پزشکان

بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در ایران ❤️【سال1402】+لیست8تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در ایران آشنا کنیم و اطلاعات ارزشمندی را در رابطه با این رشته تخصصی در اختیارتان قرار دهیم. رشته تخصصی طب فیزیکی و توانبخشی در کشور ما قدمت چندانی ندارد و به طور تقریبی کمتر از چهل سال است که وارد ایران شده است. همانطور که از نام این رشته مشخص است، طب فیزیکی مرتبط با فیزیک بدن و کالبد وجودی انسان می باشد. از این رو بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در ایران در راستای رفع ناتوانی های مغزی، نخاعی، عضلانی و استخوانی و … و همچنین کاهش اختلالات فیزیکی، نهایت تلاش خود را به کار می گیرند، تا کیفیت زندگی بیماران خویش را بهبود بخشند.

وظایف بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در ایران

بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در ایران دارای وضعیت بسیار و متعدد و متنوعی می باشد که عبارتند از:

 • درمان بیماری ها بدون استفاده از جراحی درمانی
 • تشخیص به موقع بیماری و دانستن راه درمان درست
 • تجویز داروهای لازم برای درمان هر چه سریعتر بیماری
 • یکی دیگر از وظایف بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در تهران و یا هر شهر دیگری این است که از بروز اختلالات بعدی جلوگیری به عمل آورد
 • بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در ایران را پس از تشخیص درست بیماری روش های درمانی را ارائه می دهد و در برخی مواقع فیزیوتراپی را توصیه می کند.
وظایف بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در ایران

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی برای درمان بیماری ها چه می کند؟

بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در ایران از روش های متنوعی برای درمان بیماری ها استفاده می کند که از جمله این روش ها عبارتند از:

 1. ورزش درمانی
 2. تجویز تخصصی فیزیوتراپی و کاردرمانی به منظور درمان بیماری ها
 3. اوزون درمانی
 4. تجویز دارو و بهره مندی از روش دارو درمانی
 5. تزریق بوتاکس
 6. استفاده از نوار عصب و عضله که بهتر است توسط بهترین دکتر نوار عصب عضله در تهران و یا هر شهر دیگری صورت گیرد.
 7. بهره مندی از سونوگرافی عصبی، اسکلتی و عضلانی
 8. انجام آزمایشات تشخیص طبی
 9. استفاده از عکس رادیولوژی
 10. درمان های دستی یا کایروپراکتیک
 11. طب سوزنی
 12. بیوفیدیک
 13. پرولوتراپی
 14. تزریق در مفاصل و بافت نرم
 15. تزریق پلاسمای غنی از پلاکت
 16. مدالیته های فیزیکی همانند: مگنت تراپی، تکار تراپی، شاک ویو و لیزر پر توان و…
 17. تزریق تخصصی ستون فقرات
 18. تجویز کفش و کفی، بریس و اسپلینت مناسب( ارتز و پروتز)

طب فیزیکی و توانبخشی برای درمان چه بیماری هایی مورد استفاده واقع می شود؟

بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در ایران خاطر نشان می کند که بسیاری از بیماری ها را به راحتی می‌تواند بدون نیاز به عمل های جراحی بهبود دهد، از این رو برخی از بیماری هایی که توسط طب فیزیکی و توانبخشی درمان می شود را بیان می کند که شامل موارد زیر می باشد:

 1. بیمارانی که در زمینه استخوان، عضله و یا عصب دچار اختلالاتی ‌شده اند و در جهت حرکتی نیز با مشکل روبرو شده اند، به راحتی می‌ توانند با مراجعه به بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در ایران به بهبودی کامل دست یابند.
 2. برخی از بیمارانی که مبتلا به مشکلات سیستم عصبی هستند، نیز می توانند با مراجعه به بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در ایران درمان شوند.
 3. بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در ایران افرادی را که دچار بیماری هایی همچون ضربه مغزی، فلج مغزی، سکته مغزی، ام اس، پارکینسون و یا امثال این بیماری ها شده اند، را به مراجعه به طب فیزیکی و توانبخشی ترغیب می نمایند و این اطمینان را به آن ها می دهد تا با درمان طب فیزیکی و توانبخشی به بهبودی کامل دست یابند.
 4. از جمله سایر بیماری هایی که با روش های طب فیزیکی و توانبخشی درمان می شوند عبارتند از: بیماری های نارسایی قلبی، پیوند عضو، سوختگی، سرطان، آسیب دیدگی های ورزشی، ریکاوری بعد از عمل، قطع یا نقص عضو، مشکلات ریوی، اسپاسم عضلانی و بی اختیاری ادرار و مدفوع و …
طب فیزیکی و توانبخشی برای درمان چه بیماری هایی مورد استفاده واقع می شود؟

روش های شناسایی بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در ایران

برای شناسایی بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در ایران روش های گوناگونی وجود دارد که برخی از این روش های شناسایی شامل موارد زیر می باشد:

 • پرس و جو نمودن از بهترین دکتر داخلی در تهران و یا شهر محل سکونت خویش، به این سبب که ایشان با همکاران متخصص خویش آشنایی بسیاری دارند و به این طریق کمک شایانی در شناسایی بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در ایران خواهند کرد.
 • جست و جو در فضای مجازی، این روش بسیار توصیه شده، به این دلیل که هیچ گونه خطایی را در بر نمی گیرد و بهترین انتخاب را در کوتاهترین زمان ممکن در اختیار شما قرار می دهد. نکته قابل توجه دیگر در رابطه با مزایای فضای مجازی این است که خدمات و مهارت های تمامی پزشکان را با یکدیگر مقایسه می کند و به این ترتیب دید بهتری در رابطه با انتخاب خود خواهید داشت.
 • تحقیقات محلی نیز می تواند روشی ساده در شناسایی بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در ایران باشد. به این ترتیب که از اطرافیان و آشنایان خویش در این رابطه سوال بپرسید و ایشان شما را در یافتن بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در ایران یاری می رسانند.

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در ایران آشنا کند و امیدواریم مطالب گفته شده برای شما سودمند واقع شده باشد. در صورتی که ساکن شهر کرج هستید و جویای بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در کرج، به شما پیشنهاد می کنیم که به مقاله ما مراجعه نمایید و اطلاعات لازم را دریافت کنید. همچنین در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید.

4.6/5 - (8 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا