پزشکان

بهترین دکتر تعیین جنسیت در تهران【سال 1402】❤️+ لیست 8 تایی

ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با بهترین دکتر تعیین جنسیت در تهران آشنا کنیم و اطلاعاتی در رابطه با تعیین جنسیت به شما عزیزان ارائه دهیم. در دنیای امروز، همه ی زوج هایی که قصد فرزند آوری دارند، دوست دارند بدانند که فرزندشان دختر می شود یا پسر و حتی در برخی موارد زوجین خودشان می خواهند تعیین کنند که صاحب فرزند پسر بشوند یا فرزند دختر ! اگر در شهر های دیگر ایران هستید و به دنبال بهترین دکتر تعیین جنسیت در ایران هستید می توانید به مقاله مربوطه مراجعه کنید.

خوشبختانه با وجود دانش های روزافزون دنیا و با وجود پیشرفت های گسترده در تکنولوژی این امکان برای تمامی زوجین فراهم شده است و می توانند به راحتی قبل از بارداری و یا در اوایل بارداری به بهترین دکتر تعیین جنسیت در تهران مراجعه کنند و اقدامات لازم را در جهت تعیین جنسیت فرزندشان انجام دهند و یا از جنسیت فرزند در راهشان با خبر بشوند.

تعیین جنسیت چگونه انجام می شود؟

در پاسخ به این سوال که جنسیت یک جنین چگونه شکل می گیرد، باید بگوییم که جنسیت دقیقا همان کروموزوم هایی می باشد که جنین از والدین به ارث می برد.

به طور کلی مادر دارای دو کروموزوم X و پدر دارای یک کروموزوم X و یک کروموزوم Y می باشد که جنسیت نوزاد با استفاده از کروموزوم های X و Y سلول اسپرم پدر تشکیل و تعیین می گردد.

تعیین جنسیت چگونه انجام می شود ؟

تعیین جنسیت جنین قبل از بارداری به چه صورت می باشد؟

همانطور که گفته شد، امروزه با وجود پیشرفت در علم و تکنولوژی، به راحتی با مراجعه به بهترین دکتر تعیین جنسیت در تهران، می توانید قبل از بارداری با انجام یک سری اقدامات و فعالیت ها و با استفاده از برخی روش ها و تحت نظر یک دکتر خوب و با تجربه بودن، جنسیت جنین خود را تا حدود بسیار زیادی تعیین کنید.

در ادامه به برخی از مهم ترین راه و روش های تعیین جنسیت قبل از بارداری اشاره خواهیم کرد : 

 • تغییر PH واژن
 • تخمک گذاری
 • رژیم غذایی
 • استفاده از روش IVF

لازم به ذکر است که در صورت فعال بودن کروموزوم X، جنسیت جنین دختر و در صورت فعال بودن کروموزوم های  X و Y، جنسیت جنین پسر می شود.

تعیین جنسیت جنین قبل از بارداری به چه صورت می باشد؟

ویژگی بهترین دکتر تعیین جنسیت در تهران

بهترین دکتر تعیین جنسیت در تهران دارای خصوصیات و ویژگی هایی می باشد که بر اساس همان خصوصیات و ویژگی ها لقب بهترین دکتر را به او اختصاص می دهند. این خصوصیات به گونه ای است که با توجه به آن ها، به راحتی و با خیالی آسوده می توان به آن دکتر مراجعه کرد.

در ادامه به برخی از مهم ترین ویژگی های بهترین دکتر تعیین جنسیت در تهران اشاره خواهیم کرد : 

 • بهترین دکتر تعیین جنسیت در تهران فردی بسیار آگاه، توانمند و با تجربه در این زمینه می باشد.
 • همچنین بهترین دکتر تعیین جنسیت در تهران باید دارای سابقه کار موفق و عالی باشد، به گونه ای که تمامی مراجعه کنندگان، رضایت مثبت و کامل از او و خدماتش داشته باشند.
 • بهترین دکتر تعیین جنسیت در تهران باید زیر نظر وزارت بهداشت فعالیت کند و دارای جواز و پروانه طبابت باشد.
 • بهترین دکتر تعیین جنسیت کسی است که سلامت بیمارانش برایش در اولویت قرار دارد و فقط به خاطر جنبه های مالی،به فعالیت های خود ادامه نمی دهد.
 • بهترین دکتر تعیین جنسیت در تهران باید دارای مدارک عالی از معتبر ترین مراکز آموزشی و دانشگاه ها باشد .
 • بهترین دکتر تعیین جنسیت در تهران باید با جدیدترین متد و روش های روز دنیا پیش برود.
 • همچنین بهترین دکتر تعیین جنسیت در تهران باید از لوازم و وسایل و تجهیزات پاکیزه و استریل شده و به دور از هرگونه آلودگی، برای خدمات رسانی هایش  استفاده داشته باشد .
 • بهترین دکتر تعیین جنسیت در تهران باید به گونه ای باشد که بیماران و مراجعه کنندگان را از تمامی شرایط و نکات مربوط به تعیین جنسیت، آگاه سازد و اطلاعات لازم را به آن ها بدهد.
 • بهترین دکتر تعیین جنسیت در تهران باید فردی خوش برخورد باشد و رفتار پسندیده و خوبی با بیماران و مراجعه کنندگان و دیگر پرسنل خود داشته باشد.

بهترین روش تعیین جنسیت

امروزه با توجه به پیشرفت علمی، بسیاری از زوج ها تمایل به استفاده از روش های تعیین جنسیت دارند. به طور کلی انتخاب روش تعیین جنسیت در هر زوج، بستگی به پزشک متخصص بارداری دارد. بهترین روش تعیین جنسیت به زوج ها با مشاوره توسط بهترین دکتر تعیین جنسیت در تهران، پیشنهاد می شود. به طور کلی چند روش برای تعیین جنسیت وجود دارد. روش IVF یکی از روش هایی است که از نظر علمی تایید شده است.

طبق تحقیقات انجام شده؛ تعیین جنسیت به روش IUI نسبت به روش IVF، کم هزینه تر است و لازم به ذکر است این روش قطعیت کمتری دارد. بهترین روش برای تعیین جنسیت؛ روش IVF است که توسط پزشک فوق تخصص ناباروری در مراکز PDG انجام می گردد. به شما پیشنهاد می کنیم که در ارتباط با مزایا و معایب روش IVF با بهترین دکتر تعیین جنسیت در تهران مشورت نمایید. به طور کلی زوج هایی که به دنبال یک روش مورد اطمینان برای تعیین جنسیت هستند، روش IVF پیشنهاد می شود.

طبق گفته بهترین دکتر تعیین جنسیت در صورت عدم بارداری امکان کاشت با هزینه بسیار کم با روش IVF وجود دارد. در این روش شایع ترین ناهنجاری های جنین؛ مورد بررسی قرار می گیرد و جنین هایی که سالم هستند به رحم منتقل می شوند. روش PDG بسیار هزینه بر است و به همراه تعیین جنسیت به روش IVF در مراکز ناباروری انجام می شود. تمام هزینه هایی که باید زوجین بپردازند، صرف اقدامات آزمایشگاهی شده و هر جنین جداگانه مورد بررسی قرار می گیرد.

مراحل انجام تعیین جنسیت

 • در مرحله اول تخمدان برای تخمک گذاری تحریک می شود و برای این کار از داروهای هورمونی برای تحریک تخمدان استفاده می شود بنابراین با استفاده از این داروها کیفیت تولید تخمک افزایش می یابد.
 • در مرحله دوم، تخمک های بالغ از تخمدان ها آزاد می شوند.
 • در مرحله سوم، لقاح آزمایشی انجام می‌شود که طی آن اسپرم و تخمک در شرایط آزمایشگاهی بارور شده و جنین تا 7 روز رشد می‌کند.
 • مرحله چهارم انتقال جنین است که طی آن جنین تشکیل شده به رحم مادر منتقل می شود.

روش های تعیین جنسیت:

?تعیین جنسیت با IVFدر بارداری به روش IVF می توان برای تعیین جنسیت در جلسات مشاوره قبل از بارداری اقداماتی انجام داد
✅️تاثیر تغذیه بر تعیین جنسیتتغذیه یکی از دیگر عوامل مهم در تعیین جنسیت است و تا 85 درصد در تعیین جنسیت نقش دارد.
☀️تشخیص زمان تخمک گذاریبرای تشخیص زمان تخمک گذاری باید از کیت های تخمک گذاری استفاده شود.
?تاثیر داروها بر تعیین جنسیتاستفاده از داروها باعث تغییر ph بدن می شوند.بنابراین می توانند مانند مراقبت های تغذیه ای روی باروری و تعیین جنسیت اثر بگذارند.

موارد موثر در تعیین جنسیت قبل از بارداری

باید بدانید که موارد و عواملی وجود دارند که بسیار در تغییر جنسیت دلخواه فرزندتان، تاثیر گذار هستند. این موارد عبارت اند از :

 •  تعداد اسپرم
 • نطفه ضعیف در اثر بیماری واریکوسل
 • مصرف سیگار و دخانیات
 • اختلال در مکانیزم اسپرم ها در اثر تحت فشار و گرما قرار گرفتن بیضه ها
 • فشار عصبی
 • افسردگی
موارد موثر در تعیین جنسیت قبل از بارداری

روش های مختلف تعیین جنسیت

در رابطه با تعیین کردن جنسیت جنین باید بدانید که راه و روش های بسیار مختلفی وجود دارد که به زوجین کمک می کند تا جنسیت فرزندشان را آن طور که می خواهند، تعیین کنند.

البته هرگز فراموش نکنید که انتخاب بهترین دکتر تعیین جنسیت در تهران در رابطه با این موضوع، بی اهمیت نیست. پس بعد از آن که بهترین دکتر تعیین جنسیت در تهران را پیدا کردید و او را برای خود انتخاب نمودید، می توانید با توجه به تجویزات و صلاح دید او ، راه و روش های تعیین جنسیت را امتحان کنید.

در ادامه به برخی از مهم ترین راه و روش های تعیین جنسیت اشاره خواهیم کرد : 

 • رژیم غذایی برای تعیین جنسیت
 • تغییر پی اچ (PH) واژن
 • زمانبندی مقاربت جنسی و تخمک گذاری ( زمان مناسب برای رابطه جنسی )
 • تعیین جنسیت با روش IUI ( تعیین جنسیت به روش جداسازی اسپرم)
 • تعیین جنسیت با روش PGD ( تشخیص ژنتیکی قبل از لانه گزینی )
 • تعیین جنسیت با روش IVF

این روش ها با توجه به صلاح دید و تجویزات بهترین دکتر تعیین جنسیت در تهران و بنا بر شرایط زوجین انتخاب شده و به شما توصیه می گردد. همچنین در سایت جراحتو می توانید مطالبی در رابطه با بهترین دکتر سونوگرافی در تهران نیز مطالعه کنید.

روش های مختلف تعیین جنسیت

رژیم غذایی برای تعیین جنسیت

شاید در جریان باشید که از گذشته ها تا کنون، در رابطه با دختر یا پسر شدن جنین، توصیه می کردند چه چیز هایی باید خورده شود یا بالعکس نباید مصرف شود. لازم به ذکر است که همین روش هم تا درصد بسیار بالایی در تعیین جنسیت جنین موثر است و امروزه هم همانند گذشته ، افراد بر همین باورند که مصرف کردن و یا مصرف نکردن برخی چیز ها می تواند برای تعیین جنسیت به زوجین تاثیر گذار باشد و به آن ها درباره این موضوع کمک شایانی کند.

به همین دلیل در ادامه سعی می کنیم توضیح مختصری در رابطه با هرکدام به شما عزیزان بدهیم : 

جنین دختر : به طور کلی  مادرانی که تمایل دارند فرزند دختر به دنیا بیاورند، بهتر است از انواع لبنیات بیشتر استفاده داشته باشند. به علاوه مصرف انواع مغزیجات، پروتئین های حیوانی و گوشت سفید (به جز کنسرو ماهی تن) نقش موثری در شکل گیری جنین دختر دارند. بهتر است مصرف نمک زیاد و شکلات و شیرینی نیز از رژیم غذایی حذف شود.

جنین پسر : از سوی دیگر مادرانی که تمایل دارند فرزند پسر به دنیا بیاورند، بهتر است قبل از باردار شدن از غذاهایی پرنمک، حبوبات فراوان، میوه های خشک حاوی پتاسیم بالا (انجیر خشک،خرما، برگه ی زردآلو و کشمش)، غذاهای شیرین فاقد کافئین بیشتر استفاده نمایند. همچنین بهتر است مادرانی که می خواهند فرزند پسر به دنیا بیاورند تا حد ممکن مصرف لبنیات را کاهش دهند و یا کاملا حذف نمایند.

به هیچ عنوان فراموش نکنید برای دانستن جنسیت دقیق جنین و همچنین برای تعیین کردن جنسیت دلخواه فرزندتان، لازم است حتما به بهترین دکتر تعیین جنسیت در تهران مراجعه داشته باشید تا بتوانید با اطمینان خاطر و با خیالی آسوده نزد او بروید.

کلام آخر

از شما سپاسگزاریم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید. سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین دکتر تعیین جنسیت در تهران آشنا کند و اطلاعاتی در رابطه با بهترین دکتر تعیین جنسیت در تهران به شما عزیزان ارائه دهد. امیدواریم این مطالب برایتان مفید واقع شده باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره می توانید با شماره های ذکر شده در این مقاله تماس حاصل فرمایید . همچنین اگر در شهر کرج هستید و به دنبال بهترین دکتر تعیین جنسیت در کرج هستید می توانید به لینک مربوطه مراجعه کنید.

بهترین زمان برای دختردار شدن چه موقع است؟

زوجینی که می خواهند فرزند دختر داشته باشند، باید از 4 روز قبل تخمک گذاری تا 24 ساعت قبل از آن نزدیکی داشته باشند تا شانس بیشتری برای فرزند دختر داشته باشند.

آیا دختر یا پسر بودن جنین به سن ربط دارد؟

بله. هر چه سن پدر و مادر بیشتر باشد، احتمال دختر شدن فرزند آن ها بیشتر است.

بهترین فصل برای پسردار شدن کدام است؟

در این زمینه اطلاعات دقیق ثبت نشده اما برخی بر این باورند که برای پسردار شدن بهتر است در فصل بهار و تابستان و برای دختر شدن جنین، در فصل زمستان اقدام شود.

2.9/5 - (7 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا