پزشکانجراحی درمانی

بهترین جراح پروستات در ایران【سال1401】❤️+ لیست 8 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین جراح پروستات در ایران آشنا کنیم و اطلاعات ارزشمندی را در رابطه با بیماری پروستات در اختیارتان قرار دهیم. پروستات عضوی از دستگاه تناسلی مردان و جزء غده درون ریز آن ها محسوب می شود که نقش موثری در سیستم تولیدمثل مردان ایفا می کند. جراحی پروستات به دلایل متعددی انجام می پذیرد که مهم ترین آن، درمان سرطان پروستات و برداشتن غده پروستات می باشد. در ادامه توضیحات کامل تری راجع به این موضوع ارائه می دهیم، تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

پروستات و انواع جراحی آن

همانطور که میدانید، پروستات غده ای کوچک و عضلانی در دستگاه تناسلی آقایان می باشد که در میان مثانه و آلت تناسلی جای گرفته و دقیقاً در زیر مثانه و بالای عضلات کف لگن قرار دارد. وظیفه اصلی پروستات تشکیل مایع منی به کمک غده های دیگر و اسپرم های تولید شده در بیضه و همچنین ایجاد محیطی مناسب برای تغذیه و زنده نگه داشتن اسپرم می باشد.

در میان بسیاری از مردان، پروستات می تواند به مرور زمان بزرگ شود که این بزرگ شدن با بروز علائم و عوارضی همراه است. بزرگ شدن پروستات در صورتی خطرآفرین می شود که علائم و عوارضی را در پی داشته باشد و در این مواقع بهترین جراح پروستات در ایران درمان هایی را برای آن تجویز می نماید. بزرگ شدن پروستات وضعیتی کاملاً طبیعی می باشد که با افزایش سن ایجاد می شود، برخی معتقدند با افزایش سن هورمون های جنسی مردان دچار اختلالات می شوند و از این رو موجب بزرگ شدن پروستات نیز می گردند، برخی دیگر نیز علت بزرگ شدن پروستات را سابقه خانوادگی و ارثی می دانند.

جراحی درمانی پروستات به صورت روش های مختلفی انجام می شود که در جلسات درمانی و مشاوره ای بهترین جراح پروستات در ایران انواع روش های جراحی پروستات یا پروستاتکتومی را برای شما شرح می دهد و از جمله این روش ها عبارتند از:
پروستاتکتومی باز: بهترین جراح پروستات در ایران در این نوع جراحی برشی را در بخش پایین شکم ایجاد می کند و به این طریق کل پروستات را از بدن خارج می  نماید. لازم به ذکر است که در برخی مواقع جراح برش ایجاد شده را در بین بیضه و محل عجان ایجاد می کند. این نوع جراحی به جراحی سنتی و یا دسترسی باز به پروستات نیز معروف است که برای پروستات های بالای 80 گرم کاربرد دارد.

پروستاتکتومی لاپاروسکوپیک: این نوع جراحی به جراحی کیهول نیز شهرت دارد که جزء کم تهاجم ترین جراحی پروستات محسوب می شود، در این جراحی نیازی به برش بزرگ نیست و بهترین جراح پروستات در ایران به کمک 4 الی 5 برش کوچک در ناحیه شکم پروستات را خارج می نماید. بهترین جراح پروستات در تهران لوله ای کوچک را به همراه نور و دوربین در انتهای بریدگی قرار می دهد تا تصویری از پروستات بر روی صفحه ویدیویی نمایان شود و سپس در جهت خارج سازی پروستات اقدام می نماید.

پروستاتکتومی رباتیک: جراحی پروستاتکتومی رباتیک همان جراحی لاپاروسکوپیک می باشد که به جای لوله متصل به دوربین، بهترین جراح پروستات در ایران به وسیله یک بازوی رباتیک و مانیتور متصل به دوربین، این عمل را به انجام می رساند. نکته قابل توجه در رابطه با جراحی پروستاتکتومی رباتیک این است که این جراحی درد کمتری همراه با بهبودی سریعتر در توانایی کنترل مثانه و زمانبستری کمتری را دارا می باشد.

روش های شناسایی بهترین جراح پروستات در ایران

جراحی پروستات به مهارت و تخصص بالایی نیازمند می باشد و از این رو در انتخاب جراح موردنظر باید بسیار دقت نمود و بی توجهی نکرد تا از بروز عواقب بعدی جلوگیری به عمل آورد.

از جمله روش ها و راه های یافتن بهترین جراح پروستات در ایران به شرح زیر می باشد:

 • اولین گام در شناسایی بهترین جراح پروستات در ایران این است که مشخصات و سابقه جراح موردنظر را در فضای مجازی همچون گوگل جستجو نمایید و پس از کامل شدن تحقیقات خویش، به صورت حضوری به مطب بهترین جراح پروستات در ایران مراجعه کنید و از این طریق از صحت خوب بودن ایشان اطمینان حاصل نمایید.
 • تحقیقات محلی نیز در برخی مواقع نتیجه بخش خواهد بود، به این صورت که از آشنایان و اقوامی که قبلا با بیماری پروستات مواجهه شده اند و تحت نظر بهترین جراح پروستات در کرج و یا هر شهر دیگری قرار گرفته اند، سوالاتی راجع به پزشک معالج خود بپرسید و از این رو به هدف خویش( یعنی یافتن بهترین جراح پروستات در ایران) دست یابید.
 • این امکان وجود دارد که در ابتدا، بهترین دکتر داخلی در ایران بیماری شما را تشخیص دهد و سپس به جراح متخصص ارجاع دهد، بنابراین با جویا شدن از ایشان، بهترین جراح پروستات در ایران را شناسایی کنید.
 • معمولا بهترین جراح پروستات در ایران در بهترین بیمارستان دولتی در ایران دیگری ارائه خدمات می دهد و شما می توانید به راحتی با مراجعه به این مراکز درمانی، به مقصود خویش دست یابید.

روش های شناسایی بهترین جراح پروستات در ایران

انواع بیماری های پروستات

از جمله بیماری های مرتبط با پروستات به شرح زیر می باشد:

 1. بزرگی پروستات(BPH): بزرگی خوش خیم پروستات یا هیپرپلازی خوش خیم پروستات با افزایش سن به وجود می آید و علت ایجاد آن نامشخص می باشد. در صورت بروز چنین بیماری، بهتر است سریعا نزد بهترین جراح پروستات در ایران بروید و پیش از بروز عوارض بعدی، درمان شوید.
 2. پروستاتیت: این نوع بیماری بسیار متنوع می باشد و به دنبال التهاب و عفونت، تورم پروستات پدید می آید. انواع پروتاتیت عبارتند از: سندروم درد مزمن لگنی (پروستات مزمن)، پروستاتیت بدون علامت، پروستاتیت باکتریایی حاد و پروستاتیت باکتریایی مزمن
 3. سرطان پروستات: از رایج ترین سرطان ها در میان مردان، سرطان پروستات می باشد که عواملی همچون: سابقه خانوادگی، افزایش وزن و چاقی، سن و نژاد باعث ایجاد این نوع سرطان می شود. نکته حائز اهمیت در رابطه با سرطان پروستات این است که باید درمان به موقع صورت گیرد و اگر غیر این باشد، عواقب جبران ناپذیری را به وجود خواهد آورد.

دکتر احمد رضا رفعتی

دکتر احمد رضا رفعتی

دکتر احمدرضا رفعتی جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و فوق تخصص اندویورولوژی و لاپاراسکوپی پیشرفته از دانشگاه علوم پزشکی ایران و نیز دارای فلوشیپ ناباروری مردان از پژوهشگاه رویان است از نخبه‌ های ارولوژی ایران که دارای شهرت بین المللی است و بیماران زیادی از کشور های دیگر برای درمان بیماری‌ های کلیوی سنگ ، پروستات و ناباروری نزد ایشان مراجعه می کنند .
مقطع پزشکی عمومی خود را در سال 1381 در دانشگاه علوم پزشکی ایران با رتبه ممتاز به پایان رساند و پس از موفقیت آزمون دستیاری در رشته ارولوژی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان پذیرفته شد ، پس از موفقیت در آزمونهای ارتقا به عنوان رتبه اول بورد تخصصی ارولوژی از این دانشگاه فارغ تحصیل شد .
پس از دوران طرح تخصصی با رتبه یک و رشته فوق تخصصی اندو یورولوزی و لاپاراسکوپی دانشگاه علوم پزشکی ایران پذیرفته شد و پس از فارغ التحصیلی دوره فلوشیپ ناباروری مردان را در پژوهشگاه رویان گذراند .
از فعالیت های پژوهشی ایشان ارائه سخنرانی و مقالات متعدد داخلی و بین المللی در زمینه جراحی های لاپاراسکوپی ‌و کم تهاجمی در سنگ ها سیستم ادراری و نیز نقش تومور مارکرها در تشخیص سرطان های دستگاه ادراری است .

 • فوق تخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری مردان
 • رتبه برتر بورد تخصصی اورولوژی
 • فلوشیپ اندویورولوژی ( جراحی های بسته و لیزری ) و لاپاراسکوپی پیشرفته دانشگاه علوم پزشکی ایران
 • دوره فوق تخصصی ناباروری در مرکز ناباروری رویان
 • عضو انجمن ارولوژی آمریکا ( AUA ) و اروپا ( EUA )
 • درمانهای بسته ، لیزر ، و لاپاراسکوپی سنگهای کلیه ، حالب و مثانه ( PCCI . PCNL .TUL .RIRS )
 • ناتوانی جنسی مردان و زنان و انجام تست ریجی اسکن
 • ناباروری مردان و درمان جراحی واریکوسل به شیوه میکروسکوپیک و لاپاراسکوپیک
 • درمان اندوسکوپی و لیزر بیماری‌های خوش خیم و بدخیم پروستات
 • جراحی های بسته و لاپاراسکوپیک سرطانهای کلیه ، مثانه و بیضه و پروستات
 • جراحی های بسته و لاپاراسکوپیک انواع بی‌ اختیاری مردان و زنان و انجام تست یورودینامیک ( نوار مثانه )
 • جراحی های ترمیمی مجرا و دستگاه تناسلی اطفال و بزرگسالان ( مردان و زنان )
 • جراحی های ترمیمی افزایش سایز آلت و تعبیه پروتز الت
 • شیوه های پیشرفته تشخیصی و درمانی ناباروری ( micro tese pesa / tese / )
 • شیوه های نوین و پیشرفته ناتوانی جنسی و پلاک پیرونی با استفاده از دستگاه ESWT
 • بازگشت باروری مردان به شیوه وازووازوستومی میکروسکوپیک
 • جراحی لاپاراسکوپیک و بسته فتق های کشاله ران

آدرس: خیابان ولیعصر ، توانیر ، میدان توانیر ، ساختمان طلا ، طبقه اول

تلفن تماس :  88203868-021 و 09126590455

اینستاگرام: dr_ahmadrezarafati

دکتر اردلان اسداله پور

دکتر اردلان اسداله پور

دکتر اردلان اسداله پور فلوشیپ فوق تخصصی جراحی سرطان های کلیه-پروستات و مثانه می باشند. ایشان دوره پزشکی عمومی را با موفقیت پشت سر گذاشتند و سپس اقدام به اخذ مدرک تخصصی در زمینه بیماری های کلیه و مجاری ادراری نمودند.

دکتر اردلان اسداله پور دوره فلوشیپ فوق تخصصی جراحی سرطان های کلیه-پروستات و مثانه را نیز به خوبی سپری کردند و در زمینه تخصصی خویش مهارت و سابقه بسیاری را کسب نموده اند.

دکتر اسداله پور عضو انجمن اورولوژی ایران و اروپا نیز می باشند و همچنین ایشان را می توان یکی از بهترین جراح پروستات در ایران به شمار آورد که خدمات بسیار ارزنده ای را ارائه می دهند و از جمله این خدمات به شرح زیر می باشد:

خدمات:

 • تشخیص و درمان انواع بیماری های مربوط به کلیه و مجاری ادراری
 • درمان ناباروری و عقیمی مردان
 • سیستوسکوپی
 • جراحی پروستات
 • درمان سنگ کلیه و سنگ حالب
 • درمان تکرر ادرار

آدرس مطب: ایران، رشت، گلباغ نماز، بالاتر از درمانگاه صابرین، مجتمع پزشکان اتیه، طبقه یازدهم، واحد یازده

شماره تماس: 01332135109

دکتر داریوش محمدی

دکتر داریوش محمدی

دکتر داریوش محمدی فلوشیپ فوق تخصصی جراحی های آندوسکوپیک و لاپاراسکوپی کلیه و مجاری ادراری، متخصص اورولوژی می باشند. ایشان دوره پزشکی عمومی را با کسب رتبه اول از دانشگاه علوم پزشکی ایران فارغ التحصیل شدند. دکتر محمدی در آزمون دستیاری کشوری، رتبه اول را از آن خود نمودند.

دکتر داریوش محمدی دوره تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری را با موفقیت به اتمام رساندند و رتبه برتر را در بورد تخصصی اورولوزی کشور از آن خود کردند. دکتر محمدی از دانشگاه علوم پزشکی ایران( بیمارستان هاشمی نژاد) مدرک فلوشیپ فوق تخصصی جراحی های آندوسکوپیک و لاپاراسکوپی کلیه و مجاری ادراری را اخذ نمودند.

دکتر داریوش محمدی را می توان از جمله بهترین جراح پروستات در ایران به شمار آورد که فعالیت های علمی و پژوهشی بسیاری را به انجام می رسانند که از جمله این فعالیت ها: عضویت در انجمن اورولوژی ایران، عضویت در انجمن اورولوژی اروپا و عضویت در انجمن اندویورولوژی و لاپاراسکوپی می باشند.

خدمات:

 • جراحی پروستات
 • درمان کرایوتراپی زگیل ناحیه تناسلی
 • تشخیص و درمان انواع بیماری های مربوط به کلیه و مجاری ادراری
 • جراحی ناباروری به روش میکروسکوپی واریکوسل
 • درمان ناباروری و عقیمی مردان
 • سیستوسکوپی
 • درمان سنگ کلیه و سنگ حالب
 • درمان تکرر ادرار
 • سنگ شکن درون اندامی
 • درمان لاپاراسکوپی
 • خارج کردن سنگ های کلیه از طریق پوست
 • درمان آندوسکوپیک سنگ های کلیه

آدرس مطب: ایران، تهران، بزرگراه همت، جنت آباد مرکزی، تقاطع 35 متری گلستان، کلینیک الیاد

شماره تماس: 02144427374

آدرس بیمارستان: ایران، تهران، شهرک غرب، خیابان ایران زمین شمالی، بیمارستان بهمن

شماره تماس: 02182499000

دکتر هوشنگ قوامی

دکتر هوشنگ قوامی

دکتر هوشنگ قوامی متخصص کلیه، مجاری ادراری و ناباروری مردان می باشند. ایشان پس از فارغ التحصیلی دوره پزشکی عمومی، دوره تخصصی کلیه، مجاری ادراری و ناباروری مردان را آغاز نمودند و دارای بورد تخصصی نیز می باشند. دکتر قوامی پس از اخذ دانشنامه مربوطه از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، در دانشگاه اهواز استخدام شدند و در آن جا شروع به فعالیت های علمی نمودند.

دکتر هوشنگ قوامی در کنگره های بسیاری در خارج از کشور اعم از: سنگاپور، آفریقا، ایتالیا، کانادا، سوئد و مالزی شرکت کردند و عضو آکادمی enu و siw اروپا و فرانسه می باشند. لازم به ذکر است که دکتر قوامی کتاب راهنمای تشخیص و درمان اختلالات نعوظ مردان و اختلالات جنسی زنان را تالیف نموده اند و این کتاب، کتاب نمونه سال گردید.

دکتر هوشنگ قوامی یکی از بهترین جراح پروستات در ایران محسوب می شوند که در راستای ارتقا سطح علمی و افزایش دانش خود بسیار تلاش می کنند و در زمینه تخصصی خود بسیار ماهر می باشند.

خدمات:

 • جراحی واریسکول
 • درمان سرطان کلیه، نارسایی کلیه و عفونت کلیه
 • درمان کیست کلیه
 • درمان سرطان مثانه
 • لاپاراسکوپی
 • درمان عفونت مثانه و بی اختیاری ادراری
 • درمان ورم بیضه و سرطان بیضه، کیست بیضه
 • درمان زگیل تناسلی مردان
 • درمان زودانزالی و درد آلت تناسلی
 • درمان اختلال نعوظ
 • درمان تبخال آلت تناسلی
 • درمان سنگ کلیه و سنگ حالب
 • تشخیص و درمان انواع بیماری های مرتبط با کلیه و مجاری ادراری
 • جراحی پروستات از قبیل: درمان سرطان پروستات و بزرگی پروستات

آدرس مطب: ایران، تهران، بالاتر از میدان ونک، ابتدای میرداماد، جنب ساختمان اسکان، کلینیک جراحی میرداماد
شماره تماس: 02188623907

دکتر مهدی قاضی

دکتر مهدی قاضی

دکتر مهدی قاضی جراح و متخصص کلیه، مجاری ادراری، پروستات و تناسلی می باشند. ایشان دوره پزشکی عمومی را با موفقیت هر چه تمام تر پشت سر گذاشتند و سپس مدارک تخصصی کلیه، مجاری ادراری، پروستات و تناسلی را اخذ نمودند.

دکتر قاضی دوره تکمیلی اورولوژی را در بریتانیا سپری کردند. دکتر مهدی قاضی عضو جامعه جراحان و انجمن اورولوژی ایران و مشهد و همچنین عضو سازمان نظام پزشکی و کالج جراحان انگلستان می باشند.

دکتر مهدی قاضی یکی از بهترین جراح پروستات در ایران به شمار می روند که در زمینه درمان اختلالات ادراری، سرطان های سیستم ادراری تناسلی، جراحی پروستات، لیزر و جراحی میکروسکوپیک سیستم ادراری-تناسلی و درمان اختلالات جنسی و آلت تناسلی آقایان و … بسیار تبحر دارند.

خدمات:

 • درمان سنگ حالب و سنگ کلیه
 • درمان اختلالات ادراری
 • سرطان های سیستم ادراری تناسلی
 • درمان ناباروری مردان و بیماری های مقاربتی
 • جراحی پروستات
 • لیزر و جراحی میکروسکوپیک سیستم ادراری-تناسلی
 • درمان اختلالات جنسی و آلت تناسلی آقایان
 • اندوارولوژی
 • درمان زگیل تناسلی
 • واریکوسل و هرنی
 • درمان اختلالات نعوظ

آدرس مطب: ایران، مشهد، آزادشهر، چهارراه میلاد به سمت میدان استقلال، جنب بانک رفاه

شماره تماس: 09397805902

دکتر علی حاجب

دکتر علی حاجب

دکتر علی حاجب جراح و متخصص کلیه، مجاری ادراری و تناسلی می باشند. ایشان پس از گذراندن دوره پزشکی عمومی، دوره تخصصی خود را آغاز نمودند و در سال 1390 در آزمون بورد تخصصی اورولوژی، رتبه ممتاز را کسب کردند.

دکتر حاجب عضو انجمن اورولوژی ایران و اروپا و همچنین رئیس بخش اورولوژی بیمارستان گلستان تهران می باشند. لازم به ذکر است که ایشان سابقه ای هشت ساله در زمینه تخصصی خود و فعالیت در مراکز خصوصی و دولتی و مرکز ناباروری دارند.

دکتر علی حاجب پزشک معتمد سازمان پزشکی قانونی و نیروهای مسلح می باشند که ایشان را یکی از بهترین جراح پروستات در ایران می شناسند و خدمات سودمندی را ارائه می دهند که از جمله این خدمات عبارتند از:

خدمات: 

 • عقیمی و ناتوانی جنسی
 • اورولوژی ترمیمی تناسلی کودکان
 • سنگ شکنی کلیه
 • بی اختیاری ادرار
 • فریز و لیزر زگیل تناسلی
 • جراحی آندوسکوپیک مثانه و پروستات

آدرس مطب یک: ایران، تهران، خیابان پاسداران، بهستان پنجم، پلاک دوم،  واحد 24

شماره تماس: 02122776921 – 09126507639

آدرس مطب دو: ایران، تهران، شهرک غرب، بلوار پاکنژاد، ابتدای کوچه ناخدا محتاج، طبقه اول( کلینیک یادمان)

شماره تماس: 02188074196

دکتر مظاهر هادی

دکتر مظاهر هادی

دکتر مظاهر هادی متخصص جراحی کلیه، مجاری ادراری و تناسلی( اورولوژی) می باشند. ایشان از دانشگاه علوم پزشکی تهران مدرک پزشکی عمومی خود را اخذ کردند. پس از فارغ التحصیلی، دکتر هادی دوره تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری را در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان سپری نمودند و در سال 1392 فارغ التحصیل شدند.

دکتر مظاهر هادی دارای بورد تخصصی اورولوژی نیز می باشند و در حوزه درمان بیماری های کلیه، مجاری ادراری و تناسلی بسیار ماهر و متخصص می باشند و از این رو دکتر مظاهر هادی را می توان از جمله بهترین جراح پروستات در ایران به حساب آورد.

خدمات:

 • انجام جراحی پروستات
 • درمان انواع بیماری های مرتبط با دستگاه تناسلی: درمان انواع بیماری های مقاربتی، زگیل تناسلی، سوزاک، تبخال تناسلی و …
 • درمان التهاب پروستات، بزرگی پروستات و سرطان پروستات، بیضه پایین نیامده، تومورهای بیضه، درمان آلت پرده دار و کجی آلت تناسلی، درمان اختلالات نعوظ، درمان ناباروری مردان، وازکتومی، واریکوسل و هیدروسل و …
 • درمان انواع بیماری های مربوط به کلیه اعم از: نارسایی و عفونت کلیه، سنگ کلیه و تومورهای کلیه، انجام پیوند کلیه، درمان اختلالات غدد فوق کلیوی، لاپاراسکوپی، درمان انواع کیست ها و …
 • درمان انواع بیماری های مجاری ادراری: درمان رفلاکس ادراری، سنگ، انسداد و تنگی حالب، تنگی مجاری ادراری، تکرر ادراری، عفونت ادراری، بی اختیاری ادراری، انسداد دستگاه ادراری، درمان عفونت مثانه، سنگ مثانه و سرطان مثانه و …
 • درمان سنگ کلیه و سنگ حالب

آدرس مطب: ایران، استان البرز، کرج، چهارراه طالقانی به سمت میدان شهدا، بعد از برج طالقانی، ساختمان ایرانیان دو، طبقه دوم

شماره تماس: 02632264757

عوارض جراحی پروستات

جراحی پروستات نیز همانند بسیاری از جراحی ها، در صورتی که توسط بهترین جراح پروستات در ایران انجام شود، بی خطر خواهد بود اما در صورتی که توسط جراح متخصص انجام نپذیرد، ممکن است عوارضی را به همراه داشته باشد که از جمله این عوارض عبارتند از:

 • عفونت در محل جراحی شده
 • ایجاد لخته های خونی
 • خونریزی پی در پی
 • واکنش به ماده بیهوشی
 • مشکل در نعوظ
 • بروز مشکلات ادراری
 • ترشح محل در برش جراحی
 • آسیب به ارگان ها

عوارض جراحی پروستات

دلایل ناباروری در مردان

امروزه به دنبال سبک زندگی نادرست، مصرف مواد اعتیادآور و وجود مشکلات دیگر و … منجر شده تا ناباروری در میان خانم ها و آقایان بسیار شایع باشد. دلایل ایجاد ناباروری در مردان بسیار زیاد می باشد و در مقاله ما گنجانده نمی شود، با این وجود برخی از این علت ها را در اختیار شما قرار می دهیم.

از جمله دلایل اصلی ایجاد ناباروری در مردان عبارتند از:

 • چاقی بیش از حد
 • اختلال در نعوذ
 • ابتلا به ناهنجاری های مادرزادی
 • داشتن سبک زندگی نادرست و مصرف مواد غذایی مضر
 • ناتوانی جنسی و زود انزالی های بسیار
 • وجود عفونت های موجود در دستگاه ادراری آقایان
 • اختلال در تولید اسپرم ها
 • وجود اسپرم نسبتا کم در آقایان
 • عدم نزول بیضه ها
 • آسیب به دلیل سرطان و دردهای آن رادیوتراپی و شیمی درمانی
 • ضربه و آسیب های شدید به ناحیه تناسلی
 • عوارض به وجود آمده در زمان پرتو درمانی و جراحی ها و در نهایت ابتلا به ناباروری
 • انسداد مسیر اسپرم ها
 • استعمال دخانیات از قبیل: قلیان و مصرف سیگار و …
 • مبتلا شدن به بیماری واریکوسل و بالارفتن درجه حرارت بیضه ها
 • تماس با مواد مخرب و آسیب رسان هم چون مس، جیوه و کادمیوم، مواد رادیواکتیو، اشعه، اکسید اتیلن و کلرید
 • مصرف الکل در بازده زمانی بسیار زیاد
 • داشتن بیماری تیروئید
 • بیماری های مزمنی که در نهایت سبب ناباروری می شوند.
 • عدم نزول بیضه ها
 • ابتلا به بیماری فتق بیضه
 • مصرف برخی داروها که از عوارض آن ها، ناباروری می باشد و از جمله این داروها عبارتند از: داروهای ضد افسردگی، داروهای درمان آرتروز، داروهای سرطانی و داروهای ضد فشار خون و آنتی بیوتیک ها و …

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین جراح پروستات در ایران آشنا کند و امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید و سودمند واقع شده باشد. لازم به ذکر است که در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (7 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا