پزشکان

بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در تهران【سال 1402】❤️+ لیست 8 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در تهران آشنا کنیم و اطلاعاتی در رابطه با طب فیزیکی و توانبخشی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. این رشته پزشکی جزء 26 رشته تخصصی پزشکی در ایران محسوب می شود که شامل سه بخش طب فیزیکی(درمان بیماری های عضلانی، مفصلی و اسکلتی)، نوار عصب(تست تشخیصی الکترودیاگنوز) و توانبخشی می باشد. تاریخچه رشته طب فیزیکی و توانبخشی به جنگ جهانی دوم در کشور آمریکا بر می گردد و با پیشرفت علم و تکنولوژی، این رشته نیز دستخوش تغییرات و به روز رسانی شده است. حال در این مقاله اطلاعات بیشتری در رابطه با بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در تهران برای شما ارائه خواهیم داد و با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

طب فیزیکی و توانبخشی چیست؟

رشته تخصصی طب فیزیکی و توانبخشی یکی دیگر از رشته های پزشکی تخصصی می باشد که از سال 1364_1365 وارد ایران شده است و دوره پذیرش این رشته، برای اولین بار در دانشگاه علوم پزشکی شیراز آغاز شد. در طب فیزیکی و توانبخشی، بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در تهران در زمینه بررسی، پیشگیری و درمان کلیه ناتوانی های فیزیکی مهارت و سابقه دارد.

ویژگی های بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در تهران

طب فیزیکی و توانبخشی از جمله رشته های پزشکی به شمار می روند که نیازمند دقت و تخصص بالا می باشند، از این رو در صورت مواجه شدن با مشکلات مرتبط با توانبخشی و طب فیزیکی بسیار ضروری است که به سراغ بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در تهران بروید و تحت معالجات لازم قرار بگیرید. به همین سبب شما را با ویژگی های مهم بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در تهران آشنا می کنیم و از جمله این ویژگی ها به صورت موارد زیر می باشد:

 1. بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در تهران پزشکی می باشد که دارای مدرک تخصصی مرتبط با طب فیزیکی و توانبخشی باشد و این مدرک تخصصی را از دانشگاه ها و مراکز معتبر کشور دریافت کرده باشد.
 2. دارای تجربه، سابقه و مهارت بالایی در زمینه درمان و بهبودی مراجعه کنندگان داشته باشد و بیماران بسیاری را با موفقیت کامل و هم چنین رضایت قلبی آن ها درمان کرده باشد.
 3. ایشان باید زیر نظر وزارت بهداشت به فعالیت های خود بپردازند و جواز یا پروانه طبابت را دارا باشند.
 4. بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در تهران در برخورد با بیماران، رفتار مناسب و در عین حال صبورانه ای از خود نشان دهد.
 5. سلامتی بیماران برای ایشان جزء اولویت ها باشد و به مسائل مالی توجهی نداشته باشد.
 6. بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در تهران پزشکی می باشد که همواره در بالابردن سطح علمی خود تلاش نماید و در سمینارهای علمی بسیاری حضوری فعالی به ارمغان آورد.
 7. از وسایل کاملا استریل شده استفاده نماید و همواره نکات بهداشتی را رعایت نماید.
 8. مطب و یا کلینیک در حال فعالیت ایشان، بدون سر و صدا و عاری از هرگونه آلودگی و کثیفی باشد.

ویژگی های بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در تهران

بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در تهران چه خدماتی می دهند؟

 1. تشخیص و درمان بیرون زدگی دیسک کمر(سیاتیکا)
 2. تشخیص و درمان انواع کمردرد با روش های نوین فیزیکی
 3. پیگیری روند توانبخشی موارد بستری و نظارت بر ادامه درمان آن ها
 4. پیشگیری، تشخیص و درمان و توانبخشی بیماری های مرتبط با عصب، استخوان و عضلات
 5. درمانی تمامی بیماری های مربوط به اسکلتی_عضلانی
 6. تشخیص و درمان بیرون زدگی دیسک گردن
 7. درمان آرتروز مفاصل
 8. تشخیص و بررسی و هم چنین درمان آسیب های تاندونی
 9. به کمک تجویز تمرینات تخصصی درمان کمردرد و گلودرد
 10. انجام درمان های غیر جراحی در زمینه اختلالات ستون فقرات و دیسک
 11. تشخیص، بررسی و درمان انواع اختلالات شانه هم چون آسیب های تاندونی و پارگی ها، شانه یخ زده
 12. پیشگیری، بررسی، تشخیص و درمان و هم چنین توان بخشی پوکی استخوان
 13. ورزش درمانی به منظور درمان آسیب های اسکلتی_عضلانی
 14. به کار گیری کلیه روش های تزریقی تخصصی در زمینه بیماری های عضلانی و اسکلتی
 15. درمان فتق دیسک کمر به کم روش های تزریق تخصصی ستون فقرات از قبیل تزریق اپیدورال و کودال
 16. درمان آرتروز زانو به وسیله تزریق پلاسمای غنی از پلاکت(PRP)، ازن، ژل هیالورونیک و پرولوتراپی و…
 17. تشخیص و علت درمان مواردی چون گزگز، سوزن سوزن شدن، مورمور و خواب رفتگی کلیه دست ها و پاها
 18. درمان انواع بی اختیاری ادرار و مدفوع به کمک روش هایی مثل بیوفدبک
 19. درمان گرفتگی ها و اسپاسم های عضلانی
 20. تشخیص، بررسی و درمان بدشکلی های پاها مانند چرخش مچ و کف پای صاف
 21. تزریق بوتولینیوم توکسین(بوتاکس) در درمان اسپاسم و اسپانتیسیتی عضلات در بیماری هایی هم چون آسیب های نخاعی، ام اس و سکته مغزی
 22. تشخیص و درمان گیر افتادگی های عصبی در نقاط مختلف بدن مانند آرنج و مچ دست
 23. تشخیص و درمان و هم چنین توان بخشی کلیه آسیب های ورزشی
 24. تجویز و به کارگیری انواع مدالیته ای فیزیکی فیزیوتراپی مانند لیزر پرتوان و مگنت تراپی
 25. به کارگیری کلیه حرکات اصلاحی برای درمان انحرافات ستون فقرات، افتادگی شانه ها و زانوها
 26. به کار گیری روش های درمان دستی

روش های درمان بیماری ها توسط متخصص طب فیزیکی و توانبخشی

بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در تهران با توجه به مشکلات شما، روش های درمانی زیر را انتخاب می کند و در راستای درمان بیماری های شما تلاش می کند، از جمله این روش ها به شرح زیر می باشد:

 1. تجویز کاملا تخصصی کاردرمانی و فیزیوتراپی
 2. ورزش درمانی
 3. تمامی درمان های دستی(کایروپراکتیک)
 4. درمان بیماری به کمک داروهای تجویز شده
 5. تزریق در نقاط خاص مفاصل و بافت های نرم بدن
 6. تزریق تخصصی ستون فقرات
 7. تزریق پلاسمای غنی از پلاکت
 8. ازن درمانی
 9. تجویز وسایلی چون کفش و کفی، برس و اسپلینت مناسب(ارتز و پروتز)
 10. تزریق بوتاکس
 11. طب سوزنی
 12. مدالیته های فیزیکی هم چون لیزر پرتوان، شاک ویو، مگنت تراپی، تکار تراپی و …
 13. پرولوتراپی
 14. بیوفیدبک

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در جلسات درمانی برای درمان بیماران چه می کند؟

در اولین جلسه مراجعه به متخصص طب فیزیکی و توانبخشی، ابتدا بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در تهران تمامی مشکلات شما را بررسی و ارزیابی می نماید و سوالاتی را از شما می پرسد و بهتر است شما خیلی دقیق و با حوصله پاسخ تک تک سوالات پزشک موردنظر را بدهید و ایشان مناسب ترین روش درمان را برای شما تجویز نماید.

در مرحله بعدی پزشک معالج، معاینه دقیق تری می کند و علاوه بر قسمتی که سبب درد در شما شده، بخش های دیگر بدن را نیز بررسی می کند و تمامی علائم موجود را مورد ارزیابی قرار می دهد تا علت بیماری را از ریشه درمان نماید.

دردهای ناشی از بخش اسکلتی_عضلانی اغلب خللی در درمان ایجاد می کنند و فریبنده هستند، به این دلیل که مشکل در یک بخش از بدن، ممکن است در قسمت دیگر بدن نیز پدیدار شود. به عنوان مثال این احتمال وجود دارد که شما به دلیل کمردرد به جراح ستون فقرات مراجعه نمایید و پزشک متخصص پس از بررسی ها و تصویربرداری ها متوجه درد اصلی در قسمت باسن شما شود. از ویژگی های مهم بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در تهران این است که به راحتی می تواند این مشکل شما را بدون هیچ گونه آزمایشات و تصویربرداری شناسایی و راه های درمانی را تجویز کند.

بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در تهران به منظور شناسایی و تشخیص شرایط عصبی و ماهیچه ای که منجر به درد و ضعف هایی در بدن می شود و هم چنین برای تعیین مشکلاتی که در نهایت منجر به اختلالاتی در فعالیت های جسمانی فرد می گردد از آزمایش الکترودیاگنوستیک بهره می برد که به کمک استفاده از الکترومیوگرافی، فعالیت های الکتریکی اعصاب را مورد اندازه گیری و ارزیابی قرار می دهد.

آخرین گام بررسی بیماری توسط بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در تهران این است که راه رفتن شما را مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد و این کار سبب می شود که پزشک متخصص عضلات شما را در حین راه رفتن مشاهده کند و در تعیین علت بیماری کمک نماید.

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در جلسات درمانی برای درمان بیماران چه می کند؟

تفاوت های بین درمان فیزیکی و طب فیزیکی و توانبخشی چیست؟

اولین تفاوت میان درمان فیزیکی و طب فیزیکی و توانبخشی در مدرک تحصیلی آن ها است، به این صورت که متخصصین طب فیزیکی و توانبخشی باید مدرک فوق تخصصی را نیز اخذ کرده باشند.

متخصصین طب فیزیکی و توانبخشی در زمینه تشخیص بیماری های بیماران تخصص دارند و درمان های فیزیکی و لازم را برای آن ها تجویز می نمایند و پس از اقدامات لازم، درمان های تجویز شده توسط متخصصین درمان فیزیکی بر روی بیمار اجرا می شود.

متخصصین درمان فیزیکی در رابطه با آسیب های عضلانی_اسکلتی، اجرای تکنیک های فیزیکی از قبیل سرما درمانی و TENS و هم چنین گرما درمانی)، معاینات عضلانی_اسکلتی، تهیه برنامه های درمانی و ورزشی تخصص های ویژه را دارند.

با تمام تفاوت های ذکر شده در رابطه با متخصصین طب فیزیکی و توانبخشی و درمان فیزیکی، باید به این نکته توجه داشت که هر دو این متخصصان در درمان بیماری بیماران با یکدیگر مشارکت و همکاری های نزدیکی دارند و برای درمان بیماران تمام تلاش خود را می کنند و متخصصین درمان فیزیکی و طب فیزیکی و توانبخشی هردو بیماری های مرتبط با فیزیک بدن و عوارض مربوط به کالبد بدن را تشخیص، بررسی و در نهایت درمان می نمایند.

تفاوت های بین درمان فیزیکی و طب فیزیکی و توانبخشی چیست؟

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی نمودید، سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین متخصص طب فیزیکی و توان بخشی در تهران آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید و سودمند واقع شده باشد، هم چنین در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (8 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا