پزشکان

بهترین دکتر ستون فقرات در تهران【سال 1402】❤️ + لیست 8 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین دکتر ستون فقرات در تهران آشنا کنیم و اطلاعاتی راجع به ایشان در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا در صورت مواجهه با مشکل، تردیدی در انتخاب پزشک متخصص و با مهارت نداشته باشید. معمولا برای درمان مشکلات مربوط به ستون فقرات، تشخیص و درمان سیاتیک، درمان دیسک کمر، اوزون تراپی دیسک کمر، عمل دیسک کمر با لیزر و بسیاری دیگر از این موارد، لازم است که به سراغ بهترین دکتر ستون فقرات در تهران بروید و تحت درمان های ویژه قرار بگیرید. لازم به ذکر است که در انسان ستون فقرات دارای سه بخش، گردنی، سینه ای و کمری می باشد.

قبل از مراجعه به بهترین متخصص و جراح ستون فقرات آشنایی با انواع بیماری های مرتبط با ستون فقرات و آسیب های آن مهم است .در صورتی که کمر درد دارید نشانه ای از بیماری ستون فقرات است در ادامه با بیماری های مرتبط با ستون فقرات آشنا می شویم.

انواع بیماری های ستون فقرات شامل:

آرتروز کمر

دیسک_ فتق

آسیب دیدگی مهره ها

تشخیص هریک از بیماری های بالا توسط متخصص ستون فقرات انجام می گیرد. بنابراین انتخاب بهترین جراح ستون فقرات بسیار مهم است زیرا حساس ترین و مهمترین قسمت بدن است در مقاله قبل لیست بهترین دکتر ستون فقرات در ایران را جمع آوری کرده ایم. برای انتخاب بهترین جراح ستون فقرات باید ملاک ها و معیارهایی در نظر گرفت اول اینکه تخصص پزشک در زمینه بیماری شما تایید شده باشد دوم اینکه در زمینه بیماری شما تعداد عمل های موفقیت آمیز ایشان چه تعداد بوده است. اینکه یک دکتر تعداد عمل های زیادی داشته باشد مهم نیست، مهم این است که چه تعداد عمل های موفقیت آمیز داشته است. قبل از عمل نظرات بیماران را در مورد عمل و نحوه انجام آن پر س و جو کنید تا بدون استرس جراحی خود را انجام دهید.

نخاع و ستون فقرات چیست؟

نخاع سیستم عصبی می باشد که وظیفه حمل سیگنال های الکتریکی بین قسمت های مختلف بدن اعم از مغز تا لگن را برعهده دارد. نخاع به دلیل وظیفه خاصی که در بدن دارد، جزء اعضای مهم بدن تلقی می شود و از سیستم محافظتی ویژه ای برخوردار است. این سیستم محافظتی توسط ستون فقرات رهبری می شود که ساختار پشتیبانی کننده اصلی در بدن می باشد و وظیفه دیگر آن اتصال قسمت های مختلف سیستم اسکلتی عضلانی می باشد.

لازم به ذکر است که تمامی آسیب های وارده بر روی کمر، نخاع و دیگر مشکلات مرتبط  با آن، سبب آسیب رسانی به ستون فقرات می شود و در نتیجه در صورت تداوم درد باید سریعا به سراغ بهترین دکتر ستون فقرات در تهران بروید و تحت درمان های خاص قرار بگیرید.

نخاع و ستون فقرات چیست؟

ویژگی های بهترین دکتر ستون فقرات در تهران

یکی از اساسی ترین اصل در درمان ستون فقرات این است که به بهترین دکتر ستون فقرات در تهران مراجعه کنید و زیر نظر ایشان درمان شوید.

حال چند مورد از ویژگی های مهم بهترین دکتر ستون فقرات در تهران را برای شما شرح می دهیم:

 1. بهترین دکتر ستون فقرات در تهران پزشکی می باشد که دارای مدرک تخصصی مرتبط با ستون فقرات باشد و این مدرک تخصصی را از دانشگاه های مشهور و مراکز معتبر کشور دریافت نموده باشد.
 2. تجربه، سابقه و مهارت بالایی در زمینه تخصص خود داشته باشد و بیماران بسیاری را با موفقیت درمان کرده باشد و از روش های درمان گوناگون بهره گیرد.
 3. بهترین دکتر ستون فقرات در تهران پزشکی می باشد که همواره در بالابردن سطح علمی خود تلاش کند و در سمینارهای علمی حضور فعالی داشته باشد.
 4. ایشان باید به فعالیت های خود، زیر نظر وزارت بهداشت بپردازد و دارای جواز یا پروانه طبابت باشد.
 5. اخلاق و رفتار مناسبی با بیماران خود داشته باشد، صبورانه رفتار نماید و سلامتی بیماران برای ایشان جزء اولویت ها باشد و به جنبه های مالی اهمیتی ندهد.
 6. از وسایل کاملا استریل شده استفاده نماید و همواره نکات بهداشتی را رعایت نماید و در آخر این که مطب ایشان نیز همیشه تمیز و عاری از هرگونه آلودگی باشد.
 7. در محیطی آرام و دور از سر و صدا به درمان بیماران بپردازد.

دکتر رضا جاودانی

دکتر رضا جاودانی

دکتر رضا جاودانی جراح مغز، نخاع و ستون فقرات بورد تخصصی جراحی مغز و اعصاب عضو انجمن نورو اسپاین عضو انجمن جراحان ستون فقرات. جراحی تومورهای مغز و نخاع جراحی دیسک کمر و گردن جراحی بدشکلی های ستون فقرات جراحی های اعصاب محیطی جراحی خونریزی های مغزی جراحی شکستگی های…

خدمات:

 • تنگی کانال نخاع
 • آسیب ستون فقرات
 • جراحی انحراف ستون فقرات
 • تومور نخاع
 • تومور مغزی
 • جراحی دیسک کمر
 • جراحی دیسک گردن

آدرس: سعادت اباد خیابان فرحزادی روبریو اریکه ایرانیان کوچه عباسی اناری پلاک ۵۱ واحد ۱

شماره تماس:

09901554070

چه موقع باید به سراغ بهترین دکتر ستون فقرات در تهران برویم؟

در صورتی که در مدت زمان طولانی احساس درد شدید داشتید و یا علائمی چون کمردرد بعد از ضربه، از دست دادن قدرت، تب همراه با کمردرد، تهوع، سوزن سوزن شدن و یا درد در پشت یا پاها و هم چنین کاهش وزن بدون دلیل همراه با کمردرد و … بسیار ضروری است که هر چه زودتر نزد بهترین دکتر ستون فقرات در تهران بروید و ایشان مشکل شما را بررسی و سپس درمان های لازم  را برای شما انجام دهد.

هم چنین در صورت مواجه شدن با مشکلاتی چون درد شدید از ناحیه کمر به سمت باسن و ران، درد کفل، مشکل یا ضعف هنگام استفاده از بازو، درد در هر قسمت از پشت(بالا، وسط و یا پایین) و زمان چرخش نیم تنه، درد داشته باشید سریعا نزد پزشک متخصص بروید.

در صورتی که هر یک از علائم بالا را دچار شده باشید، این امکان وجود دارد که یکی از شرایط زیر را داشته باشید:

 1. ناهنجاری های ستون فقرات
 2. آرتروز
 3. شکستگی هایی مثل شکستگی فشاری
 4. کمردرد
 5. مشکلات مرتبط با دیسک(فتق، قطعه قطعه شدن)
 6. بیماری تحلیل برنده کمر یا دیسک
 7. پوکی استخوان
 8. سیاتیک
 9. آسیب های نخاعی
 10. انحنای زیاد ستون فقرات به سمت جلو
 11. افزایش انحنا در ستون فقرات
 12. تنگی کانال نخاعی
 13. خمیدگی جانبی ستون مهره ها
 14. رانش مهره ها
 15. گودی کمر
 16. قوز کمر
 17. باریک شدن کانال ستون فقرات یا کانال ریشه عصبی
 18. سایر بیماری های ستون فقرات

چه موقع باید به سراغ بهترین دکتر ستون فقرات در تهران برویم؟

روش های تشخیص مشکلات ستون فقرات

در صورت بروز درد در ناحیه ستون فقرات، از انجام فعالیت های روزمره خود عقب می مانید و نمی توانید به زندگی عادی خود ادامه دهید، بنابراین نیاز است که به سراغ بهترین دکتر ستون فقرات در تهران بروید و اقدامات لازم را برای درمان انجام دهید تا هر چه سریع تر به بهبودی دست بیابید.

بهترین دکتر ستون فقرات در تهران پس معاینه کامل، از انواع تست های تشخیصی به منظور شناسایی ماهیت خاص آسیب یا وضعیت شما برای تشخیص درمان بهره می برد و سپس در زمینه بیماری و سابقه آن از شما سوالاتی می پرسد. پس از آن، پزشک متخصص آزمایشاتی را برای تشخیص دقیق تر بیماری تجویز می کند. از جمله این آزمایشات به شرح زیر می باشد:

 • الکترومیوگرافی(EMG) به منظور تشخیص بیماری های مربوط به خود ماهیچه استفاده می شود و در اغلب مواقع به کمک NCV برای تمایز میان اختلال ماهیچه و اختلال عصبی بهره می برد.
 • آزمایشاتی برای رد ناهنجاری های متابولیک
 • برای تشخیص تومورها با صدمات استخوانی از اشعه های انرژی الکترومغناطیسی به منظور تولید تصاویر از اندام ها، استخوان ها و بافت ها استفاده می شود.
 • سرعت هدایت عصب می تواند مشکلات مرتبط با اعصاب را بررسی و ارزیابی نماید و گاهی با همراه EMG برای تمایز یک اختلال عصبی از یک اختلال عضله بهره می برد.
 • تصویربرداری با رزونانس مغناطیسی، یک روش تصویربرداری است که به منظور تشخیص استفاده می شود و ترکیبی از استفاده از یک آهنربا بزرگ، فرکانس های رادیویی و یک رایانه با هدف تولید تصاویر دقیق از بافت های نرم در بدن می باشد.
 • میلوگرافی یا میلوگرام یک روش تصویربرداری تشخیصی می باشد که از ترکیب ماده مورد نظر تزریقی با اشعه ایکس یا توموگرافی کامپیوتری برای بررسی ناهنجاری های کانال ستون فقرات، نخاع، بافت ها و ریشه های عصبی می باشد.
 • برای نمایش بافت های نرم و استخوان ها از توموگرافی کامپیوتری استفاده می شود که یک روش تصویربرداری تشخیصی می باشد که ترکیبی از اشعه ایکس و فناوری رایانه ای برای تولید نماهای مختلف در همان قسمت بدن می باشد.
روش های تشخیص مشکلات ستون فقرات

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی نمودید، سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین دکتر ستون فقرات در تهران آشنا کند و امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید و سودمند واقع شده باشد، هم چنین در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده در قسمت بالا تماس حاصل فرمایید.

4.9/5 - (8 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا