پزشکانجراحی زیبایی

بهترین جراح پلاستیک در اصفهان در سال 1402 ❤️【لیست بهترین ها】

در این مقاله سعی نموده ایم، لیستی هفتگانه از بهترین جراح پلاستیک در اصفهان را همراه با شرح اطلاعات مرتبط با آن در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا در صورت نیاز با مراجعه به مقاله ما به اطلاعات لازم دست یابید. جراحی پلاستیک به منظور ترمیم، بازسازی و یا تغییر بدن انجام می شود و به دو دسته ترمیمی و زیبایی طبقه بندی می گردد. طبق آمار به دست آمده، افراد بسیاری برای مقاصد مختلف به سمت جراحی پلاستیک سوق داده می شوند.

جراحی پلاستیک و تاریخچه آن

امروزه افراد بسیاری به دلایل مختلفی از قبیل: درمان نقص های مادرزادی در نواحی مختلف بدن، ایجاد تناسب در اندام و یا بین اجزای صورت، افزایش اعتماد به نفس، از بین بردن چین و چروک های صورت، بهبود فرم اجزای مختلف بدن و صورت (همانند سینه، باسن، شکم، ران، گونه، چانه، لب ها)، جوان سازی پوست و صورت و از بین بردن آثار افزایش سن و … اقدام به انجام جراحی پلاستیک توسط بهترین جراح پلاستیک در اصفهان می زنند.

طبق تحقیقات به دست آمده، تاریخچه جراحی پلاستیک به قرن ها پیش از میلاد مسیح بر می گردد؛ این بدان معناست که انسان ها از همان ابتدا به ظاهر و زیبایی خویش اهمیت می دادند و در راستای رفع مشکلات سطحی اقدام به جراحی پلاستیک می نمودند. جراحی پلاستیک به طور تقریبی به 3000 سال پیش از میلاد مسیح از زمان مصر باستان باز می گردد.

برخی آمارها نیز نشان می دهد که در 2000 سال پیش از میلاد مسیح، هندیان هم به منظور رفع زشتی و نواقص و برخورداری از زیبایی بیشتر اقدام به انجام جراحی پلاستیک می نمودند. با توجه به دست نوشته هایی که از پدر جراحی در دنیا یعنی سوشراتا به دست آمده است، ایشان در رابطه با نحوه ترمیم و پیوند لاله گوش و بینی توضیحاتی را شرح داده اند و این دست نوشته ها در قرن هفتم به زبان عربی ترجمه شده استو پس از آن به کشورهای دیگر همچون اروپا راه یافت و سپس پزشکی با نام گاسپاره در کشور ایتالیا به کمک روش های سوشراتا توانست از بافت و پوست بازو بینی های صدمه دیده شده را پیوند زند و بر همین اساس ایشان را پدر جراحی پلاستیک در دنیا می شناسد.

کشور ایران نیز همانند سایر کشورها در علم پزشکی همگام با پیشرفت روز دنیا پیشرفت نموده است. طبق تحقیقات صورت گرفته؛ اولین جراحی بینی در ایران در حدود چهل سال پیش توسط دکتر اصانلو انجام شده است. (دکتر اصانلو مدارک تحصیلی خود را از کشورهای فرانسه و آمریکا کسب کرده است.) ایشان علاوه بر انجام جراحی زیبایی و ترمیمی بینی به جراحی های پلاستیکی متعددی نیز می پردازند و در این راستا شاگردان بسیار زیادی را نیز آموزش داده اند.

جراحی پلاستیک و تاریخچه آن

انتخاب بهترین جراح پلاستیک در اصفهان

با در نظر داشتن به این موضوع که جراح پلاستیک نقش بسیار مهمی در ظاهر و زندگی فرد ایفا می کند، از این رو انتخاب بهترین جراح پلاستیک بسیار حائز اهمیت است. علت این امر این است که اگر جراح موردنظر تخصص و مهارت های لازم را نداشته باشد و یا از سابقه و تجربه مناسبی برخوردار نباشد، ممکن است نتیجه جراحی به خوبی پیش نرود و شخص پس از جراحی با مشکلاتی مواجه شود.

برای انتخاب بهترین جراح پلاستیک در ایران باید معیارها و ملاک های بهترین بودن را در نظر داشت و از این طریق بهترین انتخاب را نمود. برخی از این ملاک ها شامل: برخورداری از مدارک تخصصی و گواهینامه های متعدد، دارا بودن رزومه خوب در حوزه انجام انواع جراحی های پلاستیک، به کارگیری به روزترین و متنوع ترین روش ها در انجام جراحی ها، داشتن توانایی های لازم جهت هدایت و مدیریت تیم جراحی، روحیه خستگی ناپذیر و برخورد صمیمی با بیماران از دیگر ویژگی ها و معیارهای انتخاب بهترین جراح پلاستیک در اصفهان می باشد.

پس از این که با معیارها و ملاک های بهترین جراح پلاستیک آشنا شدید، حال نوبت آن است که با انواع خدمات قابل ارائه جراح مذکور نیز آشنا شوید و در صورتی که نیازمند یکی از این جراحی ها بودید، به آسودگی با مراجعه به مقاله ما به هدف خویش دست یابید. لازم به ذکر است، اگر ساکن شهر تهران هستید و قصد انجام هر یک از جراحی های زیر را دارید، توصیه می کنیم به مقاله ما با عنوان بهترین جراح پلاستیک در تهران مراجعه کنید و از لیست پزشکان و مطالب ارائه شده آن بهره مند شوید.

بهترین جراح پلاستيک در اصفهان قادر به انجام جراحى هاى مختلفى اعم از: جراحى رینوپلاستی (جراحی بینی)، جراحى اتوپلاستی (جراحی گوش)، جراحى بالا کشیدن ابرو، جراحی چانه، جراحى ابدومینوپلاستی (جراحی زیبایی شکم)، جراحى بلفاروپلاستی (جراحی زیبایی پلک)، جراحى فالوپلاستی، جراحی سینه، جراحى ماستوپکسی (جراحی بالا کشیدن سینه)، جراحى لابیاپلاستی (جراحی زیبایی واژن)، جراحى برای تقویت كردن و بزرگ کردن گونه، جراحی فک، لیپوساکشن (تخلیه کردن چربی شکم و پهلوها)، زاویه دار کردن فک، جراحی زیبایی بزرگ کردن باسن و … می باشد.

در ادامه لیستی هفتگانه از بهترین جراح پلاستيک در اصفهان را ارائه داده ایم تا در صورتی که ساکن شهر اصفهان هستید و جویای بهترین جراح پلاستیک و زیبایی می باشید؛ با مراجعه به مقاله ما از لیست ارائه شده و اطلاعات آن بهره مند شوید. لازم به ذکر است، در صورتی که قصد انجام جراحی بینی و کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این جراحی زیبایی را دارید، توصیه می کنیم به مقاله ما با عنوان بهترین جراح بینی در اصفهان مراجعه نمایید و اطلاعات مورد نیاز را کسب کنید.

هزینه جراحی پلاستیک

همانطور که می دانید جراحی پلاستیک در صورتی که با هدف رفع مشکلات سوختگی و ترمیمی انجام پذیرد؛ مزیت های بسیاری را دارا می باشد. با این وجود اگر این جراحی با هدف زیبایی نیز صورت گیرد، مزایای مختلفی را نیز در بر می گیرد که برخی از این مزیت ها شامل: ایجاد اثرات مثبت بر سلامتی، افزایش اعتماد به نفس با بر طرف نمودن نقایص بدن، جوانسازی و کاهش پیری ظاهری، در رفع چاقی و سایر مشکلات بسیار کارآمد می باشد.

در صورتی که قصد انجام جراحی پلاستیک را دارید، دغدغه های متعددی پیرامون ذهن شما را درگیر می کنند که علاوه بر دغدغه انتخاب بهترین جراح پلاستیک در اصفهان، هزینه های ناشی از عمل را نیز باید در نظر بگیرید. برای هزینه های جراحی باید عوامل بسیاری را مدنظر قرار داد اعم از: دستمزد جراح، هزینه بستری در بیمارستان، نوع جراحی و …

هزینه جراحی پلاستیک به عوامل مختلفی بستگی دارد که این موارد شامل: تجربه جراح و داشتن سابقه بالا، این عامل با هزینه جراحی رابطه مستقیم دارد، به این صورت که هر چه جراح پلاستیک با سابقه تر باشد و از نمونه کارهای بیشتری برخوردار باشد، هزینه عمل نیز بیشتر خواهد بود. نوع جراحی و قسمت تحت جراحی نیز در هزینه نهایی تاثیرگذار است.

چگونگی جراحی یعنی سختی و زمان بر بودن جراحی نیز در افزایش هزینه بسیار موثر است. موقعیت جغرافیایی کلینیک یا مطب جراح معالج نیز می تواند عامل تاثیرگذار دیگر در هزینه نهایی باشد. به این صورت که اگر مطب و یا کلینیک بهترین جراح پلاستیک در اصفهان در بهترین منطقه جغرافیایی قرار داشته باشد هزینه جراحی نیز بالطبع افزایش خواهد یافت.

هزینه جراحی پلاستیک

توصیه های مراقبتی قبل و بعد از جراحی پلاستیک

علاوه بر این که انتخاب بهترین جراح پلاستیک در روند و نتیجه جراحی نقش بسیار مهمی  دارد، رعایت توصیه های مراقبتی قبل و بعد از جراحی نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. از این رو در جلسه مشاوره بهترین جراح پلاستیک در اصفهان توصیه های مراقبتی قبل و بعد از جراحی را شرح می دهد تا بیمار با رعایت کلیه نکات مراقبتی به نتیجه دلخواه دست یابد.

توصیه های مراقبتی پیش و پس از جراحی پلاستیک عبارتند از:

 • از مصرف سیگار و سایر دخانیات دو هفته پیش از جراحی جدا بپرهیزید.
 • در صورتی که داروهایی همچون: آسپرين، ‏وارفارين يا داروهای کنترل کننده قند خون و فشار خون را مصرف می کنید، الزامی است با پزشک معالج خویش در میان بگذارید.
 • همراه داشتن فردی که شما را در آماده سازی پیش از عمل یاری رساند و کارهای بستری و ترخیص را انجام دهد، ضروری است.
 • کلیه آزمایشات تجویز شده توسط جراح موردنظر را پیش از جراحی باید انجام دهید و پاسخ آزمایشات خود را به همراه داشته باشید.
 • رعایت اصول بهداشتی از دیگر نکات مراقبتی است.
 • بهترین جراح پلاستیک در اصفهان با توجه به نوع جراحی شما، مدت زمان لازم برای ناشتا بودن پیش از جراحی را تعیین می کند.
 • از همراه داشتن  وسایل زینتی و قیمتی همچون: ساعت، زیور آلات، دندان مصنوعی و یا هر گونه عضو مصنوعی دیگر و لباس زیر خودداری فرمایید.
 • از انجام  ورزش های هوازی به مدت تقریبی دو هفته قبل از انجام جراحی پلاستیک خودداری نمایید.
 • بهترین جراح پلاستیک به منظور نتیجه بخشی بهتر جراحی و درمان بیماری داروهایی را تجویز می کند و الزامی است که کلیه داروها را در زمان تعیین شده مصرف کنید و از استفاده بیش از حد آن ها خودداری نمایید.
 • پس از عمل جراحی باید استراحت کافی داشته باشید تا روند بهبودی به خوبی پیش رود.
 • تا مدت يک ماه پس از جراحى، از وزنه‌ برداری و ورزش های طاقت فرسا جلوگیری به عمل آورید.
 • برای مدت زمان چند روز از انجام فعالیت های زياد بپرهیزید و استراحت کنید؛ زمان خوابیدن، سرتان را بالاتر از بدن قرار دهيد تا تورم و کبودی به طور قابل توجهی کاهش یابد.
 • قرار دادن کمپرس سرد بر روی ناحيه جراحى موجب کاهش يافتن تورم و خونریزی می گردد.
 • توصیه می شود از تماس مستقیم با تابش آفتاب دوری نمایید و از کرم هاى ضد آفتاب استفاده کنید.

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید، سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین جراح پلاستيک در اصفهان آشنا کند و امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید و سودمند واقع شده باشد. در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید. لازم به ذکر است؛ در صورتی که ساکن شهر کرج هستید و قصد انجام جراحی پلاستیک را در شهر خویش دارید، پیشنهاد می کنیم به مقاله ما با عنوان بهترین جراح پلاستیک در کرج مراجعه نمایید و اطلاعات موردنیاز را کسب نمایید.

4.2/5 - (13 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا