پزشکان

بهترین دکتر مجاری ادراری در اصفهان در سال 1401❤️【لیست بهترین ها】

در این مقاله سعی نموده ایم تا لیستی از بهترین دکتر مجاری ادراری در اصفهان را گردآوری نماییم تا در صورت روبرو شدن با انواع بیماری های مجاری ادراری بدون اتلاف وقت به یکی از این پزشکان ماهر مراجعه کنید و تحت درمان های لازم قرار بگیرید. یکی از مهم ترین اعضا بدن که وظیفه انتقال ادرار از بخش کلیه ها به خارج بدن را دارد و در متعادل سازی محیط داخلی بدن نقش اساسی ایفا می کند؛ مجاری ادراری است.

دستگاه ادراری و بخش های مختلف آن

سیستم ادراری از هفت عضو مجزا تشکیل شده است که بهترین دکتر مجاری ادراری در اصفهان تاکید می نماید؛ هر کدام از این اعضا وظیفه خاص خود را در بدن ایفا می کنند. در این مقاله سعی نموده ایم توضیح مختصری راجع به این هفت عضو در اختیارتان قرار دهیم تا دیدگاه روشن تری راجع به سیستم ادراری و اندام های مرتبط با آن داشته باشید.

از جمله اعضای تشکیل دهنده سیستم ادراری عبارتند از:

 1. مجرای ادراری: وظیفه مجرای ادراری انتقال ادرار از داخل بدن به خارج بدن است. ادرار از بخش مثانه با دستور مغز و به کمک لوله مجرای ادراری خارج می شود و در نهایت  دفع می شود.
 2. کلیه ها: کلیه ها بر روی جدار خلفی شکم و بیرون از حفره صفاق قرار دارند و وظایف بسیاری را بر عهده دارند که برخی از این وظایف شامل: تصفیه خون، متعادل سازی مایعات بدن، تنظیم فشار خون، دفع مواد زائد و همچنین حفظ نمودن سطوح الکترولیت و … می باشد.
 3. مثانه: در بخش تحتانی شکم؛ عضو مثلثی شکل و توخالی قرار دارد که مثانه نام دارد. ساختار مثانه به شکلی است که در صورت ذخیره سازی ادرار دیواره های آن شل و منبسط می شوند و در صورت تخلیه ادرار کاملاً منقبض می شوند تا ادرار از طریق مجرای ادراری خارج شود.
 4. اعصاب مثانه: وظیفه این عضو، هشدار دادن است، به این صورت که در زمان تخلیه مثانه، به فرد هشدارهای لازم را می دهد.
 5. حالب: نقش حالب انتقال ادرار از کلیه به مثانه است. کلیه یک لوله باریک به نام حالب دارد. ماهیچه های دیواره حالب با توجه به ساختاری که دارند ادرار را انتقال می دهند، در صورتی که این لوله ها و یا روند انتقال دچار مشکل شوند ممکن است برگشت ادرار یا بی حرکت ماندن آن صورت گیرد که تمام این عوامل منجر به عفونت کلیه می گردند.
 6. لگنچه کلیوی: ساختار قیفی شکلی دارند و ادرارهای منتقل شده را به حالب ها می ریزند.
 7. اسفنکتر: دو ماهیچه دایره ای شکل اسفنکتر همچون نواری لاستیکی در اطراف دهانه مثانه از نشت ادرار خودداری می کنند.

دستگاه ادراری و بخش های مختلف آن

انتخاب بهترین دکتر مجاری ادراری در اصفهان

اندام های دستگاه ادراری شامل: کلیه ها، لگنچه کلیوی، حالب، مثانه و مجرای ادراری است. با توجه به نقش مهم این اندام ها در بدن، در صورتی که دچار مشکل و یا اختلال شوند؛ ممکن است سایر اعضای بدن نیز دستخوش تغییراتی شوند و در نهایت منجر به ایجاد بیماری های متعددی گردند. بر همین اساس انتخاب بهترین دکتر مجاری ادراری بسیار حائز اهمیت است تا در زمان بروز چنین مشکلاتی سریعا نزد پزشک دلخواه مراجعه نموده و تحت بررسی و درمان های لازم قرار بگیرید.

با توجه به تخصص و مهارت های بهترین دکتر مجاری ادراری در اصفهان می توان گفت که ایشان پیش از هر اقدامی ابتدا به نشانه ها و علائم بیماری ها توجه می کنند و سپس مراحل درمان را آغاز می نمایند. بهترین دکتر مجاری ادراری در ایران در رابطه با علائم بیماری موارد زیر را شرح می دهد تا در صورت بروز هر کدام از این علائم نزد متخصص مربوطه مراجعه کنید.

علائمی كه اکثر بیماری های مرتبط با مثانه دارند شامل: بد بو یا کدر بودن ادرار، تکرر ادرار، تغییر يافتن روند تخلیه كردن ادرار، احساس درد در شکم و احساس سوزش زمان ادرار كردن است.

علائم دیگری كه مشکلات مثانه دارند؛ عبارتند از: به راحتی تخلیه نشدن ادرار، قطع و وصل شدن جریان ادرار، شب ادراری، چندين مرتبه بیدار شدن از خواب شبانه جهت ادرار کردن، کم فشار بودن جریان ادرار، بی اختیار بودن كه ناشی از حجم بسيار زیاد ادرار است، داشتن حس پر بودن مداوم مثانه و همچنین خارج شدن مقدار کمی ادرار به صورت ناخواسته از این قبیل علائم می باشد.

بنابراین انتخاب بهترین دکتر مجاری ادراری بسیار حائز اهمیت است، زیرا در صورتی که پزشک معالج جزء بهترین ها باشد و تجارب و سابقه های لازم را دارا باشد، به راحتی می تواند مشکل اصلی را ریشه یابی کند و اقدام به درمان بیماری نماید. بهترین دکتر مجاری ادراری در اصفهان پزشکی است که همواره دانش خود را به روز می نماید و مناسب ترین روش ها را در درمان بیماری ها مورد استفاده قرار می دهد، از این رو با خیالی آسوده می توان خود را به ایشان سپرد.

دکتر احمدرضا آبدار

دکتر احمدرضا آبدار

دکتر احمدرضا آبدار جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری می باشند. ایشان دارای دانشنامه تخصصی کلیه و مجاری ادراری تناسلی می باشند که مدارک مذکور را از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اخذ نموده اند. دکتر آبدار گواهینامه های متعددی همچون: گواهینامه انجام سونوگرافی کلیه، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی را از تهران، گواهینامه درمان بیماری های پروستات، بی اختیاری ادراری، انزال زودرس، ناتوانی جنسی آقایان با دستگاه ارکتو فیکس از آمریکا، گواهینامه درمان بی اختیاری ادراری بانوان و ناتوانی جنسی بانوان توسط هیگز از آمریکا را دریافت کرده اند.

دکتر احمدرضا آبدار یکی از بهترین دکترمجاری ادراری در اصفهان به شمار می روند که دوره تکمیلی ناباروری، ناتوانی جنسی و اندرولوژی را در آمریکا پشت سر گذاشته اند و فعالیت های علمی و آکادمیک بسیاری را به انجام می رسانند.

 خدمات:

 • درمان ناباروری و ناتوانی جنسی آقایان و خانم ها، درمان بیماری های مقاربتی
 • تشخیص و درمان انواع بیماری های مربوط به کلیه و مجاری ادراری، درمان بیماری های پروستات
 • جوانسازی و تنگ کردن واژن، درمان مشکلات دستگاه تناسلی، درمان بی اختیاری ادرار با دستگاه کرایو سرجری

آدرس: اصفهان، خیابان توحید میانی، روبروی بانک سامان، مجتمع تندیس، طبقه سوم، واحد یازده

شماره تماس: 03136281598 – 09228368962

دکتر مریم امینی

دکتر مریم امینی

دکتر مریم امینی متخصص و جراح کلیه و مجاری ادراری می باشند. ایشان پس از فارغ التحصیلی و اخذ مدرک پزشکی عمومی دوره تخصصی کلیه و مجاری ادراری را آغاز نمودند و مهارت و تجربه بسیاری در این زمینه کسب کردند. دکتر امینی یکی از بهترین دکتر مجاری ادراری در اصفهان به شمار می روند که در راستای ارتقاء سطح دانش خود از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند و همواره در سمینارها و مرکز علمی متعددی حضور فعال به ارمغان می آورند و از جدیدترین روش ها در درمان بیماری ها استفاده می کنند. برخی از خدمات قابل ارائه دکتر مریم امینی به شرح زیر می باشد:

 خدمات:

 • تشخیص و درمان انواع بیماری های مربوط به کلیه و مجاری ادراری
 • درمان ناباروری مردان و تومورها، تنگی مجاری ادراری، زگیل دستگاه تناسلی
 • درمان بی اختیاری ادراری و شب ادراری، مشکلات بیضه و عفونت ها
 • سنگ کلیه و درمان سنگ مثانه، فتق، پروستات، افتادگی مثانه خانم ها

آدرس: اصفهان، خیابان آمادگاه، صد متر مانده به چهارراه فلسطین، ساختمان آسمان، طبقه همکف

شماره تماس: 03132212629 – 09397477440

دکتر امیر فکور

دکتر امیر فکور

دکتر امیر فکور جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و ناباروری می باشند. ایشان پس از اخذ مدرک پزشکی عمومی از دانشگاه جندی شاپور اهواز، دوره تخصصی خود را در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان سپری کردند و دارای بورد تخصصی اورولوژی نیز می باشند. دکتر فکور را با توجه به سابقه و تجربه بسیاری که دارند؛ می توان جزء بهترین دکتر مجاری ادراری در اصفهان به حساب آورد. لازم به ذکر است دکتر امیر فکور در بیمارستان های فوق تخصصی میلاد و اردیبهشت اصفهان ارائه خدمات می دهند.

خدمات:

 • درمان ناباروری، ناتوانی جنسی، بی اختیاری ادرار
 • تشخیص و درمان انواع بیماری های مربوط به ارولوژی
 • نمونه برداری پروستات، درمان اندوسکوپیک سنگ های کلیه، حالب و مثانه
 • انجام جراحی فتق، هیدروسل، واریکوسل
 • جراحی اندوسکوپیک تومورهای مثانه، جراحی باز و اندوسکوپیک پروستات

آدرس یک: اصفهان، خیابان حکیم نظامی، حدفاصل چهارراه حکیم نظامی و پل فلزی، مجتمع پزشکی حکیم، طبقه سوم، واحد 300

شماره تماس: 03136292438 – 0905831717

آدرس دو: اصفهان، مبارکه، خیابان بسیج شمالی، جنب داروخانه شبانه روزی، ساختمان دارالشفا، طبقه اول

شماره تماس: 03152414672 – 09035724505

دکتر علیرضا عابدی

دکتر علیرضا عابدی

دکتر علیرضا عابدی متخصص کلیه و مجاری ادراری می باشند که در شهر اصفهان دیده به جهان گشودند. ایشان دوره پزشکی عمومی خود را در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گذراندند و سپس دوره تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری یا اورولوژی را نیز در همان دانشگاه یعنی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان پشت سر گذاشتند. دکتر عابدی علاوه‌ بر طبابت در زمینه آموزش نیز فعالیت می کنند و در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ارائه خدمات می دهند.

دکتر علیرضا عابدی یکی از بهترین دکتر مجاری ادراری در اصفهان به شمار می روند که فعالیت های علمی و پژوهشی بسیاری را انجام می دهند و برخی از این فعالیت ها شامل عضویت در انجمن اورولوژی ایران و اروپا، عضویت در هیئت علمی دانشگاه، ترجمه چهار کتاب فارسی در زمینه پزشکی و غیرپزشکی، عضو تیم پیوند کلیه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و همچنین عضو مرکز تحقیقات بیماری های کلیه همان دانشگاه می باشند.

خدمات:

 • درمان اندوسکوپیک و جراحی تومور ها و سرطان های دستگاه ادراری تناسلی و آدرنال
 • درمان بیماری های مربوط به کلیه و مجاری ادراری، ناباروری و ناتوانی جنسی مردان
 • درمان زگیل تناسلی، اختلالات جنسی و زود انزالی، جراحی های ترمیمی
 • بی اختیاری ادراری در مردان، کلیه درمان های مداخله ای سنگ های سیستم ادراری

آدرس: اصفهان، خیابان شمس آبادی، مجتمع تجاری عالم آرا، واحد 103

شماره تماس: 03132242597 – 09130001480

دکتر فرشاد قلی پور

دکتر فرشاد قلی پور

دکتر فرشاد قلی پور متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری می باشند. ایشان پس از فارغ التحصیلی و اخذ مدرک پزشکی عمومی، دوره تخصصی ارولوژی را در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان آغاز نمودند و با موفقیت مدارک مربوطه را اخذ کردند. از جمله فعالیت های علمی دکتر فرشاد قلی پور شامل: عضویت در هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، عضویت در بنیاد ملی نخبگان و عضو رسمی انجمن های علمی متعدد می باشند.

دکتر فرشاد قلی پور یکی از بهترین دکتر مجاری ادراری در اصفهان محسوب می شوند که علاوه بر عضویت های مختلف در انجمن های متعدد به نویسندگی نیز می‌پردازند و چندین کتاب و چندین مقالات متعدد را در ژورنال های معتبر بین المللی به انتشار در آورده اند. برخی از خدمات قابل ارائه ایشان نیز به شرح زیر می باشد:

 خدمات:

 • درمان جراحی ناباروری مردان و عمل برگشت وازکتومی میکروسکوپیک
 • برگشت ادرار از مثانه به حالب، تنگی خروجی کلیه، بیضه نزول نکرده
 • جراحی فتق کشاله ران، درمان جراحی اطفال از قبیل: سنگ های ادراری اطفال و برگشت ادرار از مثانه به حالب
 • درمان سرطان های کلیه و مثانه و پروستات، بیضه، درمان بزرگی خوش خیم پروستات به روش بسته و باز
 • درمان تنگی مجرا به روش باز و بسته، درمان اختلالات جنسی به روش دارویی و جراحی

آدرس یک: اصفهان، بلوار صفه، بیمارستان الزهرا، کلینیک ویژه بیمارستان الزهرا

 شماره تماس: 03133033300

آدرس دو: اصفهان، خیابان استانداری، بلوار هشت بهشت، کلینیک ویژه بیمارستان خورشید

 شماره تماس: 03133033305

دکتر بابک احدی

دکتر بابک احدی

دکتر بابک احدی جراح کلیه و مجاری ادراری (متخصص اورولوژی) می باشند که از جمله بهترین دکتر مجاری ادراری در اصفهان نیز به حساب می آیند. دکتر احدی در کنکور سراسری رتبه دو رقمی هفتاد را کسب نمودند و دوره پزشکی عمومی را با سربلندی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران به پایان رساندند و در آزمون تخصصی رشته جراحی ارولوژی رتبه سه رقمی 108 را هم از آن خود کردند. دکتر بابک احدی مدرک تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری یا ارولوژی را از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران دریافت کردند.

دکتر بابک احدی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان می باشند و در جهت جلب رضایت بیماران و مراجعین خویش بسیار کوشا هستند و از این رو از شهرت بالایی برخوردار می باشند.

خدمات:

 • درمان بی اختیاری ادراری، درمان پروستات، درمان ناباروری مردان
 • تشخیص و درمان انواع بیماری های مرتبط با کلیه و مجاری ادراری
 • درمان شب ادراری کودکان، جراحی آندوسکوپی تومور مثانه

آدرس: اصفهان، خیابان فردوسی، جنب هتل زهره، ساختمان عالی، طبقه سوم، واحد ده

شماره تماس: 03132246562 – 09928775372

دکتر پارین هدایتی

دکتر پارین هدایتی

دکتر پارین هدایتی متخصص بیماری های داخلی، فوق تخصص بیماری کلیوی بالغین می باشند که در سال 1352 در شهر شیراز متولد شده اند. ایشان مدرک پزشکی عمومی را از دانشگاه علوم پزشکی شیراز اخذ نمودند و در سال 1377 در شهر گناوه به عنوان سرپرست مرکز بهداشتی درمانی امام موسی کاظم (ع) ارائه خدمات دادند. دکتر هدایتی دوره تخصصی خود را در زمینه بیماری های داخلی در دانشگاه علوم پزشکی کاشان سپری کردند. دکتر پارین هدایتی مدرک فوق تخصصی بیماری های کلیوی بالغین را نیز از دانشگاه علوم پزشکی شیراز دریافت نمودند.

دکتر پارین هدایتی یکی از بهترین دکتر مجاری ادراری در اصفهان به شمار می روند که فعالیت های علمی و پژوهشی بسیاری را انجام می دهند و برخی از این فعالیت ها شامل: عضویت در انجمن بین المللی نفرولوژی، عضویت در انجمن بین المللی نفرولوژی اروپا، عضویت در انجمن نفرولوژی ایران، عضو پیشین مرکز تحقیقات نفرولوژی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و همچنین عضو پیشین مرکز تحقیقات نفرولوژی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشند.

خدمات:

 • درمان فشار خون و انجام پیوند کلیه
 • درمان سنگ های ادراری و انجام  دیالیز
 • تشخیص و درمان انواع بیماری های مرتبط با کلیه و مجاری ادراری، مثانه، حالب

آدرس: اصفهان، خیابان شمس آبادی، ساختمان قمرالدوله، طبقه چهارم،  واحد 406

شماره تماس: 03132227036 – 09912519017

انواع بیماری های مرتبط با مجاری ادراری

بهترین دکتر مجاری ادراری در اصفهان خاطر نشان می کند که بیماری های مرتبط با مجاری ادراری شامل دو دسته کاملا مجزا از قبیل: بیماری های کلیوی دستگاه ادراری و بیماری های غیر کلیوی دستگاه ادراری می باشند. این بیماری ها پس از شناسایی هر کدام روش های درمانی منحصر به فرد خود را دارند و نیازمند درمان خاص خود هستند.

رایج ترین بیماری های کلیوی دستگاه ادراری عبارتند از:

 • عفونت کلیه: درصد ابتلای خانم ها به عفونت های کلیوی بسیار بیشتر از آقایان می باشد، به این دلیل که مجرای ادراری در خانم ها کوتاه تر از آقایان است. ممکن است عفونت کلیه ناگهانی و یا مزمن باشد؛ در صورتی که عفونت کلیه به موقع درمان نشود؛ عواقب جبران ناپذیری را پدیدار می گردد.
 • سرطان کلیه: سرطان کلیه انواع مختلفی دارد. در بزرگسالان سرطان سلول کلیوی رایج ترین نوع سرطان کلیه است و در کودکان خردسال سرطان کلیه با نام تومور ویلمز رخ می دهد. سرطان کلیه ابتدا از کلیه ها آغاز می شود.
 • نارسایی کلیوی: این بیماری با نام مزمن کلیوی شهرت یافته است. این امکان وجود دارد که نارسایی کلیوی وضعیتی موقتی و یا حاد باشد. نارسایی کلیه باعث اختلال عملکرد کلیه ها در دفع و جداسازی سموم از خون می شود.
 • سنگ کلیه: علت ایجاد سنگ کلیه غلظت بالای مواد شیمیایی موجود در ادرار و ایجاد توده های جامد مانند است. سنگ کلیه مشکلات بسیاری را ایجاد می کند که برخی از این عوامل شامل درد در ناحیه پشت و پهلوها و همچنین ایجاد خون در ادرار می باشد.
 • نفروپاتی دیابتی: این بیماری عارضه ای جدی است که در پی دیابت نوع یک و دیابت نوع دو ایجاد می شود. در صورت آگاهی از وجود این بیماری در همان زمان ابتدایی، به راحتی می توان از پیشرفت آن جلوگیری نمود و یا احتمال بروز عوارض بعدی را کاهش داد.

شایع ترین بیماری های غیر کلیوی دستگاه ادراری عبارتند از:

 • سرطان مثانه: جزء رایج ترین سرطان ها است و بیشتر مردان را درگیر می نماید.
 • عفونت مثانه: معمولاً روش درمانی عفونت مثانه تجویز آنتی بیوتیک توسط بهترین دکتر مجاری ادراری در اصفهان می باشد. عفونت مثانه بسیار دردناک و آزار دهنده است و در صورتی که به کلیه ها انتقال یابد، عواقب جبران ناپذیری را ایجاد می نماید.
 • عفونت ادراری: عفونت ادراری یا UTI بیشتر دستگاه ادراری تحتانی همچون مثانه و مجاری ادراری را دچار مشکل می کند.
 • انسداد مجاری ادراری: نحوه ابتلا به بیماری انسداد مجاری ادراری ممکن است ناگهانی و یا تدریجی باشد و همچنین این امکان وجود دارد که کل دستگاه ادراری را دچار اختلال نماید و یا این که بخشی از مجاری را مختل سازد.
 • بی اختیاری ادراری: یکی از رایج ترین بیماری های دستگاه ادراری بی اختیاری ادراری است که در مردان و زنان شایع می باشد. علت بروز بی اختیاری ادراری در مردان بزرگ شدن پروستات است.

انواع بیماری های مرتبط با مجاری ادراری

روش های درمانی مشکلات مجاری ادراری

روش های بسیار متنوعی برای درمان مشكلات مختلف مجاری ادراری وجود دارد که بهترین دکتر مجاری ادراری در اصفهان متناسب با نوع مشکل بیمار، روش مناسب را انتخاب می کند. از جمله روش های درمانی به شرح زیر می باشد:

تجویز دارو: پس از معالجه و بررسی های لازم بهترین دکتر اورولوژی در ایران داروهای مرتبط با بیماری را تجویز می کند. نکته حائز اهمیت این است که ایشان پیش از تجویز دارو باید از تداخل نداشتن داروها با یکدیگر اطمینان حاصل نماید و توصیه های لازم راجع به مصرف داروها را بیمار دهد تا مشکلی در روند درمان ایجاد نشود.

تحریک الکتریکی: یکی از روش های تقویت عضلات کف لگن، تحریک الکتریکی است. متخصص مربوطه در این روش پالس الکتریکی خفیف را از طريق الکترودهای قرار داده شده در واژن یا رکتوم به آن ارسال می نماید.

تمرين مثانه: یکی از روش های درمانی طبیعی، انجام تمرين مثانه و تمرین کف لگن است که باعث درمان اختلالات مثانه می شود. این درمان غیر دارویی هیچگونه عارضه ای به همراه ندارد و برای برخی از خانم ها بسیار تاثير گذار است.

تمرینات کف لگن: این تمرینات منجر به تقویت كردن عضلات کنترل کننده ادرار می شود. نام دیگر تمرینات کف لگن؛ تمرينات كگل است، در طی این تمرینات شخص عضلات خود را منقبض می كند، نگه می دارد و در نهايت رها می كند و به این صورت  شروع و متوقف کردن جریان ادرار به درستی انجام می شود.

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید، سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین دکتر مجاری ادراری در اصفهان آشنا کند و امیدواریم مطالب گفته شده برای شما سودمند واقع شده باشد. در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید. لازم به ذکر است؛ در صورتی که ساکن شهر تهران هستید و از مشکلات مرتبط با مجاری ادراری رنج می برید، پیشنهاد می کنیم به مقاله ما با عنوان بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران مراجعه نمایید و از لیست پزشکان و اطلاعات ارائه شده آن بهره مند شوید.

5/5 - (7 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا