پزشکان

بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران【سال1401】❤️ + لیست 8 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران آشنا کنیم و اطلاعاتی در رابطه با مجاری ادراری و بیماری های دستگاه ادراری در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا در صورت مواجه شدن با مشکل به سراغ یکی از این پزشکان متخصص بروید و تحت درمان های لازم قرار بگیرید. مجاری ادراری عضو حساسی از بدن می باشد که سبب انتقال ادرار از بخش کلیه ها به سمت خارج از بدن می باشد و از این طریق به بدن کمک می نماید. دستگاه ادراری هر شخصی از چهار بخش که شامل کلیه ، مثانه، میزنای و پیشابراه می باشد، تشکیل شده است.

بیماری های عفونت مجاری ادراری چیست؟

در صورتی که باکتری ها در بدن شما به سمت مثانه راه یافته باشد و در آن جا منجر به مشکلاتی گردد و بدن نتواند از خود در برابر باکتری ها محافظت نماید، بیماری عفونت مجرای ادراری پدید می آید. با توجه به این موضوع که مجرای پیشابه خانم ها در مقایسه با آقایان بسیار کوتاه تر می باشد، از این رو را برای رسیدن باکتری ها در بخش مثانه به راحتی صورت می گیرد. یکی از رایج ترین بیماری های عفونت ادراری، عفونت مثانه می باشد. لازم به ذکر است که اگر مجاری به عفونت مبتلا شود، منجر به التهاب مجاری ادراری می گردد. حال در صورتی که کلیه ها دچار عفونت شوند، در اصطلاح شخص به عفونت کلیوی ابتلا پیدا کرده است و علائم آن شامل تب و لرز، تکرر ادرار، سوزش ادراری در زمان ادرار نمودن، احساس درد های شدید و ناچیز در قسمت پایین شکم و کم بودن میزان ادرار می باشد. اگر در شهر های مختلف ایران هستید و به دنبال بهترین دکتر مجاری ادراری در ایران هستید به مقاله مربوطه مراجعه نمایید.

اقدامات لازم برای پیشگیری از عفونت ادراری

عفونت ادراری؛ بیماری است که قابل پیشگیری می باشد. به طور کلی اگر می خواهید خطر ابتلا به عفونت های مجاری ادراری را کاهش دهید، می توانید اقدامات زیر را انجام دهید. اقدامات لازم برای پیشگیری از عفونت مجاری ادراری به شرح ذیل است:

 • نوشیدن آب به رقیق شدن ادرار کمک می نماید و این اطمینان را ایجاد می کند که تعداد دفعات ادرار بیش تری داشته باشید. دفع ادرار باعث می شود که باکتری ها قبل از این که موجب بروز عفونت شوند از مجاری ادراری خارج شوند. به طور کلی به شما پیشنهاد می کنیم روزانه 6 الی 8 لیوان آب بنوشید.
 • بعد از برقراری رابطه جنسی باید دفع ادرار داشته باشید و سپس یک لیوان آب بنوشید. انجام کارهایی که پیشنهاد شد؛ باعث پاک سازی باکتری ها در مجاری ادراری می شوند.
 • خانم ها باید در طول دوره قاعدگی اقدامات بهداشتی را رعایت نمایند تا از بروز عفونت جلوگیری شود. تعویض مکرر پد در این دوره به پیشگیری از عفونت مجاری ادراری کمک زیادی می کند.
 • به هیچ عنوان شلوار جین تنگ و لباس زیر نایلونی نپوشید به دلیل این که این دسته از لباس ها می توانند رطوبت ناحیه تناسلی را افزایش دهند و محیطی مناسب را برای رشد باکتری ها فراهم سازند.
 • پیش از رابطه جنسی؛ ناحیه تناسلی تان را به خوبی تمیز کنید.
 • استفاده از پروبیوتیک های واژینال مثل لاکتوباسیلوس ممکن است به پیشگیری از عفونت های ادراری کمک کند اما به شما پیشنهاد می کنیم پیش از استفاده از پروبیوتیک های واژینال، حتما با دکتر مجاری ادراری در تهران مشورت کنید.
 • به هیچ عنوان ادرار را به مدت طولانی نگه ندارید و هر زمانی که احساس کردید به دفع ادرار نیاز دارید، مثانه تان را تخلیه کنید.

روش های شناسایی بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران

برای پیدا کردن بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران روش های متعددی وجود دارد که از جمله این راه ها شامل موارد زیر می باشد:

 1. اولین قدم برای شناسایی بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران این است که از همسایگان، آشنایان و اقوام سوال نمایید و در صورتی که پزشک با تخصص موردنظر را سراغ داشتند به شما معرفی کنند و در مورد دکتر مذکور پرس و جوهای لازم را انجام دهید. به این دلیل که ممکن است ملاک های اطرافیان برای انتخاب پزشک متخصص با ملاک های شما کاملا فرق داشته باشد.
 2. گام بعدی در شناسایی بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران، کمک گرفتن از فضای مجازی و سایت های اینترنتی می باشد و با جست و جو در سایت ها و فضای مجازی می توانید بهترین انتخاب را نمایید و یکی از مزایای فضای مجازی این است که پزشکان را باهم مقایسه می نمایند و ویژگی های پزشکان را به طور کامل توضیح می دهد تا مراجعین به راحتی بهترین انتخاب را نمایند.
 3. پس از شناسایی کامل پزشک موردنظر، به شما توصیه می کنیم که مشاوره حضوری با ایشان داشته باشید و سوال های خود را با او در میان بگذارید و ایشان با صبوری به سوالات شما پاسخ دهد و در این مشاوره شما متوجه درست بودن انتخاب خود خواهید شد.
 4. بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران پزشکی می باشد که اولویت ایشان بهبودی و سلامتی بیماران خود باشد و به جنبه های مالی توجهی نداشته باشد.

روش های شناسایی بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران

بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران چه ویژگی هایی دارد؟

از آن جا که مجاری ادراری جزء اعضای حیاتی بدن محسوب می شود، در صورت وجود مشکل نیاز است که به سراغ بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران بروید و نباید به هر پزشکی اعتماد نمود. از این رو در این جا بخشی از ویژگی های بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران را برای شما بیان می کنیم:

 1. بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران پزشکی می باشد که در زمینه مجاری ادراری تخصص و مهارت داشته باشد و مدرک تحصیلی آن کاملا مرتبط با تخصص خود باشد و مدرک تحصیلی را از معتبر ترین مراکز و دانشگاه ها دریافت کرده باشد.
 2. مهارت و توانایی بالایی در انتخاب روش درمان مناسب باشد.
 3. در زمینه مدرک تخصصی خود، تجربه و سابقه بسیار بالایی داشته باشد و در کارنامه عملی خود بیماران بسیاری را معالجه نموده باشد.
 4. بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران پزشکی می باشد که اخلاق و رفتار حرفه ای را در پیش گرفته باشد و جنبه های مالی برای ایشان مهم نباشد و هم چنین اولویت آن سلامتی و بهبودی بیمار خویش باشد.
 5. بیماران قبلی ایشان با رضایت قلبی از پزشک موردنظر به بهبودی دست یافته باشند.
 6. مطب یا کلینیک ایشان در موقعیت جغرافیایی مناسبی قرار گرفته باشد و رفت و آمد به آن جا به راحتی با کلیه وسایل نقلیه امکان پذیر باشد.

ویژگی بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران:

✅بررسی سابقه فعالیتیکی از نکات مهم در انتخاب پزشک، سابقه ایشان می باشد، توصیه می‌شود قبل از مراجعه به پزشک درباره میزان سابقه و تجربه پزشک مورد نظر تحقیق کنید.
🎓مدرک تحصیلیبهترین دکتر مجاری ادراری در تهران باید مدرک تحصیلی خود را از بهترین دانشگاه ها دریافت کرده باشند.
❤پروانه طبابتبهترین دکتر مجاری ادراری باید پروانه طبابت داشته باشند و فعالیت خود را زیر نظر وزارت بهداشت انجام بدهد.
❣اطلاعات بروزپزشک متخصص باید همیشه در تلاش باشند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند.

بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران را بشناسید!

دکتر جمال جعفری صمیم

دکتر جمال جعفری صمیم


دکتر جمال جعفری صمیم متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری، تناسلی و ناباروری آقایان(اورولوژی) می باشند. ایشان دوره پزشکی عمومی خود را با موفقیت در دانشگاه علوم پزشکی شیراز به اتمام رساندند و سپس دوره تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری-تناسلی و ناباروری آقایان(اورولوژی)  را از دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اخذ نمودند. دکتر جعفری صمیم دارای بورد تخصصی اورولوژی ایران و بورد تخصصی اورولوژی اروپا می باشند.
دکتر جمال جعفری صمیم را می توان یکی از بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران به حساب آورد به این دلیل که همواره در راستای جلب رضایت قلبی بیماران خویش در تلاش و تکاپو می باشد و خدمات بسیار ارزنده ای را در اختیار عموم مردم قرار می دهد و از جمله این خدمات به شرح زیر می باشد:

خدمات:

 • درمان بیماری های پروستات و جراحی پروستات به کمک روش باز و آندوسکوپی(بدون برش از طریق مجرا)
 • تشخیص و درمان اختلالات ادراری مانند سوزش ادرار، تکرر ادرار و شب ادراری، احتباس ادراری و بی اختیاری ادرار
 • درمان کلیه اورژانس های اورولولوژی همانند درد سنگ کلیه، پیچش بیضه، خون شاشی، شکستگی آلت، پارگی مجرا، آسیب های حاد اورولوژی به دنبال کلیه تصادفات احتمالی و …
 • درمان تمامی اختلالات و بیماری های تناسلی از قبیل، فتق، بیضه نزول نیافته، واریکوسل، هیدروسل و …
 • انجام سنگ شکن برون اندامی به کمک دستگاه فوق پیشرفته
 • درمان اختلالات و ناتوانی های جنسی از جمله پروتز آلت، اختلالات نعوظ و زود انزالی و … و نیز ناباروری آقایان
 • ختنه زیبایی به روش دورسال اسلیت و داکت
 • درمان انواع سنگ های ادراری کلیه و حالب و مثانه به کمک روش بسته(درون اندامی) و آندوسکوپی(بدون برش از طریق مجرا) و PCNL و TUL و نیز عمل باز
 • درمان بیماری های مرتبط با مثانه به روش باز و آندوسکوپی
 • درمان انواع بی اختیاری در خانم ها و آقایان شامل بی اختیاری استرسی به دنبال عطسه و سرفه ناشی از زایمان های مکرر در خانم ها

آدرس کلینیک آراد: تهران، تقاطع خیابان سمیه و بهار جنوبی، بیمارستان آراد، ساختمان پزشکان شماره یک، طبقه چهار

شماره تماس کلینیک آراد: 02177657174 – 02177301001

آدرس پلی کلینیک نیاوران: تهران، نیاوران، خیابان مژده(مقدسی)، خیابان محمود احمدی زمانی، پلاک16

شماره تماس کلینیک نیاوران: 02128111911

دکتر شهریار ناطق

دکتر شهریار ناطق

دکتر شهریار ناطق متخصص و جراحی کلیه و مجاری ادراری و تناسلی(اورولوژیست) می باشند که جزء بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران محسوب می شوند. ایشان در سال 1391 بورد تخصصی اورولوژی را از آن خود کردند.
دکتر شهریار ناطق دوره پزشکی عمومی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران و هم چنین دوره تخصصی دستیاری در اورولوژی را نیز از همان دانشگاه(دانشگاه علوم پزشکی تهران) اخذ نمودند.
دکتر ناطق عضو انجمن اورولوژی اروپا، عضو انجمن اورولوژی ایران، عضو سازمان نظام پزشکی ایران و مدیر گروه اورولوژی بیمارستان آتیه می باشند.

خدمات:

 • درمان بیماری های مربوط به مجاری ادراری
 • جراحی سنگ کلیه(سنگ شکن برون اندامی، جراحی آندوسکوپی سنگ کلیه، جراحی لیزری سنگ کلیه)
 • درمان ناباروری مردان
 • جراحی پروستات
 • درمان بیماری های مرتبط با کلیه

آدرس: تهران، شهرک غرب، تقاطع فرحزادی و دادمان، جنب بیمارستان آتیه، ساختمان پزشکان آتیه، طبقه چهارم

شماره تماس: 02188367353 – 09129727780

دکتر فرشاد گوران

دکتر فرشاد گوران

دکتر فرشاد گوران متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری(اورولوژی)، فلوشیپ جراحی درون بین کلیه و لاپاروسکوپی می باشند. ایشان دوره پزشکی عمومی را از دانشگاه علوم پزشکی تهران فارغ التحصیل شدند و دوره تخصصی مجاری ادراری و جراحی کلیه را در دانشگاه علوم پزشکی ایران سپری کردند. دکتر گوران فلوشیپ جراحی درون بین کلیه و لاپاروسکوپی را نیز از دانشگاه علوم پزشکی ایران(مرکز فوق تخصصی هاشمی نژاد) اخذ نمودند.

دکتر فرشاد گوران را می توان یکی از بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران به شمار آورد به دلیل این که خدمات بسیار ارزنده ای را در اختیار بیماران خود قرار می دهند و از جمله این خدمات شامل موارد زیر می باشد:

خدمات:

 • درمان بیماری های مجاری ادراری
 • درمان پروستات
 • جراحی کلیه و درمان بیماری های مرتبط با کلیه
 • جراحی سنگ کلیه

آدرس کلینیک بیمارستان هاشمی نژاد: تهران بالاتر از میدان ونک، خیابان والی نژاد

شماره تماس کلینیک بیمارستان هاشمی نژاد: 02125015080

آدرس کلینیک اورولوژی بیمارستان رسول اکرم: تهران، شهر آرا، خیابان نیایش

شماره تماس: 0212164351

آدرس کلینیک اورولوژی بیمارستان صدر به افرین: تهران، ابتدای خیابان کریمخان زند، خیابان به آفرین

شماره تماس: 0212142614

آدرس کلینیک بیمارستان سلامت فردا: تهران، بزرگراه اشرفی اصفهانی، خیابان ناطق نوری

شماره تماس: 02149229000

آدرس کلینیک نیاوران: تهران، خیابان مقدسی(مژده)، خیابان احمدی زمانی، پلاک16

شماره تماس: 02128111911

دکتر مجید صفوی

دکتر مجید صفوی

دکتر مجید صفوی متخصص کلیه و مجاری ادراری می باشند که دوره پزشکی عمومی خود را در دانشگاه علوم پزشکی مشهد سپری نمودند. ایشان دوره فوق تخصصی و جراحی سرطان های کلیه و مجاری ادراری و تناسلی را در دانشگاه علوم پزشکی تهران به اتمام رساندند.

دکتر مجید صفوی رئیس بخش جراحی بیمارستان فوق تخصصی تریتا، مدرس دانشگاه دارای دانشنامه تخصصی دانشگاه تهران، عضو شورای مرکزی و هیئت علمی مرکز تحقیقات ارولوژی دانشگاه تهران، عضو افتخاری و ویژه انجمن سرطان های لگن در زنان، مدرس واحد پردیس بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران، مسئول پروژه تحقیقاتی بررسی مارکر سرمی EPCA در بیماران سرطان پروستات، مشاور بالینی طرح تحقیقاتی بررسی علائم مثانه پیش فعال، همکاری مشترک با گروه انکولوژی زنان با بیمارستان یاس دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشند.

دکتر مجید صفوی را می توان جزء بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران به حساب آورد به این دلیل که ایشان مبدع تکنیک جدید درمان بی اختیاری ادراری با استفاده از سلول های بنیادی و ثبت اختراع می باشند. لازم به ذکر است که ایشان فعالیت های پژوهشی بسیاری را نیز به ثبت رسانده اند و از جمله این فعالیت ها شامل ارائه مقالات در زمینه سرطان کلیه و تومورهای اولیه کلیه می باشد.

خدمات:

 • تشخیص و درمان بیماری های مجاری ادراری
 • جراحی سنگ مثانه و حالب
 • درمان بیماری های کلیوی
 • جراحی های پیچیده ای چون تومورهای لگن و کلیه
 • درمان بیماری های پروستات
 • درمان بیماری های مربوط به غدد آدرنال
 • جراحی سنگ کلیه

آدرس مطب یک: تهران، میدان ونک، خیابان گاندی جنوبی، خیابان 25، پلاک 12، طبقه دوم

آدرس مطب دو: تهران، خیابان قزوین، خیابان ابوذر، روبه روی مسجد جامع ابوذر، ساختمان پزشکان صبا

شماره تماس: 02188190794

دکتر سید ناصر سیداسماعیلی

دکتر سید ناصر سیداسماعیلی

دکتر سید ناصر سیداسماعیلی فلوشیپ کلیه و مجاری ادراری تناسلی، متخصص جراحی کلیه و یکی از بهترین مجاری ادراری در تهران می باشند. ایشان در سال 1388 از بیمارستان بقیه الله تهران مدرک پزشکی عمومی خود را دریافت نمودند و در سال 1390 وارد دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای اخذ مدرک تخصصی خود در زمینه جراحی کلیه و مجاری ادراری(اورولوژی) شدند.

دکتر سیداسماعیلی در زمینه فلوشیپ فوق تخصصی اندویورولوژی و یورولاراسکوپی در دانشگاه علوم پزشکی تهران تحصیل کردند و مدرک خود را از همان جا اخذ نمودند.

ایشان در حال حاضر عضو انجمن علمی ارولوژی آسیا، آمریکا و اروپا هستند و در زمینه نوآوری های طب در اورولوژی ، سخنرانی های بسیاری را در کشورهای مختلف ارائه داده اند.

خدمات:

 • تشخیص و درمان تمامی بیماری های مرتبط با مجاری ادراری
 • کرایوتراپی(فریز) و لیزر زگیل و زخم های تناسلی و مقعدی
 • درمان بیماری های کلیوی
 • جراحی سنگ های کلیه و حالب و مثانه
 • جراحی میکروسرچری واریکوسل(بهترین متد جراحی در دنیا با کمک لوپ یا میکروسکوپ)
 • درمان های جدید ناباروری، درمان ناتوانی جنسی مردان
 • سنگ شکن کلیه کودکان و بزرگسالان با جدیدترین دستگاه سنگ شکن STORSآلمان
 • درمان و جراحی کجی و انحراف آلت تناسلی مردان
 • جراحی ختنه
 • جراحی درمانی سرطان های(تومور)، کلیه، مثانه، حالب و پروستات و بیضه
 • سنگ شکن کلیه کودکان و بزرگسالان با جدیدترین دستگاه سنگ شکن STORSآلمان
 • درمان و جراحی بیماری های توده های بیضه
 • بستن لوله مردان، جراحی میکروسکوپی بازگشت وازکتومی
 • جراحی باز
 • سنگ شکن کلیه کودکان و بزرگسالان با جدیدترین دستگاه سنگ شکن STORSآلمان
 • و لیزری بزرگی خوش خیم پروستات، جراحی و درمان سرطان پروستات

آدرس: تهران، آریا شهر، فلکه دوم صادقیه، خیابان اعتمادیان، پشت بیمارستان ابن سینا، ساختمان خواجه نصیر، پلاک 46، طبقه اول، واحد سه

شماره تماس: 02144976029 – 09914463412

دکتر شهرام سید حسینی

دکتر شهرام سید حسینی

دکتر شهرام سید حسینی متخصص کلیه و مجاری ادراری و اورولوژیست می باشند که یکی از بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران محسوب می شوند. ایشان در سال 1372 دوره پزشکی عمومی خود را در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران سپری نمودند و دوره تخصصی خود را در زمینه اورولوژی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران اخذ کردند.

دکتر سید حسینی از مرکز درمان ناباروری رویان مدرک فوق تخصصی ناباروری مردان را از آن خود نمودند و ایشان با خدمات بسیاری که در اختیار بیماران می گذارند، رضایت قلبی بسیاری از مردم را به خود جلب کرده است. لازم به ذکر است که دکتر حسینی یکی از بهترین دکتر ناباروری در تهران به حساب می آیند.

خدمات:

 • درمان مشکلات مرتبط با مجاری ادراری
 • درمان سنگ کلیه
 • درمان عفونت های ادراری
 • درمان و جراحی بیماری های توده های بیضه
 • درمان بیماری های جنسی

آدرس: تهران، بلوار مرزداران، نبش تقاطع خیابان ابوالفضل، پلاک دو، ساختمان رسا، طبقه پنجم، واحد هشت

شماره تماس: 02144222058 – 02144222061

دکتر فریدون خیام فر

دکتر فریدون خیام فر

دکتر فریدون خیام فر متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری(اورولوژیست) و فلوشیپ فوق تخصصی آندویورولوژی و لاپاراسکوپی می باشند که در سال 1344 در اصفهان متولد شده است و یکی از بهترین دکتر اورولوژی در تهران می باشند. ایشان پس از اتمام دوره پزشکی عمومی خود، دوره تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری را آغاز نمودند و سپس در سال 1378 عضو هیئت علمی دانشگاه شدند. دکتر خیام فر پنج اختراع در زمینه ناتوانی جنسی پیرونی، عمل های جراحی بدون شکاف بی اختیاری ادراری به ثبت رسانده است.

ایشان در حال حاضر در دانشگاه شاهد(بیمارستان مصطفی خمینی) به عنوان رئیس بخش اورولوژی در حال فعالیت می باشند. دکتر خیام فر استاد دانشگاه، از سال 1384 تاکنون عضو کادر درمان کلینیک سلامت خانواده، عضو هیئت علمی برخی از کنگره های اورولوژی ایران، عضو هیئت علمی برخی از کنگره های انجمن آندویورولوژی ایران، عضو هیئت مدیره انجمن علمی سلامت خانواده ایران، عضو انجمن آندویورولوژی ایران، عضو انجمن سکسولوژی اروپا، عضو مرکز تحقیقات سلامت خانواده، عضو هیئت علمی تمامی کنگره های خانواده و سلامت جنسی و عضو گروه اپروال به منظور بازرسی بیمارستان های تامین اجتماعی می باشند.

با توجه به تمامی فعالیت های دکتر فریدون خیام فر، می توان ایشان را یکی از بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران به شمار آورد که خدمات بسیار ارزنده ای را در اختیار بیماران خود قرار می دهند و از جمله این خدمات به شرح زیر می باشد:

خدمات:

 • تشخیص و درمان بیماری های مجاری ادراری
 • اورولوژی
 • بیماری های مرتبط با کلیه
 • درمان بیماری های پروستات و بیضه
 • تشخیص و درمان بیماری های مثانه و حالب
 • درمان بیماری های اورولوژی اطفال
 • درمان ناباروری

آدرس: تهران، ضلع شمال شرقی، تقاطع اتوبان چمران با جلال آل احمد، روبروی دانشگاه مدیریت، کوچه پروانه، ساختمان پزشکان چمران

شماره تماس: 02188630776

مجاری ادراری مردان

مجاری ادراری مردان از سه بخش که شامل کلیه، غده پروستات و مثانه می باشد، ایجاد شده است. این مجاری ادراری نیز همانند مجاری ادراری بانوان در مقابل بیماری ها ناتوان و حساس می باشد و در صورتی که در بخش هایی از بدن مردان از قبیل پیشابراه، غده پروستات، کلیه و مثانه باکتری هایی رشد نمایند، عفونت مجاری ادراری پدیدار می شود و اگر این بیماری در موعد مقرر درمان گردد جای هیچ گونه نگرانی نیست و مشکل دائمی و جدی ایجاد نمی شود. لازم به ذکر است که پیشابراه آقایان در مقایسه با خانم ها از طول بسیاری بیشتری برخوردار می باشد و همین امر سبب می شود که در ابتلا به بیماری عفونت مجاری ادراری در مردان کمتر باشد و در صورت ابتلا از سن پنجاه سالگی به بالا رخ می دهد. در جوانان نیز این بیماری از طریق سنگ کلیه خود را نمایان می کند.

بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران، از جمله علائم عفونت مجاری ادراری در آقایان را شامل موارد زیر بیان می کند:

 • تکرر ادرار
 • درد در قسمت میانی کمر
 • تب
 • احساس درد داشتن در قسمت شکم
 • نیاز فوری به دفع ادرار
 • مشاهده خون در ادرار

مجاری ادراری در خانم ها

بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران خاطر نشان می کند که بیماری عفونت مجاری ادراری جزء بیماری های شایع و رایج محسوب می شود و در میان خانم ها و آقایان و در رده های سنی مختلف ایجاد می شود که در نتیجه برخی عادات اشتباه پدید می آید. این بیماری دارای دلایل متعدد، همراه با علائم مختلف می باشد. با تمام این تفاسیر، طبق تحقیقات به دست آمده، بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران بیان می کند که این بیماری در میان خانم ها بسیار بیشتر صورت می گیرد و به راحتی قابل درمان می باشد.

از جمله علائم و نشانه های بیماری عفونت مجاری ادراری در خانم ها، طبق توضیحات بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران شامل موارد زیر می باشد:

 1. تب و لرز
 2. بی اختیاری ادرار
 3. تکرر ادرار
 4. سوزش ادرار
 5. احساس درد داشتن در زمان ادرار نمودن
 6. مشاهده ادرار خونی یا کدر
 7. خونریزی داشتن
 8. احساس فشار در قسمت پشت یا زیر شکم
 9. احساس سستی و ضعف داشتن

بهترین دکتر مجاری ادراری همواره توصیه می کند تا در صورت مواجه شدن با هر یک از این علائم و نشانه ها، خونسردی خود را حفظ نمایید و نگرانی به دل راه ندهید، تنها کار ممکن این است که به سراغ پزشک متخصص بروید و بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران به کمک آزمایش ادراری و آنالیز ادرار نوع بیماری شما را شناسایی و در نهایت راه های درمان را اجرا می نماید.

نکته قابل توجه دیگر این است که این امکان وجود دارد، پس از بهبودی کامل، مجددا فرد به این بیماری دچار شود و پس از اتمام داروها ها علائم قبلی را مشاهده نماید، در این صورت نیاز است که نزد پزشک مذکور و یا متخصص اورولوژی برود و تحت درمان های ویژه ای قرار گیرد.

مجاری ادراری در خانم ها

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی نمودید، سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران آشنا کند و امیدواریم که مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد. هم چنین در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید. همچنین اگر به دنبال بهترین دکتر کلیه در تهران هستید به مقاله مربوطه مراجعه کنید.

برای حفظ سلامت دستگاه ادراری چه باید کرد؟

بهترین راه جهت پیشگیری از بروز مشکلات اورولوژیک، حفظ عادات خوب در سلامت بدن مثل ورزش منظم، حفظ وزن مناسب و اجتناب از مصرف دخانیات، الکل و کافئین است.

علائم بیماری کلیه و مجاری ادراری چیست؟

در بسیاری از موارد تا زمانی که بیماری های کلیه پیشرفت نکنند، نمی‌توان متوجه آن شد. اما به‌مرور که آسیب به کلیه‌ها بدتر می‌شود، علائم بیماری خود را نشان می‌دهند. در بسیاری از بیماری های کلیوی ممکن است علائم زیر را تجربه کنید:
فشارخون بالا
تهوع و استفراغ
ازدست‌دادن اشتها
طعم فلزی در دهان
سوزش و تکرر ادرار
خستگی
ضعف

آیا بی اختیاری بیشتر در زنان اتفاق می ‌افتد؟

لزوماً خیر. اما بی اختیاری ادرار تقریبا حدود دو برابر بیشتر در زنان رخ می ‌دهد. بارداری، زایمان، یائسگی و آناتومی زنان همگی آنها را مستعد بروز این مشکل می کنند.

5/5 - (10 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا