجام اقدامات لازم می باشد.
 • بیماری های مغز و اعصاب: بیماری های مغز و اعصاب جزء بیماری های اساسی محسوب می شوند که در صورت ابتلا به آن، شخص دچار مشکلات بعدی و اختلالات مرتبط با سیستم عصبی و حرکتی می گردد، بنابراین در صورت تشخیص متخصص اعصاب، فرد بیمار باید تحت مراقبت های بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران قرار گیرد تا مشکلاتی همچون: ضعف عضلانی، توان عضلانی غیر نرمال، اختلالات حفظ تعادل، مشکل در راه رفتن و … درمان شود.
 • انواع بیماری های روماتیسمی و پوستی: بیماری های روماتیسمی و بیماری های پوستی انواع متعددی دارند و برخی از آن ها به کمک فیزیوتراپی قابل درمان می باشند.
 • بیماری های ارتوپدی و آسیب های ناشی از ورزش: بیماری های ارتوپدی موجب می شوند تا روند سیستم عضلانی اسکلتی دچار اختلالاتی شوند و راه رفتن را با مشکل همراه می سازند. این بیماری ها بسیار متنوع می باشند و شامل: شکستگی ها، تعویض مفصل ها و آسیب های تاندونی و … می باشند که هر کدام روش درمانی متفاوتی دارند.
 • فیزیوتراپی در سوختگی: با توجه به این که سوختگی دارای درجات متفاوت می باشد و در قسمت های مختلف بدن ایجاد می شود، بر همین اساس در بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران، فیزیوتراپیست با در نظر داشتن مقدار سوختگی و قسمت سوختگی درمان های مربوط به شرایط بیمار را انجام می دهد.
درمان بیماری ها به کمک فیزیوتراپی

انتخاب بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران

به منظور انتخاب بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران باید ملاک ها و معیارهایی را در نظر داشت تا بتوان به کمک آن بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران را شناسایی و در نهایت به آن مراجعه نمود. از جمله این ملاک ها و معیارها به شرح زیر می باشد:

بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران مرکزی می باشد که بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در ایران ارائه خدمات درمانی نماید و به کمک ایشان درمان شوید. بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران باید در موقعیت جغرافیایی مناسبی قرار داشته باشد، به این طریق که رفت و آمد به آن جا با کلیه وسایل نقلیه اعم از وسایل نقلیه شخصی و عمومی امکان پذیر باشد. بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران می بایست دارای کادر درمان و پزشکان متخصص، متعهد و با تجربه بسیاری باشد تا کلیه روش های مرتبط با فیزیوتراپی را بر روی بیماران خویش پیاده نماید. مرکزی را بهترین می دانیم که همواره به روز باشد و از جدید ترین و پیشرفته ترین روش ها در انجام فیزیوتراپی بهره جوید.

در بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران باید بهداشت و نظافت به خوبی رعایت شده باشد و کلیه ابزارها، دستگاه ها و سایر امکانات موجود در مرکز فیزیوتراپی کاملا استریل و پاکیزه باشند. مجوزهای رسمی را باید اخذ کرده باشد و تحت نظر سازمان های مربوطه به فعالیت های درمانی خویش بپردازد. بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران می بایست از امکانات و تجهیزات ویژه و به روزی استفاده نماید و جدیدترین متد روز دنیا را در درمان بیماری ها به کار گیرد.

در ادامه لیستی از بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران را برای شما فراهم کرده ایم، در صورتی که نیاز به بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران داشتید، به شما پیشنهاد می کنیم که به سراغ یکی از این مراکز درمانی بروید و تحت درمان های لازم قرار بگیرید. همچنین اگر ساکن شهر کرج هستید و در پی بهترین مرکز فیزیوتراپی در کرج می باشید، به شما توصیه می کنیم تا به مقاله ما سری بزنید و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

مزایای فیزیوتراپی:

😍 بهبود توانایی حرکتییکی از مزایای فیزیوتراپی حل مشکلات حرکتی ، ایستادن و راه رفتن است در هرسنی که هستید می توانید از مزایای فیزیوتراپی بهره مند شوید
👌 کاهش درد یا رفع کامل آن با کمک فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی و حرکت دادن مفاصل می توان به بهبود درد و بازسازی عملکرد عضلات کمک کرد.
💖 بهبود تعادل و جلوگیری از زمین خوردن فیزیوتراپی در بهبود تعادل و کاهش ریسک زمین خوردن از شما مراقبت می‌کند و به درمان درد مفاصل کمک می کند.
😇 اجتناب از نیاز به عمل جراحی در صورتی که فیزیوتراپی بتواند به رفع درد یا بهبود شما پس از آسیب دیدگی کمک کند. نیازی به انجام عمل جراحی نخواهید داشت.

فیزیوتراپی صبای سلامت (دکتر غزال هاشمی زنوز)

فیزیوتراپی صبای سلامت (دکتر غزال هاشمی زنوز)

کلینیک فیزیوتراپی صبای سلامت در غرب تهران بلوار مرزداران، با دارا بودن فیزیوتراپیست های متخصص و با دانش، خدمات فیزیوتراپی تخصصی مبتنی بر روشهای علمی به روز و دستگاههای مدرن شامل الکتروتراپی، لیزر پرتوان، شاک ویو، تکار، بیوفیدبک، CPM و کمپرشن تراپی را به شما مراجعین گرامی ارائه می نماید.

همچنین برای بیماران خاص امکان ارائه خدمات فیزیوتراپی در منزل با بهترین شرایط توسط فیزیوتراپیست های مجرب قابل انجام می باشد. در ایام کرونا، ما با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی به شما عزیزان خدمات رسانی می کنیم.

خدمات :

 • درمان دردهای تیرکشنده سر و گردن، دیسک گردن و دیسک کمر
 • اصلاح انحرافات ستون فقرات (اسکولیوز)، گوژپشتی و گودی کمر
 • ارزیابی و درمان اختلالات ساختاری مانند چرخشهای لگن، زانوی ضربدری و پرانتزی
 • درمان آرتروز زانو، پارگی های مینیسک و زانو دردهای مزمن
 • فیزیوتراپی بیماری های روماتیسمی، MS،  پارکینسون،سکته مغزی
 • درمان ضایعات شانه و التهابات تاندونی (تاندونیتها)
 • درمان تنیس البو و ضایعات ورزشی اعم از: پیچ خوردگی مچ پا،کشیدگی تاندنی و عضلانی و تروماها
 • روش اسپاسم و گرفتگی عضلات سر و گردن با تکنیک سوزن خشک
 • درمان اختلالات جنسی و مشکلات بی اختیاری با دستگاه بیوفیدبک
 • درمان میگرن و سردردهای تنشی
 • رفع مشکلات گوارشی، نفخ، یبوست و غیره با روش های طب سوزنی
 • چاقی و لاغری موضعی با روش های طب سوزنی

امیدواریم با ارائه بهترین خدمات، موجبات سلامتی و رضایت شما بیماران محترم را فراهم آوریم.

شماره تماس: 44801802 -021
09302221055

آدرس: بلوار مرزداران، خیابان البرز، کوچه البرز۱، پلاک ۱۰، طبقه دوم

سایت: www.sabaphysio.ir

اینستاگرام: dr.ghazal.hashemi

کلینیک فیزیوتراپی فراتکنیک

کلینیک فیزیوتراپی فراتکنیک

کلینیک فیزیوتراپی فراتکنیک واقع در شهر اصفهان، دارای به روزترین و مجهزترین امکانات و دستگاه ها می باشد که کادر درمان و متخصصین بسیاری به منظور ارائه خدمات فیزیوتراپی در حال خدمت رسانی می باشند. فیزیوتراپیست این کلینیک سرکار خانم مریم پورصادق می باشد.

کلینیک فیزیوتراپی فراتکنیک را به سبب خدمات مفیدی که در اختیار عموم مردم قرار می دهند را می توان از جمله بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران به شمار آورد.

خدمات:

 • انجام فیزیوتراپی و لیزر پرتوان
 • درای نیدلینگ یا سوزن خشک
 • شاک ویو و تمرین درمانی
 • تکار تراپی و مگنت تراپی
 • بیوفیدبک و کینزیوتیپینگ
 • الکترو آکوپانکچر و درمان تنگی کانال
 • فیزیوتراپی دیسک کمر بورسیت، آرتروز مفاصل، تاندونیت و آرنج تنیس بازان
 • سندروم تونل گایان
 • درمان مشکلات دیسک های بین مهره ای
 • درمان دررفتگی شانه و شانه یخ زده
 • پارگی رباط های صلیبی زانو و درمان آسیب منیسک زانو
 • فیزیوتراپی زنان باردار

آدرس: ایران، اصفهان، خیابان توحید میانی، بن بست بنفشه، جنب پارکینگ طبقاتی توحید، مجتمع آسمان، طبقه دوم، واحد پنج

شماره تماس: 03136291805 – 09134047507

کلینیک فیزیوتراپی و آب درمانی سیمرغ

کلینیک فیزیوتراپی و آب درمانی سیمرغ

کلینیک فیزیوتراپی و آب درمانی سیمرغ با مساحتی بیش از 200 متر مربع و همراه با امکاناتی مجهز و ویژه در منطقه کیانپارس اهواز  تاسیس گردید. این کلینیک توسط فیزیوتراپیست دکتر محمد مهدی قبیتی، دکترای حرفه ای و بین المللی فیزیوتراپی با چندین سال تجربه بالینی و تخصصی در سال 1398 راه اندازی شد.

کلینیک فیزیوتراپی و آب درمانی سیمرغ از جمله بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران به شمار می رود که دارای کادری حرفه ای و مجرب، مناسب ترین خدمات را با بهترین کیفیت در اختیار مراجعه کنندگان عزیز قرار می دهد. از جمله خدمات قابل ارائه این مرکز عبارتند از:

خدمات:

 • آب درمانی
 • ارائه خدمات مرتبط با درمان کمردرد، سیاتیک و دیسک های یخ زده
 • شانه یخ زده
 • ارائه کلیه خدمات فیزیوتراپی

آدرس: ایران، اهواز، کیانپارس، پهلوان شرقی، مجتمع پزشکی تخصصی و فوق تخصصی سیمرغ، طبقه اول

شماره تماس: 06133732013

مرکز فیزیوتراپی استقلال

مرکز فیزیوتراپی استقلال

توسط دکتر عباس یوسف زاده تاسیس شده است. دکتر عباس یوسف زاده موسس و مسئول فنی فیزیوتراپی استقلال، با مدرک دکترای تخصصی فیزیوتراپی از دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشند. ایشان عضو انجمن فیزیوتراپی ایران، عضو کنفدراسیون جهانی فیزیوتراپی می باشند.

در سال 1380 اولین کلینیک آب درمانی راه اندازی شد و درسال 1396 پروتکل های جدید و معتبر به منظور درمان آسیب های کشاله ران در ورزشکاران طراحی گردید. مرکز فیزیوتراپی استقلال یکی از بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران محسوب می شود که از مزایا این کلینیک فعالیت در زمینه انواع آسیب های مرتبط با فیزیوتراپی، حضور مستمر متخصص فیزیوتراپی در کلینیک و کنترل دقیق مراحل درمان بیماران، فعالیت این کلینیک در دو شیفت صبح و عصر و … می باشد.

بخش ها:

 • بخش طب توانبخشی
 • بخش تغذیه
 • بخش ارتوپدی
 • بخش زنان و زایمان
آدرس: ایران، اصفهان، خیابان محتشم کاشانی (دقیقی)، روبروی رستوران ابوالفضل، شماره 31 شماره تماس: 03136279407

کلینیک فیزیوتراپی هروی

کلینیک فیزیوتراپی هروی

کلینیک فیزیوتراپی هروی جزء بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران به حساب می آید که مسئول آن، دکتر حیدر گودرزی فیزیوتراپیست از دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشت درمانی تهران می باشد.

در زمینه توانبخشی افراد سالمند، فیزیوتراپی پس از جراحی و درمان دردهای مزمن فعالیت هایی را ارائه می دهد. این کلینیک دارای دو بخش توانبخشی، بیماری های مغز و اعصاب و درمان اختلالات عضلانی و اسکلتی، بیماری های مغز و اعصاب از قبیل: درمان آسیب های نخاعی، آسیب های مغزی، پارکینسون، ام اس، سکته مغزی و آسیب های اعصاب محیطی است. لازم به ذکر است مشکلات و اختلالات اسکلتی و عضلانی نیز شامل: آسیب‌های ورزشی، انواع کمردرد و گردن درد، گرفتگی های عضلانی، آرتروز مفاصل، شانه یخ زده، پیچ ‌خوردگی مچ پا خار پاشنه و … می باشد.

خدمات:

 • فیزیوتراپی اختلالات عضلانی اسکلتی
 • فیزیوتراپی بیماری های سیستم عصبی
 • توانبخشی پس از سکته مغزی
 • فیزیوتراپی پس از جراحی
 • فیزیوتراپی سالمندان
 • فیزیوتراپی پس از آسیب های ورزشی
 • فیزیوتراپی کودکان
 • فیزیوتراپی در منزل
 • مشاوره و آموزش رایگان
 • اصلاح پوستچر و آرگونومی

آدرس: ایران، تهران، میدان هروی، خیابان وفامنش، خیابان آزادی، پلاک 46، طبقه پنجم، واحد نه

شماره تماس: 09902500828

مرکز فیزیوتراپی ایرانیان

مرکز فیزیوتراپی ایرانیان

کلینیک فیزیوتراپی ایرانیان از سال 1387 با مدیریت دکتر کوروش قاسم زاده راه اندازی شده است. این کلینیک دارای مزایا و ویژگی های بسیاری می باشد، از جمله این مزایا شامل: بهره گیری از تکنیک ها و متدهای به روز و جهانی برای درمان انواع بیماری ها و مشکلات عضلانی حرکتی، استفاده از بهترین و بروزترین دستگاه ها، تجهیزات درمانی و مشهورترین برندهای روز دنیا، نظارت مدیریت کلینیک بر فرآیند درمان، ارائه پکیج مخصوص بهداشتی فیزیوتراپی برای هر بیمار، ارائه برنامه تمرین درمان تخصصی هر بیمار برای منزل و بهره مندی از تعداد زیاد پرسنل کار آزموده درمان و … می باشد.

کلینیک فیزیوتراپی ایرانیان جزء بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران به شمار می رود که از دستگاه های مدرن و متدهای نوین درمانی در فضایی آرام و دلنشین آماده پذیرش بیماران می باشد. نکته حائز اهمیت در رابطه با این کلینیک این است که انواع بیماری ها اعم از: درمان انواع ام اس و بیماری های هم خانواده، آسیب های ورزشی، آسیب ها و ضربه های مغزی و نخاعی، سردردهای میگرنی، انواع کمردرد و زانودرد، دیسک کمر و گردن، بیماری های تنفسی و آسم، آرتروز و سائیدگی، دردها و زخم های معده و روده و انواع شکستگی ها و همچنین اختلالات عضلات کف لگن در بانوان و .. می باشد.

خدمات:

 • دردها و زخم های معده و روده
 • درمان انواع ام اس و بیماری های هم خانواده
 • آسیب های ورزشی، آسیب ها و ضربه های مغزی و نخاعی
 • بی اختیاری ادرار
 • انواع کمردرد و زانودرد
 • انواع شکستگی ها
 • دیسک کمر و گردن
 • سردردهای میگرنی
 • بیماران پس از جراحی
 • اختلالات عضلات کف لگن در بانوان
 • بیماری های تنفسی و آسم، آرتروز و سائیدگی

آدرس: ایران، مازندران، بابل، جنب بیمارستان شهید بهشتی

شماره تماس: 09111139747

مرکز فیزیوتراپی آرنیکا

مرکز فیزیوتراپی آرنیکا

مرکز فیزیوتراپی آرنیکا در سال 1398 با هدف ارائه خدمات متعدد از قبیل: قفسه سینه، فیزیوتراپی زانو، سر و گردن، آرنج، مچ پا و انگشتان، مچ دست و انگشتان، لگن، کمر، کتف و بازو،  و ساق پا و … راه اندازی گردید. این مرکز از واحدهای درمانی مختلفی تشکیل شده است که شامل: تکنیک های دستی، درای نیدلینگ، سوزنکاری خشک، ماساژ درمانی، لیزر درمانی، ورزش درمانی و فیزیوتراپی تنفسی می باشد.

مرکز فیزیوتراپی آرنیکا دارای تجهیزات مختلفی می باشد که عبارتند از: تخت میگان، تخت فریم، تردمیل، وکیوم، اولتراسوند، لیزر پرتوان، تراکشن، وکیوم، تنس و … می باشد که کلیه خدمات به روز دنیا و نوین فیزیوتراپی را در اختیار مراجعه کنندگان قرار می دهد. مرکز فیزیوتراپی آرنیکا از جمله بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران محسوب می شود که خدمات متعددی را ارائه می دهد و از جمله این خدمات عبارتند از:

خدمات:

 • فیزیوتراپی مچ دست و انگشتان
 • فیزیوتراپی سر و گردن
 • فیزیوتراپی ساق پا
 • فیزیوتراپی کمر
 • فیزیوتراپی زانو
 • فیزیوتراپی شانه، کتف و بازو
 • فیزیوتراپی مچ پا و انگشتان
 • فیزیوتراپی آرنج
 • فیزیوتراپی قفسه سینه
 • فیزیوتراپی لگن

آدرس: ایران، اهواز، کیانپارس، خیابان شش غربی، مجتمع ایران نگین، ورودی سوم، طبقه اول

شماره تماس: 06133914895

دلایل مراجعه به فیزیوتراپی

به دنبال افزایش تکنولوژی و ارتقاء سطح دانش، فیزیوتراپی نیز دچار تحولاتی شده است و در زمینه درمان انواع بیماری ها هم گسترده تر و وسیع تر به درمان بیماری ها می پردازد. بنابراین افراد مختلفی برای علل متفاوتی به سراغ بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران می روند و به این طریق تحت درمان های خاص قرار می گیرند. از جمله دلایلی که به سبب آن ها افراد به بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران مراجعه می کنند، به شرح زیر می باشد:

 1. اشخاصی که دچار دردهای پی در پی و متوالی می باشند و یا از نظر حرکتی دچار اختلال می شوند، به راحتی با مراجعه به بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران از وجود چنین مشکلاتی خلاصی می یابند.
 2. در صورتی که شخصی در حین ورزش نمودن دچار آسیب هایی شود، فیزیولوژیست های مراکز فیزیوتراپی با ارائه خدمات مفید سعی در بهبود آسیب های وارده می کنند.
 3. برخی افراد به سبب بروز حوادث و یا تصادفاتی مجبور به استفاده از عضو مصنوعی می باشند، فیزیولوژیست های موجود در بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران در جهت یاری رساندن به این افراد، مهارت های لازم را کسب نموده اند.
 4. از علل دیگر مراجعه به بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران می توان به پیشگیری از ناتوانی ها، کنترل ادرار و مدفوع، تجویز اسپلینت یا بریس و .. اشاره نمود.
 5. سکته های مغزی دارای عوارض متعددی می باشند که یکی از این عارضه ها شامل: ناتوانی در روند حرکتی و یا سایر مشکلات عضلانی می باشند که بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران راه حل های متفاوتی برای این افراد ارائه می دهد.
 6. برخی افراد به سبب این که مجبور به استفاده از وسایل کمکی همچون عصا یا واکر و … می باشند، باید به مراکز فیزیوتراپی مراجعه کنند و از آن ها در رابطه با طرز صحیح استفاده از این وسایل کمک جویند.

روش های اصلی درمان به کمک فیزیوتراپی

فیزیوتراپی یکی از رشته های تخصصی پزشکی محسوب می شود که معمولا در بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران انجام می پذیرد و از انواع روش های درمانی برخوردار می باشد. از جمله روش های اصلی درمان به وسیله فیزیوتراپی شامل موارد زیر می باشد:

 1. یکی از متداول ترین روش های درمانی در فیزیوتراپی، استفاده از روش دست برای درمان مشکلات و بیماری ها می باشد.
 2. در بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران روش دیگر درمان، تمرین درمانی می باشد که بسیار کارآمد است. منظور از تمرین درمانی، ارائه ورزش های درمانی ویژه، ماساژ درمانی، ورزش در آب (آب درمانی) و … می باشد. این روش های درمانی کمک شایانی در بهبود سریع تر بیماری و درمان آن می نماید.
 3. یکی از جدید ترین روش های درمانی در بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران الکتروتراپی می باشد که به کمک دستگاه های خاص به درمان بیماری ها می پردازد. این دستگاه ها امواج کوتاه رادیویی، امواج مایکروویو، امواج الکتریکی و امواج مافوق صوت را به شکل خاصی تولید می کنند.

شرایط تاسیس بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران

امروزه به سبب بسیاری از عوامل اعم از: تغییر سبک زندگی، ناتوانی های عضلانی و حرکتی، عدم تحرک کافی و بروز برخی بیماری ها و … افراد بسیاری نیازمند مراجعه به بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران می باشند. به همین دلیل مراکز مختلفی برای ارائه خدمات فیزیکی در سطح کشور تاسیس شده است تا در این زمینه کمک هایی نماید. برای تاسیس بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران شرایط خاصی مدنظر است که عبارتند از:

اولین شرایطی که برای تاسیس هر مرکزی نیاز است، نداشتن سوء پیشینه و تابعیت جمهوری اسلامی می باشد. پس از گذراندن شرایط عمومی، شخصی که اقدام به اخذ مدارک و مجوز های لازم برای تاسیس بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران می نماید، باید دارای مدارکی همچون: دارا بودن تخصص طب فیزیکی و توانبخشی، کارشناس فیزیوتراپی، کارشناس ارشد فیزیوتراپی و یا دکترای فیزیوتراپی باشد. نکته حائز اهمیت در رابطه با تاسیس فیزیوتراپی این است که دریافت چنین مجوزهای محدودیت های خاص خود را نیز دارد که شامل موارد زیر می باشد:

شخصی که به طور حقیقی و حقوقی موسس فیزیوتراپی می باشد، بیش از یک پروانه تاسیس به آن تعلق نمی گیرد. یک نفر نمی تواند مسئول فنی یک مرکز و موسس یک مرکز دیگر باشد.

کلام آخر

با توجه به نیازمندی های جامعه به مراکز فیزیوتراپی، امروزه توجه بسیاری به این مراکز شده است و افراد بسیاری در صدد یافتن بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران تلاش هایی را می نمایند تا اقدامات لازم را از بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران دریافت کنند.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید، سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران آشنا کند و امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید و سودمند واقع شده باشد. در صورتی که ساکن شهر تهران هستید و در جست و جوی بهترین مرکز فیزیوتراپی در تهران می باشید، به شما پیشنهاد می کنیم که به مقاله ما مراجعه کنید و اطلاعات لازم را کسب نمایید. لازم به ذکر است، در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید.

معاینه فیزیکی در فیزیوتراپی چیست؟

فیزیوتراپیست یک ارزیابی فیزیکی انجام می دهد ،فیزیوتراپیست ممکن است منطقه مشکل را لمس کند تا بهترین راهکار درمانی را برای بیمار تجویز کند .

آیا برای فیزيوتراپى نامه پزشک نیاز است ؟

برای انجام فیزیوتراپی تجویز پزشک الزام نیست ،تنها در موارد خاص فیزیوتراپیست تشخیص می دهد که برای انجام فیزیوتراپی نامه پزشک متخصص نیاز می باشد.

انجام فیزیوتراپی ارتوپدی قبل از جراحی چه مزیتی دارد؟

فیزیوتراپی آسیب های ارتوپدی قبل از جراحی، موجب آماده سازی بیمار برای عمل جراحی و تقویت جسمی و قلبی عروقی بیمار می‌شود.

5/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا