پزشکان

بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران【سال 1402】❤️ + لیست 8 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران آشنا کنیم و اطلاعاتی در رابطه با مجاری ادراری و بیماری های دستگاه ادراری در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا در صورت مواجه شدن با مشکل به سراغ یکی از این پزشکان متخصص بروید و تحت درمان های لازم قرار بگیرید. مجاری ادراری عضو حساسی از بدن می باشد که سبب انتقال ادرار از بخش کلیه ها به سمت خارج از بدن می باشد و از این طریق به بدن کمک می نماید. دستگاه ادراری هر شخصی از چهار بخش که شامل کلیه ، مثانه، میزنای و پیشابراه می باشد، تشکیل شده است.

بیماری های عفونت مجاری ادراری چیست؟

در صورتی که باکتری ها در بدن شما به سمت مثانه راه یافته باشد و در آن جا منجر به مشکلاتی گردد و بدن نتواند از خود در برابر باکتری ها محافظت نماید، بیماری عفونت مجرای ادراری پدید می آید. با توجه به این موضوع که مجرای پیشابه خانم ها در مقایسه با آقایان بسیار کوتاه تر می باشد، از این رو را برای رسیدن باکتری ها در بخش مثانه به راحتی صورت می گیرد. یکی از رایج ترین بیماری های عفونت ادراری، عفونت مثانه می باشد. لازم به ذکر است که اگر مجاری به عفونت مبتلا شود، منجر به التهاب مجاری ادراری می گردد. حال در صورتی که کلیه ها دچار عفونت شوند، در اصطلاح شخص به عفونت کلیوی ابتلا پیدا کرده است و علائم آن شامل تب و لرز، تکرر ادرار، سوزش ادراری در زمان ادرار نمودن، احساس درد های شدید و ناچیز در قسمت پایین شکم و کم بودن میزان ادرار می باشد. اگر در شهر های مختلف ایران هستید و به دنبال بهترین دکتر مجاری ادراری در ایران هستید به مقاله مربوطه مراجعه نمایید.

اقدامات لازم برای پیشگیری از عفونت ادراری

عفونت ادراری؛ بیماری است که قابل پیشگیری می باشد. به طور کلی اگر می خواهید خطر ابتلا به عفونت های مجاری ادراری را کاهش دهید، می توانید اقدامات زیر را انجام دهید. اقدامات لازم برای پیشگیری از عفونت مجاری ادراری به شرح ذیل است:

 • نوشیدن آب به رقیق شدن ادرار کمک می نماید و این اطمینان را ایجاد می کند که تعداد دفعات ادرار بیش تری داشته باشید. دفع ادرار باعث می شود که باکتری ها قبل از این که موجب بروز عفونت شوند از مجاری ادراری خارج شوند. به طور کلی به شما پیشنهاد می کنیم روزانه 6 الی 8 لیوان آب بنوشید.
 • بعد از برقراری رابطه جنسی باید دفع ادرار داشته باشید و سپس یک لیوان آب بنوشید. انجام کارهایی که پیشنهاد شد؛ باعث پاک سازی باکتری ها در مجاری ادراری می شوند.
 • خانم ها باید در طول دوره قاعدگی اقدامات بهداشتی را رعایت نمایند تا از بروز عفونت جلوگیری شود. تعویض مکرر پد در این دوره به پیشگیری از عفونت مجاری ادراری کمک زیادی می کند.
 • به هیچ عنوان شلوار جین تنگ و لباس زیر نایلونی نپوشید به دلیل این که این دسته از لباس ها می توانند رطوبت ناحیه تناسلی را افزایش دهند و محیطی مناسب را برای رشد باکتری ها فراهم سازند.
 • پیش از رابطه جنسی؛ ناحیه تناسلی تان را به خوبی تمیز کنید.
 • استفاده از پروبیوتیک های واژینال مثل لاکتوباسیلوس ممکن است به پیشگیری از عفونت های ادراری کمک کند اما به شما پیشنهاد می کنیم پیش از استفاده از پروبیوتیک های واژینال، حتما با دکتر مجاری ادراری در تهران مشورت کنید.
 • به هیچ عنوان ادرار را به مدت طولانی نگه ندارید و هر زمانی که احساس کردید به دفع ادرار نیاز دارید، مثانه تان را تخلیه کنید.

روش های شناسایی بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران

برای پیدا کردن بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران روش های متعددی وجود دارد که از جمله این راه ها شامل موارد زیر می باشد:

 1. اولین قدم برای شناسایی بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران این است که از همسایگان، آشنایان و اقوام سوال نمایید و در صورتی که پزشک با تخصص موردنظر را سراغ داشتند به شما معرفی کنند و در مورد دکتر مذکور پرس و جوهای لازم را انجام دهید. به این دلیل که ممکن است ملاک های اطرافیان برای انتخاب پزشک متخصص با ملاک های شما کاملا فرق داشته باشد.
 2. گام بعدی در شناسایی بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران، کمک گرفتن از فضای مجازی و سایت های اینترنتی می باشد و با جست و جو در سایت ها و فضای مجازی می توانید بهترین انتخاب را نمایید و یکی از مزایای فضای مجازی این است که پزشکان را باهم مقایسه می نمایند و ویژگی های پزشکان را به طور کامل توضیح می دهد تا مراجعین به راحتی بهترین انتخاب را نمایند.
 3. پس از شناسایی کامل پزشک موردنظر، به شما توصیه می کنیم که مشاوره حضوری با ایشان داشته باشید و سوال های خود را با او در میان بگذارید و ایشان با صبوری به سوالات شما پاسخ دهد و در این مشاوره شما متوجه درست بودن انتخاب خود خواهید شد.
 4. بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران پزشکی می باشد که اولویت ایشان بهبودی و سلامتی بیماران خود باشد و به جنبه های مالی توجهی نداشته باشد.

روش های شناسایی بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران

بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران چه ویژگی هایی دارد؟

از آن جا که مجاری ادراری جزء اعضای حیاتی بدن محسوب می شود، در صورت وجود مشکل نیاز است که به سراغ بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران بروید و نباید به هر پزشکی اعتماد نمود. از این رو در این جا بخشی از ویژگی های بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران را برای شما بیان می کنیم:

 1. بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران پزشکی می باشد که در زمینه مجاری ادراری تخصص و مهارت داشته باشد و مدرک تحصیلی آن کاملا مرتبط با تخصص خود باشد و مدرک تحصیلی را از معتبر ترین مراکز و دانشگاه ها دریافت کرده باشد.
 2. مهارت و توانایی بالایی در انتخاب روش درمان مناسب باشد.
 3. در زمینه مدرک تخصصی خود، تجربه و سابقه بسیار بالایی داشته باشد و در کارنامه عملی خود بیماران بسیاری را معالجه نموده باشد.
 4. بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران پزشکی می باشد که اخلاق و رفتار حرفه ای را در پیش گرفته باشد و جنبه های مالی برای ایشان مهم نباشد و هم چنین اولویت آن سلامتی و بهبودی بیمار خویش باشد.
 5. بیماران قبلی ایشان با رضایت قلبی از پزشک موردنظر به بهبودی دست یافته باشند.
 6. مطب یا کلینیک ایشان در موقعیت جغرافیایی مناسبی قرار گرفته باشد و رفت و آمد به آن جا به راحتی با کلیه وسایل نقلیه امکان پذیر باشد.

ویژگی بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران:

✅بررسی سابقه فعالیتیکی از نکات مهم در انتخاب پزشک، سابقه ایشان می باشد، توصیه می‌شود قبل از مراجعه به پزشک درباره میزان سابقه و تجربه پزشک مورد نظر تحقیق کنید.
?مدرک تحصیلیبهترین دکتر مجاری ادراری در تهران باید مدرک تحصیلی خود را از بهترین دانشگاه ها دریافت کرده باشند.
❤پروانه طبابتبهترین دکتر مجاری ادراری باید پروانه طبابت داشته باشند و فعالیت خود را زیر نظر وزارت بهداشت انجام بدهد.
❣اطلاعات بروزپزشک متخصص باید همیشه در تلاش باشند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند.

مجاری ادراری مردان

مجاری ادراری مردان از سه بخش که شامل کلیه، غده پروستات و مثانه می باشد، ایجاد شده است. این مجاری ادراری نیز همانند مجاری ادراری بانوان در مقابل بیماری ها ناتوان و حساس می باشد و در صورتی که در بخش هایی از بدن مردان از قبیل پیشابراه، غده پروستات، کلیه و مثانه باکتری هایی رشد نمایند، عفونت مجاری ادراری پدیدار می شود و اگر این بیماری در موعد مقرر درمان گردد جای هیچ گونه نگرانی نیست و مشکل دائمی و جدی ایجاد نمی شود. لازم به ذکر است که پیشابراه آقایان در مقایسه با خانم ها از طول بسیاری بیشتری برخوردار می باشد و همین امر سبب می شود که در ابتلا به بیماری عفونت مجاری ادراری در مردان کمتر باشد و در صورت ابتلا از سن پنجاه سالگی به بالا رخ می دهد. در جوانان نیز این بیماری از طریق سنگ کلیه خود را نمایان می کند.

بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران، از جمله علائم عفونت مجاری ادراری در آقایان را شامل موارد زیر بیان می کند:

 • تکرر ادرار
 • درد در قسمت میانی کمر
 • تب
 • احساس درد داشتن در قسمت شکم
 • نیاز فوری به دفع ادرار
 • مشاهده خون در ادرار

مجاری ادراری در خانم ها

بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران خاطر نشان می کند که بیماری عفونت مجاری ادراری جزء بیماری های شایع و رایج محسوب می شود و در میان خانم ها و آقایان و در رده های سنی مختلف ایجاد می شود که در نتیجه برخی عادات اشتباه پدید می آید. این بیماری دارای دلایل متعدد، همراه با علائم مختلف می باشد. با تمام این تفاسیر، طبق تحقیقات به دست آمده، بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران بیان می کند که این بیماری در میان خانم ها بسیار بیشتر صورت می گیرد و به راحتی قابل درمان می باشد.

از جمله علائم و نشانه های بیماری عفونت مجاری ادراری در خانم ها، طبق توضیحات بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران شامل موارد زیر می باشد:

 1. تب و لرز
 2. بی اختیاری ادرار
 3. تکرر ادرار
 4. سوزش ادرار
 5. احساس درد داشتن در زمان ادرار نمودن
 6. مشاهده ادرار خونی یا کدر
 7. خونریزی داشتن
 8. احساس فشار در قسمت پشت یا زیر شکم
 9. احساس سستی و ضعف داشتن

بهترین دکتر مجاری ادراری همواره توصیه می کند تا در صورت مواجه شدن با هر یک از این علائم و نشانه ها، خونسردی خود را حفظ نمایید و نگرانی به دل راه ندهید، تنها کار ممکن این است که به سراغ پزشک متخصص بروید و بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران به کمک آزمایش ادراری و آنالیز ادرار نوع بیماری شما را شناسایی و در نهایت راه های درمان را اجرا می نماید.

نکته قابل توجه دیگر این است که این امکان وجود دارد، پس از بهبودی کامل، مجددا فرد به این بیماری دچار شود و پس از اتمام داروها ها علائم قبلی را مشاهده نماید، در این صورت نیاز است که نزد پزشک مذکور و یا متخصص اورولوژی برود و تحت درمان های ویژه ای قرار گیرد.

مجاری ادراری در خانم ها

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی نمودید، سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران آشنا کند و امیدواریم که مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد. هم چنین در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید. همچنین اگر به دنبال بهترین دکتر کلیه در تهران هستید به مقاله مربوطه مراجعه کنید.

برای حفظ سلامت دستگاه ادراری چه باید کرد؟

بهترین راه جهت پیشگیری از بروز مشکلات اورولوژیک، حفظ عادات خوب در سلامت بدن مثل ورزش منظم، حفظ وزن مناسب و اجتناب از مصرف دخانیات، الکل و کافئین است.

علائم بیماری کلیه و مجاری ادراری چیست؟

در بسیاری از موارد تا زمانی که بیماری های کلیه پیشرفت نکنند، نمی‌توان متوجه آن شد. اما به‌مرور که آسیب به کلیه‌ها بدتر می‌شود، علائم بیماری خود را نشان می‌دهند. در بسیاری از بیماری های کلیوی ممکن است علائم زیر را تجربه کنید:
فشارخون بالا
تهوع و استفراغ
ازدست‌دادن اشتها
طعم فلزی در دهان
سوزش و تکرر ادرار
خستگی
ضعف

آیا بی اختیاری بیشتر در زنان اتفاق می ‌افتد؟

لزوماً خیر. اما بی اختیاری ادرار تقریبا حدود دو برابر بیشتر در زنان رخ می ‌دهد. بارداری، زایمان، یائسگی و آناتومی زنان همگی آنها را مستعد بروز این مشکل می کنند.

5/5 - (10 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا