پزشکان

بهترین مرکز فیزیوتراپی در تهران【سال1402】❤️+ لیست 8 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین مرکز فیزیوتراپی در تهران آشنا سازیم و اطلاعاتی در رابطه با فیزیوتراپی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا در صورت مواجه با مشکلات مربوط به فیزیوتراپی، به راحتی نزد بهترین مرکز فیزیوتراپی در تهران بروید و از خدماتشان بهره مند شوید.

فیزیوتراپی علمی است که علاوه بر توانبخشی و افزایش بهبود کیفیت زندگی، از آسیب های وارده نیز پیشگیری می کند و هم چنین در مراقبت های پزشکی و عملکردهای حرکتی نیز نقش بسزایی دارد.

فیزیوتراپی چیست؟

فیزیوتراپی یکی از رشته های پزشکی است که به افراد کمک می کند تا سلامت استخوان ها و ماهیچه ها را به دست آورند. زمانی که افراد مشکلات استخوانی و عضلانی دارند، می توانند تحت درمان فیزیوتراپی قرار گیرند. فیزیوتراپیست ها اطلاعات کافی در مورد معاینه و درمان آسیب دارند. در ضمن تعداد جلسات فیزیوتراپی توسط بهترین پزشک ارتوپد تعیین می شود.

فیزیوتراپیست کیست؟

یکی دیگر از شاخه های علوم پزشکی در گروه توانبخشی، فیزیوتراپی می باشد و در صورتی که تا مقطع کارشناسی تحصیلات داشته باشد، به آن فیزیوتراپیست یا فیزیوتراپ گفته می شود. وظیفه فیزیوتراپیست ها افزایش کیفیت زندگی مراجعین و بهبودی هر چه تمام تر آن ها است. بیماران پس از مراجعه به بهترین مرکز فیزیوتراپی در تهران، تحت ارزیابی فیزیولوژیست قرار می گیرند و در نهایت فیزیولوژیست با در نظر گرفتن توانایی و مشکل هر بیمار، برنامه درمانی خاص او را تعیین می کند.

لازم به ذکر است که فیزیوتراپیست در بهترین مرکز فیزیوتراپی در تهران همواره تحت کنترل و نظارت فیزیوتراپی اقدامات لازم را انجام می دهد. هم چنینی اگر شما در شهر تهران ساکن نمی باشید می توانید به مقاله بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران مراجعه کنید.

وظایف فیزیوتراپیست در بهترین مرکز فیزیوتراپی در تهران

 • ارزیابی کامل بیماران و دلیل ورود آن ها به بهترین مرکز فیزیوتراپی در تهران و سپس تشکیل پرونده برای آن ها
 • داشتن اخلاق و رفتار مناسب در مواجه با بیماران
 • نظارت و کنترل بر تمامی فعالیت های درمانی دستیار فیزیوتراپی، تکنسین فیزیوتراپی
 • ثبت تمامی مراحل درمان بیمار و هم چنین ثبت کلیه وقایع در حین درمان
 • گزارش کلیه آمار درمانی بیماران به مسئول بخش
 • توصیه های لازم را به بیمار و همراه آن ها توضیح دهد.
 • بررسی ناتوانی های بیمار و ثبت پیشرفت های وی
 • برنامه ریزی برای درمان
 • مشاوره و آموزش های لازم را به بیمار بدهد.
 • اجرای مداخلات درمانی مثل الکتروتراپی، تمرین درمانی، هیدروتراپی و مانوال تراپی
 • تهیه گزارش درمان در آخرین جلسه درمانی به منظور ارائه به پزشک ارجاع دهند.
 • حفظ و نگهداری اطلاعات و اسرار مرتبط با کارکنان و بیماران
 • درجه بندی میزان درد یا میزان بهبودی به کمک آزمایشات فیزیکی در اندام های مورد درمان در آغاز هر جلسه فیزیوتراپی

وظایف فیزیوتراپیست در بهترین مرکز فیزیوتراپی در تهران

راه های شناسایی بهترین مرکز فیزیوتراپی در تهران

به منظور یافتن بهترین مرکز فیزیوتراپی در تهران باید از راه های مختلفی استفاده کرد و روش های بسیاری وجود دارد که بتوانید کلینیک مورد نظر را شناسایی کنید، از جمله طریقه شناسایی بهترین مرکز فیزیوتراپی در تهران به شرح زیر می باشد:

1-در صورتی که به دلایل مختلف مجبور شدید به سراغ بهترین مرکز فیزیوتراپی در تهران بروید، اولین گام این است که از دوستان، آشنایان، فامیل و یا اطرافیانی که قبلا برای انجام خدمات فیزیوتراپی به کلینیکی رفته اند و از پرسنل و مهارت دکتر و هم چنین کادر درمان آن راضی بوده اند، از آن ها سوالاتی کنید

و پس از دستیابی به نام و آدرس کلینیک، می توانید از فضای مجازی کمک بگیرید و مقالات و مطالب مربوط به بهترین مرکز فیزیوتراپی در تهران را مطالعه کنید و با پزشکان مختلف و با روش های درمان آن ها آشنا شوید.

2-در صورتی که نیاز به فیزیوتراپی داشته باشید، در اکثر مواقع پزشک معالج شما را با بهترین مرکز فیزیوتراپی در تهران آشنا می سازد تا زیر نظر کلینیک موردنظر درمان شوید.

3-بهترین مرکز فیزیوتراپی در تهران مسلما دارای رزومه کاری و  درمان های موفقیت آمیز بسیاری می باشد که توصیه می شود قبل از انجام هر کاری بهترین مرکز فیزیوتراپی در تهران را از شیوه درمانی و پرسنل آن جا بررسی نمایید و حتی می توانید از کسانی که قبلا در این مجموعه به بهبودی کامل دست یافته اند نیز سوالاتی بپرسید تا اطمینان خاطر یابید.

4-دستگاه ها، تکنیک ها و روش های  درمان همواره در حال تغییر و پیشرفت می باشند، بهترین پزشکان و فیزیوتراپیست ها همواره برای به روز کردن دانش و مهارت خویش در انواع سمینار ها و سخنرانی ها شرکت می کنند و دانش خود را در سطح بین المللی به روز می نمایند و هم چنین در راستای پیشرفت کلینیک خود نیز اقدامات لازم را انجام می دهند تا جزء بهترین مرکز فیزیوتراپی در تهران به شمار روند هم چنین به فکر رفاه و سلامتی بیماران خود نیز باشند.

مزایای فیزیوتراپی:

? کنترل دیابت و بیماری‌های عروقیفیزیوتراپی نقش مهمی را در کنترل سطح قند خون و دیابت ایفا می‌کند به علاوه بیماران دیابتی به لحاظ حس در پاهای خود مشکل دارند.
?کنترل مشکلات مرتبط با سن مشکلاتی مانند آرتروز و پوکی استخوان با افزایش سن افزایش پیدا می کند با انجام فیزیوتراپی این مشکلات تا حدودی رفع خواهد شد.
 ?کنترل بیماری‌های قلبی و ریویهنگامی‌ که یک بیمار برنامه توانبخشی پس از سکته قلبی یا عمل جراحی را کامل می‌‌کند باید فیزیوتراپی را به عنوان یک بخش از عملکرد روزانه خود بپذیرد
 ?تسهیل عمل جراحی در اکثر عمل‌های جراحی تقویت عضلات قبل از عمل ضروری است زیرا باعث می‌‌شود سرعت بهبود بیمار افزایش پیدا کند

کلینیک فیزیوتراپی قرار

کلینیک فیزیوتراپی قرار

قرار به معنای آرامش، به صلح رسیدن، آرام یافتن

درمان درد های عضلانی گردن و کتف درمان دیسک گردن و دیسک کمر درمان عوارض زانوی ضربدری و پای پرانتزی فیزیوتراپی آتروز زانو، پارگی رباط صلیبی، نرمی غضروف کشکک زانو و … درمان مشکلات مربوط به شانه و تاندونیت فیزیوتراپی آسیب های ورزشی، تنیس البو، پیچ خوردگی مچ پا و … درمان دردها و آسیب های عصبی مچ دست فیزیوتراپی برای خارپاشنه با دستگاه شاک ویو طب سوزنی خشک برای اسپاسم و گرفتگی های عضلانی فیزیوتراپی تخصصی کف لگن توسط فیزیوتراپیست خانم فیزیوتراپی تعویض مفصل زانو با دستگاه سی پی ام.

خدمات:

 • درمان درد های عضلانی گردن و کتف
 • درمان دیسک گردن و دیسک کمر
 • درمان عوارض زانوی ضربدری و پای پرانتزی فیزیوتراپی آتروز زانو، پارگی رباط صلیبی، نرمی غضروف کشکک زانو و …
 • درمان مشکلات مربوط به شانه و تاندونیت فیزیوتراپی آسیب های ورزشی، تنیس البو، پیچ خوردگی مچ پا و …
 • درمان دردها و آسیب های عصبی مچ دست فیزیوتراپی برای خارپاشنه با دستگاه شاک ویو
 • طب سوزنی خشک برای اسپاسم و گرفتگی های عضلانی
 • فیزیوتراپی تخصصی کف لگن توسط فیزیوتراپیست خانم
 • فیزیوتراپی تعویض مفصل زانو با دستگاه سی پی ام

آدرس: پاسداران، خیابان پایدار فرد،نبش بوستان هفتم، بین بانک آینده و موسسه ملل، پلاک 146، طبقه 4، واحد 401

تماس:

09120717102

02122560720

اینستاگرام: gharar.clinic

وب سایت: ghararclinic.com

فیزیوتراپی چه بیماری هایی را درمان می کند؟

1-بیماری های مغز و اعصاب: در صورتی که به سیستم عصبی آسیب هایی وارد شود، عوارض و مشکلاتی را پدید می آورد که عملکرد شخص را دچار اختلال می نماید، از این رو باید به سراغ بهترین مرکز فیزیوتراپی در تهران برود و در این مرکز مشکلاتی چون توان عضلانی غیر نرمال، مشکلات حفظ تعادل، اختلال در راه رفتن به صورت درست و ضعف عضلانی و … را شناسایی و برای بهبود آن تلاش می کنند.

لازم به ذکر است، برای کسانی که دارای مشکلات نورولوژیکی که پیشرونده اند و در دراز مدت همراه بیمار می باشد و سبب ناتوانایی هایی برای بیمار می شود، حضور فیزیولوژیست و تمامی تیم توانبخشی به منظور مدیریت محدودیت های فرد در دراز مدت بسیار لازم و ضروری می باشد.

2-بیماری های قلبی، عروقی و تنفسی: از آن جا که در بدن سیستم قلبی عروقی بسیار حساس می باشد، همواره بیماری ها و اختلالاتی به طور مستقیم و یا غیر مستقیم روی سیستم قلبی، عروقی و تنفسی تاثیر گذاشته و سبب مشکلاتی می شود.

در بهترین مرکز فیزیوتراپی در تهران، فیزیوتراپیست به کمک تخلیه ترشحات، فعالیت فیزیکی مناسب را در بیمار حفظ و الگوی درست تنفس کردن را به بیمار آموزش می دهد و هم چنین راهکارهایی به منظور مدیریت علائم توسط خود بیمار برای سلامتی هر چه بیشتر سیستم قلبی و تنفسی تلاش می کند.

3-بیماری های روماتیسمی و پوستی: در بهترین مرکز فیزیوتراپی در تهران، فیزیولوژیست به منظور کاهش درد و التهاب و بهبود هر چه سریع تر توانایی عضلانی، شرایط بیمار را به طور کلی ارزیابی می نماید و سپس یکی از درمان های حرارتی، الکتریکی، درمان های دستی و تمرینات ویژه را برای بیمار انتخاب می کند.

بیماری های روماتیسمی دارای انواع بسیاری می باشد که رایج ترین آن ها شامل آرتروز، پوکی استخوان و آرتریت روماتویید می باشد.

بیماری پوستی نیز همانند بیماری روماتیسمی انواع مختلفی دارد که از جمله این بیماری ها، پسوریازیس می باشد که برای درمان آن، فیزیوتراپیست از درمان الکتروتراپی مانند استفاده از پرتو فرابنفش به منظور حفظ پوست ییمار استفاده به عمل می آورد.

4-بیماری های ارتوپدی و آسیب های ناشی از ورزش: بیماری های ارتوپدی شامل شکستگی ها، تعویض مفصل ها و آسیب های تاندونی و بسیاری دیگر می باشد که طریقه درمان هر کدام متفاوت می باشد. بیماری های ارتوپدی سبب اختلال در روند سیستم عضلانی اسکلتی می گردند و توانایی راه رفتن را مختل می سازند.

5-سلامت زنان: در برخی مواقع بارداری سبب اختلالاتی چون مشکلات اسکلتی عضلانی می شود که لازم است تحت نظر فیزیوتراپیست در بهترین مرکز فیزیوتراپی در تهران قرار گرفت و فیزیوتراپیست آموزش های مرتبط با قبل از بارداری، حین بارداری و هم چنین پس از بارداری را به بیمار می دهد تا مشکلی پیش نیاید و سبب درمان وی گردد.

6-فیزیوتراپی در سوختگی: سوختگی دارای درجات متفاوتی می باشد و ممکن است در قسمت های مختلف بدن رخ دهد. از این رو فیزیوتراپیست با در نظر داشتن مقدار سوختگی و قسمت سوختگی درمان های لازم را انجام می دهد.

این امکان وجود دارد که سوختگی عوارضی را در بدن ایجاد کند که از جمله این عوارض شامل تورم مفصل و بافت های اطراف آن، مشکلات تنفسی، ایجاد اسکار و در صورتی که درمان نشود امکان تغییر شکل مفصل پدید آید. از این رو در چنین مواردی بسیار ضروری می باشد که به سراغ بهترین مرکز فیزیوتراپی در تهران بروید و اقدامات لازم را برای شما انجام دهند.

فواید فیزیوتراپی

در صورتی که فیزیوتراپی در بهترین مرکز فیزیوتراپی در تهران صورت گیرد، در درمان و پیشگیری از آسیب های وارده بسیار موثر و کار آمد خواهد بود.

از جمله مهم ترین فواید فیزیوتراپی این است که کیفیت زندگی مراجعه کننده را بسیار بالا می برد و هم چنین افرادی که از مشکلات حرکتی رنج می برند، به کمک فیزیوتراپی به نتیجه مطلوبی می رسند.

از دلایل دیگر فواید فیزیوتراپی می توان به بالابردن سطح عملکردی افراد سالم و حتی افرادی که به نحوی آسیب دیده اند، اشاره نمود.

کلام آخر
از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی نمودید، سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین مرکز فیزیوتراپی در تهران آشنا کند، امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید و سودمند واقع شده باشد.

در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید.  هم چنین می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره بهترین مرکز فیزیوتراپی در کرج به مقاله مربوطه مراجعه کنید.

فیزیوتراپی چیست؟

یکی از رشته های زیر شاخه پزشکی می‌باشد که در گروه توانبخشی قرار می‌گیرد. این روش درمانی با هدف رفع محدودیت‌های حرکتی، بهبود عملکرد اندام‌ها، کاهش درد و التهاب و بازگشت سریع‌تر فرد به زندگی قبلی از طریق کاربرد طیف وسیعی از جریان‌های مختلف، درمان‌های دستی، تمرین درمانی، سوزن خشک (dry needling) و… انجام می‌شود.

فیزیوتراپیست چه کسی است؟

فیزیوتراپیست کسی است که با دانش کافی از علم‌های آناتومی، فیزیولوژی و سایر علوم تجربی می‌تواند به عنوان یک متخصص بهترین برنامه درمانی را برای فرد آسیب دیده در نظر بگیرد تا فرد به سطح بهتری از فعالیت، عملکرد و قدرت و انعطاف بدنی برسد.

تاثیر فیزیوتراپی تا چه مدت بعد از آن باقی می ماند ؟

درمان های دستی و استفاده از تکنیک های دست و تجويز تمرينات مخصوص در طی درمان اثری ماندگار و طولانی دارند و تاثیر دستگاه هاى الکتروتراپی تنها در حدود 24 تا 48 ساعت است .

5/5 - (5 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا