پزشکانجراحی بینی

بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران【سال1401】❤️+ لیست 8 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران آشنا سازیم تا با خیالی آسوده به سراغ ایشان بروید و از تخصص و مهارت وی استرسی نداشته باشید. دلایل مختلفی برای انجام جراحی ترمیمی وجود دارد، از جمله آسیب زدن به بینی به صورت اتفاقی و یا عمدی ممکن است فردی که قبلا جراحی بینی انجام داده باشد، باز هم مجبور به جراحی ثانویه گردد و در این صورت فرد باید نزد بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران برود و مجددا جراحی بینی را انجام دهد.

جراحی بینی ترمیمی چیست؟

جراحی بینی ترمیمی نوع دیگری از جراحی زیبایی می باشد که به منظور ترمیم و اصلاح نمودن جراحی بینی قبلی صورت می گیرد و به بیان عامیانه، جراحی بینی ترمیمی، خطاهای عمل پیشین را رفع می نماید. این خطاها تنها مربوط به زیبایی نمی باشند و برای درمانی نیز کاربرد دارند. جراحی بینی ترمیمی را عمل ثانویه جراحی بینی یا رتوش بینی نیز می گویند.

ویژگی های بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران

 1. داشتن مدرک تحصیلی معتبر از بهترین دانشگاه و تخصص بالا در زمینه جراحی ثانویه بینی
 2. داشتن سابقه و مهارت و نیز تجربه بسیار بالا
 3. اخلاق و رفتار مناسب با مراجعین خود داشته باشد و صبورانه روش جراحی را به آن ها توضیح دهد.
 4. کیفیت کار برایش مهم تر از دستمزد خویش باشد.

جراحی بینی ترمیمی در چه مواقعی لازم می شود؟

بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران در صورتی که موارد زیر را مشاهده نماید از بیمار می خواهد تا جراحی ترمیمی بینی را انجام دهد.

 • باقی ماندن قوز بینی بعد از عمل
 • در صورتی که نوک بینی بیش از حد طبیعی و عادی تیز باشد.
 • مشکلات تنفسی داشته باشد و نتواند به خوبی نفس بکشد.
 • ظاهر بینی فرد تغییر کند.
 • نابود شدن و یا از بین رفتن دریچه داخلی و خارجی بینی
 • تقارن نبودن سوراخ های بینی
 • در داخل و یا خارج بینی زخم های عمیق به وجود آید.

توصیه های پیش از جراحی بینی ترمیمی

بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران پیش از انجام جراحی بینی ثانویه توصیه هایی را به شما می کند، از جمله این توصیه ها به شرح زیر می باشد:

 • در صورتی که در داخل بینی شما زخم فعالی وجود داشته باشد باید تا موقعی که این زخم از بین نرفته جراحی ترمیمی بینی صورت نگیرد.
 • بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران از شما می خواهد تا حداقل یک سال پس از جراحی بینی قبلی، اقدام به این جراحی نمایید.
 • با توجه به این که جراحی بینی، جزء پیچیده ترین جراحی های زیبایی می باشد، جراحی بینی ترمیمی نیز از جراحی قبلی خود، پیچیده تر خواهد بود.
 • در صورتی که ساختار بینی شما در جراحی بینی اولیه دچار مشکل هایی شده باشد، لازم است حداقل یک سال از این جراحی گذشته باشد و سپس بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران باید ابتدا شما را معاینه کند و سپس برای جراحی بینی ترمیمی آماده شوید.

دکتر علی جاودانی

دکتر علی جاودانی

دکتر علی جاودانی ، عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران ، فارغ التحصیل جراحی عمومی از دانشگاه شیراز ، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی از دانشگاه علوم پزشکی ایران. جراحی پلاستیک که عموما به جراحی زیبایی شناخته می شود، علاوه بر جراحی زیبایی شامل تخصص های جراحی پلاستیک ترمیمی ، سوختگی ، جراحی پلاستیک دست و میکروسکوپیک نیز می شود.  جراحان پلاستیک در ایران بعد از گذراندن دوره پزشکی عمومی 7 ساله ، دوره تخصص 4 ساله جراحی عمومی را گذرانده و پس از آن در دوره فوق تخصص جراحی پلاستیک زیبایی و ترمیمی (یا سوختگی) در مراکز معتبر آموزش می بینند.

خدمات:

 • عمل بینی ترمیمی
 • عمل بینی
 • جراحی افتادگی پلک
 • جراح پروتز سینه
 • عمل بینی گوشتی

آدرس: سعادت آباد ، خیابان فرحزادی ، روبروی اریکه ایرانیان ، کوچه عباسی اناری ، پلاک 51

شماره تماس:

09120164372

88690909_021

اقدامات پس از جراحی بینی ترمیمی

جراحی بینی ترمیمی نیز همانند جراحی بینی اولیه نیازمند مراقبت های می باشد که بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران به شما توصیه هایی می نماید و شما برای این که نتیجه مطلوب تری از عمل خود داشته باشید بهتر است تمامی موارد گفته شده را به خوبی انجام دهید از جمله این موارد به شرح زیر می باشد:

 1. داشتن سرگیجه و تهوع پس از عمل بسیار طبیعی و عادی می باشد و نیازی به نگرانی ندارد و با از بین رفتن آثار داروی بیهوشی این علائم نیز ناپدید می گردند.
 2. به شما توصیه می گردد تا برای رعایت نظافت شخصی، از شست و شوی صورت پرهیز نمایید و به کمک دستمال مرطوب صورت خود را تمیز کنید.
 3. سرفه کردن، باز کردن دهان بیش از حد، خندیدن و … تا حد امکان پرهیز کنید.
 4. ممکن است در ناحیه گلوی شما احساس درد پیش آید که به علت استفاده از لوله بیهوشی می باشد و با مصرف مایعات نرم و آبکی این درد بهبود می یابد.
 5. جلسات معاینه را به طور منظم نزد بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران بروید و به عقب نیاندازید.
 6. سعی نمایید تا باز کردن گچ بینی صورت تان را نشویید و در صورت ضرورت بهتر است به صورت آرایشگاهی و به کمک شخصی دیگر این عمل را انجام دهید.
 7. بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران به شما داروهای مسکن، آنتی بیوتیک و داروهای ضد حساسیت تجویز می نماید و شما باید تمامی آن ها را در زمان معین مصرف نمایید.
 8. از قرارگیری در معرض نور مستقیم خورشید و گرما جدا پرهیز نمایید.
 9. سه ماه پس از جراحی بینی ترمیمی، می توانید فعالیت های ورزشی سبک خود را انجام دهید و تنها نکته قابل توجه این است که از وزنه در این ورزش استفاده نکنید.
 10. شش ماه پس از جراحی می توانید فعالیت های ورزشی سنگین را هم انجام دهید تنها باید به این نکته توجه داشته باشید که هرگز ضربه ای به بینی خود وارد نکنید.
 11. برای این که کبودی های موجود روی سر هر چه سریع تر از بین بروند بهتر است بعد از 48 ساعت پس از عمل از کمپرس یخ استفاده کنید.
 12. از غذاهای آبکی و سوپ مانند استفاده کنید و از غذاهای جویدنی به مدت چند وقت جلوگیری نمایید.
 13. بهترین خوابیدن پس از جراحی بینی ترمیمی، به صورت طاقباز می باشد.
 14. بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران به شما پیشنهاد می کند تا از مسواک نرم استفاده کنید و حتی الامکان دهان خود را باز نکنید.
 15. وجود خونابه پس از جراحی ثانویه بسیار طبیعی و عادی می باشد و این جریان تا دو روز پس از عمل ممکن است ادامه داشته باشد و در صورتی که پانسمان زیر بینی کثیف شد می توانید آن را تعویض کنید.
 16. بهتر است مایعات و آبمیوه های طبیعی مثل آب کرفس و آب آناناس بیشتر مصرف نمایید تا ورم و کبودی های ناشی از جراحی ترمیمی کاهش یابد.

اقدامات پس از جراحی بینی ترمیمی

روش های جراحی بینی ترمیمی

بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران در تلاش است تا با به کار گیری تخصص و مهارت خویش، وضعیت بینی شما را بهبود یابد و عملکرد آن را بهتر سازد.  این عمل به کمک پیوند غضروف و یا برداشتن غضروف صورت می گیرد و غضروف موردنیاز خود را نیز از تیغه بینی بیمار(سپتوم)، دنده و یا گوش بر می دارد. جراحی بینی ترمیمی نیز همانند جراحی بینی اولیه به کمک دو روش باز و بسته انجام می گیرد که انتخاب این دو روش توسط بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران صورت می گیرد.

لازم به ذکر است که برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با عمل های زیبایی بینی، می توانید به مقاله قبلی ما یعنی بهترین جراح بینی استخوانی در تهران مراجعه نمایید.

جراحی بینی باز بهتر است یا بسته؟

جراحی بینی بسته نسبت به جراحی بینی باز تهاجم بسیاری کمتری دارد و آسیب کمتری به بافت بینی می زند و در نتیجه دوران نقاهت کمتری نیز دارد. ولی به دلیل این که جراحی بینی ترمیمی از پیچیدگی بیشتری برخوردار است و نسبت به جراحی اولیه هم دشوارتر می باشد، بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران ترجیح می دهد این جراحی را به کمک روش باز انجام دهد به این سبب که جراحی باز خطای بسیاری ناچیزی دارد و تغییرات اصولی بهتر در این روش انجام می شود. لازم به ذکر است که جراحی بینی به روش بسته مشکلات دیگری را نیز به همراه دارد، از جمله این مشکلات به شرح زیر می باشد:

 1. به دلیل این که میدان دید بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران کمتر می باشد، خطای این عمل نیز بیشتر می شود.
 2. جراح موردنظر در روش بسته دسترسی بسیار کمتری دارد.
 3. به دلیل این که بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران دسترسی کمتری دارد، تغییرات بسیار کمتری هم می تواند در این جراحی انجام دهد.

با تمام این تفاسیر و مشکلات جراحی بینی به روش بسته، بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران همواره به روش باز در این جراحی تاکید می نماید و از روش بسته خودداری می کند.

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی نمودید، سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما عزیزان را با بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران، روش های جراحی بینی ترمیمی و اقدامات قبل و بعد از جراحی آشنا کند و امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده در مقاله تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (6 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا