پزشکانجراحی درمانی

بهترین جراح توراکس در تهران【سال 1402】❤️ + لیست 8 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین جراح توراکس در تهران آشنا کنیم و هم چنین اطلاعاتی راجع به تواکس یا سینه گاه در اختیار شما عزیزان قرار دهیم و در صورت مواجه شدن با مشکلات مرتبط با قفسه صدری که شامل استخوان جناغ سینه، دنده ها و ستون مهره ها می باشد، نگران درمان و مهارت پزشک متخصص نباشید و با خیالی آسوده یکی از این پزشکان را برگزینید.

توراکس چیست؟

سینه گاه یا توراکس بخشی از بدن می باشد که در میان سر و شکم قرار گرفته است. توراکس از قسمت گردن تا بخش دیافراگم ادامه دارد و به وسیله قفسه صدری که شامل دنده ها، استخوان جناغ سینه و ستون مهره ها می باشد، ایجاد شده است.

ویژگی های بهترین جراح توراکس در تهران

یکی دیگر از جراحی های حساس و مهم، جراحی توراکس می باشد که نتیجه عمل به دقت و مهارت جراح متخصص بسیار بستگی دارد. به این دلیل که در صورت متخصص نبودن جراح و مهارت نداشتن وی، عوارض جبران ناپذیری را پدیدار می آورد که قابل بازگشت نیست. از این رو پیش از هر اقدامی، شما باید بهترین جراح توراکس در تهران را شناسایی و ویژگی های ایشان را مورد بررسی قرار دهید تا خللی در سلامتی تان ایجاد نشود و با جراحی نادرست سلامتی شما تحت خطر قرار نگیرد. با تمام این تفاسیر بهترین جراح توراکس در تهران باید دارای ویژگی های زیر باشد:

 1.  باید مدرک تحصیلی مرتبط با تخصص خود داشته باشد و این مدرک تحصیلی را از بهترین و معتبر ترین مراکز و دانشگاه ها اخذ نموده باشد.
 2. برخورداری از سابقه درخشان و برجسته و هم چنین توام با اخلاق و رفتار صبورانه و صمیمانه با بیماران خود داشته باشد و با دقت پاسخ سوالات بیماران را بدهد و هم چنین مشاوره های لازم را به ایشان بدهد.
 3. مطب بهترین جراح توراکس در تهران از نظر موقعیت مکانی در مرکز شهر قرار گرفته باشد و هم چنین نزدیک به محل زندگی شما باشد تا رفت و آمد به آن جا به سادگی صورت گیرد.
 4. محیط مطب یا کلینیک ایشان، کاملا پاکیزه و عاری از هرگونه آلودگی و کثیفی باشد.
 5. بهترین جراح توراکس در تهران نیاز است که در کارنامه جراحی خود بیشترین آمار بهبودی و جراحی های موفقیت آمیز را داشته باشد.
 6. بسیار ضروری است که سلامتی و بهبودی بیماران را اولویت کار خود قرار دهد و مسائل مالی را به درمان ترجیح ندهد و اولین اولویت جراح موردنظر سلامتی و بهبودی بیمار و آخرین اولویت ایشان جنبه های مالی باشد.

ویژگی های بهترین جراح توراکس در تهران

روش های شناسایی بهترین جراح توراکس در تهران

برای یافتن بهترین جراح توراکس در تهران روش های بسیار متعددی وجود دارد که از جمله این راه ها به شرح زیر می باشد:

 1. اولین گام برای شناسایی بهترین جراح توراکس در تهران این است که به سراغ تحقیقات محلی بروید و از دوستان، آشنایان و اقوام و هم چنین همسایگان سوالاتی راجع به جراح متخصص توراکس کنید و در صورتی که پزشک با تخصص موردنظر شما را سراغ داشتند به شما معرفی نمایند و در مورد جراح مذکور پرس و جوهای لازم را انجام دهید و در نهایت از فضای مجازی برای گزینش خوب بودن جراح کمک بگیرید، به این دلیل که ممکن است ملاک های اطرافیان برای انتخاب پزشک متخصص با ملاک های شما متفاوت باشد.
 2. در صورتی که از تحقیقات محلی به نتیجه نرسیدید، بهتر است برای پیدا کردن جراح مورد نظر از فضای مجازی کمک بگیرید و با جست و جو در سایت های معتبر می توانید بهترین انتخاب را نمایید و یکی از مزایای فضای مجازی این است که مهارت و تخصص پزشکان را باهم مقایسه می کند و ویژگی هایشان را به طور کامل لیست می نماید تا مراجعین به راحتی بهترین انتخاب را برگزینند.
 3. در صورتی که اسامی چند پزشک متخصص را یافتید، حال نوبت آن رسیده تا اسامی پزشکان را در گوگل جست و جو کرده و به سراغ نمونه کارها و مدارک تحصیلی و نیز تجربه و سابقه ایشان بپردازید، لازم به ذکر است که بهترین جراح توراکس در تهران دکتری می باشد که تجربه، مهارت و نیز دارای سوابق بسیار خوبی باشد.
 4. پس از یافتن بهترین جراح توراکس در تهران به شما توصیه می کنیم که مشاوره حضوری با ایشان داشته باشید و سوال های خود را با او در میان بگذارید و ایشان با صبوری و دقت به سوالات شما پاسخ دهد.
 5. نکته قابل توجه دیگر این است که جراح انتخابی، با هدف هزینه های درمان و گزینه های مالی جراحی نکند و سلامتی بیمار و رضایت قلبی بیمار برایش اولویت داشته باشد.

جراحی توراکس

جراحی توراکس یا VATS سبب کاهش درد و روان زخم می شود و هم چنین عوارض پس از عمل بسیار کمتری در مقایسه با سایر جراحی ها دارد. با این وجود طبق آمار به دست آمده  تنها 25 درصد از جراحان توراکس برای انجام عمل از جراحی VATS  بهره می برند.

نکته قابل توجه در جراحی VATS این است که در این عمل، به دلیل متنوع بودن روش های جراحی VATS، بهترین جراح توراکس در تهران، گزینه های انتخابی بسیاری را برای انتخاب دارد. در جراحی VATS می توان نمونه برداری از بافت ریه را انجام داد و در صورت وجود تومور در بخش ریه و یا قفسه سینه، نیز می توان به کمک جراحی VATS آن را خارج نمود.

این عمل جراحی دارای عوارض پس از عمل بسیار کمتری در مقایسه با دیگر جراحی ها به همراه دارد به این دلیل که در طی عمل، بهترین جراح توراکس در تهران برش های ناچیزی را برای انجام جراحی بر بدن بیمار می زند و در نتیجه بیمار پس از عمل از درد و ناراحتی کمتری برخوردار می شود.

جراحی توراکس

علائم داخل توراکس

1-این امکان وجود دارد که علائم داخل توراکس برونشی-ریوی باشد و از مسدود شدن تنها یک برونش پدید آید که این علائم شامل: سرفه، هموپتیزی و خس خس می باشد.

2-در صورتی که با علائمی چون ضعف اندام فوقانی، درد و سندروم هورنر(میوز، پتوز، کاهش عرق کردن در قسمت درگیر و اگزوفتالمی) مواجه شوید، ممکن است توموری در قسمت شیار ریوی فوقانی و قله ریه ایجاد شود که به دنبال درگیری شبکه برونکیال، درگیری دنده ها و اجسام مهره ای و گانگلیون های سمپاتیک شود که منجر به سندروم پان کوست می گردد.

3-علائم داخلی جراحی توراکس ممکن است در ناحیه خارج ریوی باشد و از وسعت یافتن تومور به خارج ریه پدید آید. این امکان وجود دارد که این بیماران دچار خشونت صدا ناشی از درگیری عصب راجعه حنجره، تورم صورت و هم چنین تورم گردن که از انسداد ورید اجوف فوقانی، افیوژن پلور و درد ناشی از منتشر شدن تومور و فلج دیافراگم به دلیل درگیری از عصب فرنیک به وجود آید.

علائم خارج توراکس

با توجه به ترتیب کاهش شیوع می توان رایج ترین قسمت های مستاز را شامل موارد زیر نام برد:

کبد، غدد آدرنال، مغز، اسکلت و کلیه

علائم غیر متاستاتیک خارج از توراکس از طریق شبه اندوکرین از تومور ایجاد می شوند. سندروم های پارانئوپلاستیک به صورت زیر طبقه بندی می گردند:

 1. متابولیک که شامل سندروم کوشینگ، ترشح بیش از حد هورمون آنتی دیورتیک، هیپرکلسمی و گنادوتروپین اکتوپیک می باشند.
 2. عصبی-عضلانی از قبیل میوپاتی کارسینوماتوز، نوروپاتی محیطی، دژنراسیون تحت حاد میخچه، سندروم میاستنیک ایتون، لامبرت، پلی میوزیت و انسفالومیلوپاتی
 3. اسکلتی هم چون کلابینگ، استئوآرتروپاتی ریوی هیپرتروفیک
 4. درماتولوژیک مانند آکانتوز نیگریکانس، اسکلرودرمی و درماتومیوزیت
 5. عروقی شامل ترومبوفلبیت مهاجر، اندوکاردیت و روکوی غیر باکتریائی و ترومبوز شریانی
 6. هماتولوژیک مثل آنمی، پورپورای فیبرینولیتیک، لکوسیتوز غیر اختصاصی، پلی سیتمی می باشد. هیپرکلسمی ناشی از ماده شبیه به هورمون پاراتیروئید می باشد که بسیار بیشتر از بقیه در کارسینوم سلول سنگ فرشی مشاهده می شود. لازم به ذکر است که سایر سندروم های پارانئوپلاستیک همراه با آدنوکارسینوم به صورت سلول کوچک نمایان می شوند.
علائم خارج توراکس

عوارض ناشی از عمل جراحی توراکس

جراحی توراکس(جراحی قفسه سینه) نیز مانند سایر جراحی ها دارای عوارض و عواقبی می باشد که بنا به مهارت پزشک متخصص و شرایط عمومی فرد متغیر می باشد. با این وجود انجام جراحی توراکس یا جراحی قفسه سینه برای بیماران عوارض ریوی را به نسبت ایجاد می کند.

لازم به ذکر است که وجود مشکلات زمینه ای پیش از عمل جراحی توراکس نیز بر عوارض جانبی عمل جراحی می افزاید و سبب مشکلاتی می گردد.

بسیاری از بیمارانی که از مشکلات تنفسی رنج می برند و مجبور به جراحی توراکس یا جراحی قفسه سینه می شوند نیز پس از انجام این جراحی بر اختلالات تنفسی ایشان نیز افزوده می شود. هم چنین برای افرادی که دخانیاتی چون سیگار و قلیان مصرف می کنند، پس از جراحی توراکس، دچار عوارض ریوی بسیار بالایی می شوند.

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی نمودید، سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین جراح توراکس در تهران آشنا کند و امیدواریم مطالب گفته شده  برای شما مفید و سودمند واقع شده باشد، هم چنین در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده در مقاله تماس حاصل فرمایید.

4.4/5 - (9 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا