پزشکان

بهترین دکتر روانشناس در اهواز【سال1401】❤️+ لیست 10 تایی

ما در این مقاله قصد داریم که شما را با 10 تا از بهترین دکتر روانشناس در اهواز آشنا کنیم تا در صورت نیاز به آن ها مراجعه فرمایید. امروزه بیشتر افراد به دلیل فشار و مشکلات زیاد ناشی از کار و زندگی دچار اختلالات روحی شده اند و برای رسیدن به آرامش روحی لازم است که با شخصی در این باره صحبت کنند. از آن جایی که خیلی از افراد از بازگو کردن مشکلات خود خجالت می کشند یا به نوعی توان گفتن مشکلات خود را به اطرافیان ندارند، مراجعه به روانشناس می تواند برای آن ها گزینه مناسبی باشد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر، با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

روانشناس کیست و چه وظایفی دارد؟

روانشناس کسی است که به مطالعه ذهن و رفتار انسان‌ ها و درمان اختلالات روحی آن ها می‌ پردازد. این اختلالات می تواند شامل تاثیرات زیست شناختی، فشار‌ های اجتماعی و عوامل محیطی بر نحوه و چگونگی تفکر، عملکرد و حس افراد باشد. روانشناسان و روانپزشکان با استفاده از علم روانشناسی، به معالجه اختلالات روانی افراد می‌ پردازند و در جهت شناخت روان انسان‌ ها گام بر می‌ دارند.

برخی روانشناسان به طور مستقل فعالیت دارند، تحقیق می کنند و فقط با بیماران یا مشتریان سر و کار دارند. برخی دیگر به عنوان مشاور روانشناس بخشی از یک تیم مراقبت درمانی فعالیت می کنند و با پزشکان، مددکاران اجتماعی و دیگران همکاری دارند تا بیماری را درمان و رفاه کلی را به زندگی بازگردانند. در حقیقت، مهم ترین وظیفه روانشناس در جامعه، بومی سازی علم خود می باشد که می بایست بر اساس فرهنگ، سنت ها و شرایط اجتماعی آن را بهینه کرده و در بین مردم ترویج دهد.

روانشناس کیست و چه وظایفی دارد؟

ویژگی های بهترین دکتر روانشناس در اهواز

طبق نظرات بهترین دکتر روانشناس در ایران، روان درمانی گاهی اوقات می تواند بی اثر باشد. برخی از روانشناسان اقدامات نادرستی را برای درمان بیمار به کار می برند. این باعث می شود که بیماران از کمک های درمانی بهره مند نشوند. ویژگی های بهترین دکتر روانشناس در اهواز به شرح زیر می باشد:

  • هرگز یک بیمار را قضاوت نمی کند: هر روانشناس ممکن است با بیمارانی رو به رو شود که از بسیاری جهات متفاوت هستند. با این حال، یک دکتر روانشناس خوب باید از این وضعیت ها آگاه باشد و بدون اینکه بیمار را قضاوت کند، تفسیر های خود را به او ارائه دهد.
  • خودآگاهی: همیشه بهبود روابط آسان شکل نمی گیرد. زیرا روانشناسان نیز افرادی هستند که احساسات و افکار مختص خود را دارند. اما روانشناسان خوب، خودآگاه هستند و خوب می دانند در جلسات چگونه متمرکز باشند و هنگام کمک به بیماران از تعصب دوری کنند. علاوه بر این، روانشناسان خوب با بیماران و نیز خودشان صادق هستند و این کار باعث کمک به مسیر بهبودی می شود.
  • برخورد و اخلاق خوب: روانشناسان علاوه بر داشتن دانش و مهارت برای درمان، باید منابع و اصول اخلاقی حاکم بر حرفه خود را نیز درک کنند. مسئولیت اجتماعی، یک روانشناس را مجاب کرده که به بیمارانش احترام بگذارد و از حقوق آن ها حمایت کند.
  • برقراری ارتباط موثر: ضروری است که روانشناسان بیمار را به مهارت های بین فردی و مهارت های ارتباطی خاصی مجهز کنند. یکی از دلایل ایجاد رابطه حرفه ای خوب بین روانشناس و بیمار، تفاهم خوب بین دو طرف است. داشتن طیف وسیعی از منابع ارتباطی برای متخصصان امری ضروری است تا پیام خود را برای بیمار روشن کنند.
  • صبور بودن: صبور بودن یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که یک درمانگر باید داشته باشد. ممکن است بیمار در طول دوره درمان، فراز و نشیب هایی داشته باشد و با زیر سوال بردن روش های روانشناس، او را نیز تحت تاثیر قرار دهد. روانشناس در این مواقع باید صبر پیشه کرده و اعتماد به نفس خود را حفظ نماید.

10 تا از بهترین دکتر روانشناس در اهواز را بشناسید!

فواید روان درمانی توسط بهترین دکتر روانشناس در اهواز

پزشکان مربوط به این حوزه درمان، کمک می کند که بیماران احساسات خود را بهتر درک کرده و متوجه شوند چه چیزی آن ها را مضطرب یا افسرده کرده و یا چه چیزی حس خوبی را به آن ها منتقل می کند. این کار سبب می شود که فرد بتواند به شکلی موثر تر با شرایط دشوار زندگی برخورد کنند.

روان درمانی می تواند در مشکلات متعددی اعم از افسردگی، اعتماد به نفس پایین، اعتیاد و اختلافات خانوادگی به شما کمک بسیاری کند. هر کسی که حس می کند مشکلات، او را گیج کرده و نمی تواند بر آن ها غلبه کند قادر است از فواید روان درمانی بهره مند گردد و زندگی را آن طور که دوست دارد ببیند.

فواید روان درمانی توسط بهترین دکتر روانشناس در اهواز

در چه مواقعی لازم است به روانشناس مراجعه کنیم؟

قبل از هر چیزی باید توصیه کنیم که برای دست یابی به نتیجه بهتر از درمان اختلالات روانی، بهتر است با انتخاب بهترین دکتر روانشناس در ایران، برای رفع این مشکل اقدام نمایید.

برخی از احساسات و نشانه هایی که شما را برای مراجعه به روانشناس مجاب می کند به شرح زیر است:

  • عدم توانایی غلبه بر تمام مشکلات
  • احساس نگران کننده ناراحتی یا نا امیدی
  • نوشیدن زیاد الکل، مصرف مواد، یا وابستگی به هر ماده ای که برای خودتان یا دیگران مضر می باشد.
  • مشکل در تمرکز روی کار یا مطالعه در بیشتر اوقات
  • احساس نگرانی یا در خطر بودن دائمی بدون هیچ دلیل خاصی

کلام آخر

ما تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا در این مقاله شما را با 10 تا از بهترین دکتر روانشناس در اهواز آشنا کنیم، تا در صورت نیاز اطلاعات کافی از آن ها را داشته باشید. از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید صمیمانه از شما قدردانی می کنیم و امیدواریم این مطالب برای شما مفید بوده باشد. همچنین می توانید در صورت ثبت هر گونه انتقاد و یا پیشنهادی، با ما در سایت جراحتو در ارتباط باشید.

5/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا