پزشکان

بهترین دکتر اورولوژی در ایران【سال 1401】❤️+ لیست 8 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین دکتر اورولوژی در ایران آشنا کنیم و اطلاعاتی در رابطه با بیماری اورولوژی در اختیار شما قرار دهیم. با در نظر داشتن به این موضوع که متخصصین اورولوژی بخصوص بهترین دکتر اورولوژی در ایران تخصص بسیاری در زمینه درمان بیماری های مرتبط با دستگاه ادراری خانم ها و آقایان و هم چنین دستگاه تناسلی آقایان و درمان ناباروری در آن ها را دارا می باشند، از این رو در صورت مواجهه شدن با هر یک از این عوامل بسیار ضروری است که در کوتاهترین زمان ممکن نزد بهترین دکتر اورولوژی در ایران بروید و تحت درمان های لازم قرار بگیرید.

متخصص اورولوژی کیست؟

متخصص اورولوژی پزشکی می باشد که در حوزه کلیه و مجاری ادراری و همینطور دستگاه تناسلی آقایان مهارت و تخصص بالایی دارد و انواع بیماری های مرتبط با آن ها را درمان می نماید.ما در مقاله های قبلی لیستی از بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران را جمع آوری کرده ایم.

بهترین دکتر اورولوژی در ایران با بررسی های دقیق و تشخیص بیماری ها، در صورت نیاز اقدام به جراحی می کند و در بیمارستان ها، کلینیک ها و مطب های شخصی ارائه خدمات می دهند.

لازم به ذکر است که کلمه اورولوژی از دو بخش تشکیل شده که قسمت اول آن( اورو) از ریشه کلمه لاتینurine به معنای ادرار و قسمت دوم( لوژی) از ریشه کلمه logy به معنای شناخت می باشد.

چگونه بهترین دکتر اورولوژی در ایران را بشناسیم؟

روش های بسیاری برای شناسایی بهترین دکتر اورولوژی در تهران و ایران وجود دارد که شما را در یافتن پزشک موردنظر یاری می رساند. به دلیل این که بیماری اورولوژی بسیار حائز اهمیت می باشد و تشخیص و درمان به موقع آن جزء اولویت ها محسوب می شود، از این رو نیاز است که پیش از اقدام هر عملی، ابتدا بهترین دکتر اورولوژی در ایران را بشناسید و سپس برای درمان به ایشان مراجعه نمایید. بر همین اساس برخی از روش های شناسایی بهترین دکتر اورولوژی در ایران عبارتند از:

 1. یکی از ساده روش ها، تحقیقات محلی می باشد که به کمک اطرافیان و آشنایان می توانید به هدف خویش دست یابید. اما نکته قابل توجه در این رابطه این است که در برخی مواقع این روش کارساز نمی باشد و شما را دچار تردید می کند. بنابراین ما این روش را به شما توصیه نمی کنیم.
 2. گام بعدی در یافتن بهترین دکتر اورولوژی در ایران این است که از فضای مجازی از قبیل گوگل و اینستاگرام بهره بگیرید و از ویژگی های این روش می توان به مقایسه نمودن مهارت و تخصص پزشکان با یکدیگر و هم چنین مشاهده خدمات قابل ارائه آن ها اشاره کرد.
 3. ممکن است ابتدا پزشک عمومی و یا پزشک خانوادگی از وجود بیماری اورولوژی شما باخبر شود و سپس شما را به پزشک متخصص اورولوژی ارتقا دهد. به همین دلیل بهتر است که در چنین مواقعی از پزشک خود، در شناسایی بهترین دکتر اورولوژی در ایران کمک و یاری بگیرید.

چگونه بهترین دکتر اورولوژی در ایران را بشناسیم؟

بیماری هایی که توسط دکتر اورولوژی درمان می شود

بیماری های اورولوژی در کودکان: پزشک اورولوژیست می تواند انواع بیماری های اورولوژی در کودکان از جمله بی اختیاری ادرار، مشکلات بیضه ها، اختلالات دفع ادرار، انسداد مربوط به آناتومی مجاری ادراری و … را درمان کند.

بیماری های اورولوژی در زنان: بیماری هایی مانند پرکاری مثانه، سنگ کلیه، تکرر ادرار، افتادگی مثانه، بی اختیاری ادرار، عفونت ادراری از جمله بیماری های اورولوژی در زنان است که توسط بهترین پزشک اورولوژیست و بهترین پزشک تشخیص داده می شود.

بیماری های اورولوژی مردانه:بیماری های اورولوژی مردان شامل سندرم مثانه دردناک، بزرگ شدن و ملتهب شدن غده پروستات، عفونت ادراری، مشکلات آلت تناسلی و غدد فوق کلیوی و … است که توسط بهترین متخصص اورولوژی درمان می شود.

زمان مراجعه به بهترین دکتر اورولوژی در ایران

این امکان وجود دارد که در صورت مواجهه شدن با علائم بیماری های کلیه و مجاری ادراری، شما نزد پزشک عمومی یا پزشک خانواده بروید و ایشان پس از بررسی های لازم و مشاهده علائم بیماری، شما را برای درمان بهتر و دقیق تر به بهترین دکتر اورولوژی در ایران و بهترین دکتر مجاری ادراری در ایران سوق می دهد و از این طریق از بروز مشکلات بعدی و جدی تر جلوگیری به عمل می آورد.

برای بیان دقیق تر باید گفت که در صورت مشاهده علائم زیر سریعا به سراغ بهترین دکتر اورولوژی در ایران بروید و درمان شوید.

 • در صورتی که در ادرار خود خون مشاهده کردید، ضروری است که نزد بهترین دکتر اورولوژی در ایران بروید و علت این مشکل را جویا شوید.
 • اگر در زمان ادرار کردن، ادراری چکه ای یا ضعیف داشته باشید.
 • در صورت تکرر ادرار و نیازمند بودن به ادرار های فوری
 • بهترین دکتر اورولوژی در ایران توصیه می نماید که در صورت مواجهه شدن با ترشح ادراری و هم چنین دفع ادرار ناگوار، نزد ایشان بروید و به کمک آزمایشات مربوطه علت آن را جست و جو کنید.
 • در صورتی که از مشکلات جنسی و یا بیماری های مقاربتی از قبیل: زگیل های تناسلی در خانم ها و آقایان رنج می برید.
 • اگر در مدت زمان طولانی احساس درد و سوزش در حین ادرار نمودید، بهتر است که با بهترین دکتر اورولوژی در ایران در میان بگذارید.
 • وجود دردهای بسیار و ناگوار در قسمت پایین کمر و لگن
 • بهترین دکتر اورولوژی در ایران به آقایان نیز توصیه می کند، در صورتی که با علائمی همچون: کاهش میل جنسی، مشکل در نگهداری یا نعوظ، احساس درد در بیضه، وجود زگیل بر روی آلت یا اطراف آن و وجود توده در بیضه مواجهه شدند، نزد بهترین دکتر اورولوژی در ایران بروند و تحت درمان های لازم قرار بگیرند.

ویژگی بهترین دکتر اورولوژی در ایران:

😍 سابقه بهترین دکتر اورولوژی باید در زمینه تخصص خود باید مهارت و سابقه کافی داشته باشد.
❤ مجوز فعالیت بهترین دکتر اورولوژی در تهران باید مجوز فعالیت داشته باشند و زیر نظر وزارت بهداشت فعالیت کنند.
✍ مدرک تحصیلی معتبر پزشک متخصص باید مدرک تحصیلی خود را از بهترین و معتبرترین دانشگاه ها دریافت کرده باشند.
⭐موقعیت مکانی مطب موقعیت مکانی مطب پزشک باید به گونه ای باشد که افراد بتوانند به راحتی به مطب ایشان مراجعه کنند.

بهترین دکتر اورولوژی در ایران را بشناسید!

دکتر محمدرضا جعفری

 

دکتر محمدرضا جعفری ، متخصص جراحی تومور و سرطان های کلیه و مجاری ادراری و ناباروری مردان می باشند. همچنین متخصص در زمینه جراحی میکروسکوپی واریکوسل ، جراحی سنگ های ادراری ، بی اختیاری ادراری هستند.

ایشان دوره تکمیلی از ژنو سوییس و عضو انجمن ارولوژی اروپا، عضو انجمن ارولوژی کانادا می باشند.  ایشان خدمات لیزر HPV هم ارائه می دهند.

خدمات:

 • جراحی تومور های کلیه
 • جراحی های مجاری ادراری
 • ناباروری مردان
 • جراحی واریکوسل
 • جراحی سنگ های ادراری
 • بی اختیاری ادرار
 • لیزر اچ پی وی HPV

شماره تماس :

02188196551

02188196449

آدرس : نیاوران سه راه مژده خیابان مقدسی نبش احمدی زمانی پلاک۲ واحد ۲

اینستاگرام: persian. urology@

مشاهده اطلاعات بیشتر

 

دکتر سید امین میرصادقی

از جراحان برتر و نخبه ی ارولوژی ( کلیه مجاری ادراری و تناسلی ، ناباروری ) که دارای شهرت جهانی بوده و تنها متخصص ارولوژی ایرانی که مدال المپیاد زیست شناسی را در کارنامه ی خود دارند.
جزو نفرات برتر پزشکی عمومی دانشگاه تهران بودند که به صورت استریت ( بدون گذراندن طرح پزشکی عمومی) با رتبه ی برتر وارد رشته ی جراحی ارولوژیِ در قطب ارولوژی ایران (دانشگاه شهید بهشتی تهران و بیمارستان لبافی نژاد) شدند.از نفرات برتر بورد جراحی ارولوژی در ایران و عضو انجمن ارولوژی آسیا و اروپا و انجمن نخبگان ایران میباشند .

دکتر میرصادقی جزو پنج پزشک ایرانی بودند که به دلیل نخبگی موفق به گذراندن طرح پزشکی خود در بیمارستان بقیه الله تهران شده اند و به جهت فرهنگ سازی در مورد بیماری های مردان پرمخاطب ترین ارولوژیست ایران در اینستاگرام و یوتیوب میباشند.
انجام بیشترین جراحی های فوق تخصصی تعبیه پروتز آلت به جهت درمان مشکلات عدم نعوظ در ایران باعث شده که ایشان جزو برترین پزشکان ارولوژیست در خاورمیانه قرار گیرد و از این رو دکتر کریستوف لورنز مالک و موسس کمپانی مشهور تجهیزات پزشکی ZSI سوییس به جهت دیدار با ایشان در بهمن 99 به ایران آمده و در یکی از جراحی های پروتز آلت توسط دکتر میرصادقی در بیمارستان کسری تهران دستیار ایشان بوده اند.
بر اساس نظر سنجی های انجام شده ٬ ایشان برترین پزشک جراح ارولوژی و جراحی پروستات و کلیه و مجاری ادراری و تناسلی در ایران شناخته می شوند.

 

خدمات :

 • جراحی های تومورهای مثانه ، کلیه ، مجرار ادراری
 • جراحی و درمان مشکلات ، تومور ها و سرطان پروستات ( جراحی بدون برش )
 • جراحی پروتز آلت تناسلی و درمان عدم نعوظ در آقایان
 • جراحی و درمان مشکلات تکرار و بی اختیاری و اختلالات ادراری در بانوان و آقایان
 • جراحی اسفنکتر مثانه به جهت درمان بی اختیاری ادراری
 • جراحی ، درمان و پیشگیری از سنگ های کلیه و مجاری ادراری ( جراحی بدون برش )
 • درمان شب ادراری اطفال
 • جراحی درمان کجی و انحراف آلت تناسلی در اقایان
 • جراحی و درمان مشکلات و ناهنجاری ها و جابجایی مجراری ادرار ( هایپوسپادیاس )
 • درمان ناتوانی جنسی آقایان
 • درمان زگیل و تبخال و بیماریهای تناسلی و جنسی مردان و زنان
 • درمان و جراحی بیماری ها و توده های بیضه ، واریکوسل ، هرنی ، فتق
 • جراحی وازکتومی و برگشت وازکتومی اقایان
 • درمان مشکلات ناباروری اقایان ( جراحی آزو اسپرم )

آدرس :

تهران ، میدان آرژانتین ، خیابان بیهقی ، کوچه دهم بیهقی ، پلاک 11 ، طبقه اول ، واحد 3

تلفن تماس :

021-28421441

وب سایت : www.drmirsadeghi.com

ویکی پدیا شرکت ZSI :

www.en.wikipedia.org/wiki/Zephyr_Surgical_Implants

مشاهده اطلاعات بیشتر

دکتر محمد اصل زارع

دکتر محمد اصل زارع

دکتر محمد اصل زارع جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری، فوق تخصص جراحی بسته، اندوسکوپی و لاپاراسکوپی و هم چنین فوق تخصص اروانکولوژی و جراحی رباتیک می باشند. دکتر زارع پس از فارغ التحصیلی در زمینه پزشکی عمومی، دوره تخصصی خود را در زمینه اورولوژی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گذراندند و در سال 1384 مدرک جراحی کلیه و مجاری ادراری را اخذ نمودند و در آزمون بورد تخصصی نیز، رتبه اول را کسب کردند.

ایشان در سال 1388 از دانشگاه علوم پزشکی مشهد مدرک فوق تخصصی جراحی بسته، اندوسکوپی و لاپاراسکوپی فارغ التحصیل شدند و رتبه اول فلوشیپ فوق تخصصی را از آن خود کردند. دکتر محمد اصل زارع در سال 1397 مدرک فلوشیپ فوق تخصصی اروانکولوژی و جراحی رباتیک را از دانشگاه کالیفرنیای آمریکا اخذ نمودند.

دکتر محمد اصل زارع عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد می باشند و یکی از بهترین دکتر اورولوژی در ایران به شمار می روند که مهارت و تخصص بسیاری در زمینه درمان انواع بیماری های مرتبط با کلیه و مجاری ادراری را دارا می باشند.

خدمات:

 • درمان سنگ کلیه، تومور کلیه و کیست های کلیه
 • درمان تمامی بیماری های مرتبط با دستگاه تناسلی
 • درمان تنگی مجاری ادراری و عفونت ادراری
 • درمان کجی آلت تناسلی، سرطان پروستات، واریکوسل، زود انزالی، بیضه پایین نیامده
 • تشخیص و درمان بیماری های اورولوژی زنان و اطفال
 • درمان تبخال تناسلی، بزرگی پروستات، هیدروسل
 • درمان به موقع تومورهای بیضه، آلت پرده دار و اختلال نعوظ، بیماری های مقاربتی و سوزاک
 • درمان انواع بیماری های مجاری ادراری
 • درمان تنگی حالب، درمان عفونت مثانه و سنگ مثانه، سرطان مثانه
 • درمان انسداد دستگاه ادراری، عفونت ادراری، رفلاکس ادراری، بی اختیاری ادراری

آدرس: مشهد، احمدآباد، خیابان عارف، بین عارف چهار و شش، پلاک بیست، طبقه دوم

شماره تماس: 05138404047 – 05138405575

دکتر سید ناصر سیداسماعیلی

دکتر سید ناصر سیداسماعیلی

دکتر سید ناصر سیداسماعیلی فلوشیپ کلیه و مجاری ادراری و تناسلی، متخصص جراحی کلیه و اورولوژی و از جمله بهترین دکتر کلیه در تهران می باشند. ایشان در سال 1388 مدرک پزشکی عمومی خود را از بیمارستان بقیه الله تهران اخذ نمودند و سپس در سال 1390 در دانشگاه علوم پزشکی گیلان به منظور تحصیل در رابطه با رشته تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری( اورولوژی) قبول شدند.

دکتر سیداسماعیلی به منظور اخذ فلوشیپ فوق تخصصی اندویورولوژی و یورولاپاراسکوپی( فوق تخصص در جراحی های لیزری سنگ کلیه و حالب و مثانه، لیزر پروستات و لاپاراسکوپی) وارد دانشگاه علوم پزشکی تهران شدند و مدرک مربوطه را کسب نمودند.

دکتر سید ناصر سیداسماعیلی دارای بورد تخصصی اورولوژی اروپا می باشند و عضو انجمن علمی ارولوژی اروپا و عضو انجمن اندویورولوژی آمریکا و هم چنین در زمینه های متعددی هم چون نوآوری های طب در اورولوژی سخنرانی های بسیاری را در کشورهای مختلفی ارائه می دهند. نکته قابل توجه در رابطه با دکتر سید ناصر سیداسماعیلی این است که ایشان دارای تجربه 15 ساله می باشند و به دلیل خدمت رسانی و درمان بیماری های مختلف در شهرهای محروم کشور، ایشان را می توان یکی از بهترین دکتر اورولوژی در ایران به حساب آورد.

خدمات:

 • درمان و جراحی کجی و انحراف آلت تناسلی مردان
 • جراحی سنگ های کلیه و حالب و مثانه
 • ترمیم جراحی هایپوسپاد، ختنه نوزادان و کودکان
 • درمان و جراحی بیماری های توده های بیضه
 • تشخیص و درمان ناباروری
 • درمان اختلالات جنسی
 • درمان عفونت های ادراری
 • جراحی لیزری پروستات
 • جراحی سرطان پروستات
 • جراحی واریکوسل
 • باد فتق و وازکتومی و بازگشت وازکتومی

آدرس: تهران، فلکه دوم صادقیه، خیابان اعتمادیان، پشت بیمارستان ابن سینا، ساختمان پزشکان فدک، طبقه دوم، واحد یازده

شماره تماس: 02144000561 – 02144000562 – 02144976029 – 09914463412

دکتر عباس حسن پور

دکتر عباس حسن پور

دکتر عباس حسن پور جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری بزرگسالان، فلوشیپ اورولوژی کودکان می باشند. ایشان مدرک پزشکی عمومی خود را از دانشگاه علوم پزشکی جهرم اخذ نمودند و سپس دوره تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری را در دانشگاه علوم پزشکی شیراز سپری کردند. دکتر عباس حسن پور دوره دستیاری فلوشیپ اورولوژی کودکان را نیز در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در بیمارستان شهید دکتر لبافی نژاد پشت سر گذاشتند و در نهایت به مدت هفت سال در زمینه ناباروری مردان، در بیمارستان مادر، کودک و غدیر شیراز حضور فعالی را به ارمغان آوردند و خدمات مفیدی را عرضه نمودند.

دکتر عباس حسن پور یکی از بهترین دکتر اورولوژی در ایران به حساب می آیند که عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جهرم، مدیریت گروه اخلاق پزشکی دانشگاه علوم پزشکی جهرم، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ریاست دانشکده پزشکی جهرم و معاونت آموزشی بخش اورولوژی دانشگاه علوم پزشکی شیراز می باشند.

خدمات:

 • تشخیص و درمان انواع بیماری های مرتبط با اورولوژی
 • درمان بیماری های دستگاه تناسلی
 • درمان ناباروری مردان
 • انجام جراحی های مرتبط با کلیه و مجاری ادراری و دستگاه تناسلی آقایان

آدرس: شیراز، خیابان ملاصدرا، کوچه چهار، مجتمع پزشکی دیبا، طبقه چهار

تلفن تماس: 07136473576

دکتر محمود مولایی

دکتر محمود مولایی

دکتر محمود مولایی متخصص و جراح کلیه و مجاری ادراری تناسلی می باشند. ایشان در سال 1380 دوره پزشکی عمومی خود را به اتمام رساندند و پس از گذراندن دوره تخصصی خویش، فعالیت خود را در شهر مشهد آغاز نمودند. دکتر محمود مولایی استاد دانشگاه پیراپزشکی فردوس، همکاری با انجمن دستیاران ارولوژی ایران و ارولوژیست های جوان، عضو انجمن اورولوژی ایران، عضو انجمن اورولوژی اروپا و عضو جامعه جراحان ایران مشهد و هم چنین عضو نظام پزشکی ایران می باشند.

دکتر مولایی را می توان یکی از بهترین دکتر اورولوژی در ایران به شمار آورد به این سبب که در زمینه تخصصی خویش مهارت و تجربه بسیار بالایی دارند و ایشان در بیمارستان شهید چمران فعالیت پر رنگی داشتند و هم چنین ریاست بیمارستان شهید چمران را به مدت سه سال برعهده داشتند.

لازم به ذکر است که دکتر محمود مولایی هم اکنون در بیمارستان های ارتش، مهرگان و بیمارستان سینا ارائه خدمات می دهند و بیماران بسیاری را معالجه و درمان می نمایند.

خدمات

 • درمان پروستات
 • تشخیص و درمان بیماری های مربوط به کلیه و مجاری ادراری
 • درمان بیماری های آموزشی
 • بررسی و درمان بیماری های دستگاه تناسلی
 • درمان مشکلات ناباروری

آدرس: مشهد، احمد آباد، عارف دوم، مجتمع مهر، طبقه سوم

تلفن تماس: 05138416859

دکتر حسن کرمی

دکتر حسن کرمی

پروفسور حسن کرمی متخصص جراحی کلیه و فلوشیپ تخصصی اندویرولوژی و از جمله بهترین دکتر اورولوژی در ایران می باشند. ایشان مدرک پزشکی عمومی خود را از دانشگاه علوم پزشکی آزاد تبریز کسب کردند و دوره تخصصی خویش در رابطه با جراحی کلیه را نیز در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران گذراندند. دکتر کرمی دوره فلوشیپ تخصصی اندویرولوژی را نیز با موفقیت پشت سر گذاشتند. ایشان با عنوان استاد تمام در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران در حال فعالیت و خدمت رسانی می باشند.

دکتر حسن کرمی کارشناس پزشک قانونی، عضو کمیته علمی روش تهاجمی در سرطان ها، عضو انجمن بی اختیاری آمریکا، اندیورولوژی هند و چین، SIU کانادا و سوئد، فعالیت هشت ساله در بخش اورولوژی بیمارستان شهدای تجریش، عضو هیئت امنای دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، عضو کارشناس ارزیابی بیمارستان های آموزشی وزارت بهداشت، عضو شورای علمی برنامه ریزی مجله اورولوژی امروز، عضو هیئت علمی دبیر اجرایی کنگره اورولوژی، عضو کمیته مورتالیتی بیمارستان شهدای تجریش می باشند.

لازم به ذکر است دکتر کرمی عضویت های دیگری را نیز در سوابق علمی خویش گنجانده اند که شامل: عضو مرکز تحقیقات اورولوژی، عضو انجمن اورولوژی ایران ، اروپا و آمریکا، عضو انجمن آندیورولوژی امریکا، مشاوره مجله خانواده سبز، عضو هیئت مدیره بیمارستان میلاد تهران، عضو انجمن باروری و ناباروری ایران، عضو انجمن بین المللی بی اختیاری ادراری و عضو انجمن اورولوژی اروپا و هم چنین عضو سازمان نظام پزشکی ایران می باشند.

خدمات

 • بیماری های پروستات
 • سنگ های کلیه و مجاری ادراری
 • ناباروری و ناتوانی جنسی
 • عفونت های ادراری
 • اورولوژی کودکان
 • بررسی و تشخیص اختلالات دفع ادرار
 • بی اختیاری های ادراری خانم ها و آقایان
 • درمان زگیل تناسلی مردان با کرایوتراپی

آدرس : تهران، خیابان شریعتی، قلهک، روبروی مسجد قلهک، کوچه سجاد، ساختمان پزشکان سجاد، پلاک65

تلفن تماس : 02122647404

بیماری های مربوط به اورولوژی چیست؟

همانطور که می دانید حیطه تخصصی بهترین دکتر اورولوژی بزرگسالان و بهترین دکتر اورولوژی اطفال در ایران، دستگاه ادراری خانم ها و کودکان و هم چنین دستگاه تناسلی مردان می باشد. بر همین اساس انواع بیماری های مرتبط با این دستگاه ها و عضوهای آن ها تحت درمان متخصصین اورولوژی قرار می گیرد.

از جمله بیماری هایی که بهترین دکتر اورولوژی در کرج و در ایران بررسی و تحت درمان قرار می دهد عبارتند از:

 1. بیماری های مرتبط با کلیه ها و غدد فوق کلیه( آدرنال)
 2. درمان بیماری های مجاری ادراری، حالب و مثانه
 3. درمان بیضه، طناب بیضه، کیسه بیضه و کیسه منی
 4. درمان پروستات
 5. درمان اپیدیدیم
 6. درمان وازدفران( مجرای منی بر)

روش های پیشگیری از بیماری های اورولوژی

با توجه به این که اکثر بیماری ها را می توان به کمک روش ها و نکاتی پیشگیری نمود، بهترین دکتر اورولوژی در ایران نیز نکاتی را بیان می کند تا با رعایت آن ها می توانید تا حد امکان از بروز چنین مشکلاتی اجتناب نمایید. از جمله این روش های پیشگیری به شرح زیر می باشد:

 1. بهترین دکتر اورولوژی در ایران توصیه می کند تا مصرف روزانه آب و مایعات موردنیاز بدن و جلوگیری از کم آبی بدن را در برنامه روزانه خود قرار دهید.
 2. همانطور که می دانید مصرف دخانیات به ویژه سیگار مشکلات جدی بسیاری را پدید می آورند و از جمله این مشکلات، ابتلا به بیماری های اورولوژی می باشد، بنابراین تا می توانید از مصرف آن خودداری نمایید.
 3. کم کردن مصرف مایعات در زمان های نزدیک به خواب شبانه
 4. رسیدن به وزن سالم و ایده ال به کمک ورزش نمودن و تغذیه سالم
 5. بهترین دکتر اورولوژی در ایران به شما توصیه می کند که رژیم غذایی سالم و مناسبی را در پی بگیرید و از مصرف کافئین و نمک جدا خودداری کنید.
 6. بسیار ضروری است که کودکان را پیش از خواب، به دفع ادرار تشویق نمایید.

روش های پیشگیری از بیماری های اورولوژی

 

درمان های غیرجراحی بیماری اورولوژی

بهترین دکتر اورولوژی در ایران از جمله بیماری هایی که نیازمند جراحی نمی باشند و از طریق دارو و درمان های دیگر مداوا می شوند را به شرح زیر بیان می کند:

 • در صورت داشتن سنگ کلیه، بهترین دکتر اورولوژی در ایران ابتدا به کمک داروها در صدد دفع سنگ کلیه بر می آیند و در صورت بزرگ بودن آن به وسیله لیزر، سنگ کلیه را برطرف می کند.
 • برای درمان سرطان پروستات روش های گوناگونی وجود دارد که بسته به وضعیت بیمار متغیر می باشد، ممکن است پزشک متخصص از هورمون درمانی کمک گیرد و یا داروهای شیمی درمانی را تجویز نماید.
 • اگر با عفونت های ادراری و کلیوی مقابله می نمایید، بهترین دکتر اورولوژی در ایران با تجویز آنتی بیوتیک ها در راستای درمان شما قدم بر می دارد.
 • در صورت مواجهه شدن با مشکلات بی اختیاری ادراری و موارد مشابه آن، متخصص اورولوژی از تمرینات تقویت عضلات لگنی و داروهای مربوطه بهره می گیرد.

کلام آخر
از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید، سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین دکتر اورولوژی در ایران آشنا کند و امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد. هم چنین در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید. هم چنین می توانید برای دریافت اطلاعات درباره بهترین دکتر اورولوژی اطفال در تهران به مقاله مربوطه مراجعه کنید.

از چه سنی باید به متخصص ارولوژی مراجعه کنید؟

در هر سنی می توانید به یک متخصص ارولوژی مراجعه کنید، اما اغلب اوقات، مشکلات ادراری پس از 50 سالگی ایجاد می شود. وقتی وارد مطب می شوید، پزشک در مورد علائم و نگرانی هایتان با شما صحبت می کند و ممکن است آزمایشات خاصی بر اساس علائم شما تجویز کند.

اورولوژیست یا متخصص اورولوژی کیست؟

یک متخصص اورولوژی پس از پایان دانشکده پزشکی حداقل 5 سال باید دوره رشته اورولوژی را طی نماید تا به درجه اورولوژیست نائل شود. بعد از این 5 سال متخصص می تواند دوره فوق تخصص را که 1 تا 3 سال دیگر طول می کشد در شاخه های مختلف اورولوژی بگذراند.

چه آزمایش هایی توسط متخصص اورولوژی انجام می‌شود؟

آزمایش فیزیکی – آزمایش خون – آزمایش ادرار – سونوگرافی و دیگر تکنیک های تصویری – آزمایش منی (تحلیل اسپرم)

4.7/5 - (15 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا