پزشکان

بهترین دکتر ستون فقرات در ایران【سال1402】❤️ + لیست 8 تایی

مادر این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین دکتر ستون فقرات در ایران آشنا کنیم و اطلاعات ارزشمندی را در رابطه با ستون فقرات در اختیارتان قرار دهیم. بهترین دکتر ستون فقرات در ایران در رابطه با ستون فقرات، کمر، گردن، نخاع، پوکی استخوان، کانال ریشه های عصبی، سیاتیک و بسیاری دیگر از شکستگی ها و … تخصص و مهارت بالایی  دارد و بسیار حائز اهمیت می باشد که در صورت مواجهه شدن با چنین  مشکلاتی سریعاً نزد یکی از پزشکانی که در لیست پایین ذکر نمودیم، بروید و تحت معالجه و درمان های ایشان قرار بگیرید. برای آگاهی بیشتر در زمینه ستون فقرات و پزشکان متخصص این رشته، ما را تا پایان این مقاله همراهی نمایید.

بیماری های مرتبط با ستون فقرات

بهترین دکتر ستون فقرات در ایران در رابطه با انواع بیماری های ستون فقرات چنین بیان می کند که  با در نظر داشتن به این موضوع که: ستون فقرات عضو بسیار پیچیده و گسترده ای در بدن به حساب می آید و مرکز حرکتی بدن تلقی می شود، از این رو در اکثر فعالیت ها و کارها مداخله می کند و در صورت کوچکترین آسیبی به این بخش سایر بخش های بدن نیز دچار اختلالاتی می گردد.

از جمله بیماری های مرتبط با ستون فقرات شامل موارد زیر می باشد:

 • آسیب طناب نخاعی
 • آرتروز ستون فقرات
 • پوکی استخوان
 • بیرون زدگی دیسک
 • تنگی کانال نخاعی
 • گودی بیش از حد در بخش کمر
 • روماتیسم ستون فقرات
 • اسپوندیلیت
 • قوز کمر و پشت
 • انحراف ستون فقرات

وظایف بهترین دکتر ستون فقرات در ایران چیست؟

بهترین دکتر ستون فقرات در ایران با توجه به تخصص و مهارت بسیار بالایی که دارا می باشند، وظایف و مسئولیت های بسیار متعددی را بر عهده می گیرد، از جمله این وظایف عبارتند از: بهترین دکتر ستون فقرات در ایران ابتدا بیمار را به طور کامل مورد بررسی و معاینه قرار می دهد و سپس با تجویز آزمایش‌ های تشخیصی از قبیل: اشعه ایکس، در راستای شناسایی استخوان های شکسته گام بر می دارد و یا آزمایش خون را برای بیمار تجویز می کند که از این طریق آرتریت روماتوئید بیمار را تحت بررسی قرار دهد.

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی بهترین دکتر ستون فقرات در ایران در راستای اقدام به روش های غیر جراحی قدم های مفیدی را بر می دارند و تا حد امکان روش های غیر جراحی را به انجام جراحی ها ترجیح می دهند.

یکی دیگر از روش های درمان در ایران استفاده از شکسته بندی و گچ بندی یا گچ گیری عضو بدن می باشد و یا اینکه تمرینات توانبخشی و فیزیوتراپی را به بیماران توصیه می کنند در موارد ساده تر بهترین دکتر ستون فقرات در ایران پس از بررسی‌ های لازم و تجویز داروها و مکمل های مختلف را برای تقویت مفاصل و یا کم کردن درد برای بیمار تجویز می نماید.

در صورتی که هر یک از روش های بالا نتیجه بخش نباشد، بهترین دکتر ستون فقرات در ایران روش جراحی را به بیمار پیشنهاد می دهد و به این ترتیب بیمار آسیب دیده را از عواقب بعدی جلوگیری به عمل می آورد. لازمبه ذکر است که تمامی جراحی ها در بهترین بیمارستان دولتی در تهران و یا بهترین بیمارستان خصوصی در تهران یا شهرهای دیگر انجام می پذیرد.

وظایف بهترین دکتر ستون فقرات در ایران چیست؟

روش های شناسایی بهترین دکتر ستون فقرات در ایران

راه ها و روش های بسیاری برای یافتن بهترین دکتر ستون فقرات در ایران وجود دارد که در این مقاله گنجانده نمی شود، با این وجود ما توضیح مختصری در این رابطه برای شما می دهیم تا کمکینموده باشیم، برای شناسایی بهترین دکتر ستون فقرات در ایران سه روش وجود دارد که عبارتند از:

 1. پرس و جو از اطرافیان و آشنایان( تحقیقات محلی)
 2. جستجو در فضای مجازی
 3. یاری جستن از بهترین دکتر داخلی در تهران و یا پزشک عمومی خویش

وظیفه ستون فقرات در بدن چیست؟

بهترین دکتر ستون فقرات در ایران در رابطه با وظیفه ستون فقرات در بدن توضیحات مفیدی را ارائه می‌دهد و خاطر نشان می کند که این عضو از بدن جزء اعضاء حیاتی بدن محسوب می شود.

از جمله وظایف ستون فقرات به شرح زیر می باشد:

 1. ستون فقرات تکیه گاهی به منظور نگهداری از عضلات تنه و بخشی از عضلات اندام فوقانی و تحتانی می باشد، این عضو از بدن وظیفه انتقال وزن بخش هایی از بدن از قبیل: سر، گردن، اندام فوقانی و تنه به قسمت لگن را بر عهده دارد.
 2. بین اعضا و اندام های مختلف بدن سبب هماهنگی و ایجاد نظم خاص می گردد.
 3. به کمک دنده ها و استخوان جناغ، قفسه ای محکم و استخوانی مانند را برای محافظت از قلب و ریه ها ایجاد می کند.
 4. از وظایف مهم دیگر ستون فقرات می‌توان به ایجاد کانال هایی به منظور حفاظت از نخاع یا مغز الحرام اشاره کرد.

آناتومی ستون فقرات چگونه است؟

بهترین دکتر ستون فقرات در ایران در رابطه با آناتومی ستون فقرات چنین بیان می‌کند که این بخش از بدن در صورتی که از پشت مشاهده گردد، حالت صاف دارد و در صورتی که از جانب مشاهده شود، خمیده مانند است.

در بخش ستون فقرات 33 استخوان وجود دارد که این سی و سه استخوان را بهترین دکتر ستون فقرات در ایران چنین توضیح می دهد که شامل: پنج مهره کمری، پنج مهره ساکرال، دوازده مهره قفسه سینه، هفت مهره گردن و چهار مهره دنبالچه می باشد.

در توضیح این مهره ها باید گفت که مهره های گردن، مهره های قفسه سینه و کمر به کمک بافت های نرم مانند که دیسک نامیده می شوند به یکدیگر متصل هستند. مهره ها به راحتی قابل حرکت می باشند، یعنی این ساختار موجب می‌شود تا حرکت بدن به آسودگی صورت گیرد.

بهترین دکتر ستون فقرات در ایران در رابطه با مهره های ساکرال و بخشی که در زیر کمر واقع شده‌ است، چنین بیان می‌کند که این مهره ها هیچ‌ گونه تحرک و حرکتی از خود بر جای نمی گذارند و کاملا ثابت باقی می‌ مانند.

لازم به ذکر است که  بهترین دکتر ستون فقرات در تهران خاطر نشان می کند که در پشت هر مهره یک ساختار استخوان حلقه ای قرار گرفته که نخاع از سمت آن عبور می کند و وظیفه اصلی آن محافظت از نخاع می باشد.

آناتومی ستون فقرات چگونه است؟

کلام آخر

از شما عزیزان سپاسگزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید، سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین دکتر ستون فقرات در ایران آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده در رابطه با ستون فقرات و لیست پزشکان متخصص ستون فقرات برای شما مفید واقع شده باشد. لازم به ذکر است که در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکرشده تماس حاصل فرمایید.

4.6/5 - (5 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا